ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

چارلتون + دی‌سی - Banner

۸ کاراکتر چارلتون کامیکز که به دی‌سی پیوستند

همه‌ی شخصیت‌های انتشارات دی‌سی در این دنیا پدید نیامده‌اند!

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۳ تیر ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

گروه کمیک چارلتون در زمان فعالیتش شماری از کاراکترهای تأثیربرانگیزی را به صنعت کمیک بوک افزود. پس از این که چارلتون منحل شد، انتشارات دی‌سی حقوق محتویات و شخصیت‌های آن‌ها را به دست آورد و چندین مورد از آن‌ها را به دنیای خود اضافه کرد. هر چند تعداد این کاراکترها زیاد نیست ولی شخصیت‌های چارلتون تبدیل به برخی از سرگرم‌کننده‌ترین بخش‌های دنیای دی‌سی شده‌اند.

البته دی‌سی شماری از این کاراکترهای چارلتون را آپدیت کرد؛ از تغییرات کوچک تا به طور کل زیر و رو کردنشان. بسیاری از این شخصیت‌ها به گروه‌های سرشناس دی‌سی همچون جوخه‌ی خودکشی، جاستیس لیگ و جامعه‌ی عدالت آمریکا پیوستند. در این جا به سراغ ۸ کاراکتر چارلتون کامیکز می‌رویم که در دنیای دی‌سی به زندگی خود ادامه دادند.

سارج استیل

سارج استیل به عنوان یک کارآگاه خصوصی هارد-بویلد پدید آمد که پس از از دست دادن یکی از دستانش، آن را با دستی از جنس پولاد پالوده جایگزین کرد. وارون خیلی از شخصیت‌های چارلتون، استیل به جای ژانر ابرقهرمانی بیش‌تر در اکشن‌های کلاسیک ریشه داونده بود و نزدیک‌ترین المان او به ژانر ابرقهرمانی همان دست پولادینش به شمار می‌آمد. او به گونه‌ای همچون یک نماینده از دوره‌ی طلایی ژانر اکشن ایفای نقش می‌کند و همین جایگاه را در دنیای دی‌سی دارد.

در دی‌سی، سارج استیل به جبهه‌ی دولت ایالات متحده پیوست تا در برابر واندر وومن قرار بگیرد، به کابینه‌ی لکس لوتر بپیوندد و به سویساید اسکواد کمک کند. البته استیل چندان نقش پررنگی در دنیای دی‌سی بازی نمی‌کند و تنها هر از چند گاهی سر و کله‌اش پیدا می‌شود.

تاندربولت

تاندربولت همانند بروس وین دی‌سی یا داک سویجِ استریت اند اسمیت، قهرمانی بود که در اوج وضعیت و توانایی بدنی انسان قرار داشت. این قهرمان ماجراجو در سراسر دنیا سفر می‌کرد و با ویلن‌هایی همانند هودِد مانک می‌جنگید. تاندربولت در واقع یک جنجگوی باستانی‌ست با نام واجرا که دوباره به زندگی بازگشته است.

با این که تاندربولت دوره‌ای در انتشارات دی‌سی حضور داشت ولی حقوق این کاراکتر به آفریننده‌ی اصلی‌اش یعنی پیت موروسی بازگشت. این شخصیت الهام‌بخش آلن مور در پدید آوردن اوزیماندیاس در سری Watchmen بود. تاندربولت در دنیای دی‌سی اوریجینی نو و دشمنان تازه‌ای داشت. ماجراهای این کاراکتر حتی توسط انتشارات داینامایت اینترتینمنت نیز چاپ می‌شد.

جودومستر

جودومستر، همان گونه که از نامش پیداست، استاد هنرهای رزمی بود که در جنگ جهانی دوم شرکت داشت. این شخصیت در کنار سایدکیک جوانش به اسم تایگر با جرم و جنایت می‌جنگید. در دنیای دی‌سی، این قهرمان به دوران طلایی منتقل شد. حتی اشاره شد که جودومستر بخشی از مهارت‌هایش را همچون بسیاری از استادان هنرهای رزمی دی‌سی در ناندا پاربت یاد گرفته بود.

دی‌سی این کاراکتر را به آل-استار اسکوادران که گروهی از قهرمانان مربوط به جنگ جهانی دوم در این دنیا می‌شد افزود تا با پیشینه‌اش هماهنگ باشد. پس از مدتی، هویت جودومستر به شخصیت‌های دیگر همانند پسر خودش رسید.

نایت‌شید

نایت‌شید در ابتدا دختر یکی از سناتورهای ایالات متحده بود که پس از ناپدید شدن مادر و برادرش ماسک به چهره زد. پس از تبدیل شدن به یک ابرقهرمان، او با کاپیتان اتم به عنوان یکی از مأموران دولت آمریکا فعالیت کرد و دوره‌ی کوتاهی نیز پیوند عاطفی با این کاراکتر برقرار کرد.

در دنیای دی‌سی از نایت‌شید به عنوان یکی از اعضای بنیادین جوخه‌ی خودکشی استفاده شد. او همچنین به گروه فراطبیعی شدوپکت پیوست. بیش‌ترین استفاده از نایت‌شید در دنیای مدرن مربوط به سویساید اسکواد نیو ۵۲ دی‌سی‌ست.

کاپیتان اتم

کاپیتان اتم به عنوان یکی از ابرقهرمانان رایج و معمولی دهه‌ی ۶۰ پدید آمد تا در دی‌سی به طور کلی زیر و رو شود. در انتشارات چارلتون، این قهرمان به عنوان یک انسان ساده در تن‌پوشی زرد رونمایی شد که از نماد اتم استفاده می‌کرد و با ویلن‌های علمی-تخیلی می‌جنگید.

در دنیای دی‌سی، کاپیتان اتم افسر نیروی هوایی بود که به عنوان داوطلب در یک آزمایش علمی نظامی شرکت کرد تا تبدیل به فردی با پوستی نقره‌ای شود که می‌تواند انرژی جذب کند. به عنوان قهرمانی که توسط ارتش ایالات متحده به وجود آمده، وفاداری کاپیتان اتم بین ارتش و جاستیس لیگ گیر کرده است.

پیس‌میکر

پیس‌میکر به عنوان یک قهرمانِ هارد-بویلد معرفی شد که به میزانی دل‌باخته‌ی صلح است که برایش آدم می‌کشد. در روز، این شخصیت یک دیپلمات با نام کریستوفر اسمیت است. هنگامی که به عنوان پیس‌میکر فعالیت می‌کند، مجموعه‌ای از جنگ‌افزارهای مرگبار و کلاهخودهای ویژه‌ی خود را برای مبارزه با تروریسم، ویلن‌های نظامی و جلوگیری از جنگ‌های هسته‌ای استفاده می‌کند.

اما پیس‌میکر در دنیای دی‌سی بیش‌تر تبدیل به یک آنتی‌هیرو شبیه به پانیشر شد که به طور مداوم به جوخه‌ی خودکشی می‌پیوندد. در چند سال گذشته و به لطف حضورش در دنیای فیلم و سریال با ایفای نقش جان سینا، پیس‌میکر بیش‌تر مورد توجه قرار گرفت. اکنون او هویتی کمدی‌تر دارد و ژرفای بیش‌تر به شخصیتش داده شده است.

بلو بیتل

بلو بیتل نه تنها اول کار خود را در دی‌سی آغاز نکرد بلکه حتی یک کاراکتر اورجینال چارلتون نیز نیست. در ابتدا بلو بیتل یکی از شخصیت‌های فاکس کامیکز با نام راستینِ دن گرت بود. در دوران نقره‌ای، تد کُرد جایگزینش شد تا به عنوان ابرقهرمان مخترع انتشارات چارلتون فعالیت کند و در سراسر دنیا با کشتی هوایی خود به اسم باگ سفر کند.

این کاراکتر بزرگ‌ترین دگرگونی شخصیت‌های چارلتون در دی‌سی را به خود دید. با این که تد کرد هنوز هم به عنوان بلو بیتل شناخته می‌شد ولی خایمه ریس این هویت را به خود گرفت تا در جایگاه یک ابرقهرمان همچون آیرون من فعالیت کند. خایمه با داشتن ابرزره خود که از یک اسکرب بیگانه به دست آمده تبدیل به یکی از نیرومندترین قهرمانان بر اساس تکنولوژی دی‌سی شده است.

کوئسشن

این کارآگاه بی‌چهره‌ی نوآر توسط استیو دیتکویی پدیدآمد که یکی از خالقان اسپایدرمن بود. در روز، این قهرمان ویک سیج است؛ یکی از ژورنالیست‌های هاب سیتی که درباره‌ی فساد و جنایت پژوهش می‌کند. در شب، او یک ماسک ویژه به صورت می‌گذارد و با همان فاسدان و جنایتکارانی که درباره‌ی آن‌ها تحقیق کرده است می‌جنگد.

انتشارات دی‌سی هم به همین شکل از کوئسشن استفاده می‌کند. در دنیای دی‌سی نیز او یک کارآگاه نوآر است که به سراغ جنایتکاران سطح خیابان همچون آدمکش‌ها و گنگسترها می‌رود. البته در کنار ویک سیج یک کاراکتر دیگر با نام رنی مونتویا از شهر گاتهام هم با این هویت فعالیت می‌کند. کوئسشن همچنین الهام‌بخش رورشاک سری کمیک Watchmen نیز بود.

CBR
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی