ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ومپایرسک - Banner
کمیک بوک

به ومپایرسک خوش آمدید؛ سرزمین خون‌آشام‌های مارول

برای دهه‌ها، خون‌آشام‌ها در سایه‌های دنیای مارول پنهان بوده و هر زمان که توانستند قربانیان از همه جا بی‌خبر خود را شکار کرده‌اند. ولی این روزها، خون‌مک‌های مارول به لطف دراکولا که سرزمین ومپایرسک (Vampyrsk) ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۲ آذر ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

برای دهه‌ها، خون‌آشام‌ها در سایه‌های دنیای مارول پنهان بوده و هر زمان که توانستند قربانیان از همه جا بی‌خبر خود را شکار کرده‌اند. ولی این روزها، خون‌مک‌های مارول به لطف دراکولا که سرزمین ومپایرسک (Vampyrsk) را فرمانروایی می‌کنند به جایگاه بهتری رسیده‌اند. در این نوشتار می‌توانید یک تور به این سرزمین خون‌آشام‌های مارول را تجربه کنید.


پدیدآمدن سرزمین خون‌آشام‌ها

پس از شکست دراکولا در به چنگ آوردن بریتانیا در سری Captain Britain & MI13 سال ۲۰۰۸، جامعه‌ی خون‌آشام‌های مارول برای مدتی دچار بحران شد. پسر دراکولا، زاروس (Xarus)، به شکل گذرا پدرش را کشت و رهبری ومپایرها را به دست آورد تا این که در X-Men سال ۲۰۱۰ دراکولا دوباره قدرتش را باز پس گرفت.

این رویداد باعث یک جنگ درونی نابودکننده بین خون‌آشام‌ها شد که حتی انسان‌ها و دیگر موجودات زنده را مورد تهدید قرار داده بود. بدین گونه، تواناترین قهرمانان زمین در شماره‌ی ۱۴ سری سال ۲۰۱۸ کمیک Avengers خودشان را درگیر این ماجرا کردند.

بلک پنتر شخصاً بلید را استخدام کرد تا این درگیریِ رو به فزونی را کنترل کند. پس از یک رویارویی که در سراسر کره‌ی زمین انجام شد، جنگ درونی ومپایرها به پایان رسید و دراکولا تبدیل به رهبر بی‌رقیب خون‌آشام‌های دنیای مارول شد. به عنوان بخشی از این صلح که به سختی به دست آمده بود، منطقه‌ی چرنوبیل اوکراین رسماً به ومپایرها واگذار شد تا بتوانند سرزمین خودشان را داشته باشند.

مطلب پیشنهادی
چه بلایی سر اهداف تانوس آمد؟
سرنوشت سنگ‌های ابدیت در دنیای سینمایی مارول چیست؟

رهبری ومپایرسک

هر چند دراکولا رهبر این سرزمین است که به طور دیپلماتیک به رسمیت شناخته می‌شود و از همه‌ی مزایا و محافظت‌های سازمان ملل متحد بهره می‌برد ولی شرایطی برای حاکمیت قانونی او وضع شده است. برای نمونه، سازمان ملل از بلید به عنوان صلح‌طلب ومپایرسک استفاده می‌کند. در این جایگاه، بلید خون‌آشام‌ها را می‌پاید تا آن‌ها تهدیدی آشکار برای بشریت نباشند. به این ترتیب، دراکولا مجبور شد تا دشمن کهنه‌ی خودش را همیشه در نزدیکی داشته باشد.

فرمانروای ومپایرسک همچنین ریاست یک انجمن رایزنی را بر عهده دارد که به رهبری این سرزمین نوپا کمک می‌کند. با توجه به تلاش‌های برای کودتا و بحران‌های رهبری نیز دراکولا اجازه می‌دهد تا بلید بیش‌تر کارهای کثیفی که برای حفظ کنترل نیاز است را انجام دهد.

هر چند در پایان، بلید این جایگاه خود را رها کرد و به همراه دخترش، بریل بروکس (Brielle Brooks)، بازگشت به کار همیشگی‌اش: شکار ومپایرها در سراسر دنیا.

برجسته‌ترین حضورهای سرزمین ومپایرها

یکی از نخستین چالش‌های بزرگ ومپایرسک سر رسیدن نال، خدای سیمبیوت‌ها بود. نال در رویداد کراس‌اووری King In Black با ارتشی از سیمبیوت‌ها زمین را به چنگ آورد. به عنوان بخشی از نقشه‌ی یورشش، خدای سیمبیوت‌ها زمین را در تاریکی مطلق فرو برد. بلید که به دنبال ارتشی می‌گشت که بتوانند در تاریکی به راحتی بجنگند، از دراکولا درخواست نیروی برای جنگ کرد. رهبر خون‌آشام‌ها نیز با در نظر گرفتن نال به عنوان یک تهدید مشترک، این درخواست را پذیرفت.

پس از این که جهش‌یافته‌ها سرزمین کراکوآ را برای خود پدید آوردند، ومپایرها به خاطر عامل بهبود ولورین او را هدف قرار دادند. ولورین بعد از جنگیدن با خون‌آشام‌ها در سراسر جهان، در شماره‌ی ۱۱ سری ۲۰۲۰ کمیک Wolverine تصمیم گرفت که نبرد را به سرزمین این موجودات نامیرا بکشاند. پس از یک رویارویی سهمگین در نزدیکی ومپایرسک، ومپایرها و جهش‌یافتگان به یک صلح دشوار دست پیدا کردند تا ولورین دیگر به طور فعال به شکار خون‌آشام‌ها سرگرم نباشد.

مطلب پیشنهادی
سون = جاستیس لیگ؟
۹ همتای شخصیت‌های The Boys در دی‌سی و مارول

جایگاه کنونی ومپایرسک

دراکولا و ومپایرهایش هنوز هم از مزایا و محافظت‌ها سرزمین قانونی خود در اوکراین استفاده می‌کنند؛ به ویژه که اکنون دیگر بلید حضور همیشگی در مرزهایشان ندارد. پس از دوره‌های ناآرامی و تلاش‌های به زیر کشیدن او، دراکولا هنوز هم رهبر آشکار خون‌آشام‌ها در دنیای مارول به شمار می‌آید و همانند همیشه نیرومند است.

در واقع، حتی پس از رها شدن یک هیولای باستانی با نام آدانا (Adana)، بلید به سراغ دراکولا برای درخواست کمک آمد. فرمانروای ومپایرها نیز اجازه داد تا بلید از خونش بنوشد تا توانایی‌هایش را بهبود ببخشد.

پیش از آغاز ماجرای Blood Hunt سال ۲۰۲۴، ومپایرسک هنوز هم یک پناهگاه امن برای خون‌‌آشام‌های کره‌ی زمین محسوب می‌شود و دراکولا با اندیشه‌ی آسوده به تخت فرمانروایی‌اش تکیه زده است. کراس‌اوور Blood Hunt تا کنون بلندپروازانه‌ترین رویداد دنیای مارول با حضور ومپایرها به نظر می‌رسد و شاید به زودی دیگر هیچ قهرمانی از گله‌ی نامیراهای تشنه‌ی خون در امان نباشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی