ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شخصیت اسپایدر-ورس - Banner
کمیک بوک

۱۰ شخصیت نیرومند اسپایدر-ورس

در مولتی‌ورس مارول قهرمانان، ویلن‌ها و واریانت‌های بی‌شماری از این شخصیت‌ها را می‌توان یافت. اسپایدر-ورس نیز یک پیوند کیهانی گسترده بین دنیاهایی است که شخصیت‌های عنکبوتی در آن‌ها وجود دارند و از طریق تار زندگی ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

در مولتی‌ورس مارول قهرمانان، ویلن‌ها و واریانت‌های بی‌شماری از این شخصیت‌ها را می‌توان یافت. اسپایدر-ورس نیز یک پیوند کیهانی گسترده بین دنیاهایی است که شخصیت‌های عنکبوتی در آن‌ها وجود دارند و از طریق تار زندگی و سرنوشت به هم متصل شده‌اند. شاید بیش‌تر خوانندگان با پیتر پارکر زمین-۶۱۶ مارول آشنا باشند ولی او به هیچ عنوان تنها شخصیت عنکبوتی مولتی‌ورس مارول نیست.

در راستینگی‌های پیوند خورده در اسپایدر-ورس، شخصیت‌های عنکبوتی گوناگونی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها ظاهر و توانایی‌های ویژه‌ی خود را دارند. با وجود این همه شخصیت عنکبوتی در مولتی‌ورس، طبیعی است که بحثی پیرامون نیرومندترین آن‌ها وجود داشته باشد.

به دلیل ذات بی‌کرانش، ناممکن است که بتوان همه‌ی شخصیت‌های اسپایدر-ورس را از نظر نیرو رده‌بندی کرد. به جایش، در این لیست به سراغ تنها ۱۰ مورد از نیرومندترین شخصیت‌های دنیای عنکبوتی مارول می‌رویم که از بقیه شناخته‌شده‌تر نیز هستند.


مایلز مورالز

به عنوان اسپایدرمن دنیای آلتیمیت، مایلز در اسپایدر-سنس و بیش‌تر توانایی‌های عنکبوتی با پیتر پارکر بنیادین مارول مشترک است. ولی مرد عنکبوتی آلتیمیت مارول دو قابلیت دارد که دوست و استادش از آن‌ها بی‌بهره است. این شخصیت عنکبوتی هم می‌تواند نامرئی شود و هم بیوالتکریسیته تولید کند. او حتی توانسته این بیوالکتریسیته را به شکل یک شمشیر مورد استفاده قرار دهد. با توجه به دسترسی به این توانایی‌ها، مایلز یکی از شخصیت‌های عنکبوتی نیرومند در اسپایدر-ورس مارول به حساب می‌آید.

مطلب پیشنهادی
همسان... ولی نه یکسان!
سری به برجسته‌ترین دنیاهای موازی مارول بزنید

میگل اوهارا

با معرفی شدن به عنوان بخشی از آینده‌ی احتمالی سال ۲۰۹۹، میگل اوهارا اسپایدرمن خط زمانی خودش است که در نقش واپسین خط دفاع در برابر زورگویی کمپانی آلکمکس فعالیت می‌کند. در کنار زور بازو و چابکی بهبود یافته، مرد عنکبوتی ۲۰۹۹ دندان‌های نیشی دارد که تولید زهر می‌کنند. همچنین او از چنگال‌هایی بهره می‌برد که کمک‌حال میگل در بالا رفتن از ساختمان‌ها و حتی بریدن دشمنانش هستند. به عنوان یکی از معدود قهرمانان خط زمانی خود، نیرو و پایداری میگل اوهارا را نباید دست کم گرفت.

سیندی مون

سیندی مون که توسط همان عنکبوتی گزیده شد که پیتر پارکر را نیش زده بود، توانایی‌های شگفت‌انگیزی را در اختیار دارد. علاوه بر چابکی و نیروی فراانسانی، سیلک به جای این که به وب-شوتر و کارتریج‌هایش وابسته باشد، تارهای ارگانیک خودش را به وجود می‌آورد. هنگامی که شاترا (Shathra) نیروهای خودش را برای جنگ با اسپایدر-ورس به کار برد و صدها شخصیت عنکبوتی را آلوده کرد، سیندی مون به عنوان یک قهرمان برگزیده، نظم را دوباره برقرار و از تار زندگی و سرنوشت در برابر خشم شاترا نگه‌داری کرد.

