ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

کمتر از ۲ درصد کاربران استیم هدست واقعیت مجازی دارند

طبق آماری جالب، تنها ۱.۹ درصد از کاربران استیم از هدست‌های واقعیت مجازی استفاده می‌کنند. این آمار توسط خود ولو منتشر شده‌اند و از طریق یک آمارگیری سخت‌افزاری به دست آمده‌اند - اولین آمارگیری سخت‌افزاری ...

رایان زجاجی
نوشته شده توسط رایان زجاجی | ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۰

طبق آماری جالب، تنها ۱.۹ درصد از کاربران استیم از هدست‌های واقعیت مجازی استفاده می‌کنند.

این آمار توسط خود ولو منتشر شده‌اند و از طریق یک آمارگیری سخت‌افزاری به دست آمده‌اند - اولین آمارگیری سخت‌افزاری استیم از زمان عرضه بازی شدیدا مورد انتظار Half-Life: Alyx. نتایج به دست آمده، تعداد هدست‌های واقعیت مجازی‌ای که در طول یک ماه به استیم وصل شده‌اند را نشان می‌دهد.

با این که این ارقام نزدیک‌ترین آماریست که به تعداد کاربران فعال واقعیت مجازی در استیم داریم، اما هدست‌هایی که وصل شده‌اند ولی مورد استفاده قرار نگرفته‌اند مشمول آن نمی‌شوند. با این حال، این ارقام از آمار جالبی برای VR خبر می‌دهند.

در طول آپریل ۲۰۲۰، تعداد هدست‌های فعال VR افزایش چشم‌گیری به خود دید. سایت Road to VR گزارش می‌دهد که ۹۵۰ هزار هدست جدید واقعیت مجازی به استیم وصل شده‌اند که تقریبا سه برابر رکورد قبلی در زمستان سال ۲۰۱۹ است. البته در جریان باشید که این هدست‌ها لزوما جدید نیستند، بلکه برای اولین بار به استیم وصل شده‌اند. با این آمار، مجموعا ۲.۷ میلیون هدست به استیم وصل شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

اگر هم به خاطر داشته باشید، در زمستان ۲۰۲۰ شاهد اتمام موجودی هدست‌های Valve Index در جریان معرفی Half-Life: Alyx (و مختل شدن تولیدات به علت کروناویروس) بودیم. با این که این بازی برای هدست‌های دیگر هم طراحی و بهینه‌سازی شده بود، اما در هر صورت نقش بزرگی در افزایش تقاضا برای Index داشت.

Half-Life: Alyx با عرضه در ماه مارس توانست با نظرات به شدت مثبتی مواجه شود و تا کنون به عنوان یکی از بهترین بازی‌های سال شناخته شده است. با این که بازی توانسته تعداد زیادی از مخاطبان جدید را به سمت واقعیت مجازی جذب کند، اما به نظر می‌رسد که این پلتفرم همچنان راه درازی تا همه‌گیری داشته باشد.


تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – چطور از بازی کسب درآمد کنیم؟

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style="outline" message_box_color="pink" icon_fontawesome="fa fa-youtube"]

لینک تماشا از یوتیوب

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی