فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شد

اکران مجدد از همین امشب

۰

بعد از آنکه مدتی پیش فیلم سینمایی «خانه پدری» بعد از ۹ سال توقیف، مجوز دوباره اکران را دریافت کرد، بعد از چند روز مجددا از سوی دادستانی کل کشور توقیف شد. حالا معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی از رفع توقیف و ادامه اکران این فیلم خبر می‌دهد و عنوان می‌کند: دقایقی پیش نامه دادستانی تهران مبنی بر رفع توقیف فیلم خانه پدری را دریافت کردیم». «خانه پدری» رفع توقیف شد.

به گزارش ویجیاتو، به نقل از ایسنا، سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد با قدردانی از تدبیر ریاست محترم قوه قضاییه ابراهیم رئیسی، در جهت دستور ویژه رسیدگی برای رفع توقیف فیلم خانه پدری عنوان کرد: «بدون شک این تدبیر ایشان و همکاری‌های مسئولان قوه قضاییه در اجرای آن به انسجام و همدلی جامعه سینمایی کشور کمک می‌کند.»

وی در این رابطه ادامه داد: «از اولین ساعاتی که این اتفاق برای فیلم افتاد وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، شخصا موضوع را دنبال کردند و رایزنی‌های لازم با رئیس محترم قوه قضائیه انجام شد و با همت ایشان به نتیجه رسید. از آقای کیانوش عیاری هم سپاسگزاریم که در سه چهار روز اخیر همراهی‌های لازم را معمول داشتند که به اکران مجدد فیلم کمک کرد.»

اکران «خانه پدری» مثل سابق با رده‌بندی سنی ۱۵+ و محدودیت سالن نمایش از امشب ادامه پیدا می‌کند و بلیت‌فروشی نیز از ساعاتی دیگر از سر خواهد گرفته شد. طباطبایی‌نژاد اضافه کرد: «بلیت‌فروشی این فیلم امروز در سامانه فروش آنلاین بلیت فعال می‌شود.»

ماجرای «خانه پدری» در یک خانه قدیمی رخ می‌دهد که داستانی از اواخر دوره قاجار تا اواخر دهه ۷۰ را به صورت اپیزودیک روایت می‌کند. مهدی هاشمی، ناصر هاشمی و شهاب حسینی بازیگران این فیلم هستند. خانه پدری سرنوشت شخصیتی به نام محتشم را روایت می‌کند که برادران هاشمی وظیفه بازی در دوره‌های سنی جوانی و پیری او را بر عهده دارند.

شهاب حسینی، مینا ساداتی، مهدی هاشمی، ناصر هاشمی، مهران رجبی و نازنین فراهانی از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/1lb

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...