ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

داستان های عجیب سوپرمن - Banner
کمیک بوک

۱۰ داستان عجیب و غریب سوپرمن

در طی تمام سال‌هایی که سوپرمن در صنعت کمیک بوک فعال بوده است، داستان‌های زیادی این شخصیت را به عنوان نماد حقیقت و عدالت به تصویر کشیده‌اند. چنین داستان‌هایی کمک کردند تا محبوبیت مرد پولادین ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۱ آبان ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

در طی تمام سال‌هایی که سوپرمن در صنعت کمیک بوک فعال بوده است، داستان‌های زیادی این شخصیت را به عنوان نماد حقیقت و عدالت به تصویر کشیده‌اند. چنین داستان‌هایی کمک کردند تا محبوبیت مرد پولادین رو به رشد باشد و ویژگی‌های مهم این شخصیت نیز به تصویر کشیده شوند. اما تمام داستان‌های مربوط به او این طور نیستند؛ برخی از داستان‌ها فقط خیلی معمولی‌اند ولی در این مطلب به سراغ داستان های عجیب سوپرمن می‌رویم.

در حالی که مرد پولادین در ماجراهای کمیک بوکی خود تجربه پیروزی، چالش و تراژدی‌های زیادی را دارد اما برخی از داستان های سوپرمن کاملاً عجیب و غریب هستند. فقط نگاه کردن به تصاویر این ماجراها خبر از غیرمعمولی بودن آن‌ها می‌دهد.

حالا در این مطلب قصد داریم به سراغ ۱۰ مورد از این داستان های عجیب سوپرمن برویم. پس همراه ما باشید.


۱۰. یک داستان از دو کال ال

کاور شماره ۱۳۷ کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۱۳۷ کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

در شماره ۱۳۷ کمیک Superman (انتشار در ماه می سال ۱۹۶۰)، کال ال متوجه یک فضایی از جنس انرژی می‌شود که از خود او کپی شده است و در جای دیگری از کره زمین زندگی می‌کند. والدین این ابر فرزند به جای این که او را به عنوان نیرویی خیّر تربیت کنند، به او آموزش می‌دهند تا چطور یک مجرم حرفه‌ای شود که بعدها نام سوپر منس (Super-Menace) را به خود می‌گیرد.

پس از چندین تلاش ناموفق برای بد نام کردن سوپرمن به خاطر دخالت در نقشه‌هایش، سرانجام این داپلگنگر زندگی مجرمانه را کنار می‌گذارد. این داستان اما در نهایت ریتکان شده و کلاً محو می‌شود. جای تعجبی هم ندارد، چرا که این روایت عجیب هیچ تأثیر مثبت و خاطره‌انگیزی روی آرک شخصیتی مرد پولادین ندارد.

۹. بتمن به دلیل جادوگری محاکمه می‌شود

کاور شماره ۱۸۶ کمیک World's Finest Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۱۸۶ کمیک World's Finest Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

با داستان‌هایی مثل این، جای تعجب ندارد که بتمن بعدها وقت و بی‌وقت بخواهد تا سوپرمن را له و لورده کند. این ماجرا در شماره ۱۸۶ کمیک World's Finest Comics (انتشار در ماه آگوست سال ۱۹۶۹) روایت می‌شود. سوپرمن و بتمن به زمان جنگ انقلاب آمریکا سفر می‌کنند تا پرده از یک راز بردارند.

سوپرمن در این زمان بتمن را متهم به جادوگری می‌کند. سپس مرد پولادین ریاست جلسه محاکمه شوالیه تاریکی را برعهده می‌گیرد، نمی‌گذارد تا بنجامین فرانکلین جان او را نجات دهد و پس از آن به بتمن می‌گوید که خودش متوجه شود چرا محکوم به مرگ می‌شود.۸. سوپرمن باعث ازدواج جیمی اولسن با یک میمون غول‌پیکر می‌شود

کاور شماره ۹۸ کمیک Superman's Pal Jimmy Olsen (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۹۸ کمیک Superman's Pal Jimmy Olsen (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

در داستانی که چندین تابوی فرهنگی و قانونی را شکست، شماره ۹۸ کمیک Superman's Pal Jimmy Olsen (انتشار در ماه دسامبر سال ۱۹۶۶) مرد پولادین را به شکل یک دکتر جادویی به تصویر می‌کشد که دوستش، جیمی اولسن را به ازدواج یک میمون غول‌پیکر درمی‌آورد.

ماجرا از آن جا آغاز می‌شود که جیمی به درون یک جنگل می‌رود تا شاهد فیلم‌برداری یک فیلم جدید باشد. در همین حین نیز توجه میمونی به نام برونا (Bruna) را در تنها حضور کمیک بوکی‌اش به خود جلب می‌کند. ظاهراً، گروهی از دانشمندان به این میمون به طور مداوم فیلم نشان داده‌اند و در بین این فیلم‌ها به اشتباه King Kong کلاسیک نیز وجود داشت.

این میمون فکر می‌کند که جیمی اولسن دقیقاً همان قطعه گم شده عاطفی اوست و ظاهراً سوپرمن نیز چندان به دامن زدن به این توهم بی‌رغبت نیست. با چنین داستان های عجیبی از سوپرمن، باید تعجب کرد که چطور این سری کمیک توانسته تا این شماره مجوز انتشار بگیرد!

۷. افتضاح قرمز و آبی

کاور شماره ۱۶۲ کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۱۶۲ کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

یک بار دیگر در دهه ۶۰ میلادی شاهد یکی از داستان های عجیب سوپرمن هستیم. شماره ۱۶۲ کمیک Superman (انتشار در ماه جولای سال ۱۹۶۳) حول محور یک نسخه متفاوت از سوپرمن می‌چرخد. در این جا، سوپرمن سعی دارد تا تعدادی چالش سخت را با تلاش در بالا بردن ضریب هوشی خود انجام دهد.

در همین حین، او یک نسخه متفاوت از خودش به وجود می‌آورد که لباس‌های کاملاً قرمز به تن دارد. این دو سوپرمن با همکاری هم سیاره کریپتون (Krypton) را دوباره به وجود می‌آورند، به کاندوری‌ها (Kandorian) کمک می‌کنند تا شهرشان را به اندازه اصلی‌اش درآورند و یک تفنگ لیزری می‌سازند که تمام شرارت را از زمین بیرون می‌کند.

سپس، این دو سوپرمن بازنشسته می‌شوند. سوپرمن قرمز هم با لوئیس لین (Lois Lane) و سوپرمن آبی نیز با لانا لنگ (Lana Lang) ازدواج می‌کند.۶. رنگین کمان‌های جادویی از دست‌های سوپرمن

کاور شماره ۱۲۵ کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۱۲۵ کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

در شماره ۱۲۵ کمیک Superman (انتشار در ماه نوامبر سال ۱۹۵۸)، مرد پولادین چند قدرت فرا انسانی جدید به دست می‌آورد. تمام ماجرا از آن جا آغاز می‌شود که این شخصیت یک سفینه فضایی مرموز را پیدا می‌کند و وقتی به آن می‌رسد، ای سفینه منفجر می‌شود. به این ترتیب، حتی هیچ توضیح خاصی نیز به مخاطبان داده نمی‌شود.

سپس سوپرمن به این پی می‌برد که برخی از قدرت‌هایش تغییر کرده‌اند و توانایی‌های جدیدی به دست آورده است. برای مثال، از دست‌های او رنگین کمان ساطع می‌شود که مجرمان را تسلیم می‌کند. سپس، مرد پولادین می‌فهمد که هر بار استفاده از این قابلیت باعث می‌شود تا یک نسخه مینیاتوری از خود او اما با قدرت‌های اصلی‌اش به وجود می‌آید.

عجیب‌تر آن که وقتی تمام توجه رسانه‌ها روی این سوپرمن جدید می‌رود، مرد پولادین اصلی احساس حسادت می‌کند!

۵. سوپرمن با محمد علی می‌جنگد

کاور کمیک Superman vs. Muhammad Ali (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور کمیک Superman vs. Muhammad Ali (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

مسابقات بوکس در دهه ۷۰ میلادی بسیار محبوب بودند، مخصوصاً به خاطر اکران سری فیلم‌های Rocky با ایفای نقش سیلوستر استالونه که پر از لحظات به یادماندنی بودند. خیلی طول نکشید که مرد پولادین نیز به درون رینگ مسابقات کشیده شد. در کمیک Superman vs. Muhammad Ali، سوپرمن در برابر محمد علی کلی آن هم با هدفی شرافتمندانه ایستاد.

یک مهاجم فضایی به نام اسکراب (Scrubb) به زمین می‌آید و محمد علی را به چالش دعوت می‌کند تا اثبات شود کدام نژاد برتر است. به این ترتیب، سوپرمن و محمد علی در زیر نور یک خورشید قرمز می‌جنگند تا شرایط برابر شود. محمد علی مرد پولادین را له می‌کند اما همه این‌ها یک نقشه برای نجات زمین است.

محمد علی با این پیروزی به سراغ یک نبرد سخت‌تر می‌رود در حالی که سوپرمن به پشت صحنه می‌رود تا با کمی خرابکاری اوضاع را به نفع زمین پیش ببرد.۴. سوپرمن و بتمن به خاطر کرم‌ها گریه می‌کنند

مرگ کرم‌های فضایی در شماره ۲۸۹ کمیک World's Finest Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
مرگ کرم‌های فضایی در شماره ۲۸۹ کمیک World's Finest Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

شماره ۲۸۹ کمیک World's Finest Comics (انتشار در ماه مارس سال ۱۹۸۳) یکی از عجیب‌ترین رفاقت‌ها را به تصویر می‌کشد. همه چیز با اقامت بتمن در قلعه خلوت (Fortress of Solitude) سوپرمن آغاز می‌شود و به ناراحتی این دو به خاطر مرگ کرم‌های فضایی می‌رسد.

مرد پولادین و شوالیه تاریکی تصمیم می‌گیرند که نظراتشان در مورد همدیگر را به اشتراک بگذارند که باعث جلب توجه کرم‌های فضایی می‌شود. این کرم‌ها از احساسات تغذیه می‌کنند اما ظاهراً ارتباط بین دو قهرمان به قدری قوی بوده که این کرم‌ها تصمیم می‌گیرند تا تسلیم شوند.

شاید این روایت سعی داشت تا در مورد معنی زندگی، فلسفه سازی کند اما به قدری مسخره است که نمی‌توان آن را جدی گرفت.

۳. داستان سوپرمنِ شیر

کاور شماره ۲۴۳ کمیک Action Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۲۴۳ کمیک Action Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

در شماره ۲۴۳ کمیک Action Comics (انتشار در ماه آگوست سال ۱۹۵۸)، عجیب و غریب بودن وقتی به اوج می‌رسد که سوپرمن سرسی (Circe) را نجات می‌دهد؛ زنی که ادعا می‌کند از نوادگان یک ساحره مدیترانه‌ای بوده که از معجون‌هایی برای تبدیل انسان‌ها به حیوانات استفاده می‌کرده است. پس از دادن یک معجون حاوی کریپتونایت به سوپرمن، این زن از او درخواست ازدواج می‌کند ولی مرد پولادین جواب منفی می‌دهد.

روز بعد، سوپرمن تبدیل به یک شیر شده و زندگی‌اش به آشوب کشیده می‌شود. لوئیس لین قسم می‌خورد که با او بماند اما سوپرمن کاری می‌کند که او فرار کند. در نهایت مرد پولادین به سیرک پیوسته و سپس به آفریقا فرار می‌کند تا با رهبر یک گله شیر بجنگد. سرانجام، این داستان مسخره وقتی به انتها می‌رسد که مرد پولادین یک پادزهر را در شهر درون شیشه کاندور (Kandor) پیدا کرده و دوباره به حالت عادی بازمی‌گردد.۲. یک اژدهای کریپتونی لباس‌های سوپرمن را می‌سوزاند

کاور شماره ۱۴۲ کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۱۴۲ کمیک Superman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

شماره ۱۴۲ کمیک Superman (انتشار در ماه ژانویه سال ۱۹۶۱) جزو عجیب‌ترین داستان‌هایی است که تجربه خواهید کرد. در این شماره شاهد یک داستان هستیم که در آن کریپتو د سوپر داگ (Krypto the Super-Dog) سعی دارد تا کاری کند که مرد پولادین از لوئیس لین درخواست ازدواج کند. اما یک ماجرای دیگر در همین شماره وجود دارد که روی دست داستان قبلی زده است.

در داستان The Flame-Dragon from Krypton، همان طور که از نامش مشخص است، یک اژدهای آتش‌زا سر می‌رسد تا نویسندگان به کمکش کاری کنند هویت واقعی کلارک کنت برای لوئیس مشخص شود.

پس از این که این اژدهای کریپتونی لباس‌های عادی کلارک کنت را سوزانه می‌سوزاند، لباس‌های ابرقهرمانی او در برابر لوئیس لین مشخص می‌شود. اما این ماجرا پیچیده‌تر از این حرف‌هاست چرا که مرد پولادین با درخواست کمک از بتمن و سوپرگرل، می‌خواهد یک جوری این قضیه را جمع کند.

بتمن و سوپرگرل در نقش یک دکتر و پرستار ظاهر می‌شوند و به لوئیس می‌گویند که کلارک صرفاً دچار سوختگی‌های کوچک و سطحی شده. لوئیس هم که نمی‌خواهد چیزی را که به چشم دیده باور کند، این دروغ را قبول می‌کند آن هم بدون هیچ دلیلی منطقی.

۱. مراقب کریپتونایت قرمز باشید

کاور شماره ۲۸۳ کمیک Action Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
کاور شماره ۲۸۳ کمیک Action Comics (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

شماره ۲۸۳ کمیک Action Comics (انتشار در ماه دسامبر سال ۱۹۶۱) با سنگ کریپتونایت قرمز از جاده به خاکی می‌زند. کریپتونایت قرمز نوعی از کریپتونایت است که ویژگی‌های متفاوتی نسبت به کریپتونایت سبز شناخته شده دارد.

دو فضایی ناشناس یک مجسمه شبیه به سوپرمن از جنس کریپونایت قرمز می‌سازند اما سوپرمن متوجه می‌شود که این عنصر به نوعی یک چراغ جادوست که باعث می‌شود آرزوهایش به حقیقت بپیوندند. برای همین آرزوی واقعی بودن شرلوک هولمز را می‌کند تا روی حل کردن این معما کار کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (42 مورد)
 • Amirali-Dehghani
  Amirali-Dehghani | ۲۳ آبان ۱۴۰۰

  I can just say WTF

 • NOOB-SAG
  NOOB-SAG | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

  فقط اون رنگین کمانیه
  ??‍?

 • Rar
  Rar | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

  سوپرمن های رقصنده و کرسپتون بنفش هم سمی بودم

  • Rar
   Rar | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

   بودن*–_____–

 • Sherek-
  Sherek- | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

  کمیک بسی سم بید?

 • Lizard
  Lizard | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

  بسیار فراوان فیض بردیم ?

 • Jjj
  Jjj | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

  دانلود ساقی آقای نویسنده

 • Jvjfdjgdhydyjfdy
  Jvjfdjgdhydyjfdy | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

  کاری ندارم چقدر عجیب هستن فقط چرا اژدها هه از دماغش آتیش میاد بیرون

 • SH-shayan-SH
  SH-shayan-SH | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

  نویسنده این کمیک ها رو زنده میخوام?
  من که هیچی ناسا هم با این خلاقیت دنبالشه?‍♂️?

 • the Mamad
  the Mamad | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

  اگه فکر میکنید اینا عجیبن
  پس کمیکایی که واسه تبلیغ یه کمپانی هستن رو ندیدین
  یا کمیکی که گودزیلا با ی والیبالیست (اسمش یادم رفته) میجنگه

 • Berserk21
  Berserk21 | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

  آدم اینا رو میبینه خجالت میکشه?(بعنوان فن)
  ولی فک کنم تو دوره خودشون جالب بودن؟!!!!!!!!!!

  • Rar
   Rar | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

   کمیک های قدیمی تعدادیشون اینطوریه
   ولی بنظرمن از سوپرمن ه*جنس باز و بتمن دختر کمتر سمن

 • Erfan-King-N
  Erfan-King-N | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

  ??????

 • Amir17Developer
  Amir17Developer | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

  بتمنم داره از اینا??

 • AtlasWesker
  AtlasWesker | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

  کمیک های عجیب غریب زیاد هست این تازه مال سوپرمنه

 • Alireza8405
  Alireza8405 | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

  بی نهایت چرت و پرت?

 • Ali-SH13
  Ali-SH13 | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

  دلم میخواد بفهمم...
  که نویسنده چی زده و ساقیش کی بوده میخوام با ساقی همکاری کنم

  • AtlasWesker
   AtlasWesker | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

   منم داوطلبم

 • the Mamad
  the Mamad | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

  هممم ولا چی بگم
  اینا کلا یه لول دیگن ?

 • Daeealireza
  Daeealireza | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

  فقط یک چیز
  WTF!?

  • Artur1in2antalia4
   Artur1in2antalia4 | ۲۱ آبان ۱۴۰۰

   وایسا تریاک فروش ?✌?

  • Matin-Artorias
   Matin-Artorias | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

   وای تیرکس فرار!!!!!!!

  • Sherek-
   Sherek- | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

   واردات تانک فری

  • NOOB-SAG
   NOOB-SAG | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

   واردات توپ فراری

مطالب پیشنهادی