چرا Meridian 157: Prologue شاهکاری در دنیای بازی‌های پازلی موبایلی است؟

چرا Meridian 157: Prologue شاهکاری در دنیای بازی‌های پازلی موبایلی است؟

رازی عجیب در دل این جزیره پنهان شده است

۲ هفته پیش ۴ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اشاره و کلیک – پازلی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Meridian 157: Prologue همراه ویجیاتو باشید.

بازی‌های پازلی همیشه جزو آن دسته از عناوینی بودند که کمترکسی مورد توجه کاربران بازی‌های ویدیویی قرار گرفته‌اند. البته به این موضوع به معنای بد بودن این سبک از بازی‌ها نیست، بلکه این سو مدیریت استودیوهای بازی‌سازی بود که باعث مرگ تدریجی این سبک از بازی‌ها شد. صحبت از بازی‌هایی است روزی روزگاری تبدیل به یکی از پادشاهان بازی‌های ویدیویی شده بودند و هرطرف را که نگاه می‌کردید، می‌توانستید رد پای این سبک از بازی‌ها را پیدا کنید. اما خب؛ همانطور که احتمالا تاکنون حدس زده‌اید، آفتاب محبوبیت این سبک از بازی‌ها چندان هم تابان نبود و عناوین پازلی بسیار زودتر از آن‌چیزی که انتظار می‌رفت، روند نزولی خودشان را شروع کردند.

با تمام این توضیحات، شاید دلیل عمده شکست این سبک از بازی‌ها را بتوان در عملکرد تکراری و یکنواخت آن‌ها خلاصه کرد. با شروع سده ۲۰۰۰ میلادی و پیشرفت روز افزون عناوین ویدیویی؛ این بازی‌های پازلی بودند که رقابت را به دیگر بازی‌ها باختند. این بازی‌ها هرگز موفق نشدند که همانند دیگر بازی‌ها پیشرفت کنند و همین موضوعی دلیلی شد که بازی‌های پازلی طرفداران خودشان را از دست بدهند. اما خب این موضوع باعث نشد که ماجراجویی بازی‌های پازلی به پایان راهش برسد و پلتفرم‌ها و بازی‌سازهای بسیاری به کمک این سبک از بازی‌ها آمدند تا آن‌ را زنده کنند.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Alien: Isolation؛ تنهایی ترسناک‌تر از بیگانه‌ای خون‌خوار استحواستان را جمع کنید، شما تنها کسی نیستید که اینجا گیر افتاده معرفی بازی موبایلی Alien: Isolation؛ تنهایی ترسناک‌تر از بیگانه‌ای خون‌خوار است

همچنین خوشبختانه درست در همین بین بود که پلتفرم موبایل و بازی‌سازی‌های موبایلی زمینه‌ای را فراهم کردند که عناوین پازلی بتوانند در دنیای پلتفرم موبایل بیش از هر زمان دیگری عملکرد خوبشان را ادامه دهند. پلتفرم موبایل درست همان‌چیزی بود که صنعت بازی‌های پازلی به آن نیاز داشت و بازی‌سازهای موبایلی نیز درست با استفاده از المان‌های خلاقانه، دست به دست هم دادند تا عناوین پازل – اشاره و کلیک را روی موبایل مجددا زنده کنند و باید اعتراف کرد که تصمیمشان نیز؛ بسیار خوب عملی شد. بطوری که این بازی‌ها امروزه دیگر جزو پرطرفدارترین سبک‌ها روی موبایل هستند.ما تاکنون در بخش موبایل ویجیاتو به سراغ بازی‌های پازل محور بسیاری رفته‌ایم که دیدمان را نسبت به دنیای این سبک از بازی‌ها کاملا تغییر داده‌اند. منتهی گاهی نیز در حین گشت و گذار در دنیای بازی‌های موبایلی؛ عناوینی را پیدا می‌کنیم که نه‌تنها دوست داشتنی هستند، بلکه می‌توان از این بازی‌ها به عنوان برترین عناوین پازلی نیز یاد کرد. خوشبختانه نیز این موضوع درست همان چیزی است که برای بازی پازلی موبایلی Meridian 157: Prologue نیز رخ داده است. صبحت از عنوانی است که در سال ۲۰۱۹ توسط استودیوی مستقلی توسعه پیدا کرد و به عنوان بهترین بازی مستقل موبایلی در این سال نیز از سوی گوگل پلی‌استور شناخته شد.

بازی موبایلی Meridian 157: Prologue توسط استودیوی کانادایی NovaSoft Interactive برای پلتفرم موبایل و همچنین پی‌سی توسعه پیدا کرده است که شما می‌توانید از طریق استیم به نسخه پی‌سی این بازی موبایلی دسترسی داشته باشید. Meridian 157: Prologue بدون شک یکی از بهترین عناوین پازلی موبایلی است که داستانی خارق‌العاده دارد. این بازی علاوه بر شناخته شدن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های پازلی سال ۲۰۱۹؛ موفق شده تا با نقدهای بسیار خوبی نیز مواجه شود و تاکنون چندین نسخه مختلف از سری بازی‌های Meridian 157 نیز برای پلتفرم موبایل و پی‌سی منتشر شده است که بازی پازلی Meridian 157: Prologue نسخه اول این سری است.

