ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

حضور «بازی» در صدر عبارت‌های جستجو شده در کافه بازار به چه معنا است؟

و هر اطلاعاتی که می‌توان از این گزارش فهمید

۱
انارگیفت

گزارش فصل تابستان توسعه دهندگان کافه بازار منتشر شده که خبر از جستجوی «بازی» را بیشتر از هر عبارت دیگری در این مارکت اندرویدی می‌دهد.

«بازی» پرتکرارترین عبارت در جست‌وجوی بازار طی سه ماهه تابستان بود و عبارت‌های دیگری مثل «بازی جدید دخترانه»، «ماشین بازی» و «بازی ماشین» بار دیگر ثابت می‌کند که ظرفیت رشد ویدیو گیم موبایل در ایران بسیار بالاتر از موقعیت فعلی آن است.

همچنین با دقت به این واژه‌ها می‌توان فهمید که کاربران کافه بازار به چه سبک‌هایی تمایل دارند؛ سبک‌هایی که در ادامه احتمالا شاهد رشد سهم آن‌ها در کافه بازار خواهیم بود.

در ابتدای این گزارش به ساعت اوج خرید بازی‌ها اشاره شده است که بر اساس آن کاربران کافه بازار بیشتر در ساعت ۱۰ شب تمایل به خرید در بازی دارند. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، موج خرید در بازی‌ها از ساعت ۱۲ ظهر آغاز شده و تا ساعت ۲۳ ادامه دارد.

بخش دیگری از گزارش فصل تابستان توسعه دهندگان کافه بازار به فراوانی ژانرهای مختلف بازی در کافه بازار برمی‌گردد. در حال حاضر ژانر تفننی و اکشن هر کدام با در اختیار داشتن سهم ۳ درصدی از کل اپ‌های کافه بازار در صدر پرطرفدارترین ژانرهای بازی هستند. رتبه‌های بعدی نیز به ترتیب به سبک‌های معمایی، آموزش، رانندگی، ماجرایی و ورزشی اختصاص دارند.

البته وضعیت رشد سهم سبک‌های مختلف ترتیب دیگری دارد و خبر از اوج گرفتن سبک‌هایی مثل «کلمات و دانستنی‌ها» و «خانوادگی» می‌دهد. گرایش کاربران به بازی‌های موفقی در این سبک‌ها مثل باقلوا، کلماتیک و گل‌مراد باعث شده تا نظر بازی‌سازان بیشتری به این سبک‌ها جلب شود و در نتیجه شاهد رشد تولیدات بازی‌های این ژانر باشیم.

جدول زیر نیز به تعداد نصب‌های فعال هر دسته تا انتهای تابستان ۱۳۹۸ برمی‌گردد. با در نظر گرفتن سهم هر کدام از سبک‌ها و رشد آن‌ها طی سه ماهه‌ی گذشته، دسته امتیازی با ۴۲۷,۷۴۶ کاربر فعال، دسته‌ی کلمات و دانستنی‌ها با ۳۵۶,۲۶۹ کاربر فعال و تفننی با ۳۰۰,۱۱۰ کاربر فعال در رتبه‌های نخست پرطرفدارترین سبک‌های بازی قرار دارند.

جالب توجه است که در جدول «درصد تغییرات نصب فعال برنامه‌های هر دسته نسبت به فصل قبل»، از میان تمام دسته‌های بازی و برنامه، ۴ مورد ابتدایی به دسته‌های بازی اختصاص دارد.

این جدول نشان می‌دهد که سبک‌های بازی آموزشی، ماجراجویی، شبیه‌سازی و رانندگی با سرعت بیشتری نسبت به سایر دسته‌ها در کافه بازار در حال رشد کردن هستند و احتمالا طی فصل پاییز به سهم بیشتری از کل‌ اپ‌های کافه بازار خواهند رسید.

میزان کاربران خریدکننده‌ی بیشتر دسته‌های بازی نسبت به فصل قبل هم شاهد رشد بود. در این بخش بیشترین رشد به سبک‌های تفننی، ماجرایی، شبیه‌سازی و اکشن اختصاص داشته است.

جدول زیر نشان می‌دهد که چه میزان از خریداران هر دسته را کاربران قدیمی و کاربران جدید این اپ‌ها تشکیل می‌دهند. از آن‌جایی که اپ‌های آموزشی و ماجرایی در بخش بیشترین رشد و بیشترین سهم نیستند، عجیب نیست که بخش زیادی از درآمد آن‌ها به کاربران قدیمی وابسته باشد.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/1f4

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
Ali آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Ali
مهمان
Ali

نمی دونم چرا ولی
اصلا نسبت به بازار حس خوبی ندارم

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...