ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

چه چیزهایی می‌توانند سپر کاپیتان آمریکا را بشکنند؟

وقتی نابود نشدنی، نابود می‌شود

۳
انارگیفت

کارآمدترین سلاحی که کاپیتان آمریکا تا به حال به دست گرفته در واقع حتی یک سلاح نیز محسوب نمی‌شود. شاید همین مورد باعث خاص بودن این وسیله و همینطور شخصیتی که آن را به دست گرفته شود. مطمئناً اعتماد به نفس بالایی نیاز است تا به دل ارتش بیگانگان فضایی بزنید آن هم فقط با یک سپر فلزی به عنوان عامل بازدارنده شما با مرگ حتمی. اما نه استیو راجرز یک سرباز معمولی است و نه این سپر یک تکه فلز معمولی.

سپری که چندین بار کاپیتان آمریکا را از مرگ حتمی نجات داده

سپری که چندین بار کاپیتان آمریکا را از مرگ حتمی نجات داده

سپر کاپیتان آمریکا که به وسیله آلیاژ فلز ویبرانیوم (Vibranium) ساخته شده، می‌تواند ضربات قدرتمندی را تحمل کند (مثل مشت‌های هالک) بدون این که لگدی را به صاحبش منتقل کند. همچنین می‌تواند از روی اکثر سطوح صاف بدون این که نیروی حرکت زیادی را از دست دهد پرتاب شود. با این قابلیت استیو می‌تواند چند هدف را فقط با یک بار پرتاب کردن سپرش مورد اصابت قرار بدهد.

اما با وجود ویژگی‌های فوق العاده سلاحِ تقریباً نابود نشدنی کاپیتان آمریکا، چندین بار در دنیای کمیک‌های مارول دیده شد این سپر دچار گودی و خرد شدگی شود یا حتی از وسط به دو نیم بشکند. در حقیقت بیش‌تر از ده‌ها شخصیت توانسته‌اند به سپر کاپیتان آمریکا آسیب وارد کنند اما اکثر این موارد مربوط به نیروها و انرژی‌هایی هستند که حتی از تحمل سپر او نیز خارج‌اند.

در حالی که این سپر به راحتی می‌توانند اکثر موشک‌ها، گلوله‌ها و حتی چنگال‌های معروف ولوورین را دفع کند اما به نظر محافظ خوبی در برابر قدرت‌های خداگونه اهالی ازگارد نیست. نه تنها تور یک بار توانست سپر معروف استیو راجرز را خم کند بلکه در خط زمانی مجزای دیگر نیز تور با به دست آوردن قدرت فراوانی از اودین‌فورس (Odinforce) به طور کامل سپر را نابود کرد.

برادر بدجنس تور، لوکی، نیز با کمک اودین‌فورس در انیمیشن Avengers: Earth’s Mightiest Heroes توانست سپر کاپیتان آمریکا را بشکند. سومین ازگاردی که نازی له کنِ قرمز، سفید و آبی رنگ کاپیتان را شکسته کسی نیست جز خدای ترسِ ازگارد، سرپنت (The Serpent). در سری کوتاه Fear Itself (تاریخ شروع انتشار در سال 2011)، سرپنت به طرز عجیبی سپر را شکست؛ به سادگی آن را بالای سر خود برد و مثل یک مقوا از وسط نصفش کرد.

شکستن سپر کاپیتان آمریکا به دست سرپنت

شکستن سپر کاپیتان آمریکا به دست سرپنت

البته فقط اهالی ازگارد نیستند که می‌توانند این سپر را نابود کنند. اگر با هر نوع انرژی خداگونه به اندازه کافی به این وسیله تقریباً غیرقابل تخریب ضربه وارد شود، می‌توان آن را از بین برد. در سری کوتاه Secret Wars، دکتر دوم (Doctor Doom) قدرت‌های ماورایی موجودی ملکوتی به نام بیاندر (Beyonder) را می‌دزدد و با کمک آن نه تنها سپر کاپیتان آمریکا، بلکه خود کاپیتان آمریکا را محو می‌کند.

در سری کوتاه The Infinity Gauntlet نیز تانوس این سپر را بعد از به دست آوردن تمام سنگ‌های بی‌نهایت دنیای مارول با یک پشت دستی ساده خرد می‌کند.

اما الزاماً نیاز نیست تا یک موجود ماورایی از دنیای دیگر باشید تا باعث شکستن سپر کاپیتان آمریکا شوید. در شماره 215 کمیک‌های Avengers، مولکول من (Molecule Man)، ویلنی که از زمین سر در آورده، به سادگی سپر را به همراه زره آیرون من، پتک تور و تخته سیلور سرفر (Silver Surfer) تجزیه کرد.

در سری کوتاه Age of Ultron هم کاپیتان آمریکا در حالی به نمایش درآمد که یک گوشه نشسته و تکه‌ای از سپر شکسته‌اش نیز در کنارش قرار گرفته. (در فیلم Age of Ultron به آن اشاره‌ای شد) در هر حال چه نیازی به قدرت‌های خداگونه برای شکستن سپر کاپیتان آمریکا است وقتی ربات‌های قاتل در دسترس‌تر هستند؟

شاید یکی از عجیب‌ترین مواردی که باعث نابود شدن سپر غیرقابل تخریب کاپیتان آمریکا شده سرطان باشد… سرطان ویبرانیوم. بعد از این که این سپر توسط دکتر دوم نابود شد، کاپیتان از قدرت بیاندر استفاده کرد تا دوباره سپرش را سر هم کند. هر چند با بدشناسی، یک مولکول درست جای خودش قرار نگرفته بود و باعث شد سپر نوعی سرطان بگیرد که با هر ضربه وارد شده، گسترش پیدا می‌کرد.

سپر سرطان گرفته استیو راجرز!

سپر سرطان گرفته استیو راجرز!

استیو راجرز که اصلاً دوست نداشت سلاح مورد علاقه‌اش را دور بیندازد، تصمیم گرفت تا مثل یک اسباب بازی شکسته با چسب، سپرش را به هم بچسباند و به سفری برای پیدا کردن درمان آن برود. در نهایت سپرش بعد از نبردی که با اولیسس کلاو (Ulysses Klaw) داشت دوباره به شکل یکپارچه درآمد؛ چون سپر آن قدر انرژی به خودش جذب کرد تا اثرات سرطان ویبرانیوم معکوس شود.

سپر کاپیتان آمریکا به اندازه خود این قهرمان نمادین است، شاید چیزی شبیه به شاه آرتور و اکس‌کالیبور (Excalibur). استیو راجرز به همراه سپرش هر جایی که نیاز به برقراری عدالت و نابودی شرارت باشد می‌رود. سلاحی که بیش‌تر جنبه دفاعی دارد تا بتواند هم از صاحبش و هم از مردم عادی زیادی محافظت کند. ممکن است مثل خود هویت کاپیتان آمریکا هر از گاهی نابود و شکسته شود اما نهایتاً با همان قدرت و پایداری قبل باز می‌گردد تا به وظیفه‌اش عمل کند.

منبع: Screen Rant

.کپی شد https://vgto.ir/1l4

3
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
3 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
MaryamMohammad Amin آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Maryam
مهمان
Maryam

عاشقشم

Maryam
مهمان
Maryam

من عاشق دختره تو فیلم کاپیتان آمریکا هستم

Mohammad Amin
کاربر
Mohammad Amin

خوب بود.
ولی افراد دیگه ای هم توانایی شکستن سپر رو دارند. مثلا هلا

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...