۸ نکته که باید پیش از بازی کردن FIFA 20 بدانید

بازگشت فوتبال خیابانی و موارد بیشتر

2

از بزرگ‌ترین ایراداتی که بر بازی‌های سبک ورزشی وارد است، تکراری بودن آن‌هاست. شاید یکی از مهم‌ترین دلایل آن، عرضه سالیانه بازی‌های ورزشی باشد. سازندگان تلاش می‌کنند تا جایی که می‌توانند ویژگی‌های جدید و جذاب به بازی اضافه کنند اما زمان کافی برای انجام این امر ندارند. با این حال، بازی‌های ورزشی همیشه طرفداران خودشان را دارند و از نظر فروش، بسیار خوب عمل می‌کنند. به نظر می‌رسد الکترونیک آرتز تصمیم گرفته در جدیدترین نسخه فیفا، ویژگی‌هایی به آن بیافزاید که آن را کاملا از نسخه‌های قبلی این سری و خصوصا رقیب دیرینه‌اش یعنی PES متمایز کنند. با ویجیاتو در بررسی مهم‌ترین نکات فیفا 20 همراه باشید.

گیم‌پلی بازی فیقا ۲۰

فوتبال خیابانی به فیفا بازگشته است

الکترونیک آرتز قبلا در حالت جورنی (Journey) کمی فوتبال خیابانی را نشان داده بود اما حالا با اضافه کردن حالت جدیدی به نام وُلتا (Volta)، این مُد دوست‌داشتنی را به صورت کامل به فیفا آورده است. در این مد بازیکنان قادر خواهند بود به شکل‌های 4v4 ،3v3 و 5v5 به مسابقه بپردازند. سه حالت مختلف بازی در ولتا وجود خواهد داشت. در حالت Rush Keepers که به شکل‌های 3v3 و 4v4 بازی می‌شود، اندازه دروازه‌ها نسبت به حالت‌های دیگر کوچک‌تر بوده و دروازه‌بانی وجود نخواهد داشت؛ از همه بازیکنان انتظار می‌رود که در دفاع از دروازه کمک کنند. حالت Street with Keepers بسیار شبیه به Rush Keepers است با این تفاوت که اندازه دروازه‌ها بزرگ‌تر بوده و یکی از بازیکنان نقش دروازه‌بان را خواهد داشت. این حالت به شکل‌های 4v4 و 5v5 بازی می‌شود. حالت آخر که Futsal نام دارد، دارای داور و قوانین بیشتری است و فقط به صورت 5v5 بازی می‌شود.

در مد ولتا، قوانین معمول فوتبال دچار تغییراتی شده‌اند؛ آفسایدی در کار نیست، کارت‌های زرد و قرمز حذف شده‌اند و قابلیت تعویض بازیکن وجود ندارد. این موارد باعث می‌شوند در روند بازی کمترین میزان اختلال به وجود بیاید و مسابقات بسیار روان و بدون مکث انجام شوند. وزن و اندازه توپ بازی نیز تغییر کرده که میزان جهش‌های آن را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

بخش جورنی از بازی حدف شده است

اولین بار در فیفا 17 بود که الکترونیک آرتز با اضافه کردن بخشی داستانی به بازی، سعی داشت از تکراری شدن فیفا جلوگیری کند. در حالت جورنی، بازیکنان با الکس هانتر (Alex Hunter) آشنا شده و او را در مسیر تبدیل شدن به یکی از افسانه‌های فوتبال همراهی می‌کردند. با این‌که ایده جالبی بود اما مشکلاتی نیز داشت؛ داستان بازی تا حدی کلیشه‌ای بود و انتخابات بازیکن به جز چند مورد اندک، تاثیر چندانی در نحوه پیشروی داستان نداشتند. یکی دیگر از مشکلات آن، نبود قابلیت شخصی‌سازی کاراکتر اصلی بود که باعث ناراحتی بعضی از طرفداران شد.

والپیپر بازی فیفا ۲۰

در فیفا 20، بخش داستانی ولتا جایگزین بخش جورنی شده است. حالا افراد می‌توانند بازیکن دلخواه خودشان را طراحی کنند و با او در بخش داستانی یا آنلاین ولتا به بازی بپردازند. درخت مهارتی برای بازیکنان وجود دارد که از طریق کسب امتیاز مهارت می‌توانند آن را ارتقا دهند. باید ببینیم آیا الکترونیک آرتز از اشتباهات گذشته درس گرفته یا خیر.

یوونتوس در فیفا 20 حضور نخواهد داشت

شاید یکی از مهم‌ترین برگ برنده‌های PES نسبت به رقیبش، حضور رسمی یوونتوس در PES باشد. وجود این تیم بسیار محبوب در PES می‌تواند نقش مهمی در تصمیم‌گیری هواداران ایفا کند. طبق گفته الکترونیک آرتز، تیمی به نام Piemonte Calcio جایگزین یوونتوس در فیفا 20 خواهد شد. این تیم لوگو و لباس مخصوص به خودش را خواهد داشت اما در طراحی بازیکنان و نام‌های آن‌ها از بازیکنان واقعی یوونتوس استفاده خواهد شد. امتیازات اعضای تیم نیز با توجه به عملکرد آن‌ها در دنیای واقعی به‌روزرسانی می‌شوند. بازیکنان می‌توانند در تمامی حالت‌های مختلف فیفا 20 از جمله آلتیمیت تیم، کاریر مد و ولتا با این تیم به بازی بپردازند.

ضربات آزاد و پنالتی‌ها دچار تغییراتی شده‌اند

ندانستن این‌که توپ به کجا پرتاب خواهد شد و قدرت فوق‌العاده دروازه‌بان‌ها در مهار توپ، مواردی بودند که باعث می‌شدند پنالتی‌ها در فیفا بسیار سخت و حتی تا حدودی آزاردهنده باشند. ویژگی جدیدی که به پنالتی‌ها اضافه شده، علامتی دایره‌ای شکل است. این علامت مکانی را که بازیکن آن را هدف قرار داده نشان خواهد داد و ضربات پنالتی را آسان‌تر خواهد کرد. همچنین دروازه‌بانان عملکردی طبیعی‌تر داشته و دیگر قادر نخواهند بود با پرش‌های طولانی پس از ضربه بازیکن، توپ را مهار کنند.

ضربات کاشته فیفا ۲۰

سیستم ضربات آزاد بازی به طور کامل تغییر کرده و موارد زیادی به آن اضافه شده که کنترل بیشتری روی نحوه چرخش توپ در هوا به بازیکن می‌دهند. همانند ضربات پنالتی، علامتی دایره‌ای هدف را نشان خواهد داد. بازیکنان می‌توانند موقعیتی را که از آن به توپ ضربه می‌زنند تعیین کنند که هرکدام از این موقعیت‌ها ویژگی‌های خودشان را دارند و بر نحوه حرکت توپ تاثیر می‌گذارند. قبل از برخورد پای بازیکن با توپ، می‌توانید با حرکت دادن آنالوگ راست به حرکت توپ در هوا، چرخش اضافه کنید و توپ را به روش‌های گوناگون از دیوار دفاعی بازیکنان حریف عبور دهید. طبق ویژگی Timed Finishing اگر در لحظه برخورد توپ با پای بازیکن دکمه درست را فشار دهید، مقدار قابل توجهی از میزان خطا در شوت کاسته خواهد شد و توپ چرخش بیشتری در هوا خواهد داشت.

ویژگی‌های جدیدی به کاریر مد اضافه شده است

یکی از این ویژگی‌های جدید، قابلیت شخصی‌سازی سرمربی است. برای اولین بار در فیفا بازیکنان می‌توانند تمام ویژگی‌های سرمربی تیمشان را شخصی‌سازی کنند؛ از لباس‌ها و مدل مو گرفته تا رنگ پوست، قد و وزن. مدیریت روحیه تیم از مهم‌ترین کارهایی است که شما به عنوان سرمربی تیم باید انجام دهید. گفت‌وگوهایی که در کنفرانس‌های خبری انجام می‌دهید، حقوقی که به اعضای تیم پرداخت می‌کنید و تغییراتی که در جایگاه‌های بازیکنان تیم به وجود می‌آورید همه به نوعی در روحیه تیم تاثیرگذار خواهند بود. صحبت کردن با اعضای تیم در مورد مشکلاتی که با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند و مشاوره دادن به آن‌ها روحیه‌شان را بالا نگه خواهد داشت و حتی در امتیاز OVR آن‌ها، تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

بخش داستانی فیفا ۲۰

بخش پرو کلاب بازی بهبود پیدا کرده است

مدت‌هاست که موارد جدیدی به این بخش اضافه نشده و حتی طی سال‌های اخیر از ویژگی‌های آن کاسته شده است. الکترونیک آرتز تلاش کرده در فیفا 20 جانی دوباره به این بخش بدهد. بیش از ۲۵ لباس و ۱۵۰ لوگوی جدید به این بخش اضافه شده است. جدا از قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتر در طراحی شخصیت‌های بازیکنان، الکترونیک آرتز برای واقعی‌تر کردن حال و هوای مسابقات این بخش، ویژگی‌های جدیدی به بازی اضافه کرده است. برای مثال در بعضی از استادیوم‌ها، بازیکنان می‌توانند بنر تیمشان را در فضای استادیوم به نمایش بگذارند. در طراحی این بنرها از رنگ‌های اصلی و فرعی تیم‌ها استفاده شده و نام تیم روی آن‌ها نمایان است.

