ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی Cyberpunk 2077
اخبار و مقالات

تمامی کوئست‌های بازی Cyberpunk 2077 دست‌ساز هستند

بسیاری از بازی‌های عظیم نقش‌آفرینی کوئست‌هایی دارند که توسط هوش مصنوعی ساخته می‌شوند. برای مثال، عناوینی همچون Skyrim و Fallout 4 به لطف تکنولوژی نرم‌افزاری Radiant AI بتسدا از چنین کوئست‌هایی بهره می‌برند. البته وجود ...

مهرشاد مرادزاده
نوشته شده توسط مهرشاد مرادزاده | ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۰

بسیاری از بازی‌های عظیم نقش‌آفرینی کوئست‌هایی دارند که توسط هوش مصنوعی ساخته می‌شوند. برای مثال، عناوینی همچون Skyrim و Fallout 4 به لطف تکنولوژی نرم‌افزاری Radiant AI بتسدا از چنین کوئست‌هایی بهره می‌برند. البته وجود چنین مأموریت‌‎هایی در بازی‌هایی مثل Diablo و The Division که لوت‌محور هستند هم منطقی به نظر می‌رسد؛ اما بازی Cyberpunk 2077 از این جریان پیروی نخواهد کرد.

«فیلیپ وبر»، هماهنگ‌کننده طراحی کوئست‌های بازی Cyberpunk 2077 به سؤالاتی که در انجمن‌های CD Projekt Red مطرح شده‌اند و درباره حوزه کاری او هستند، پاسخ داده. او اظهار داشت:

تمامی کوئست‌های این عنوان دست‌ساز هستند. برای ما، کیفیت مهم‌تر از کمیت است و به سادگی نمی‌توانستیم کیفیت مد نظرمان را با ماژول‌های متفاوتی ارائه دهیم که کوئست‌هایی رندوم می‌سازند. ما فقط نمی‌خواهیم مردم را فعال و سرگرم نگه داریم، بلکه می‌خواهیم چیزی به آن‌ها بدهیم که ارزش وقت گذاشتن داشته باشد.

وبر همچنین طرفداران را مطمئن کرد که با وجود دست‌ساز بودن همه کوئست‌ها، همچنان هم با بازی و جهانی بزرگ روبه‌رو هستیم. او ادامه داد:

ما در حال ساخت یک نقش‌آفرینی بزرگ هستیم. این یعنی با اینکه کوئست‌ها توسط خودمان ساخته می‌شوند، سعی کرده‌ایم تا جایی که توانسته‌ایم تعداد زیادی از آن‌ها را تولید کنیم تا بازیکنان بتوانند از این تجربه، ساعت‌ها لذت ببرند.

بازی Cyberpunk 2077

به موضوعات جالب توجه دیگری هم اشاره شد. کوئست‌های جانبی بازی Cyberpunk 2077 از نظر مقیاس متفاوت خواهند بود و به نظر می‌رسد آن‌ها از مأموریت‌های داستانی طولانی‌تر و پیچیده‌تر باشند. البته این موضوع برای طرفداران Witcher 3 غافلگیرکننده نیست. از طرفی، بخش مأموریتی دیگری به نام Street Stories هم طراحی شده. به گفته وبر، این بخش شباهت زیادی به مأموریت‌های شکار هیولای «گرالت» در ویچر 3 دارد.

این استریت استوری‌ها در اصل وظایفی هستند که شخصیت V از تعمیرکنندگانی مانند «دکستر دشاون» می‌گیرد که برایش اعتبار به همراه دارند و باعث می‌شوند آوازه او در شهر بپیچد. وبر اشاره کرد:

این وظایف می‌توانند بسیار متفاوت باشند و در عین حال، برای سبک بازی‌های متفاوت ما مفید واقع شوند. بنابراین معمولا راه‌های خلاقانه زیادی برای حل آن‌ها وجود دارد.

استریت استوری‌ها توسط تیم جهان باز ما طراحی و جایگذاری شده‌اند. به عنوان یک طراح کوئست‌ به دنبال این هستم که آن‌ها را تجربه کنم، چراکه آن‌ها را به اندازه دیگر مأموریت‌های بازی نمی‌شناسم و همانند دیگر بازیکنان آن را امتحان می‌کنم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی