ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بدن مایلز مورالز - Banner
کمیک بوک

۴ ویژگی خاص بدن مایلز مورالز

مایلز مورالز، مرد عنکبوتی مارول که در ابتدا برای دنیای آلتیمیت پدید آمده بود، از خیلی جهات شبیه به اسپایدرمن بنیادین مارول یا همان پیتر پارکر است. هر دوی آن‌ها نسبت به انسان‌های ساده نیرومندتر ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

مایلز مورالز، مرد عنکبوتی مارول که در ابتدا برای دنیای آلتیمیت پدید آمده بود، از خیلی جهات شبیه به اسپایدرمن بنیادین مارول یا همان پیتر پارکر است. هر دوی آن‌ها نسبت به انسان‌های ساده نیرومندتر و سریع‌تر هستند، به سختی آسیب می‌بینند، تندتر از آسیب‌های وارده بهبود پیدا می‌کنند، در حفظ تعادل خود به طور غریزی عالی عمل می‌کنند و تعدادی ویژگی دیگر. ولی این به آن معنا نیست که همه‌ی ویژگی‌های آن‌ها کاملاً مشترک است. بدن مایلز مورالز به او این اجازه را می‌دهد تا به برخی توانایی‌ها دسترسی داشته باشد که پیتر پارکر از آن‌ها محروم است.

در این نوشتار می‌خواهیم به سراغ ۴ مورد از این ویژگی‌های خاص بدن اسپایدرمن مایلز مورالز برویم. توانایی‌های مایلز از آن جهت متفاوت هستند چرا که عنکبوتی که او را نیش زده بود نیز متفاوت است. به این ترتیب، او ویژگی‌هایی دارد که نه تنها در مرد عنکبوتی پیتر پارکر، بلکه حتی دیگر شخصیت‌های عنکبوتی مولتی‌ورس مارول نیز به ندرت از آن‌ها برخوردار هستند تا به عنوان توانایی‌های خاص خود مایلز به شمار آیند.


اسپایدر-سنسی برای پیشگویی

اسپایدر-سنس یک توانایی مشترک بین بسیاری از شخصیت‌های عنکبوتی در مولتی‌ورس مارول به شمار می‌آید. شخصیت‌های عنکبوتی به کمک این توانایی می‌توانند از پیرامون خود آگاهی به دست آورند و از خطرات و تهدیدها مطلع شوند. پیتر پارکر به عنوان اسپایدرمن بنیادین مارول یکی از نیرومندترین اسپایدر-سنس‌ها را بین شخصیت‌های عنکبوتی دارد و ترکیب آن با توانایی‌های دیگرش، همچون رفلکس‌ها و واکنش‌های تند، باعث تبدیل او به دردسر بزرگی برای دشمنانش می‌شود.

مایلز مورالز نیز اسپایدر-سنس خودش را دارد. هر چند به طور کلی اسپایدر-سنس او نسبت به پیتر پارکر ضعیف‌تر محسوب می‌شود تا کم‌تر به آن تکیه کند. با این وجود، اسپایدر-سنس مورالز از جهت دیگری ویژه‌تر است؛ دیده شده که مایلز بتواند با این توانایی خود گونه‌ای از پیش‌گویی را در اختیار داشته باشد. برای نمونه می‌توان به شبی که پیتر پارکر دنیای آلتیمیت کشته شد اشاره کرد. مایلز در آن زمان رویایی را می‌بیند که خودش مورد یورش قرار گرفته است؛ در حالی که این رویداد برای اسپایدرمن آن هم مایل‌ها آن طرف‌تر در حال رخ دادن بود. مورالز حتی می‌تواند از این روش متوجه دگرگونی‌های راستینگی نیز شود تا نوعی از پیش‌بینی و پیش‌آگاهی را در اختیار داشته باشد.

مطلب پیشنهادی
«رفیق بی‌کلک مادر»
بهترین مادران دنیای مارول

تولید بیوالکتریک

مایلز مورالز جزو آن دسته از شخصیت‌های عنکبوتی به شمار می‌آید که می‌تواند در بدن خودش گونه‌ای نیروی الکتریکی پدید آورد که به عنوان بیوالکتریک شناخته می‌شود. با این که مورالز تنها شخصیت عنکبوتی با چنین توانایی نیست ولی به طور کلی بیوالکتریک او نیرومندتر و شناخته‌شده‌تر از بقیه‌ی شخصیت‌های عنکبوتی است. به بیوالکتریک بدن مایلز مورالز برچسب «زهر» زده شده تا هر آن چه که با آن پیوندی دارد «زهرآگین» محسوب شود.

یکی از عادی‌ترین استفاده‌های بیوالکتریک برای مایلز، تولید آن‌ها در دستانش است تا بتواند آن‌ها را با ضربات خود ترکیب کند و «انفجار زهرآگین» بسازد. نتیجه‌ی این گونه‌ی ضربات متفاوت و بسته به خود رقبا دارد ولی دیده شده که انفجارهای زهرآگین باعث گیجی لحظه‌ای تا فلجی موقت دشمنان شود. همچنین این بیوالکتریک می‌تواند حتی در تارهای تولیدی بدن مایلز مورالز نیز مورد استفاده قرار بگیرد و از راه دور نیز به کار آید. البته زهر مایلز مورالز تنها برای موجودات زنده کاربردی نیست و از آن می‌توان روی ابزارها و تجهیزات الکتریکی و وابسته به برق نیز بهره برد.

انفجار بزرگ زهرآگین

همان طور که گفته شد، مایلز می‌تواند با ترکیب زهر از جنس بیوالکتریک خود با ضرباتش چیزی با نام انفجار زهرآگین پدید آورد. با این حال، زهر مایلز تنها مربوط به دستان او نیست و از هر بخشی از بدنش قابل تولید است. به این ترتیب است که چیزی با نام انفجار بزرگ زهرآگین پدید می‌آید.

مایلز برای فعال کردن انفجار بزرگ زهرآگین نیاز به تمرکز یا تنش فراوان دارد. این گونه‌ی استفاده از بیوالکتریک، در سراسر بدن مایلز مورالز به وجود می‌آید و سپس همانند یک انفجار، پیرامون او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. البته مورالز پس از استفاده از این توانایی خود دچار خستگی فراوان می‌شود و نیاز به استراحت برای برگشت به حالت پیشین خود دارد.

مطلب پیشنهادی
چقدر طرفدار مرد عنکبوتی هستید؟
کوییز ۱۸ ویجیاتو؛ چقدر اسپایدرمن را می‌شناسید؟

استتار

یکی دیگر از توانایی‌هایی که به لطف آن عنکبوتِ رادیواکتیویِ مهندسیِ ژنتیکی شده به بدن مایلز مورالز اضافه شد، قابلیت استتار است. مایلز با این توانایی می‌تواند در ماجراهایی که نیاز به مخفی‌کاری است کارآمدتر باشد و با چالش کم‌تری خود را پنهان کند.

استتار مورالز به این شکل عمل می‌کند که او، به همراه همه‌ی پوششی که به تن دارد، با پیرامونش هماهنگی پیدا می‌کند؛ به گونه‌ای که عملاً با محیطش یکسان شود. توانایی استتار مایلز مورالز به قدری پیشرفته است که حتی می‌توان آن را با برچسب نامرئی شدن نام‌گذاری کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Just a Human
    Just a Human | ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

    مقالات کمیک اقای صفری ‌>>>>سایتای کمیکی ایران... خداوکیلی

مطالب پیشنهادی