ویژگی‌های واقعیت افزوده به بخش‌های آغازین، پایانی و نیمه‌های مسابقات اضافه شده‌اند تا تجربه واقعی‌تری را در اختیار بازیکنان قرار دهند. همچنین شادی‌های پس از گل تغییر کرده‌اند؛ دوربین بازی دیگر روی یک بازیکن متمرکز نخواهد بود و می‌توانید به صورت تیمی به انجام حرکات نمایشی پس از گل بپردازید. حالت جالب House Rules به این بخش اضافه شده است. در این حالت‌ها که به صورت روزانه عوض می‌شوند، قوانین بازی کمی تغییر می‌کنند. برای مثال در صورت به ثمر رساندن گل در خارج از محوطه جریمه، آن گل حکم دو گل را خواهد داشت.

هوش مصنوعی بازیکنان ارتقا یافته

طبق ویژگی جدیدی که سازندگان آن را Football Intelligence نامیدند، بازیکنانی که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند بیشتر به موقعیت خود و بازیکن اصلی توجه خواهند کرد و تصمیم‌گیری‌هایشان بر این اساس خواهد بود. این موضوع باعث می‌شود شرایط یک به یک بیشتری را در فیفا 20 شاهد باشیم که تاکید بیشتری بر مهارت فردی بازیکن خواهند داشت. همچنین تغییراتی که در سیستم تکل بازی صورت گرفته باعث می‌شود هوش مصنوعی بازی در دفاع بهتر عمل کرده و تکل‌های دقیق‌تری انجام دهد که در آن‌ها بازپس‌گیری توپ برای مدافعان آسان‌تر باشد.

بیشتر بخوانید:

تغییراتی در آلتیمیت تیم به وجود آمده

روش‌های جدیدی برای کسب جوایز و پیشروی در این بخش برای بازیکنان به وجود آمده است. در بخش آلتیمیت تیم فیفا 20 اهداف روزانه، هفتگی و فصلی وجود دارند که در صورت انجام آن‌ها بازیکنان امتیاز تجربه دریافت خواهند کرد؛ هرچه این اهداف سخت‌تر باشند، امتیاز تجربه بیشتری به بازیکنان داده خواهد شد. فصل اول آلتیمیت تیم فیفا 20 دارای ۳۰ لِول خواهد بود که هرکدام جوایز مخصوص به خودشان را دارند و بازیکنان با کسب امتیاز تجربه و لول‌آپ شدن می‌توانند این جوایز را به دست آورند.

بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۰

موارد جدیدی برای شخصی‌سازی بیشتر تیم‌های بازیکنان به بازی اضافه شده‌اند؛ تِم‌های استادیوم‌ها و تیفوها دو مورد از آن‌ها هستند. قابلیت شخصی‌سازی توپ بازی نیز وجود دارد، اما این توپ فقط برای کسی که آن را شخصی‌سازی کرده نمایش داده خواهد شد تا برای افرادی که در دیدن بعضی از توپ‌ها مشکل دارند، آزاردهنده نباشد. مانند بخش پروکلاب، قابلیت شادی پس از گل به صورت تیمی در آلتیمیت تیم وجود خواهد داشت. رابط کاربری بازی نیز بهبود پیدا کرده و خرید و فروش بازیکنان به لطف این رابط کاربری، سریع‌تر و بی‌دردسر‌تر انجام می‌پذیرد.

نسخه استاندارد فیفا ۲۰ در تاریخ ۵ مهر ماه برای پی‌سی، ایکس باکس و پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد؛ البته نسخه آلتیمیت بازی کمی زودتر، در تاریخ 2 مهر ماه در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت. نسخه سوییح بازی نیز همزمان با انتشار نسخه استاندارد بازی عرضه خواهد شد اما بخش ولتا و بعضی ویژگی‌های دیگر نسخه‌های اصلی را نخواهد داشت.

.کپی شد https://vgto.ir/102

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
نویدReza Dark آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
نوید
مهمان
نوید

واقعا فیفا از لحاظ هیجان بازی این که بخوای بازی ا ریتم بندازی این که بخوای سرعت به بازی بدی عالیه منی که فوتبال نیمه حرفه ای بازی میکنم برا فوتبالمم خوبه پ ی س تا ۲۰۱۲ خوب بود بعدش دیگه خراب شد شاهکارشم پ ی س ۲۰۱۹ بود افتضاح

Reza Dark
مهمان
Reza Dark

من که اصن تو عمرم فیفا نزدم و نمی زنم

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...