مطلب پیشنهادی
چقدر طرفدار مرد عنکبوتی هستید؟
کوییز ۱۸ ویجیاتو؛ چقدر اسپایدرمن را می‌شناسید؟

تاکویا یاماشیرو

قهرمان سریال ژاپنی دهه‌ی ۷۰ اقتباس شده از شخصیت اسپایدرمن، در سری ۲۰۱۴ کمیک Spider-Verse وارد دنیای کمیک‌ها شد. تاکویا یاماشیرو به عنوان مرد عنکبوتی دنیای خود در بسیاری از توانایی‌ها با پیتر پارکر مشترک است. این زرادخانه‌ی تاکویاست که باعث خاص شدن او در اسپایدر-ورس می‌شود. هنگامی که تاکویا یاماشیرو به لپردن (Leopardon)، ربات جنگجوی مکانیکی غول‌آسایش دسترسی دارد، او شخصیتی نیست که بخواهید در برابرتان قرار بگیرد. یاماشیرو حتی توانست در طور رویدادهای Spider-Verse در برابر سولوس (Solus)، نیروندترینِ اینهریتورها (Inheritor)، ایستادگی کند.

اوتو اکتاویوس

برای گریز از مرگ، اوتو اکتاویوس یک بار توانست آگاهی خود را به بدن پیتر پارکر منتقل کند. این تصمیم باعث شد تا اوتو به اجبار هویت اسپایدرمن را به خود بگیرد. این نسخه‌ی مرد عنکبوتی که به هوش سرشار اوتو دسترسی داشت و درگیر اخلاقیات و حس مسئولیت پیتر نبود، به هیچ عنوان پا پس نمی‌کشید. با این که مرد عنکبوتی اکتاویوس از توانایی‌های پیتر پارکر به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کرد ولی بی‌رحمی و نداشتن خط قرمزها او را تبدیل به چیزی جز یک قهرمان می‌کرد.

مطلب پیشنهادی
نگاهی خواهیم داشت به کارتون‌های سریالی از شخصیت مرد عنکبوتی
نگاهی به انیمیشن‌های سریالی مرد عنکبوتی (بر اساس امتیاز IMDB)

زارینا زاهاری

زارینا زاهاری (Zarina Zahari) در دنیای خود بخشی از سازمان پیش‌آمدهای شگفت (Weird-Happenings Organization) است که از انسان‌های ساده در برابر تهدیدهای غیرعادی مراقبت می‌کند. به عنوان مرد عنکبوتی پادشاهی متحد، زارینا توانایی‌های فراوانی دارد که چیزی فرای قدرت و رفلکس فراانسانی محسوب می‌شوند.

او نه تنها تارهای خودش را تولید می‌کند بلکه الکتریسیته ساکن نیز به وجود می‌آورد که با گوشواره‌هایش قابل تنظیم هستند. با جمع‌آوری شارژ الکتریکی کافی، مرد عنکبوتی بریتانیا می‌تواند در آسمان گلاید کند. زارینا با استفاده از این دست توانایی‌ها، یک بار توانست گونه‌ای از اژدهای دوپا را شکست دهد که در حال نابودی شهر بود. البته سرعت عمل و خوش‌فکری او نیز در امن نگه‌داشتن لندن به کمکش می‌آیند.

اسپایدر-هالک

پیتر پارکر این راستینگی درگیر یک بیماری شد تا استادش، بروس بنر، برای درمان آن رو به یک عنکبوت متشعش کننده‌ی پرتوی گاما بیاورد. این روند باعث شد تا پیتر به یک موجود فراانسان، جهش‌یافته پیدا کند که می‌تواند تبدیل به یک هیولای عنکبوت‌گونه‌ی گامایی شود که پر است از خشم و نیروی هالک. اسپایدر-هالک که قدش به بلندی یک دره می‌رسد، نیرویی است که نباید با آن درگیر شد.

مطلب پیشنهادی
«رفیق بی‌کلک مادر»
بهترین مادران دنیای مارول

آنیا کورازون

آنیا کورازون (Aña Corazón) که بیش‌تر با نام آرانیا (Araña) شناخته می‌شود یک تارتن نترس جادویی‌ست. در کنار نیروی فرانسانی و فیزیولوژی عنکبوتی، آنیا این توانایی را دارد تا از قابلیت‌های جادویی بهره ببرد. او اسپایدر-توتم خودش را برای اجرای وردها و احضار سپر و جنگ‌افزار با یک حرکت دستان خودش به کار می‌گیرد.

مرد عنکبوتی کیهانی

پیتر پارکر زمین-۱۳ مارول که با نیروهای انیگما فورس (Enigma Force) ترکیب شده است، به عنوان کاپیتان یونیورس راستینگی خود به شمار می‌آید. در هر دنیا، انیگما فورس یک میزبان را برمی‌گزیند و برای آن‌ها نیروهای کیهانی کاملی ارمغان می‌دهد.

در طی جنگ اسپایدر-ورس با وارثان، زمین-۱۳ به خاطر نیرویِ خالصِ در اختیارِ مرد عنکبوتی کیهانی به عنوان منطقه‌ی امن مورد استفاده قرار گرفت. البته همان طور که برای همه‌ی صاحبان انیگما فورس صدق می‌کند، این نیرو تنها در دنیایی که اعطا شده است قابل استفاده خواهد بود و بیرون از آن راستینگی نمی‌توان از آن بهره برد.

مطلب پیشنهادی
پارودی شخصیت‌های سرشناس
۹ همتای شخصیت‌های Invincible در دی‌سی و مارول

جولیا کارپنتر

با این که جولیا کارپنتر از زمین-۶۱۶ مارول است ولی مسئولیت‌های او مربوط به همه‌ی اسپایدر-ورس می‌شود. مادام وب به عنوان یک شخصیت عنکبوتی دیوارخَز و تارتن، از توانایی‌های پیش‌آگاهی، آگاهی اثیری و تلپاتی نیز بهره می‌برد. این قابلیت‌ها اجازه می‌دهد تا او از همه‌ی اسپایدر-ورس در برابر نیروهایی که به دنبال تهدید تار زندگی و سرنوشت هستند محافظت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • دکتر توقف(MAS)
  دکتر توقف(MAS) | ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

  Spooderman

 • TheGuy
  TheGuy | ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

  حقیقتا ایده ی مولتی ورس واسم اونقدرا جذاب نیست.
  یعنی مثلا یه کاراکتری میاد میگه بیاید بریم دنیای من رو نجات بدیم؛
  یه تیمی میرن دنیاش رو نجات میدن اکی.
  ولی با توجه به اصل اینکه "بی نهایت جهان موازی هستند که هر لحظه به وجود میان و هر لحطه از بین میرن"
  پس کلا این نجات ارزشی نخواهد داشت؛
  چون آخرش قرعه به نام این جهان می افته.
  هزار بار هم که نجاتش بدی آخرش باید نابود شه.
  بعد تازه کجا قضیه بدتر میشه؟
  اونجا که طبق اصل "هیچ شخصی نمی تواند بیرون از جهان خودش وجود داشته باشد."
  ‌کلا همه چی داغون میشه و همه ی ایده ی جنگ های مولتی ورسی و نجات کل خلقت! و از اینجور حرف ها بی معنی میشه.
  یا اونجا که تو مارول و دیسی همه ی جهان های موازی از بین رفتند!
  خب مشخصه هر تعداد که نابود میشه همون تعداد هم تولید میشه.
  پس اصلا فاقد اعتباره این موضوع که یه سری کاراکتر از جهانشون بیان بیرون و برن کل جهان های موازی رو نجات بدن!
  ببینید عزیزان، یه بحثی هست به نام داستان علمی تخیلی.
  و مشخصا که کسی هیچ ایراد علمی ای نمیگیره به اون داستان که چطور آیرون من انرژی بی نهایت برای خودش تولید می کنه.
  اما یه جایی هست که داستان علمی تخیلی برای خودش یه سری قوانین تعریف می کنه و همونجا خودش می زنه زیرش!
  میگه هر لحظه بی نهایت جهان پوازی به وجود میاد و بی نهایت از بین میره
  بعد رویداد بعدیش در رابطه با اینه که همه ی جهان موازی دارن نابود میشن!
  خب جناب! چرا خودت یه چیزی می پرونی که بعد خودت با لگد بزنی زیرش؟!

 • MMYKING
  MMYKING | ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

  اگه اشتباه نکنم مرد عنکبوتی کیهانی یه بار قوی ترین شخصیت کل مارول شده بود.

مطالب پیشنهادی