مطلب پیشنهادی:طرفدار دنیای باب اسفنجی هستید؟ این بازی موبایلی گزینه خوبی برای شماستBattle for Bikini Bottom یک بازی باکیفیت کنسولی برای موبایل است طرفدار دنیای باب اسفنجی هستید؟ این بازی موبایلی گزینه خوبی برای شماست

شما در دنیای این بازی موبایلی با یک داستان کاملا مرموز طرف هستید که پتانسیل‌های فوق‌العاده‌ای دارد. داستان بازی درباره هواشناسی به نام David Zander است که درحال کار روی یکسری از پرنده‌های محرنامه درباره سیگنال‌های عجیبی که از جزیره‌ای رازآلود در قسمت جنوبی ایالت آلاسکا ارسال می‌شوند؛ است. پروتاگونیست اصلی بازی – David Zander – برای بررسی دقیق شرایط تصمیم می‌گیرد که به این جزیره سفر کند. منتهی از آن‌جایی که شرایط آب و هوایی در این جزیره ابدا مطلوب نیست؛ او به تنهایی راهی این سفر می‌شود. منتهی طولی نمی‌کشد که طوفانی عجیب شکل می‌گیرد و تمامی ارتباطات اینترنتی و رادیویی را در این جزیره قطع می‌کند. حال این شما هستید که در جزیره‌ای ترسناک و متروکه گیر افتاده‌اید و بنظر می‌رسد که باید سر از راز این مکان عجیب و غریب در بیاورید تا بتوانید منبع سیگنال‌های ارسالی را پیدا کنید.

بازی Meridian 157: Prologue یک عنوان کاملا آفلاین موبایلی است

اگر خط داستانی جذاب این بازی موبایلی هنوز آنطوری که باید شما را شگفت‌زده نکرده است، احتمالا گیم‌پلی این بازی درست همان‌جایی است که شما را می‌تواند مجذوب خودش کند. گیم‌پلی این بازی درباره گشت و گذار در جزیره‌ای مرموز است. جزیره‌ای که سال‌هاست کسی در آن سکونت نداشته است. اگرچه David Zander خودش را یک هواشناس معرفی می‌کند، اما شخصیت او نشان از یک کارآگاه فوق‌العاده را دارد که پلیر Meridian 157: Prologue به محض تجربه این بازی موبایلی با آن همزاد پنداری خواهد کرد. من به شخصه این اولین باری است که در کالبد یک بازی موبایلی چنین شخصیت پردازی را دیده‌ام و باید به استودیوی NovaSoft Interactive تبریک گفت.

از طرفی نیز اگر عناوین دوست داشتنی مانند ۴۱۱۴۸ را تجربه کرده باشید، Meridian 157: Prologue نیز برایتان بسیار آشنا خواهد بود. گیم‌پلی بازی ترکیبی از المان‌های پازل و اشاره و کلیک است که با داستان مرموز این بازی موبایلی بسیار خوب ترکیب شده است. بازی موبایلی  Meridian 157: Prologueدر دنیای خودش پازل‌های مختلفی دارد. پازل‌هایی که ابدا سخت نیستند و صرفا به طرزی طراحی شده‌اند که با دنیای این بازی همگام باشند. Meridian 157: Prologue بیش از آن‌که روی گیم‌پلی بازی تمرکز کرده باشد، سعی کرده است که روایتی دوست داشتنی از داستان بازی داشته باشد و به همین دلیل؛ لایق ستایش است.

مطلب پیشنهادی:Code of War یا یکی از برترین بازی‌های شوتر چندنفره موبایلیبازهم یک بازی شوتر دیگر! Code of War یا یکی از برترین بازی‌های شوتر چندنفره موبایلی

همچنین خبر خوب دیگر درباره این بازی موبایلی این است که Meridian 157: Prologue یک عنوان کاملا آفلاین است. به آن معناست که شما می‌توانید با آغوشی باز به سراغ این بازی موبایلی بروید و خودتان را در داستان این بازی غرق کنید. شما می‌توانید با تپ کردن روی آیتم‌های مختلفی که در Meridian 157: Prologue پیدا می‌کنید، از آن‌ها استفاده کنید. همچنین برخی از آیتم‌ها را باید با یکدیگر ترکیب کنید تا عملکرد بهتری داشته باشند.گرافیک این بازی موبایلی یک شاهکار به تمام معناست. اصولا وقتی صحبت از تجربه بازی‌های پازلی موبایلی می‌شود، کمترکسی انتظار رو به رو شدن با داستانی فوق‌العاده را دارد. منتهی این موضوع چندان درباره بازی موبایلی Meridian 157: Prologue صدق نمی‌کند و به جرات می‌توان گفت که بازی موبایلی Meridian 157: Prologue یکی از زیباترین بازی‌های حال حاضر موبایلی است. همچنین ماجرا تنها به همین‌جا ختم نمی‌شود و موسیقی‌متن شاهکار بازی نیز؛ یکی دیگر از دلایلی است که Meridian 157: Prologue را تا به این اندازه دوست داشتنی کرده است.

پیشنهاد می‌شه!

بازی موبایلی Meridian 157: Prologue عنوانی شاهکار از استودیوی مستقل کانادایی NovaSoft Interactive است که در سال ۲۰۱۹ توسط این استودیو برای کامپیوترهای شخصی و پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرد. همچنین بازی پازلی موبایلی Meridian 157: Prologue داستانی جذاب و گرافیکی دوست داشتنی دارد که می‌تواند تا مدت‌ها مخاطب را درگیر خودش کند.

Meridian 157: Prologue
Meridian 157: PrologueMeridian 157: Prologue
سازنده:NovaSoft Interactive سبک:پازل ، رازآلود ، اشاره و کلیک حجم:۱۰۹ مگابایت سیستم‌عامل:اندروید ، iOS

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/l4p
نظرات (۱)
4 4 امتیازها
امتیاز مطلب
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

دوستانی که به این سبک بازی ها توی اندرویید علاقه دارن میتونم کمپانی های خوبشو معرفی کنم :

Artifex Mundi
Big Fish Studios

1
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x