ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

معرفی مستر میراکل – خدای نوینی که متخصص هنر گریز است

بزرگ شده در جهنم آپوکالیپس

۰
انارگیفت

بعد از این که جک کربی شخصیت‌هایی مثل ثور، کاپیتان آمریکا، آیرون من و بلک پنتر را برای مارول خلق کرد، این انتشارات را ترک و با دی‌سی همکاری خود را آغاز کرد. او در این انتشارات مجموعه جدیدی که قرار بود یک آرک داستانی برای شخصیت ثور باشد را تبدیل به مجموعه Fourth World کرد.

دومین عنوان از این مجموعه Mister Miracle نام داشت که در آن شخصیتی که یک خدای نوین (New God) بوده به کره زمین می‌رسد و در طی ماجراهایی که پشت سر گذاشته تبدیل به بزرگ‌ترین متخصص هنر گریز (Escape Artist) می‌شود.

مستر میراکل (Mister Miracle) همیشه در گیر و دار کشمکش‌های دو سیاره نیو جنسیس (New Genesis) و آپوکالیپس (Apokolips) گرفتار بوده اما در نهایت از جهنم آپوکالیپس فرار می‌کند و تبدیل به خدایی می‌شود که بین انسان‌ها زندگی می‌کند.

با حضور بیگ باردا (Big Barda) در کنارش و همچنین برخورداری از یک سری توانایی و قدرت خارق العاده، مستر میراکل تبدیل به یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های دنیای دی‌سی شده است. در این مطلب قصد داریم نگاهی به سرنوشت و توانایی‌های او می‌اندازیم. با ما در ویجیاتو همراه باشید.

اوریجین مستر میراکل

از بین تمام شخصیت‌هایی که در دنیای دی‌سی حضور دارند، به نظر اسکات فری (Scott Free) دوران کودکی کوتاه‌تری را تجربه کرده باشد. او فرزند های‌فادر (Highfather)، فرمانروای نیو جنسیس، است که به عنوان پیشنهاد صلحی برای توقف جنگ با دارک‌ساید (Darkseid) و سیاره آپوکالیپس با اوریون (Orion)، یکی از فرزندان دارک‌ساید، تعویض شد.

اسکات به جای زندگی در یک آرمان‌شهر، در جهنم آپوکالیپس بزرگ می‌شود. با وجود تمام شکنجه‌ها و سختی‌هایی که در راه تبدیل شدن به سربازی برای دارک‌ساید تحمل می‌کند اما توسط رهبر مقاومت سیاره آپوکالیپس، هیمون (Himon)، به صورت مخفیانه در موضوعات شورش و تکنولوژی‌های پیچیده مثل مادرباکس‌ها (Mother Box) آموزش می‌بینید. همچنین در این مدت با بیگ برادا، یکی از فیوری‌های مونث (Female Fury) دارک‌ساید (دسته‌ای از جنگجویان مونث) آشنا می‌شود.

نهایتاً اسکات فری توانست از این جهنم فرار کند و به زمین بیاید. او در سیاره زمین با تادئوس براون (Thaddeus Brown)، یک متخصص هنر گریز، آشنا می‌شود که اسم هنری‌اش مستر میراکل است. بعد از این که براون به قتل می‌رسد، اسکات هویت او را به عنوان مستر میراکل به خود می‌گیرد و یکی از دوستان نزیک براون به نام اوبرون (Oberon) نیز به اسکات در ماجراجویی‌هایش کمک می‌کند. آخر سر هم برادا در روی زمین به اسکات ملحق شده و بالاخره هر دوی آن‌ها از جنگ بین سیاره‌هایشان خلاص می‌شوند.

بیگ برادا در کنار مستر میراکل

بیگ برادا در کنار مستر میراکل

در ران (Run) تام کینگ و میک جرادز با نام Mister Miracle از این شخصیت، که از نظر خیلی‌ها مهم‌ترین مجموعه کمیک ابرقهرمانی دهه قبل بود، اسکات تبدیل به شخصیتی متمایل به خودکشی شده و با وجود مهارت زیادش در هنر گریز، نمی‌تواند از «زندگی» که بیش‌تر از هر چیز می‌خواهد از دستش بگریزد، فرار کند.

