ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

دیزنی به‌زودی تعدادی از کارمندانش را به شکل موقت اخراج می‌کند

بحران مالی و رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، تنها به سقوط قیمت جهانی نفت محدود نمی‌شود. با تعطیلی سینماها، بسیاری از استودیوهای سینمایی از اکران محصولاتشان ناتوان هستند و آسیب این رکود طولانی‌مدت ...

امیرمحمد سلیمانی
نوشته شده توسط امیرمحمد سلیمانی | ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۰

بحران مالی و رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، تنها به سقوط قیمت جهانی نفت محدود نمی‌شود. با تعطیلی سینماها، بسیاری از استودیوهای سینمایی از اکران محصولاتشان ناتوان هستند و آسیب این رکود طولانی‌مدت برای مجموعه‌هایی مانند دیزنی که پارک‌ها و مراکز تفریحی بسیاری دارد، خطرناک‌تر است. بنابراین والت دیزنی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده تا تاریخ ۱۸ آوریل توانایی پشتیبانی از همه نیروهای انسانی‌اش را دارد. اما پس از این تاریخ، یک «تصمیم دشوار» برای ادامه‌دادن این مسیر طولانی اتخاذ می‌شود.

به نقل از Deadline، آن‌ها تایید کرده‌اند به‌زودی گروه‌هایی از کارمندان خود را به شکل موقت اخراج می‌کنند. به نظر می‌رسد حکم‌های اخراج از پارک‌های تفریحی دیزنی آغاز شود. مراکزی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند. سایر نیروهای اخراجی، از مجموعه‌هایی انتخاب می‌شوند که برای مدت بیشتری تعطیل باشند. غول صنعت سینما که حضور قدرتمندی در سرویس‌های استریم، دنیای انیمیشن‌ها و حتی صنعت گردشگری دارد، اعلام کرده حقوق و مزایای همه کارمندانش را تا تاریخ ۱۸ آوریل پرداخت می‌کند اما پس از آن، گروهی نمی‌توانند منتظر دریافت حقوق همیشگی خود باشند.

با وجود اخراجی‌های موقت دیزنی تصمیم ندارد حق بیمه و مراقبت‌های بهداشتی و بیمارستانی را از مزایای دریافتی کارمندانش حذف کند. احتمالا در فاز نخست، کارمندان پارک‌ها، مراکز تفریحی و فروشندگان محصولات دیزنی به صورت موقت اخراج می‌شوند. با این حال بعید به نظر می‌رسد دیزنی تصمیم به قطع همکاری موقت با عوامل پروژه‌های اصلی‌اش داشته باشد.

براساس آمار منتشرشده، دیزنی در آخرین سال مالی بیشتر از ۲۲۳ هزار نیروی انسانی در سراسر دنیا را استخدام کرده است. جمعه گذشته باب ایگر، رییس هیئت مدیره دیزنی، اعلام کرد از حقوق خود می‌گذرد. باب چاپک، مدیرعامل دیزنی هم حقوق خود را ۵۰ درصد کاهش داده و سایر مدیران ارشد دیزنی هم کاش‌های حقوق را تجربه می‌کنند. وزارت کار ایالات متحده آمریکا اخیرا گزارشی را منتشر کرده که نشان می‌دهد بیش از ۶.۵ میلیون آمریکایی خواهان دریافت مزایای بیکاری شده‌اند. کالیفرنیا با حدود ۸۰۰هزار نفر، پیشتاز است. آمار بیکارهای آمریکایی که خواهان دریافت مزایای دولتی بودند، هفته گذشته حدود ۳ میلیون نفر بود. پیش‌بینی می‌شود بیکارهای نیازمند حمایت دولت در ایالات متحده در مدت دو هفته به ده میلیون نفر می‌رسد.

دیزنی به‌زودی تعدادی از کارمندانش را به شکل موقت اخراج می‌کند

دیزنی‌لند، پارک‌های تفریحی و مراکز گردشگری دیزنی در سراسر دنیا حدود ۴۰درصد از درآمد سالانه دیزنی را تشکیل می‌دهند و بیش از ۱۷۷هزار کارمند دارند. اگرچه اولویت دیزنی اخراج موقت نیروهای انسانی مجموعه‌های گردشگری است، اما هنوز جزییات بیشتری درباره این تغییرات منتشر نشده است. دیزنی در بیانیه‌ای، به کارمندان و عوامل سینمایی خود توضیحاتی ارائه کرد.

در متن بیانیه دیزنی برای کارمندان آمده است:

ما به شما متعهد هستیم و تا تاریخ ۱۸ آوریل، حقوق و مزایای شما را به طور کامل پرداخت می‌کنیم. اما پس از آن، باید تصمیم دشواری بگیریم و با گروهی از افرادی که شغل‌های ضروری ندارند، خداحافظی کنیم. اخراج‌های موقت از تاریخ ۱۹ آوریل آغاز می‌شوند. دوران اخراج موقت، برای همه کارمندانی که شامل این طرح می‌شوند به عنوان سابقه کاری حساب می‌شود. آن‌ها بیمه و مراقبت‌های درمانی را دریافت می‌کنند و پس از بازگشت به کار می‌توانند دوباره از دوران مرخصی خود استفاده کنند. آن‌ها واجد دریافت کمک هزینه ۶۰۰ دلاری در هفته که براساس احکام فدرالی تصویب شده هم هستند و می‌توانند از بیمه بیکاری ایالت‌های خود استفاده کنند

دیزنی در ادامه متن بیانیه با تشکر از همراهی و رعایت نکات بهداشتی به عوامل پروژه‌های سینمایی خود اعلام کرده تمرکزی اصلی آن‌ها روی مراقبت از تیم‌های بازیگری است و به آن‌ها اطمینان داده به بهترین نحو از آن‌ها حمایت می‌کند. با این حال نیروهای اجرایی دیزنی (به استثنای افراد حاضر در مجموعه‌ها و پروژه‌های بسیار مهم) هم ممکن است شامل طرح اخراج موقت دیزنی شوند.

به نظر می‌رسد دیزنی هم به عنوان غول بزرگ سینمای جهان که بدون شک پردرآمدترین مجموعه سینمایی جهان است هم درگیر ویروس کرونا شده است. مشکلاتی که باعث شده دیزنی برای دوام اقتصادی برند خود، به مرخصی‌های بدون حقوق و اخراج موقت کارمندانش فکر کند.


بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی