ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پانچلاین - Thumbnail
کمیک بوک

معرفی پانچلاین – معشوقه جدید جوکر، جایگزین هارلی کوئین

[vc_row][vc_column][vc_column_text] برای حدود سه دهه، هارلی کوئین به عنوان یک سایدکیک، همراه و از همه مهم‌تر معشوقه برای جوکر، جایگاه ملکه جرم و جنایت گاتهام را به نام خود زده بود. با این حال رابطه ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۰

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

برای حدود سه دهه، هارلی کوئین به عنوان یک سایدکیک، همراه و از همه مهم‌تر معشوقه برای جوکر، جایگاه ملکه جرم و جنایت گاتهام را به نام خود زده بود. با این حال رابطه بین هارلی کوئین و جوکر مثل خیلی از به اصطلاح «عشق‌های امروزی» دائمی نبود و بالاخره به انتهای خود رسید. ولی بعد از هارلی کوئین تصور جوکرِ سینگل سخت شده و همین بهانه‌ای برای معرفی یک شخصیت شرور جدید به عنوان معشوقه او می‌شود؛ پانچلاین (Punchline).

بعد از اتمام داستانِ نوشته شده توسط تام کینگ در سری اصلی کمیک‌های Batman، این بار نوبت به جیمز تینیون رسیده تا تخیلاتش را وارد دنیای بتمن کند. این نویسنده با همکاری خورخه خیمنز، هنرمندی اسپانیایی، با عرضه اولین کمیکش از کمیک‌های اصلی Batman و معرفی شخصیت مورد نظر ما، یعنی پانچلاین، توانسته نظرات مثبتی را به اثرش جلب کند.

پانچلاین که در شماره 89 کمیک Batman معرفی شده، می‌تواند یکی از شخصیت‌های اصلی در خط داستانی Joker War که پیش‌روی بتمن و خانواده خفاشی او قرار گرفته باشد.

شاید برای اکثر مخطبان، پانچلاین صرفاً به چشم معشوقه جدید جوکر دیده شود اما او نیز درست همانند روزهای اول معرفی هارلی کوئین در سریال انیمیشنی دهه نود Batman: The Animated Series، جنبه‌های مخفی و دیده نشده زیادی را در شخصیت خود جای داده است.

ایده اولیه تینیون برای چند شماره اول فعالیتش در کمیک Batman واضح بود؛ ابتدا بروس وین سوگواری کاملی برای مرگ آلفرد پنی‌ورث در طی اتفاقات خط داستانی City of Bane داشته باشد و سپس شوالیه تاریکی را به مسیر اکشن خود بازگرداند. برای همین نیز بود که بزرگ‌ترین رقیب بتمن، یعنی جوکر، در خط داستانی جدید Joker War وارد ماجرا شده. شاهزاده جرم و جنایت گاتهام این بار بالاخره تصمیم گرفته تا جان بتمن را بگیرد و برای محقق کردن همین هدف نیز تعدادی از افرادش را دور هم جمع کرده است.

البته شایعاتی شنیده شده که کمیک‌های تینیون فقط حالتی موقت دارند تا رویداد 5G دی‌سی به وقوع بپیوندد. رویدادی که درباره خود آن نیز شایعات عجیب و غریبی شنیده می‌شود و به نظر قرار است یا ریبوتی کامل باشد یا شاید یک سری تغییرات بزرگ را در کمیک‌های دی‌سی اعمال کند. در هر صورت، به نظر می‌رسد جیمز تینیون کاملاً مصمم است تا نهایت تلاشش را برای موفق شدن در بهترین موقعیت شغلی که تا به حال در صنعت کمیک بوک نصیبش شده به کار گیرد.

[/vc_column_text][vc_empty_space height="7px"][vc_separator color="purple" style="dotted" border_width="3"][vc_column_text]

کمیک‌های کلیدی مربوط به پانچلاین

پانچلاین به عنوان معشوقه و شریک جرم جدید جوکر وارد دنیای کمیک‌ها شده است. با این که فعلاً باید صبر کنیم تا پتانسیل کامل این شخصیت را در داستان‌ها ببینیم اما در همین مدت کوتاه نیز پانچلاین توانسته تبدیل به یک موفقیت تبلیغات برای انتشارات دی‌سی شود. شماره 89 کمیک Batman و شماره 3 کمیک Year of the Villain: Hell Arisen، جزو کمیک‌هایی هستند که پانچلاین اولین حضورهای خود را در آن‌ها تجربه می‌کند و همه آن‌ها به قدری سریع به فروش رفتند که نیاز به چاپ دوباره آن‌ها برای عرضه به تمام مخاطبان بود.

حتی نیازی نیست که یک صفحه از کمیک‌ها را بخوانیم تا بدانیم چرا پانچلاین می‌تواند تبدیل به شخصیتی محبوب باشد؛ خود جوکر در دهه اخیر موفقیت‌های زیادی را کسب کرده و سال پیش نیز فیلم Joker با بازی واکین فینیکس حتی توانست این شخصیت را بیش از پیش بین عام مردم شناخته کند. حالا مخاطبان بیش‌تری وجود دارند که می‌خواهند این شخصیت و جنبه‌های مختلف او را ببینند.

[/vc_column_text][vc_message message_box_style="3d" message_box_color="purple"]

در صورتی که از دستتان در رفته بود: همه چیز درباره جوکر

[/vc_message][vc_column_text]

به تمام این موارد، هیجان کمیک خلق شده توسط تینیون را اضافه کنید، آن هم در کمیک Batman که تقریباً همیشه جزو پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین کمیک‌ها در صنعت کمیک بوک محسوب می‌شود. جمع شدن تمام این شرایط در کنار هم نشان از پتانسیل دست یافتن به موفقیتی بزرگ برای این شخصیت تازه است.

سابقه شخصیت هارلی کوئین نیز در این مورد تأثیر گذار است. خود شخصیت هارلی کوئین از زمان اولین حضورش در سریال انیمیشنی Batman: The Animated Series به موفقیت‌های بزرگی رسیده است. این سایدکیک جوکر از دنیای Batman: The Animated Series پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت و سپس مسیرش را به فیلم‌ها، سریال‌ها و بازی‌های ویدیویی نیز پیدا کرد.

حالا با به هم خوردن رابطه سوء استفاده‌گرانه جوکر با هارلی کوئین، جا برای شخصیت جدیدی باز شده که این نقش را به عهده بگیرد و قرعه به نام پانچلاین خورده است.

[/vc_column_text][vc_empty_space height="7px"][vc_separator color="purple" style="dotted" border_width="3"][vc_column_text]

آیا قرار است پانچلاین فقط معشوقه جوکر باشد؟

باید اشاره شود که تینیون و خیمنز صرفاً یک کپی از هارلی کوئین یا چیزی شبیه به آن را انجام نداده‌اند. آن‌ها شخصیتی جدید خلق کرده‌اند که رفتار خاص خود را دارد و شیمی و دینامیک متفاوتی به عنوان معشوقه جوکر را به نمایش می‌گذارد.

در حالی که هارلی شخصیتی شوخ‌طبع و شاد دارد، پانچلاین بیش‌تر تحلیلگر و کم‌حرف به نظر می‌رسد. ویژگی‌هایی که می‌توانند تضادی جالب با رفتار دیوانه‌وار جوکر ایجاد کنند. با وجود این همه تفاوت اما پانچلاین از همین ابتدا به مذاق طرفداران خوش آمده.

با این که بیش‌تر طرفداران مشتاق تقابل پانچلاین با خانواده خفاشی بتمن در کمیک Batman هستند اما این شماره 3 کمیک Year of the Villain: Hell Arisen است که می‌تواند آغازگر شلوغ بازی واقعی پانچلاین باشد. در این شماره، لکس لوترِ اپکس (Apex Lex Luthor) به دنبال افرادی در دنیای دی‌سی می‌گردد که شبیه به بتمنی که می‌خندد فکر کنند. همین باعث شده که لکس سراغ جوکر بیاید و این گونه مسیر پانچلاین به عنوان یکی از اطرافیان جوکر برای حضور بیش‌تر در کمیک‌های آینده دی‌سی باز می‌شود.

[/vc_column_text][vc_empty_space height="7px"][vc_separator color="purple" style="dotted" border_width="3"][vc_column_text]

نظر خالقان پانچلاین در مورد این شخصیت

خورخه خیمنز نسبت به معرفی شخصیت جدیدش خیلی هیجان زده است و در مورد او در شبکات اجتماعی صحبت می‌کند. او واضحانه گفته که قرار نیست پانچلاین یک تقلید از هارلی کوئین یا نسخه مونثی از خود جوکر باشد؛ چرا که پانچلاین شخصیت مستقل خودش را دارد.

خورخه خیمنز در مورد این شخصیت گفته:

وقتی می‌خندد، ترسناک است. لبخندی با نمایش دندان‌های زیبایش نیست، یک نیشخند با دهان بسته است.

او سادیست است. از کشتن مردم لذت می‌برد. در کشتن مردم استعداد دارد. جوکر می‌گوید او خنده‌دارترین فردی است که تا با حال در زندگی‌اش ملاقات کرده. یک شخصیت فیزیکی است، و باید جذاب باشد. جذابیتی تاریک و باریک‌تر از هارلی که پر از نیرو و انرژی است.

جیمز تینیون نیز در یک مصاحبه در مورد پانچلاین می‌گوید:

گاهی اوقات در دی‌سی یا هر شرکت خلاق بزرگ دیگر، وقتی یک ایده جدید را می‌خواهی وارد کنی، آن‌ها [ابتدا] می‌خواهند یک لگدی به چرخ‌های آن بزنند و امتحانش کنند.

خوشبختانه، در مورد پانچلاین، یک موج انرژی آنی این ایده را فرا گرفت و همه خیلی سریع از آن پشتیبانی کردند، بنابراین توانستیم که خیلی سریع پیش برویم. کمک کرد که در هنگام نوشتن تمام داستان‌هایم، بتوانم هر جا که خواستم او را وارد کنم.

[/vc_column_text][vc_empty_space height="7px"][vc_separator color="purple" style="dotted" border_width="3"][vc_column_text]

پانچلاین مورد توجه قرار گرفته است

به طرز واضحی پانچلاین در حال حاضر توجه زیادی را در صنعت کمیک بوک به خود جلب کرده و برای دی‌سی که اخیراً با خلق شخصیت‌های جدید به مشکل خورده خبر خوبی است. آخرین شخصیت اورجینال خلق شده توسط دی‌سی که بین مخاطبان مورد توجه زیاد قرار گرفت پسر سوپرمن، جاناتان کنت، بود که مربوط به سال 2016 می‌شود. البته بتمنی که می‌خندد را نمی‌توان از قلم انداخت ولی همان طور که گفتیم منظور شخصیت «اورجینال» است و بتمنی که می‌خندد به نوعی از ترکیب بتمن و جوکر به وجود آمده است.

با وجود تمام این موارد، حضور بیش‌تر پانچلاین به مذاق مخاطبان دنیای کمیک‌ها خوش آمده. همه دوست دارند تا درباره او اطلاعاتی جدید به دست آورند و داستان‌های بیش‌تری با حضور او تجربه کنند.

اولین حضور پانچلاین بر روی کاور یک کمیک نیز در شماره 92 کمیک Batman به وقوع خواهد پیوست که می‌توانید تصویر آن را اینجا ببینید.

[/vc_column_text][vc_empty_space height="7px"][vc_separator color="purple" style="dotted" border_width="3"][vc_empty_space height="7px"][vc_column_text]

نظر شما در مورد معشوقه جدید جوکر چیست؟ آیا این شخصیت نظر شما را نیز جلب کرده است؟ فکر می‌کنید بتواند شریک خوبی برای شاهزاده جرم و جنایت گاتهام و جایگزین مناسبی برای هارلی کوئین باشد؟ دیدگاه‌های خودتان را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

[/vc_column_text][vc_message message_box_color="purple" icon_fontawesome="fa fa-book"]

به مطالعه ادامه دهید:

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • S-s-mir
  S-s-mir | ۱۰ بهمن ۱۳۹۹

  یس،این همونی هست که جوکر بهش احتیاج داشت
  تاریک مرموز استراتژیست و یه جورایی طرز فکرش شبیه خوده بتمنه
  جوکر قوی هست ولی فکر کنم این زوج زوج قدرتمندتری میشن
  سناریو سندرم استکهلم هارلی دیگه داشت محور شخصیت جوکر رو میبرد سمت داستانای روانشناختی
  هارلی رو خیلی دوست دارم ولی این یکی هم امیدوارم کولاک کنه

 • Roja
  Roja | ۲۱ آذر ۱۳۹۹

  به نظر من تضادش با جوکر باعث می شود حالت خوبی نداشته باشد هارلی کویین خیلی به جوکر می آید

 • Comic fan
  Comic fan | ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

  اصلا نمیتونه جایگزین خوبی واسه هارلی باشه هارلی تکه هیچ شخصیتی نمیتونه به عنوان جایگزینش قرار بگیره پانچ لاین هم نمره اش ۴۵ شد بنظرتون چیز خاصی هست نمره اش .

  • Roja
   Roja | ۲۱ آذر ۱۳۹۹

   نه هارلی کویین بهتر بود

مطالب پیشنهادی