ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

چرا شخصیت کیم در سریال بریکینگ بد حضور ندارد؟

پاسخ به بزرگترین معمای Better Call Saul

۱۰
انارگیفت

این مطلب بخش‌هایی مهمی از داستان سریال و به خصوص فصل پنجم را بر ملا می‌کند، اگر هنوز به موفق به تماشای فصل آخر نشده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم به خواندن مطلب ادامه ندهید.

سریال Better Call Saul از همان ابتدا تا به امروز یکی از اصلی‌ترین سوال‌هایمان را بی‌پاسخ باقی ‌گذاشته است: چرا کیم وکسلر در بریکینگ بد حضور ندارد؟ کیم وکسلر که ایفای نقش آن بر عهده ریا سیهورن (Rhea Seehorn) است، خیلی زود به یکی از کاراکترهای مورد علاقه همه ما تبدیل شد اما به دلیل رابطه نزدیک او با جیمی مک‌گیل یا همان ساول گودمن خودمان، بسیاری نگران هستند که او به نحوی در سریال کشته می‌شود و این نگرانی فصل به فصل بیشتر می‌شود.

در جریان فصل پنجم شاهد آن بودیم که کیم حتی بیشتر از گذشته به دردسرهای جیمی و عواقبش نزدیک‌تر شد و حتی خود او به شخصه جلوی راه شخصیت خطرناکی چون لالو قرار گرفت تا از جیمی محافظت کند. این دو حتی تصمیم گرفتند با یکدیگر ازدواج کنند تا کیم نتواند علیه شوهرش یعنی جیمی شهادت دهد.

حالا که تنها یک فصل تا انتهای Better Call Saul باقی مانده، هنوز هم به هیچ وجه مشخص نیست که چرا هیچ وقت اسمی از کیم در بریکینگ بد برده نمی‌شود و باید از این راز در فصل بعدی و پایانی پرده برداشته شود. برای همین تصمیم گرفتیم تا نگاهی داشته باشیم به برخی از محتمل‌ترین سناریوهای احتمالی که سرنوشت کیم در فصل آخر و بریکینگ بد را رقم می‌زنند.

کیم وکسلر
کیم مرده است!

ناراحت کننده‌ترین توضیح و احتمال برای عدم حضور کیم وکسلر در بریکینگ بد این است که او در فصل پایانی «بهتره با ساول تماس بگیری» می‌میرد. چنین سناریویی راه حل تر و تمیزی برای پرده‌برداری از این راز است اما در عوض این سوال را ایجاد می‌کند که چرا وقتی برای اولین بار جیمی را در بریکینگ بد می‌بینیم، او داغدار از دست دادن همسرش نیست؟ به خصوص که فاصله زمانی زیادی بین خط داستانی دو سریال باقی نمانده است.

هر چقدر که این راه‌حل به نظر ساده می‌رسد، خود بازیگران اصلی بتر کال ساول یعنی ریا سیهورن و باب ادنکرک (Bob Odenkirkّ) در مصاحبه‌ای گفتند که بعید می‌دانند چنین اتفاقی بیافتد. بازیگر ساول گودمن در این باره گفته است: «امیدوارم که کیم کشته نشود و امیدوارم که وقتی همه چیز تمام می‌شود، این دو یک جورایی دوباره بهم دیگر برسند. این آدم‌ها (نویسنده و کارگردان) کاراکترهای سریال را صرفا به خاطر درام بیشتر نمی‌کشند. کشتن کیم بیش از حد آسان و بر خلاف چیزی است که از خالقین سریال دیده‌ایم».

سیهورن نیز اضافه می‌کند: «من هم با باب موافقم و فکر می‌کنم که کشتن او برای خلاص شدن از دست این کاراکتر بیش از حد ساده است. اما خب باز هم نویسندگان سریال هر روز به غافل‌گیر کردن من ادامه می‌دهند وقتی فکر می‌کنم که اوه این پس پایان داستان است و می‌بینم نیست».

کیم وکسلر در Better Call Saul
کیم زندان است

تا پیش از این هیچ وقت به نظر نمی‌رسید که کیم بتواند در زمینه دغل‌بازی و خلافکاری در سطح و اندازه جیمی ظاهر شود، البته که او در یک کلاهبرداری عجیب با جیمی همراه شد ولی او همیشه در زمینه کاری خودش تلاش کرده تا کار درست را کند.

بیشتر بخوانید:

اما همه این‌ها زمانی تغییر کرد که در قسمت پایانی فصل پنجم دیدیم که او با انگیزه‌ای زایدالوصف به جیمی پیشنهاد می‌داد تا زندگی کاری هاوارد را خراب کنند تا بتوانند در پرونده آسایشگاه سندپاپیر به توافق برسند و پول زیادی به جیب بزنند. ما همیشه فکر می‌کردیم که این پیش درآمد در مورد تبدیل شدن جیمی به ساول است اما شاید تمام این مدت Better Call Saul در مورد کیم بوده که به شکل بریکینگ‌ بد طوری به سیم آخر می‌زند.

اگر آن‌ها واقعا نقشه کیم را اجرا کنند، نقشه‌ای که به نظر می‌رسد حتی جیمی هم با آن موافق نیست؛ آن وقت شاید همه‌چیز به بیراهه بکشد و در نهایت کیم راهی زندان شود.

ریا سیهورن
نگران نباشید، کیم فقط از جیم جدا شده، همین

در کنار گزینه‌‌ی کشتن کیم، این سناریو نیز یکی از بهترین و تمیزترین راه‌ها برای پاسخ دادن به این سوال است که چرا کیم اصلا در بریکینگ بد دیده نمی‌شود. شاید در جایی از فصل پایانی، جیمی و کیم به دلایل مختلف و متنوعی تصمیم بگیرند که از هم جدا شوند. ممکن است رابطه‌شان دیگر به جایی نرسد یا حتی جیمی یا کیم آنقدر از کارها و شخصیت یکدیگر متنفر شوند که تصمیم به جدایی بگیرند.

بعید نیست وقتی جیمی به درون چشمان زنی زل بزند که فکر می‌کرد زمانی او را می‌شناخته و حالا دیگر هیچ اثری از او نیست، از تاثیری که روی کیم گذشته وحشت کند و تصمیم به جدایی بگیرد. احتمال احساسات بر‌انگیز دیگر این است که جیمی مجبور می‌شود برای محافظت از جان کیم با او بهم بزند و فراموش کند که اصلا کیمی وجود داشته است. گزینه‌ای که بار عاطفی دلیل اینکه چرا جیمی هیچ وقت نام کیم را به زبان نمی‌آورد، بیشتر می‌کند.

واضح است که لالو نیز در فصل پایانی نقش مهم دارد و اگر او در مورد همکاری بین جیمی و مایک بفهمد، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که تصمیم به انتقام بگیرد.

سریال Better Call Saul
کیم با کارتل کار می‌کند

البته که احتمالش کم است اما شاید کیم به این خاطر در بریکینگ بد دیده نمی‌شود که او برای کارتل خوارز کار می‌کند. شاید ایستادن جلوی لالو آنقدر روی او تاثیر گذاشته که او تصمیم بگیرد کیم را به دوست کارتل تبدیل کند. می‌دانیم که کیم دیگر برای شرکت حقوقی شوارکارت و کوکلی کار نمی‌کند، پس می‌تواند همچنان به کارهای حقوقی ادامه دهد حتی اگر همچنان تصمیم داشته باشد به وکالت رایگان ادامه دهد.

اگر هم کار کردن او برای کارتل به نظرتان خیلی غیرمحتمل می‌آید، پس به این نقل قول از خالق سریال یعنی وینس گلیگان فکر کنید که قبل از پخش فصل پنجم گفته است: «تراژدی قریب‌الوقوعی در راه است. خود من به عنوان یک طرفدار با دیدن سریال به مرور احساس ناراحتی بیشتری می‌کنم وقتی می‌بینم کیم بیشتر از گذشته پا در مسیری می‌گذارد که من آن را منتهی به رفتاری مخرب می‌بینم».

حتی با وجود اینکه ما کارتل خوارز را چند برای در بریکینگ بد می‌بینیم قبل از آنکه گاس آن‌ها را از بین ببرد، غیر ممکن نیست که در تمام این مدت کیم در پس زمینه ماجرا به نفع آن‌ها کار می‌کرده است.

کیم و جیمی هنوز با هم هستند!

سریال Better Call Saul

ولی چه می‌شود در تمام طول داستان بریکینگ بد، جیمی و کیم با همدیگر بوده باشند و فقط ما خبر نداشتیم؟ احتمالا همچین موضوعی کم است چرا که بدون شک طرفداران این مجموعه تمامی صحنه‌هایی را که ساول در آن‌ها حضور دارد، زیر و رو می‌کنند و با تناقض‌هایی رو به رو می‌شوند. اما ممکن است واقعا او در تمام این مدت در کنار جیمی بوده و جیمی هم تلاش می‌کرده از او در برابر شیادی‌هایش محافظت کند.

خود ادنکرک در این باره به سایت خبری EW گفته است که شک دارد همچنین اتفاقی بیافتد اما امکانش وجود دارد که این دو در دوران بریکینگ بد با هم باشند. بزرگترین مشکل این تئوری این است که در آخر بریکینگ بد، جیمی پا به فرار گذاشته و پنهان می‌شود و در آن زمان کاملا تنهاست. البته که این احتمال وجود دارد که او وجود کیم را به صورت یک راز نگه داشته تا از او در برابر بقیه محافظت و شاید در آینده با او ملاقات کند.

واقعا پایان شیرین و جالبی می‌شود که در آخرین سکانس سریال ببینیم که جیمی در زمان حال و با همان هویت جدیدش یعنی جین تاکوویک (Gene Takovic) به دوست و یار قدیمی‌اش می‌رسد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید کدام یکی از این حالت‌ها اتفاق می‌افتد یا تئوری دیگری دارید؟ حتما دیدگاه‌هایتان را در بخش نظرات با ما هم به اشتراک بگذارید.

منبع: Digital Spy

.کپی شد https://vgto.ir/43b

10
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
9 نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
10 نویسندگان دیدگاه
امیر عطاهومنMohammadSaeedKhazaeeAliپدرام بهادری آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
امیر عطا
مهمان
امیر عطا

به نظرم با فشار های زیادی که همه به کیم وارد کردن از جیمی طلاق میگیره

هومن
مهمان
هومن

من احساس میکنم احتمال اخر درست باشه و در زمان حال بهم برسن

محمدسعید خزایی
کاربر

همون‌طور که توی متن هم اشاره شد، این پرسش از فصلی به فصل بعدی منتقل میشه، اما هیچ‌وقت از بین نمیره! وقتی به پایان‌بندی فصل پنجم رسیدیم، بیشتر از هر مسئله‌ای چگونگی «پایان» ماجرای شخصیت کیم برام سوال بود. سازنده‌ها ضمن آگاهی از این مسئله -قطعا بهتر از بیننده‌ها- مدام به قوس شخصیتی کیم دامن میزنن، و اونو توی جبهه جیمی -از نظر رفتاری و عاطفی- قرار میدن. حضورش توی BB یا به زندان افتادنش محتمل نمی‌بینم و حتی غیر منطقی به‌نظرم می‌رسن. چرا؟ توی مورد اول (حضور معنوی در سریال بریکینگ بد!) واقعا «حضور» نداره و ارائه چنین پایانی… ادامه مطلب »

Ali
مهمان
Ali

کیم به پول اهمیت نمیده که بخواد واسه پول زندگی کاری هاوارد رو خراب کنه،چون خود کیم از شرکتهای بزرگ خارج شد تا به صورت رایگان واسه افراد فقیر وکالت کنه.اما دلیل اون حرفها به جیمی این بود که وقتی هاوارد بهش گفت تو با شیطان ازدواج کردی میخواست ذات واقعی جیمی رو بشناسه و جیمی اولش با کلی انکار اخر سر به کیم گفت من میترسم تو این راه تو اسیب ببینی یعنی کیم فهمید که جیمی با این کارها مشکلی نداره و به نوعی حرف هاوارد تایید شد.

amirhnnajafi
مهمان
amirhnnajafi

بتر کال سال بهترین سریالیه که در طول دو سه سال اخیر پخش شده (یا حداقل من دیدم) و ایمان کامل به سازندگانش دارم ولی
حس میکنم خود نویسنده ها هم به چالش خوردن الان
مخصوصا با قوس شخصیتی ای که از کیم دیدیم گزینه رها کردن کیم توسط جیمی کامل کنار رفت و الان حس میکنم نویسندگان سریال یه جورایی به بن بست خوردن

ehsansh8964
کاربر
ehsansh8964

یا گزینه‌ی اول یا گزینه‌ی آخر

My name
مهمان
My name

بنظرم کیم نباید کشته بشه چون تو سریال breaking bad سال گودمن هیچ اشاره ای به مرگ همسرش نکرد و حتی روحیه یک مرد بیوه رو هم نداشت و خیلی شاد و پرانرژی بود. بنظرم سر یه دعوای الکی باهم بهم بزنن و جدا بشن. البته توی اون سریال سال خیلی وضعش خوب بود و ماشین شیکی سوار میشد پس باید در فصل ۶ از جایی یه پول حسابی گیرش بیاد.
داستان خلاص شدن سال از دست اون راننده تاکسی هم باید جالب باشه.

حامد
مهمان
حامد

دلچسب ترین و به نوعی کم احتمال ترینش همون گزینه آخره
خیلیا دوست دارن اینجوری بشه
ولی از سریالی مثل این کاملأ بعیده
واقعاً نمیشه پیش‌بینی کرد

someone
مهمان
someone

چرا منبع که سایت Digital Spy هست رو ذکر نکردید؟

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...