ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نینجا
اخبار و مقالات

نینجا: بین استریمرها و گیمرهای عادی فرق وجود دارد

چند روز پیش «Faze Jarvis» یکی از استریمرها و بازیکنان حرفه‌ای فورتنایت به خاطر استفاده از تقلب مربوط به نشانه‌گیری، برای همیشه از سوی اپیک گیمز بن شد. حالا «نینجا» استریمر مشهور و چهره شاخص ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۹

چند روز پیش «Faze Jarvis» یکی از استریمرها و بازیکنان حرفه‌ای فورتنایت به خاطر استفاده از تقلب مربوط به نشانه‌گیری، برای همیشه از سوی اپیک گیمز بن شد. حالا «نینجا» استریمر مشهور و چهره شاخص این فرنچایز نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و اقدام توسعه‌دهندگان را احمقانه می‌داند.

تایلر بلوینز ملقب به نینجا، معتقد است «فیز یک نوجوان احمق است که تصمیم احمقانه‌ای گرفته»، اما در هر صورت بن کردن دائمی او از بازی فورتنایت «احمقانه» است. از دید او باید بین تولیدکنندگان محتوا و بازیکنان عادی تفاوت وجود داشته باشد و عواقب خبط و خطا نیز برای آنها فرق کند.

یک فرقی بین کسی که محتوا تولید می‌کند و میلیون‌ها مشترک و صدها هزار دنبال‌کننده دارد، باید وجود داشته باشد. کسی که از چیزی که از طریقش درآمدزایی می‌کند در قیاس با بچه به‌درد‌نخوری که عملا هیچ دنبال‌کننده‌ای ندارد، هیچ پولی ندارد، و صرفا وارد دنیای گیمینگ می‌شود و تقلب می‌کند، این‌ها فرق دارند.

شما آن بچه را بن می‌کنی و هیچ اتفاقی نمی‌افتد. هیچ اتفاقی. «اوه نه او دیگر نمی‌تواند تقلب کند». اما شما خارویس را بن می‌کنی. این فرق دارد. زمینه‌ها متفاوت است. این موضوع باید به شکلی دیگر مدیریت شود.

فقط به شرایط فعلی نگاه کنید. لازم است که با این موضوع به شکلی متفاوت برخورد شود، چون واقعا متفاوت است. یک تولید‌کننده محتوایی که تقلب می‌کند، تمام زندگی‌اش را برای آن بازی گذاشته. اما یک نفر عادی که کانال یوتیوب ندارد، حساب کاربری توییتر ندارد و حتی اهمیت هم نمی‌دهد و فقط تقلب می‌کند. او پشت سر هم هک می‌کند. شما یک نفر را بن می‌کنید و زندگی‌اش نابود می‌شود، یک نفر دیگر را بن می‌کنید، او یک اکانت دیگر می‌سازد و به تقلب کردن ادامه می‌دهد. این فرق دارد و بازخوردهایش نیز باید فرق کند.

نینجا در جریان یکی از استریم‌های جدیدترش در میکسر بعدا عنوان کرد واکنشش نسبت به این موضوع خیلی تند و اشتباه بوده. اما با این حال همچنان معتقد است تنبیه برای یک نوجوان نسبت به یک بزرگسال می‌بایستی فرق کند.

او تصور می‌کند همانطور که در دنیای واقعی محکومیت برای افراد زیر ۱۸ سال با بزرگسالان متفاوت است، در این زمینه هم نیز باید به همین شکل باشد. او معتقد است بن شدن خارویس منطقی است، اما نباید دائمی باشد. نینجا تردید ندارد که فیز نمی‌دانسته این کارش چه عواقبی دارد. وی اضافه می‌کند: «نبود تولید‌کنندگان محتوا، تاثیر منفی روی بازی می‌گذارد».

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Javad
    Javad | ۱۸ آبان ۱۳۹۸

    حاج اقای های ما هم نمیتونن همچین سخن حکیمانه ای بگن ?

مطالب پیشنهادی