وقتی که های‌فادر به قتل می‌رسد و دارک‌ساید به معادله پاد زندگی (Anti-Life Equation) دسترسی پیدا می‌کند، اسکات و باردا مجبور می‌شوند تا کاری برای توقف او انجام دهند. ممکن است اسکات جوابی برای توقف جنگ باشد اما واقعیت و دیدش نسبت به جهان عوض می‌شوند؛ شاید به دلیل این که تحت قدرت معادله قرار گرفته و همین باعث شده وضعیت روانی‌اش به خطر بیافتد.

اسکات در نقش یک راوی غیرقابل اعتماد ظاهر می شود که واقعیتش کاملاً واضح نیست. خوشبختانه باردا در کنارش است و این دو در حالی که با دارک‌ساید و سربازان آپوکالیپسی‌اش می‌جنگند، با هم یک خانواده نیز تشکیل می‌دهند.

ران کینگ و جرادز از داستان اوریجین کربی کاملاً متفاوت است اما ادای احترامی به کار او است و مستر میراکل را وارد قلرو جذابی می‌کند.

شناسنامه مستر میراکل
  • اولین حضور: شماره ۱ کمیک Mister Miracle (انتشار در ماه آوریل سال ۱۹۷۱)
  • ناشر: دی‌سی
  • خالق: جک کربی
  • نام واقعی: اسکات فری
  • هویت‌ها: مستر میراکل
  • سابقه عضویت در تیم‌ها: جاستیس لیگ، جاستیس لیگ بین‌المللی
  • کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه: مجموعه Mister Miracle خلق شده توسط تام کینگ و میک جرادز (شروع انتشار از ماه آگوست سال ۲۰۱۷)
توانایی‌های مستر میراکل

مطمئناً به یک دلیلی مستر میراکل یکی از خدایان نوین به حساب می‌آید. توانایی‌های او حتی در برابر قدرتمندترین موجودات زمینی نیز بسیار زیاد است. اسکات فری عملاً جاودان بوده و از قدرت، سرعت، رفلکس و استقامت فرا انسانی برخوردار است. به خاطر بزرگ شدن در سیاره آپوکالیپس، توانسته مقاومت در برابر شرایط خاص به دست آورد، مهارت‌های مبارزه‌اش را بهبود بخشد و مهم‌تر از همه چیز به متخصص هنر گریز تبدیل شود.

از نظر ذهنی هم مستر میراکل یک نابغه است. زمانی که با هیمون صرف کرده باعث شده تا بداند چگونه از تکنولوژی جهان چهارم (Fourth World) استفاده کند. تجهیزات او شامل یک مادرباکس، دیسک‌های شناور که به او قابلیت پرواز می‌دهند (و حتی می‌توان به عنوان سلاح نیز از آن‌ها استفاده کرد) و لباسی که به او در کارهای آکروبات و استفاده از هنر گریز در هر شرایطی کمک می‌کند، می‌شود.

اسکات همچنین از توانایی‌ای شبیه به امگا افکت (Omega Effect) دارک‌ساید بهره می‌برد. این قابلیت که برای مستر میراکل آلفا افکت (Alpha Effect) نام‌گذاری شده به او اجازه می‌دهد تا انرژی، زمان و فضا را تغییر داده، خودش و موجودات دیگر را التیام دهد و حتی در مواردی خاص مرده‌ها را زنده کند.

با این که مستر میراکل خیلی وقت است که خلق شده اما تازه در سال‌های اخیر به محبوبیت رسیده است. ظاهراً قرار بود هم اسکات و هم بیگ برادا در فیلم The New Gods ایوا دوورنی حضور داشته باشند اما از سرنوشت این فیلم اطلاعات دقیق در دسترس نیست. قبلاً اعلام شده بود از ران تام کینگ (که خودش نیز قرار است در نوشتن فیلم کمک کند) و جرادز برای ساخت فیلم The New Gods استفاده شود.

منبع: Screen Rant

.کپی شد https://vgto.ir/4n7

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...