ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رویداد Absolute Power - Banner

هر آن چه پیش از خواندن رویداد Absolute Power باید بدانید

پیش از این که رویداد تازه‌ی دی‌سی دنیای کمیک‌ها را تحت تأثیر قرار دهد در جریان ماجراها قرار بگیرید

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

برای سال‌ها انجمن ابرقهرمانان از دنیای دی‌سی نگهبانی کرد ولی اکنون همه‌چیز زیر و رو می‌شود. این یک یورش تنها به یک قهرمان یا یک تیم نیست، این حمله‌ای هماهنگ به همه‌ی جامعه‌ی ابرقهرمانان است. آماندا والر سال‌ها روی پایه‌ریزی نقشه‌ی خود زمان گذاشت و حالا همه‌چیز در رویداد Absolute Power آغاز می‌شود.

در صورتی که نمی‌دانید باید گفت پایه‌ریزی رویداد Absolute Power از نزدیک به دو سال پیش در دنیای دی‌سی شروع شد. ولی اگر همه‌ی ماجراهای دی‌سی در این دو سال را دنبال نکرده‌اید، در این نوشتار به هر آن چه که پیش از آغاز خواندن رویداد Absolute Power نیاز دارید اشاره خواهیم کرد.

والر و نظم

در طی رویداد کراس‌اووری Beast World، آماندا والر سرگرم بود و بحرانی را مهندسی کرد که در آن بیست بوی ناخواسته باعث آلودگی مردم جهان و ابرقهرمانان شد تا تبدیل به حیواناتی وحشی شوند. برای بدتر شدن اوضاع، سایبورگ به سیستم تدافعی ارتش نفوذ کرد تا جلوی والر در شلیک جنگ‌افزارهای مرگبار به انسان‌های جهش‌یافته را بگیرد.

شاید بتوان گفت هدف سایبورگ برای این هک درست بود اما باعث بیش‌تر شدن بی‌اعتمادی نسبت به ابرقهرمانان شد و نبود جاستیس لیگ در دنیای کنونی دی‌سی نیز به بهبود چنین شکی کمک نکرد. سوپرمن، بتمن و واندر وومن خیلی وقت است که شناخته‌شده و مورد اعتماد به شمار می‌آیند اما نایتوینگ، ریون و بیست بوی، این شخصیت‌ها هنوز خود را به اثبات نرسانده‌اند. بیست بوی حتی نشان داده که نمی‌توان با این میزان نیروی قابل‌توجه مورد اعتماد قرار بگیرد.

ترس از تایتان‌ها افزایش پیدا کرد و این دقیقاً چیزی بود که آماندا والر به دنبالش می‌گشت. بحران Beast World رئیس جمهور ایالات متحده را قانع کرد تا سازمان فرمانروایی (Bureau of Sovereignty) را پایه‌ریزی کند؛ یک اداره تا ابرقهرمانان را بپاید. می‌توانید حدس بزنید که چه کسی سرپرست این سازمان است.

این سازمان به میزانی اختیار دارد که می‌تواند در زمان بحران دستورات رئیس جمهور را هم لغو کند و نادیده بگیرد. محل قرارگیری سازمان فرمانروایی در پایگاه پیشین جاستیس لیگ یعنی هال آو جاستیس است تا اکنون نام این مکان نمادین به هال آو اوردِر تغییر پیدا کند.

آماندا والر برای خودش بتمن دارد

شاید می‌اندیشید که «نگران نباشید، تا زمانی که قهرمانان بتمن را داشته باشند، یک چیزی به ذهنشان می‌رسد. بتمن برای همه‌چیز یک نقشه دارد». همه‌ی این‌ها درست است ولی والر هم برای خودش بتمن دارد. نام او فِیل‌سِیف است و کلاک کینگ این کاراکتر را با عنوان «بتمنی که با ترمیناتور درآمخیته» توصیف کرد که به شکل ترسناکی دقیق است.

فیل‌سیف یکی از برنامه‌های اورژانسی بتمن به شمار می‌آید که روی سرش خراب شد. یک ربات که توسط هویت پنهان بروس با اسم بتمن زور-ان-آر توسعه یافت. ایده‌ی ابتدایی این بود تا فیل‌سیف در صورتی که بتمن سرکش شود جلویش را بگیرد. بنابراین، این رباتی‌ست که توسط خود شوالیه‌ی تاریکی برنامه‌ریزی شده بود تا جلوی بتمن را بگیرد. فیل‌سیف مغز بروس را دارد و می‌داند که چگونه شکستش دهد.

ایراد این جا بود که فیل‌سیف از سویه‌ی انسانی بروس محروم است. این اندروید نهایتاً خودش سرکش شد و باور داشت که می‌تواند نسبت به بروس وین یک بتمن بهتر باشد. در چندین خطوط داستانی همچون Failsafe و Dark Prison، فیل سیف تبدیل به چالش بزرگی برای بروس شد. الآن هم این کاراکتر با آماندا والر کار می‌کند تا یک نگارش تاب‌خورده از شوالیه‌ی تاریکی که توانایی شکست دادن بتمن راستین را دارد در دستان والر باشد.

شراکت سوپرایزکننده‌ی گرین ارو

در چند ماه گذشته، آماندا والر در حال به چنگ آوردن الیور کویین بود. همه‌چیز در سال ۲۰۲۴ و شماره‌ی ۹ کمیک Green Arrow آغاز شد. الیور به دنبال روی هارپر می‌گشت. روی در یکی از مأموریت‌های والر گم شده و والر به الیور گفته بود که اگر او یک تکنولوژی مهم را برایش بدزدد، بهش کمک خواهد کرد تا دوباره به روی و دیگر اعضای گم‌شده‌ی خانواده‌اش برسد.

الیور به‌ناخواست پذیرفت تا این خط داستانی در کمیک Green Arrow دنبال شود. در Absolute Power Free Comic Book Day Special نگاهی به آینده انداخته شد تا نمایان شود کار گرین ارو با والر به پایان نرسیده است. در واقع، او در این کمیک یک یونیفورم ویژه هنگام همکاری با آماندا والر نیز به تن دارد.

کابوس دریمر

آماندا والر همچنین دریمر را درگیر نقشه‌هایش کرده است؛ البته از طریق باج‌گیری. والر او را تهدید کرد تا وجود پارتاس که یک انجمن پنهان پر از موجودات بیگانه و اقلیت‌هاست را نمایان کند تا نایا چاره‌ای دیگری نداشته باشد.

در کمیک Suicide Squad: Dream Team، نایا گروه تسک فورس ایکس را به جزیره‌ی گامورا رساند که آماندا والر امید داشت از دولت بی‌ثباتش بهره ببرد و کنترلش را به دست آورد. این مأموریت منجر به مرگ رئیس جمهور جزیره‌ی گامورا با نام سارا ناکامورا شد. نایا به خاطر این اتفاق خشمگین شد چرا که احساس می‌کرد فریب خورده تا شریک یک قتل شود.

برای بدتر شدن اوضاع، رئیس جمهور ناکامورا در واقع مادر دوست دریمر به اسم جی ناکاموراست. مطمئناً او خوشحال نخواهد شد زمانی که بفهمد نایا در مرگ مادرش نقش داشت.

همگی به برینیاک کویین احترام بگذارید

این مورد پایانی‌ست که برگ برنده‌ی آماندا والر به حساب می‌آید. برای سال‌ها برینیاک به دنبال گردآوری دانش بود ولی به تازگی این ویلن تغییر یافت تا قدرت به دست آورد. با حس کردن وجود یک خلأ در زندگی‌اش، برینیاک یک اندروید با نام برینیاک کویین را پدید آورد تا بتواند دانش و قدرتش را به او منتقل کند.

هنوز میزان قابلیت‌های برینیاک کویین مشخص نشده اما می‌توان گفت قدرت او قابل‌توجه است. برینیاک از سوپرمن و هم‌پیمانان کریپتونی او نیرو جذب کرد تا به برینیاک کویین دهد و حتی دیده‌ایم که خود این شخصیت می‌تواند نیرو جذب کند. کمی پس از ساخته شدنش در شماره‌ی ۱۴ کمیک Superman، دیده شد که برینیاک کویین یک اتاق پر از زارنیایی‌ها را با کم‌تر دردسر سلاخی کرد.

خبر بد برای ابرقهرمانان این است که اکنون برینیاک کویین با آماندا والر همکاری کند. احتمالاً تا این جا متوجه الگوی آماندا والر شده باشید. او در حال دور هم جمع کردن مهره‌های شطرنج است و به گونه‌ای این کار را انجام می‌دهد که دیگر قهرمانان دنیای دی‌سی متوجهش نشوند. والر حالا دریمر، گرین ارو، فیل‌‌سیف و برینیاک کویین را در اختیار دارد و همچنین جوخه‌ی خودکشی پیش‌بینی‌ناپذیرش نیز همیشه موجود است. اگر به دنبال گردآوری یک تیم برای به چنگ آوردن دنیا را دارید، این یک گروه کاملاً کارآمد به شمار می‌آید.

DC
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی