ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

عنوان بعدی بایوشاک ممکن است BioShock 4 نباشد

اگرچه بازی جدید BioShock هم‌اکنون در حال توسعه است، اما برخی دلایل به این موضوع اشاره می‌کنند که عنوان بعدی این سری دقیقا BioShock 4 نخواهد بود. بازی بعدی از سری BioShock توسط استودیو جدیدی ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۷:۵۹

اگرچه بازی جدید BioShock هم‌اکنون در حال توسعه است، اما برخی دلایل به این موضوع اشاره می‌کنند که عنوان بعدی این سری دقیقا BioShock 4 نخواهد بود.

بازی بعدی از سری BioShock توسط استودیو جدیدی به نام Cloud Chamber در حال توسعه است. با جدایی «کن لوین» خالق اصلی این مجموعه و گذشت بیش از هشت سال از انتشار BioShock Infinite، طرفداران نگران این موضوع هستند که عنوان جدید به سه گانه اصلی شباهت نداشته باشد. اکنون برخی دلایل به این موضوع اشاره می‌کنند که عنوان بعدی بایوشاک، BioShock 4 نخواهد بود.

بازی BioShock

برای شروع باید عنوان کرد که بازی‌های فعلی این مجموعه BioShock، BioShock 2 و BioShock Infinite هستند. بنابراین اگر BioShock نیز برای نامگذاری عنوان جدید خود روند بازی‌هایی مانند Assassin's Creed یا Fallout را پیش بگیرد، عنوان بازی بعدی BioShock 3 خواهد بود. وب‌سایت Cloud Chamber در حال حاضر از افشا کردن نام بازی بعدی خودداری کرده اما می‌گوید تیم سازنده برای توسعه نسخه بعدی بایوشاک سخت در تلاش است.

در ابتدا به نظر می‌رسید BioShock Infinite جانشین معنوی نسخه اصلی باشد و عناصری مانند فانوس دریایی (که در نسخه‌های قبلی بازی دیده می‌شد) را در بر داشته باشد اما ستینگ و داستان جدیدی ارائه کند. با این حال در اواخر بازی، الیزابت مشخص کرد که یک مولتی ورس (فرضیه چند جهانی) پر از واقعیت‌های موازی در بازی وجود دارد و در تمام آن‌ها یک فانوس دریایی، یک مرد و یک شهر وجود دارد.

بازی BioShock

به عبارت دیگر، رویداد‌های BioShock 1 و BioShock Infinite به نوعی در واقعیت‌های متفاوت رخ داده است. یکی از آن‌ها در شهر رپچر (Rapture) و دیگری در شهر خیالی کلمبیا اتفاق افتاده. و به همین ترتیب در یکی از آن‌ها شخصیت اصلی «جک» و در دیگری «بوکر دویت» را مشاهده کردیم. همین مسئله می‌تواند منجر شود که Cloud Chamber از سه بازی اولیه فاصله گرفته و BioShock بعدی را به عنوان یک داستان مستقل با روایتی کاملا جدید منتشر کند.

با این حال اگر عنوان بعدی BioShock 4 باشد و به نوعی با سه بازی اول ارتباط داشته باشد، Cloud Chamber با مشکلی روبرو خواهد شد. زیرا باید در داستان خود قانون اساسی بازی‌های قبلی که توسط الیزابت عنوان شد - همیشه یک فانوس دریایی، یک مرد و یک شهر وجود دارد - را نشان دهد. برای فاصله گرفتن از سه گانه اصلی و انتظاراتی که از بازی بعدی BioShock وجود دارد، استودیو توسعه دهنده باید از همان آغاز کار مشخص کند که این عنوان یک جانشین معنوی با داستان مستقل خواهد بود یا قصد دارد بازی جدید را به همان سبک گذشته توسعه دهد.

بیشتر بخوانید:


Top 10: منفورترین دشمنان تاریخ ویدیو گیم

تماشا از یوتیوب ویجیاتو

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • the-mementor
  the-mementor | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

  BioShock جز بازی هایی که ارزش چند بار پلی دادن را داره و پلیر را خسته نمی کنه

 • Amirggsain
  Amirggsain | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام.بایوشاک واقعا یک چیز عجیبی بود.محیط عجیب ،روش جنگیدن عجیب،اصلا کلن عجیب بود?ولیکن خیلی خفن بود.

 • amirhoss3in
  amirhoss3in | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

  فقط خدا کنه این و هیلو اینفنیت به خاطر تغییر استوديو خراب نشن

مطالب پیشنهادی