ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

معرفی اتاق فرار سرقت

این بار شما آدم‌های بد داستان هستید

۲ آبان ۱۳۹۸ ذخیره
بدون دیدگاه

در یکی دیگر از برنامه‌های گشت‌وگذار ویجیاتو تصمیم گرفتیم این بار به یکی از اتاق فرار‌های قدیمی شهر تهران سر بزنیم و کمی از حال و هوای ترسناک و دلهره‌آور فاصله بگیریم. اگر عاشق داستان‌های جنایی-معمایی هستید، اتاق فرار سرقت مخصوص شما ساخته شده است، در این مطلب هم می‌خواهیم به معرفی اجمالی همین اتاق بپردازیم.

نکته تمایز جالب و متفاوت سرقت این است که از معدود اتاق‌های فراری به حساب می‌آید که شما و تیم همراهتان در دیگر سوی قانون قرار می‌گیرید. به زبان ساده‌تر، این بار آدم بدهای داستان شما هستید. از آنجایی که سناریو و داستان نقش مهمی در حل معماها و طراحی اتاق دارید، بیاید از همین بخش شروع کنیم.

داستان سرقت نسخه متفاوتی از شهر تهران را ترسیم می‌کند که در آن فعالیت‌هایی مشکوک ناامنی زیادی در پایتخت ایجاد کرده است، مشکلاتی که پلیس هنوز از عهده کنترل و حل آن‌ها بر نیامده. البته به جز کاراگاه هوشنگ توانا، یکی از ماموران سابق پلیس که با روش‌های خاص خودش مدارکی محکم پیدا کرده و حالا پای یکی از باندهای تبهکاری تهران در میان است.

این باند خلافکار شما و اعضای تیم‌تان را به عنوان سارق استخدام می‌کند تا با رفتن به دفتر کار توانا، مدارک را پیدا کرده و نیست و نابود کنید. زمانی که توانا از محل کارش بیرون می‌آید، وارد اتاقش می‌شوید و حالا تا قبل از برگشت او تنها یک ساعت وقت دارید به این مدارک دست پیدا کنید.

خوشبختانه سرقت هم ثابت می‌کند که تیم طراحی اسکیپ‌روم کارش را در هماهنگی بین سناریو و طراحی دکوراسیون به خوبی بلد است. فضای کلی اتاق، دقیقا به محل کار یک کاراگاه خصوصی شباهت دارد و هیچ المانی در اتاق نه بی‌ربط احساس می‌شود و نه غیر بومی و خارجی.

حتی وقتی که دیگر تقریبا مطمئن شده بودم به دلیل اتمسفر متفاوت و آرام سرقت، در این اتاق دیگر خبری از غافلگیری‌ها و سورپرایزهای مخصوص اتاق‌های ترسناک نیست؛ چند اتفاق جالب و غیرمنتظره نشان داد که واقعا اتاق‌های فرار برای هیجان‌انگیز بودن به المان‌های ترس و وحشت نیازی ندارند. برای آشنایی بیشتر با فضای کلی اتاق سرقت توصیه می‌کنم تماشای ویدیو بالا را از دست ندهید.

اتاق فرار سرقت
سناریو متفاوت بازی و قرار گرفتن در نقش سارقین، طرز نگاه شما را هم به معماها و آیتم‌های سرقت تا حدودی تغییر می‌دهد، در نتیجه تجربه این اتاق فرار متفاوت‌تر از بقیه احساس می‌شود. تا اینجا در مورد دکوراسیون و سناریو کلی «سرقت» صحبت کردیم اما اصل کار یعنی معماها چطور است؟

بر اساس خود سایت بازی، سرقت از لحاظ سختی آسان‌ترین اتاق فرار مجموعه در شهر تهران است. اگر پیش از این سابقه بازی کردن اتاق‌های فرار دیگر را هم داشته باشید، این آسان‌تر بودن نسبی تا حدودی حس می‌شود. اما از طرفی همین موضوع باعث می‌شود سرقت یکی از بهترین گزینه‌های برای تجربه اول اتاق فرار باشد.

اما مهم‌تر از آن، تنوع کلی معماها به قدری است که گاهی پیدا کردن سرنخ و حل کردن معماها حتی از چارچوب کلی اتاق فراتر می‌رود و به همین دلیل باید اعتراف کنم تا به این لحظه، سرقت از لحاظ طراحی معما و تنوع، تبدیل به اتاق فرار مورد علاقه‌ام شده است.

اتاق فرار سرقت
یکی از مشکلات رایج در بسیاری از اتاق‌های فرار ترسناک، کیفیت نسبتا پایین‌تر معماهاست که به گمانم از تمرکز بیش از حد طراحان روی المان‌های ترسناک ناشی می‌شود. اما در مورد «احضار» این مشکل صادق نیست. هر چند که پاسخ تمامی معماها و سرنخ‌ها به رمزهایی مختلف منتهی می‌شود که با کمک آن‌ها می‌توانید چندین نوع قفل موجود در اتاق را باز کنید و خبری از مکانیزم‌های متفاوت و خاص نیست اما همان پیدا کردن رمزها فسفر زیادی از شما و تیم‌تان می‌سوزاند و باز کردن قفل‌ها سخت‌تر از آن چیزی است که احتمالا تصورش را می‌کنید.

برای تجربه این اتاق باید تیمی بین ۴ تا ۱۰ نفر باشید که اگر تا به امروز تجربه زیادی از اتاق‌های فرار ندارید، توصیه می‌کنم با تعداد نفرات بیشتر به سراغ احضار بروید چرا جز اتاق‌های آسان اسکیپ‌روم به حساب نمی‌آید. حفظ هماهنگی بین تعداد اعضای بیشتر و همکاری با هم شاید در این حالت کمی سخت‌تر باشد اما مطمئن باشید هر ایده‌ و فکر اضافه‌ای ارزشش را دارد.

در ادامه می‌توانید اطلاعات کلی اتاق فرار احضار از میزان سختی و هزینه گرفته تا لوکیشن و آدرس دقیق آن را مشاهده کنید. برای رزرو اتاق می‌توانید به صفحه این بازی در سایت Escaperoom.ir مراجعه، روز و ساعت مورد نظرتان را مشخص کنید. همچنین با توجه به محبوبیت بالای اتاق‌ها، بهتر است از چند روز قبل این کار را انجام دهید.


اتاق فرار

کپی شد https://vgto.ir/1ds
نظرات
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات