ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بتمن در برابر اونجرز - Banner
کمیک بوک

بتمن چگونه اونجرز را شکست می‌دهد؟

شخصیت‌های کمیک بوکی کمی هستند که به اندازه بتمن به موفقیت رسیده باشند. این شخصیت از همان اولین حضورش در دنیای کمیک‌ها، توانسته پشت سر هم با قدرت ظاهر شود و از یک شخصیت آیکونیک ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

شخصیت‌های کمیک بوکی کمی هستند که به اندازه بتمن به موفقیت رسیده باشند. این شخصیت از همان اولین حضورش در دنیای کمیک‌ها، توانسته پشت سر هم با قدرت ظاهر شود و از یک شخصیت آیکونیک کمیک بوکی پا را فراتر بگذارد و در همه مدیوم‌ها اعم از فیلم، سریال و بازی‌های ویدیویی اثری فوق العاده با حضور خود رقم بزند.

یکی از المان‌هایی که باعث می‌شود بتمن تبدیل به چنین شخصیت سرشناسی شود، ویلن‌هایی است که در برابر او قرار می‌گیرد. خیلی‌ها اعتقاد دارند که یک قهرمان عالی فقط وقتی می‌تواند یک قهرمان عالی باشد که یک ویلن عالی برای تقابل برابرش قرار بگیرد. در مورد بتمن، او به قدری ویلن عالی دارد که تا حدود زیادی حکم به عملی بودن این تئوری می‌دهد.

البته، شوالیه تاریکی صرفاً در برابر ویلن‌ها قرار نگرفته و هر از چند گاهی، در شرایط خاص، مجبور به مقابله با قهرمان‌ها و آنتی‌هیروهای جهان دی‌سی نیز شده است. ولی اگر قرار باشد بتمن در برابر اونجرز قرار بگیرد، اوضاع چگونه پیش می‌رود؟ در این مطلب به سراغ این موضوع می‌رویم که بتمن در برابر اونجرز چگونه می‌تواند پیروز شود؟


۱۰. هالک

یکی از دردسرسازترین اعضای اونجرز که می‌تواند برای هر کسی که در برابر این گروه قرار بگیرد دردسر ایجاد کند، مطمئناً هالک است. این شخصیت از همان اوایل دوران حضورش در داستان‌ها اثبات کرده که یکی از شخصیت‌های تقریباً غیرقابل شکست و نیرویی غیرقابل مهار محسوب می‌شود. حتی برخی از قدرتمندترین موجودات کیهان مارول نیز نتوانسته‌اند این غول سبز را زمین‌گیر کنند.

چطور بتمن این غول بی‌شاخ و دم را شکست دهد؟ نکته کلیدی در یک نبرد احتمالی با هالک این است که در ضعیف‌ترین حالتش به سراغش برود؛ یعنی وقتی که در حال بروس بنر قرار دارد.

شوالیه تاریکی می‌تواند از مهارت‌های کاراگاهی‌اش استفاده کند و آرام‌کننده‌ای پیدا کند که بتواند به قدری قدرتمند باشد تا هالک عصبانی را آرام کند. شاید حتی نیاز نباشد که به سراغ خود هالک برود و اگر همین نقشه را روی بروس بنر وقتی انتظارش را نداشته باشد پیاده کند نیز جواب بگیرد.

فرقی نمی‌کند بروس وین چگونه هالک را تبدیل به بروس بنر می‌کند، او فقط باید این کار را انجام دهد تا بتواند غول مارول را زمین‌گیر کند.

۹. هاوک‌آی

هاوک‌آی از اعضای اصلی و اولیه به وجود آورنده اونجرز نبود و در واقع جزو دومین موج شخصیت‌هایی است که به اونجرز پیوستند. کلینت بارتون شخصیت جالبی است که می‌تواند با هدف‌گیری بی‌نظیر، مبارزات تن به تن فوق العاده و تبدیل هر وسیله ممکن به نوعی سلاح یک عضو مفید باشد. اما این حقیقت غیرقابل کتمان است که هر چقدر بارتون بی‌نظیر باشد اما او آسان‌ترین عضو اونجرز برای شکست خوردن توسط بتمن است.

شوالیه شنل‌پوش گاتهام به طرز واضحی از خیلی زوایا نسبت به هاوک‌آی برتر است. تعداد دفعات مبارزه بتمن با گرین ارو در دنیای دی‌سی کم نبوده و همین روند برای هاوک‌آی نیز قابل تصور است.

بروس وین نسبت به کلینت بارتون باهوش‌تر، قوی‌تر، سرسخت‌تر، با دسترسی به ابزار بیش‌تر و مبارز بهتری است. بتمن در یک مبارزه با هاوک‌آی سعی می‌کند تا جای ممکن به کلینت نزدیک شود تا عامل هدف‌گیری او را خنثی کند. وقتی خفاش محافظ گاتهام نزدیک کلینت شود، بازی برای هاوک‌آی تقریباً تمام است.۸. بلک ویدو

در مقایسه‌های فراوانی که بین شخصیت‌های مارول و دی‌سی می‌شود، بلک ویدو را بیش از هر شخصیتی شبیه به لیدی شیوا (Lady Shiva) از کمیک‌های دی‌سی می‌بینند. اگر ظاهری نگاه کنیم هر دوی این شخصیت‌ها، آدمکش‌های مونث خفنی هستند که می‌توانند قربانیشان را در عرض چند لحظه و به چندین روش از بین ببرد.

اگر عمیق شویم، برخی تفاوت‌ها به چشم می‌آیند. شیوا مبارز تن به تن بهتری است و چندین روش مبارزه‌ای را در سطح استادی بلد است. ناتاشا اما ابزار و تجهیزات بهتری در اختیار دارد.

به طور کلی، شیوا به عنوان یکی از معدود شخصیت‌های دی‌سی به حساب می‌آید که از نظر مبارزه حتی از بتمن نیز سرتر است. اگر این مورد از لیدی شیوا را به عنوان بنچمارک محاسبات در نظر بگیریم، پس بتمن می‌تواند بلک ویدو را در یک مبارزه تن به تن شکست دهد، و از طرف دیگر بروس به قدری ابزار دارد که حقه‌ها و ابزارهای بلک ویدو را خنثی کند.

اگر صحبت از یک سناریوی تعقیب و گریز باشد، مهارت‌های مخفی شدن و استفاده از محیط بلک ویدو نیز به بازی اضافه خواهند شد اما خود بتمن نیز از همین روش‌ها استفاده می‌کند. به اضافه ابزار شناسایی و هوش خودش، حتی یک وضعیت تعقیب و گریز نیز می‌تواند به نفع خفاش گاتهام تمام شود.

۷. انت من

نسخه هنک پیمِ (Hank Pym) انت من یکی از پنج اعضای تشکیل دهنده اونجرز اولیه بود و خود پیم نیز به عنوان یکی از جالب‌ترین شخصیت‌های کمیک بوکی محسوب می‌شود.

اما اگر هنک پیم در برابر بتمن قرار بگیرد، دست سرنوشت او را به سمت شکست خواهد برد. فرقی نمی‌کند با کدام حالت رو به رو باشیم، انت من، گولایس (Goliath)، جاینت من (Giant-Man) یا حتی یلوجکت (Yellowjacket)، شوالیه شنل‌پوش می‌تواند هر چیزی که پیم در برابرش قرار بدهد را از سر راه بردارد.

اسکنرهایی که در لباس بتمن قرار دارند در صورت کوچک شدن هنک می‌توانند در تشخیص او کمک کننده باشند. اگر هم هنک پیم سعی کند وارد بت‌سوت شود، نفوذ ناپذیری لباس بتمن این اجازه را به او نخواهد داد. در صورتی که این عضو اونجرز تصمیم بگیرد تا بزرگ شود و به عنوان جاینت من به سراغ بروس برود، صرفاً یک هدف بزرگ به بتمن تقدیم کرده است. احضار تجهیزات و ابزار خود مثل بت‌وینگ برای شکست دادن جاینت من باعث می‌شود تا چندان دردسر بزرگی محسوب نشود.

اگر هم صحبت در مورد اسکات لنگ و نه هنک پیم، اوضاع شاید کمی تغییر کند؛ چرا که اسکات به باهوشی هنک نیست اما می‌تواند در لحظه تصمیمات بهتری بگیرد. هر چند چنین ویژگی‌ای نیز نمی‌تواند به اسکات در شکست دادن بتمن کمک کند.۶. واسپ

وقتی صحبت از انت من به عنوان یکی از اعضای پایه‌گذار اونجرز می‌شود، غیرممکن است که واسپ فراموش شود. جنت ون دین (Janet van Dyne) نیز مثل هنک پیم یکی دیگر از اعضای تشکیل دهنده اونجرز بود که قابلیت‌های تغییر اندازه‌ای شبیه به انت من دارد. هر چند واسپ می‌تواند پرواز و شلیک‌های انرژیک نیز داشته باشد اما این قابلیت‌های اضافه نیز باعث دردسر بتمن نخواهند شد.

برای نبرد بتمن در برابر واسپ، شوالیه تاریکی تقریباً نیاز به انجام همان کارهایی دارد که برای انت من از آن‌ها بهره خواهد برد. جنت به علت غیرقابل نفوذ بودن بت‌سوت نمی‌تواند وارد آن شود و در صورت کوچک شدن نیز برای بتمن دردسرساز نخواهد بود؛ شوالیه تاریکی هنوز هم می‌تواند محل حضور او را مشخص کند.

اگر به سراغ روش‌های تهاجمی واسپ برویم، باز هم شاهد این هستیم که بتمن بارها و بارها نشان داده که توانایی جاخالی دادن و رفع کردن خطر شلیک‌هایی که از طرف قدرتمندترین موجودات دنیای دی‌سی به سمت او شده را دارد. مثل استفاده از گرپلین هوک برای خارج شدن از مسیر شلیک‌های دومزدی (Doomsday). با این حساب، حمله‌های واسپ نیز قابل رفع شدن هستند، تا جایی که بتمن بتواند به جنت به اندازه کافی نزدیک شده و بازی را تمام کند.

اگر واسپ به طرز احمقانه‌ای تصمیم بگیرد یک نبرد تن به تن با شوالیه تاریکی داشته باشد، با شکستی مفتضحانه از صحنه کنار می‌رود. بروس نه تنها برتری فیزیکی دارد بلکه به طور کلی مبارز بهتری است و حتی توانایی‌های مبارزه‌ای جنت نیز در برابر او کارساز نیست.

۵. کوئیک‌سیلور

کوئیک‌سیلور همانند خواهرش، اسکارلت ویچ (Scarlet Witch)، جزوی از دومین دسته از شخیصت‌هایی بودند که به اونجرز پیوستند. با این که پیترو ماکسیموف (Pietro Maximoff) به عنوان یک ویلن معرفی شده بود اما در نهایت تصمیم بر این گرفته شد تا از او به عنوان یک قهرمان استفاده شود؛ هر چند هر از چند گاهی او را در سمت آدم بدها نیز دیده‌ایم.

وقتی صحبت از یک مبارزه احتمالی با بتمن شود، طرفداران دی‌سی می‌دانند که بروس چه راه‌حل‌هایی برای مقابله با کسی مثل کوئیک‌سیلور خواهد داشت. بتمنی که همیشه آماده است و یک نقشه در آستینش دارد، یک شلیک کننده ارتعاشی برای خودش ساخته است.

این سلاح توسط شوالیه گاتهام برای تقابل با فلش ساخته شده و هدف آن نیز این است که یک اسپیدستر را دچار تشنج‌هایی کند که شبیه به تشنج‌های شدید هنگام رسیدن به سرعت نور هستند.

بتمن تا به حال واقعاً مجبور نشده است که از این سلاح استفاده کند، هر چند رأس الغول (Ra's al Ghul) یک بار از آن روی والی وست (Wally West) بهره برد. والی نیز اعتراف کرد که در آن شرایط آرزوی مرگ می‌کرد.۴. ثور

در این جا در مورد شخصیتی حرف می‌زنیم که به عنوان یک خدا شناخته می‌شود، پس نقطه ضعف خاصی برای او وجود ندارد. شخصیتی که هزاران سال زندگی کرده و موجودات با قدرت غیرقابل باور را به زیر کشیده است. حتی در آن دفعات معدودی که ثور شکست خورده، اودین‌سان بالاخره گرد نبرد را از تنش تکانده و دوباره برای جنگیدن در یک روز دیگر آماده شده است.

از طرف دیگر، بتمن در برابر یک موجود خداگونه مثل سوپرمن چندین بار قرار گرفته است و در چند مرتبه نیز پیروز شده است. اما مشکل اینجاست که سوپرمن نقطه ضعف بزرگی مثل سنگ کرپتونایت دارد.

شکست دادن ثور برای بتمن غیرممکن به نظر می‌رسد. اما شوالیه تاریکی می‌تواند از روحیه مبارزه‌طلبی ثور بهره برده و او را درگیر یک شبیه‌ساز بی‌انتهای جنگیدن کند؛ شبیه همان نقشه‌ای که بتمن برای واندر وومن در داستان Tower of Babel استفاده کرد.

اینسایدر سوت (Insider Suit) نیز روش دیگری برای بتمن خواهد بود که به او تعدادی از توانایی‌های قدرتمندترین اعضای جاستیس لیگ را ارائه می‌دهد. همچنین استفاده از گلوله رادیون (Radion) نیز پتانسیل زمین‌گیر کردن خدای رعد را دارد، همان طور که خدایان نوین را دچار آسیب می‌کند.

گزینه آخر ولی نه چندان غیرمنطقی برای بروس این است که کاری کند تا ثور لایق به دست گرفتن میلونیر نباشد. هر چند در این حالت نیز هنوز با موجودی قدرتمند طرف هست و کار تمام نشده است.

۳. کاپیتان آمریکا

اگر به این نکته توجه کنیم، هم کاپیتان آمریکا و هم بتمن توانایی برنامه‌ریزی و پیدا کردن جزئی‌ترین نقاط ضعف رقبایشان برای سوء استفاده را دارند. ذهن این دو شخصیت تقریباً شبیه هم عمل می‌کند ولی توانایی‌های بهبود و ارتقا یافته کاپیتان آمریکا به وسیله سرم ابرسرباز به او برتری می‌دهد. اما جایی که بتمن برتری دارد، مبارزه تن به تن است.

درست است که کاپیتان آمریکا مبارز فوق العاده‌ای محسوب می‌شود اما او از مهارت‌ها و دانش بروس وین بهره نمی‌برد. بروس در کل دنیا سفر کرده و در بسیاری از سبک‌های مبارزه به درجه استادی رسیده که باعث می‌شود یکی از برترین مبارزان تن به تن دنیا محسوب شود.

با توجه به این مورد، شکست کاپیتان آمریکا توسط بتمن صرفاً با رجوع به این موضوع که روش‌های مبارزه استیو راجرز ساده و ابتدایی هستند مشخص می‌شود. درست است که کاپیتان آمریکا می‌تواند به اندازه قدرت یک کامیون نیرو به حریفش وارد کند اما مهارت بتمن در مبارزات چیزی است که برنده این رقابت را مشخص می‌کند. شوالیه تاریکی با مبارزانی که بیش‌تر به قدرت وابسته هستند تا هوش و نحوه مبارزه قرار گرفته و تقریباً همه آن‌ها را شکست داده است.۲. آیرون من

با این که شوالیه تاریکی شباهت کمی با کاپیتان آمریکا ندارد اما بیش از او می‌توان نکات مشترک زیادی با تونی استارک با بتمن پیدا کرد.

استارک در واقع همان بروس وین است که غرورش چند برابر شده و بیش از هر چیزی به تکنولوژی وابسته است. آیرون من به طرز واضحی از نظر تکنولوژی نسبت به بتمن و تمام ابزارها و تجهیزاتش برتری دارد اما استارک قرار نیست در برابر یک ویلن معمولی قرار بگیرد.

بروس وین کسی است که بزرگ‌ترین مزیتش ذهن و توانایی پیاده کردن بهترین استراتژی‌ها برای شکست دادن دشمنانش است. از خدایان قدرتمند و هیولاهای جهش‌یافته تا نابغه‌های دنیای جنایت و کسانی که کلی وسیله تکنولوژیک در دست دارند.

این که چه کسی بین بتمن و آیرون من هوش برتری دارد یک مقایسه بین توانایی‌های تقریباً هم سطح است. ولی چیزی که باعث برتری شوالیه تاریکی نسبت به تونی استارک می‌شود، قدرت و ویژگی‌های فیزیکی اوست. اگر شوالیه تاریکی بتواند غرور استارک را به بازی بگیرد و کاری کند که آیرون من در وضعیتی قرار بگیرد که برتری فیزیکی تعیین کننده باشد، دست بالاتر را خواهد داشت.

البته نمی‌توان از ابزارهای کارآمدی که بتمن خودش در اختیار دارد و می‌تواند با آن‌ها زره آهنی استارک را دچار مشکل دارد نیز گذر کرد. اگر یک وسیله که بتواند پالس الکترومغناطیس تولید کند در اختیار بتمن باشد، حداقل برای مدتی، می‌توان زره آیرون من را از کار انداخت. تونی استارک نیز بدون زرهش، اصلاً خطر بزرگی برای بروس محسوب نمی‌شود.

۱. اسکارلت ویچ

مشکل تقابل با اسکارلت ویچ این است که واندا ماکسیموف در نوک انگشتان دستش نیز توانایی‌های قدرتمند جادویی دارد. مثل شکست دادن هالک، بزرگ‌ترین شانس بتمن در زمین‌گیر کردن اسکارلت ویچ این است که قدرت‌هایش را خنثی کند.

واندا معمولاً به شکل یک شخصیت به تصویر کشیده می‌شود که همان قدر که قدرتمند است، دمدمی مزاج بوده و دچار جنون می‌شود. با در نظر گرفتن این که اسکارلت ویچ یکی از قدرتمندترین قهرمانان کل دنیای کمیک‌ها محسوب می‌شود، چنین چیزی باعث می‌شود تا متوجه شوید واندا چقدر می‌تواند باعث خرابی باشد.

اگر بتمن بخواهد اسکارلت ویچ را شکست دهد، باید کمی کثیف بازی کند؛ یعنی از عدم اعتماد به نفس واندا بهره ببرد و او را تا لبه دیوانگی پیش ببرد تا اسکارلت ویچ تبدیل به دشمن خودش شود. در صورتی که شوالیه تاریکی بتواند باعث آشفتگی واندا بشود، می‌تواند کاری کند که او از قدرت‌های جادوییش به درستی استفاده نکند و یک هدف آسان شود.

مشکل این است که توانایی‌های واندا به قدری قدرتمند هستند که بتواند صرفاً با خواستنش، کاری کند تا شوالیه شنل‌پوش گاتهام از واقعیت حذف شود. اگر بتمن بتواند در روز شانس خود به سراغ اسکارلت ویچ برود، می‌تواند همان روشی که در سری انیمیشن Justice League Unlimited با ایس (Ace) به کار برد را مورد استفاده قرار بدهد.

در آن جا، بتمن در عین این که به سمت ایس قدرتمند می‌رفت، خودش را در مسیر حمله او قرار داده بود. وقتی ایس متوجه شد که شوالیه تاریکی یک فرد با اهداف خوب است، بتمن توانست به او دست پیدا کند.

با این که این مقاله در مورد این است که بتمن در برابر اونجرز چگونه می‌تواند پیروز شود اما در یک مبارزه واقعی، اسکارلت ویچ یکی از آن چالش‌هایی خواهد بود که از سر راه برداشتنش برای بتمن تقریباً غیرممکن است.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (104 مورد)
 • Caren1389
  Caren1389 | ۱۰ تیر ۱۴۰۱

  ثور رو میزنه؟؟؟؟؟؟؟ من برم انت منو بکشم بیام این اسکل بدون زره مثله ثور بدون خدا بودنه بتمن به ثور حمله کرد ثور سوخاریش کرد خورد کرونا اومد دیگه

 • abas messi
  abas messi | ۷ تیر ۱۴۰۱

  نویسنده عزیز عالی بود دمت گرم بیشتر بذار فقط نمیدونم چرا وقتی شب فست فود‌زیاد خوردم این منطقی به نظرم اومد
  بتمن در مقابل تور؟من نمیدونم کی مبره شما بیشتر اطلاعات دارید❤️❤️❤️

 • pouriya32
  pouriya32 | ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

  البته دوستان حواستون باشه که پتک یا تبر ثور تو فیلم بهش اشاره شده که می‌تونن هرجور که شده به دست ثور برسن

 • MAHDI
  MAHDI | ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

  دوستان اینجا ما در نظر می‌گیریم همه چی به نفع بتمن باشه انقد نگید بتمن وقت نداره اینجا گه چجوری میشه نه که حتما میشه احتمال هست و در اونجا همه چی به نف بتمن هست

 • sobhan.verd
  sobhan.verd | ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

  از اسکارلت ویچ هم خوشم میاد از بتمن هم .

  ولی بتمن انصافا اگه یه بار نتونه کسیو شکست بده دفعه بعدی میتونه یعنی بتمن قوی ترین و بهترین و باحالترین شخصیت تو هر دو دنیاست.!!!!!!
  تنه‌ی کسی که میتونه بتمن رو کامل شکست بده تقریبا یا جوکر یا خود عزرائیل.
  این اونجرز تا حالا جوکر وحشتناکو ندیدن. که چقدر کار های دیوانه وار انجام داده.
  حتی کل قهرمانان دی سی از مولتی ورس دنیاشون خبر دارن ولی تو مارول فقط چند نفر که فکر کنم ۳ نفر باشن!!!! و تازه بگم که بعضی ها هم هستن که مارول و بتمن جلوشون شانسی ندارن مثل دومزدی یا دارکساید. تازه نباید فلش رو با کوئیک سیلور مقایسه کنید چون فلش خیلی برتره هم تو زمان برمیگرده و هم از اسپیدفورس استفاده میکنه و یا انعتاش میکنه. ولی کوئیک سیلور فقط میدونه که سریعه و احمقانه هست. من طرفدار هرد هستم ولی بتمن از همه ابرقهرمانی قوی تره

 • spicy.ali
  spicy.ali | ۱ فروردین ۱۴۰۱

  بابا اینقدر چرت وپرت از بتمن نگین ، خودتون می گید که مرد اهنی بدون زرهش هیچی نیست اون وقت بتمن وقتی زره نمی دونم چیشو می پوشه خدا می شه !عجب جالبه ! بتمن هر چی باشه زیر اسپایدر منو و اونجرزه

 • 0Batman0
  0Batman0 | ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

  اگر بتمن از زره نهاییش استفاده کنه می تونه واقعیت رو عوض کنه می دونه اصلن واقعیت بدنیا اومدن قهرمانان رو عوض کنه کاری کنه که همشون اصلا بدنیا نیومده باشن

 • 0Batman0
  0Batman0 | ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

  ببینید اول برید بزنید زره های بتمن بعد حرف بزنید اگر بتمن از زره نهاییش استفاده کنه تبدیل به یه خدا می شه و می تونه واقعیت رو تغییر بده یا از زره هل بت استفاده کنه به قدری قدرتمند می شه که همه رو شکست می ده یا از جاستیس باستر که از تمام نقاط ضعف لیگ عدالت استفاده می کنه که می تونه قهرمان های مشابه لیگ عدالت را ناکار کنه لطفاً اول تحقیق کنید

 • Eigi.1385.kabir
  Eigi.1385.kabir | ۹ اسفند ۱۴۰۰

  نمیگم بتمن ضعیفه چون سوپر منو شکست داده قویه (انصافا قوی تر از سوپر من هست؟?)اما بعضی از راه کارا خیلی مزخرف و غیر عملی بودن.

 • Barsam__2020
  Barsam__2020 | ۶ اسفند ۱۴۰۰

  ????????????

 • reall lioner
  reall lioner | ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

  مارول فنا دلایلتون واقعا مسخرس برا ضعیفی بتمن اگه اینجور که شما میگینه پس بت دونبریکر میتونه راحت همه اونجرز رو شکست بده و بقیه نوع های بتمن اصن نیاز نیست

 • mjkp
  mjkp | ۲۲ دی ۱۴۰۰

  کاشکی در مقابل مرد عنکبوتی هم میگفتید

 • tyr
  tyr | ۱۴ دی ۱۴۰۰

  واقعا مسخره بود بابا بتمن ی ادم عادی و باهوشه و نمیتونه در برابر موحودات با ویژگی های ماورائی باسته مثلا قطعا ثور و اسکارلت ویچ و یا آیرون من و حتی هالک هم میتونن جلوش بایستن بحث اینه ک بتمن یه ماه وقت نداره بره برا اینا هر کدوم دارو و کوفت و مرز بسازه بعد باید باهاشون رو به رو بشه اگر برای بار اول با هرکدوم از اینا رو به رو بشه قطعا کارش ساختس وگر ن خب ب امه ی منم وقت بدی چند ماه میره فلان چیزو میسازه میاد همه رو میزنه مهم مبارزه در برخورد اوله نویسنده این پست قشنگ فن بتمن بوده و خون جلو چشمشو گرفته و گفته بتمن میزنه همه رو لت و پار میکنه بهتره یکم هم منطقی و عقلانی بررسی بکنیم

  • reall lioner
   reall lioner | ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

   نگا همین منفی هات معلومه اشتباه میکنی خب؟مارول فن بوی جان بتمن بدونی بهترین کاراگاه جهانه بعد در انواع حرفه های ورزشی بوده و قشنگ بیش از ۲۰ سال فقط درحال دعوا کردن بود(قبل از بتمن شدن) خب تاحالا بازی ارخام اسیلوم رو نگاه کردی گیم پلی اشو توش اخرش جوکر درحدی ماده تایتان مصرف میکنه که هیکلش بزرگتر از هالک میشه و استخوناش میزنه بیرون یا خود بین تو بازی یا هرکی تایتان مصرف کرده یا قویتر از هالک میشه یا هم سطح هالک میشه چرا قویتر از هالک چون هالک آدم نمیکشه ولی اینها تشنه خونن و بیشتر خطرناکن و بعد آیرون من دقیقا مثل بتمن هست با یه لباس آهنی که یه مدلشو بتمنم بت سویتشو داره و فرقشون اینه بتمن تکنیکی تره و باهوش تر و ثور و اسکارلت آره واقعا سختن ولی من حوصله توضیح دادن ندارم مقاله رو بخون کامل کاملا منطقی توضیح داده چطور بتمن شکست میده فقط من از این جوشیدم و پست گذاشتم چون بتمن رو آیرون من و هالک مقایسه کردی درحالی در یک کمیک که تو همین سایت بهش اشاره شده بتمن هالک رو شکست میده و آیرومنم واقعا مقایسه مسخره ایه بتمن دارکساید رو شکست داده چه به اینا...

 • black.wizard85
  black.wizard85 | ۱۱ دی ۱۴۰۰

  مسخره بود
  چون هرکیو شکست بده
  حریف ثور و اسکارلت نیس
  با کاپیتان هم برابره(کمیک)

 • acquaintance
  acquaintance | ۲۲ آبان ۱۴۰۰

  طبیعیه ! فیلم ها علمی تخیلیه و لایه باز ، فرض کنیم : اولین فیلم بتمن که شخصیت اصلیه رو بیان در برابر ثور قرار بدن ، آیا در اولین فیلم بتمن ، اون رو به دست ثور میکشن ؟ معلومه که نه / جیب اون ها این اجازه رو بهشون نمیده ! هر چقدر ثور قوی باشه چون به دنبال سه گانه بتمن هستند ثور رو به هر روشی میکشن در حالی که از لحاظ منطق { تخیلی } میدونیم که این امکان نداره | مثلا در اونجرز یک ما مشاهده کردیم بروس بنر نامیراست به گفته خودش : خودکشی کرده و تیری از دهان به مغز خودش زده تا بمیره ولی هالک در درونش گلوله رو به بیرون تف کرده ولی ما در اونجرز : اولتران ها مشاهده کردیم که هالک از کابوس مرگ خودش که واندا ویژن به وجود اورده بود میترسید و پذیرفته بود که میمیره !! یا در فیلم ونوم : خیلی سادست این موجود رو به تله ای ببرند و با پخش صوت زیاد یا آتش افکن بکشنش ولی چون قصد دارن سه گانه ونوم رو تولید کنند دست به این امر واقعی گرانه و منطقی نمیزنند ! بحث ها در این بارخ

 • facellusk
  facellusk | ۲ آبان ۱۴۰۰

  من فن دیسی نیستم ولی انصافا بتمن خیلی بهتر از قهرمانای ماروله هم خودش خیلی واقع گرایانه تره هم ویلناش مارول یکم زیادی تخیلیه

 • Arya-13-arya-08
  Arya-13-arya-08 | ۳۰ تیر ۱۴۰۰

  انصافا هرکیو ببره بتمن ثورو نمیتونه ببره

 • Yj878
  Yj878 | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

  بتمن شاید بتونه آدمای معمولی اونجا را شکست بده اما نه اونایی که قدرت ما ورایی دارن مثلا اسکارلت ویچ کافی فقط اراده کنه بتمن نابود میشه

 • SARMM
  SARMM | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

  طبق چیزایی که میدونم بتمن یه ادم معولیه که دوتا ویژگی داره رزمی کار حرفه ای و امکانات مناسب به ذات ویژگی نداره پس بردن بلک ویدو انت من و... اونایی که مثل خودشن محتمل هست اما بقیرو فکر نمیکنم بتونن شکست بده بخاطر قدرت های ماورایی و حتی خداییشون

 • scorpion-qzx
  scorpion-qzx | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

  احتمالا نویسنده سر دسته ی گروه دی سی فناس

  • Rar
   Rar | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   اقای صفری خیلی مقالات و معرفی های خوبی داره این رفتار غلطه

  • Raptor
   Raptor | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   نگا نیاز نیست بتمن بتونه انتقامجویان رو شکست بده مهم اینه که نویسنده کمیک میخواد چی اخرش میشه
   نویسنده کمیک بازگشت شوالیه سیاهپوش چون میخواست بتمن سوپرمنو شکست بده این اتفاق افتاد فقط باید دلایل منطقی برای شکست خوردن سوپرمن پیدا میکرد همین

 • Rar
  Rar | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

  کاپیتان امریکا رو یبار شکست داد ولی نجات داد سه تا گزینه اول هم راه حل خوب بودن و منطقی بودن تا حدودی
  ولی اخه ثور؟ اسکارلت ویچ!؟ کوییک سیلور. اصلا به اسپید فورس وصل نیست چجوری با سرعتشو قطع کنه ؟ حداقل باید دوروز روزی برای ساخت یچیزی که سرعتشو کم کنه کار کنه ولی اینجا مسابقه رو در رو هست و باید باهم بجنگن تو یه همون موقعه

  • black.wizard85
   black.wizard85 | ۱۱ دی ۱۴۰۰

   دقیقا

 • asal
  asal | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

  به به ۴۹ تا کامنت من تخ.مه اوردم بشکونم

  • Rar
   Rar | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   بعد از ۱۸ ساعت تلاش شد ۷۰

   • asal
    asal | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

    به به هفتاد و سه تا

    • Rar
     Rar | ۲۸ تیر ۱۴۰۰

     هفتادو هفت

 • snks83
  snks83 | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

  پست خوبی بود
  دوستانی که میگن بتمن انقدر دیگه قوی نیست لطفا به تیتر پست نگاه کنن
  میگه بتمن چگونه میتونه اونجرز رو شکست بده نمیگه در مقابل اونجرز چیکار میکنه
  اینا با هم فرق دارن تو نبرد مستقیم هر کدوم از قهرمان ها کار خودشون رو میکنن که اینجا فقط کاری که بتمن میتونه بکنه رو گفته
  به نظرم تو نبرد مستقیم آیرون من و کاپیتان و ثور و اسکارلت ویچ و برادرش بتمن رو شکست میدن
  و یه چیز دیگه چرا دکتر استرنج و کاپیتان مارول و مرد عنکبوتی نیستن شاید چون نمیتونه شکستشون بده
  کاپیتان مارول و دکتر که واضحه چرا مرد عنکبوتی هم با اون عینکش بتمن در مقابلش هیچ شانسی نداره
  ولی اینم جواب خوبی نیست چون هر جوری حساب کنید بتمن جلوی اسکارلت ویچ و حتی ثور هم هیچ شانسی نداره

  • Amir-mohammad
   Amir-mohammad | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   استرنج خودشو یه انتقام جو نمیدونه بلکه حافظه زمینه مارول هم همینطور نگهبان هستییه

  • Rar
   Rar | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   اسپایدرمن تو فیلم عینک داشت ولی تو کمیک نه

 • scoFBY
  scoFBY | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  باحال بود ولی یه سوال اصلا چرا باید بتمن که مال یه کمپانیه دیگس با قهرمانای یه کمپانیه دیگه در بیوفته ؟؟ یکی منو لطفا روشن کنه?

  • Amir-mohammad
   Amir-mohammad | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   مقایسه قدرت بین قهرمانا ست

  • Rar
   Rar | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   چون مارول و دیسی همیشه رقیبن ولی خودمم همیشه سوال بوده که چرا باید قهرمانا با هم بجنگن؟ اگه باشه هم مردم برای فیلم یا عالمه پ پول میدن ولی چرا؟ اگه اینطوری باشه همه پیش بینی میکنن که قراره چی بشه

 • 8ycleigoyxfyfhc
  8ycleigoyxfyfhc | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  بتمن تو فیلم بتمن علیه سوپر من یه لباس خفن مثل آیرون من داشت چرا از اون استفاده نکنه?

 • Matin-Artorias
  Matin-Artorias | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  ولورین و ویژن و ددپول و ددردیول و دکتر استرنج کاملا هویج هستند و اصلا در مارول نیستند،آنها از قدرتمند ترین اعضای لیگ عدالت هستند?

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

   خب برا این اونا رو نیاورده چون نمیتونه اون ها رو شکست بده

   • Thunderbolt
    Thunderbolt | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

    تو ویژن استرینجر شاید بمونه

    ددپول زمین گیر چون حاضره بنظرم بخاطر وراجیش هزار بارم بکشتش

 • Abolfazl-MCU
  Abolfazl-MCU | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  به نظرم بتمن در مقابل ایرون من ، کاپیتان آمریکا ، ثور ، اسکارلت ویچ , هالک ، و شاید حتی مرد مورچه و کوکئیک سیلور ( این دوتارو نمی‌گم حتما میگم شاید ، معلوم نیست در اصل ) ولی از پنج تای اولی که گفتم شانسی نداره و کسی که مطلب رو نوشته تمام و کمال کارایی که بتمن می‌تونه بکنه رو گفته ولی شخصیت های مارول رو نه ، با احترام ولی واقعا این پست خیلی الکیه . با احترام

 • JAFAR
  JAFAR | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  خوبه

 • Mreza4014
  Mreza4014 | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  بابا بسه شما بتمن رو کردین خدا
  بتمن حتی هالک روهم نمیتونه شکست بده فیلم مرگ سوپرمن هست اون غولی که سوپرمن کشتش و سوپرمن هم مرد بتمن نتونست اونو بکشه ولی سوپرمن تونست حالا برین بزنین نبرد سوپرمن و هالک میبینین که تقریبا برابرن پس در نتیجه هالک بتمن روهم شکست میده و مرد آهنی و کاپیتان کاملا واضحه که راحت میتونن بتمن رو شکست بدن مرد آهنی حتی هالک رو هم شکست داد و کاپیتان هم مرد آهنی رو اگه فیلم های مارول رو کامل دیده باشید پس بتمن تا نفر 5 رو میدونه شکست بده

  • Matin-Artorias
   Matin-Artorias | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

   اینجوری حتی ancalagon هم حریفش نمیشه

  • Thunderbolt
   Thunderbolt | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   برعکس هالک انقدر از سوپر خورد تو کل کامیک یه مشت بیشتر اون سوپر من حواسش پرت بود میخواست بلندش کنه و هالک سه چهار بار با مشت های سوپر من پرواز کرد

  • Amir-mohammad
   Amir-mohammad | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   بتمن بر خلاف هالک هوش داره و نسنجیده کاری نمیکنه و با فکر حمله می‌کنه و از نقطه ضعف‌های دشمن استفاده میکنه تا شکستش بده

   • Matin-Artorias
    Matin-Artorias | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

    پروفسور هالک هم کمی? مغز دارد?

    • Amir-mohammad
     Amir-mohammad | ۱ مرداد ۱۴۰۰

     نه در حالت هالک کامل جدیدا قدرتش کم شده هوشش زیاد

  • black.wizard85
   black.wizard85 | ۱۱ دی ۱۴۰۰

   واقعا حرف دلمو زدی

 • Frank-Underwood
  Frank-Underwood | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  با احترام اما هیچ موقع با اینجور مقاله ها و کمیک ها حال نکردم
  من خودم فقط کمیک هایی مثل watchmen و v for vendetta و دیگر کمیک های آلن مور را دوست دارم
  کمیک هایی که فقط چنتا ابرقهرمان نیستند و مفهوم دارند

 • Amir-mohammad
  Amir-mohammad | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  بتمن قدرت خاصی ندارم و فقط هوش و پول داره از نظر من تنها اعضایی که جلو بتمن شانس دارن اسکارلت ویچ واسپ انت من ایرون من و ثوره بقیه رو راحت نابود میکنه

 • !Spider-Man
  !Spider-Man | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  مقاله بدی نبود،ولی با بعضی از قسمت ها موافق نیستم.راستی مردعنکبوتی کو؟

  • Amirrip2
   Amirrip2 | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   از شخصیت های لصلی اونجرز نیست

  • Thunderbolt
   Thunderbolt | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   یه شکست بیشتر براس اونجر میشد

   • !Spider-Man
    !Spider-Man | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

    نه اشتباه نکن

 • Daeealireza
  Daeealireza | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  بتمن شیطون بلا چقد قویی بود ما نمیدونستیم

 • casinooo.blogfa.com
  casinooo.blogfa.com | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

  عجیب حس میکنم این متن بچگانه و نمایشیه

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

   حس ت درسته دایی

  • Amirrip2
   Amirrip2 | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   حست درسته شک نکن

 • Thunderbolt
  Thunderbolt | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  نه بتمن انقدر قوی که تو متن گفته شده نه انقدر ضعیف که بعضی از کاربرا میگن

  شاید ثور اسکارلت تقریبا غیر ممکن باشه ولی بتمن از هاک آوی بلک ویدو و حتی میتونه از کاپیتان و واسپ و انت من سر تره

  بنظرم ایرون من برابره نبرد کامل

  • Abolfazl-MCU
   Abolfazl-MCU | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

   کاپیتان رو همه دیدن تو اند گیم چکار کرد و چقدر خوب تانوس رو چند ثانیه از همه بهتر کتک زد با توجه به اطلاعاتی که از کاپیتان آمریکا دارم ، اون هیچوقت از بتمن شکست نمیخوره ، کلمه ی هم سطح برای نبرد این دوتا مناسبه به نظرم

   • Thunderbolt
    Thunderbolt | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

    طرفدار نه مارول نه دیسی ولی بتمن از یه لحاظ هایی برتره
    ۱-خشونت بتمن بیشتره نسبت کاپیتان

    ۲-توی کامیک‌ یه نبرد برابر داشتن که داشت به نفع بتمن تموم میشد ولی اگر کاپیتان سر نمیخورد و بتمن مجبور به نجات نبود حتما برنده اون مبارزه بود

    ۳- قیاس نبرد سوپر من و کاپیتان آمریکا مثل قیاس گاو با ببره ولی بتمن سوپر من رو برده.
    ۴-تازه اینها اگر بتمن آماده نباشه اگر مکان و زمان از خودش باشه که دیگه امکان برند ه بشه

    خودم صحنه چرخوندن پتک و بقیشو دیدم ولی بازم بتمن توی کامیک و سینما قوی تره

   • Amirrip2
    Amirrip2 | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

    ببین تو فن مارولی و با توجه به ایدیت سنت نباید بالای ۱۵ سال باشه یکم کمیک بخون و از رو فیلما قضاوت نکن

 • Nell
  Nell | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  زارت ? با اینکه بتمن رو دوست دارم ولی این مطلب فاقد ارزش است تمام

  • enemyite
   enemyite | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

   درسته ولی یکم مودبانه تر (;

   • W8T8F
    W8T8F | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

    انشاالله از دفعه بعد

 • Alireza8405
  Alireza8405 | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  قبول دارم بتمن خیلی ها رو می تونه شکست بده
  حتی آیرون من رو در حالت بدون داشتن زره منطقیه که بتونه شکست بده
  ولی بعید می دونم در یک شرایط برابر بتونه برخی رو که تو این مقاله نوشته شده می تونه شکست بده، واقعا بتونه شکست بده.مثل کاپیتان آمریکا یا ثور یا کوئیک سیلور
  در کل به نظر میاد آقای صفری دی سی فن ۲ آتیشه هستند?✌?

 • AmirMohammd
  AmirMohammd | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  فک کنم یک دی سی فن اینو نوشته وگرنه بتمن اصلا در مقابل هیچکدوم از اعضای اونجرز شانسی برای پیروزی نداره.

  • Amir-mohammad
   Amir-mohammad | ۱ مرداد ۱۴۰۰

   ماشاالله چه فنای مارول زیاد شدن

 • W8T8F
  W8T8F | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  یک سوال چرا همش مارول رو در برابر دی سی میبینیم (؟)(!)

  • ali2085y
   ali2085y | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

   خب میخوای اعضای اونجرز رو بزاریم در مقابل لاکپشت های نینجا؟/:

   • Thunderbolt
    Thunderbolt | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

    ??????

   • W8T8F
    W8T8F | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

    اینم بد نیست
    علی برکت الله

   • Matin-Artorias
    Matin-Artorias | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

    نه،tmnt در برابر ازیو؟!?

  • Matin-Artorias
   Matin-Artorias | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

   مورتال کمبت در برابر مارول چطوره؟
   ویژن با ارمک
   لوکی با شاو کان
   ثور با ریدن
   شوجینوکو با کاپیتان آمریکا
   نوب اسموک با آیرون من
   اسکورپیون با اسپایدی
   اوناگا با تانوس
   دکتر استرنج و اسکارلت ویچ با کوان چی و شنگ سونگ
   گورو و موتارو با هالک
   ساب زیرو با مرد مورچه ای
   آلترون با ترایگان
   جکس با هاوک آی
   کنشی با دردیول
   بقیشو خودتون بگید?

   • W8T8F
    W8T8F | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

    آدم رو س.گ بگیره جو نگیره

   • Amirrip2
    Amirrip2 | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

    شخصیتای مورتال با خون شخصیتای مارول جشن میگیرن خشونت و بی رحمی اونا غیر قابل مقایسه با شخصیتای ماروله

    • W8T8F
     W8T8F | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

     هارمانم بابا نرده مورتالم

   • Thunderbolt
    Thunderbolt | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

    خیلی خلاصه بگم عزیز مقایست مقثل مقایسه ببر (مورتال) با خرگوشه (مارول)
    فقط کارکتر های بیش از اندازه تخیلی خیلی قدرتمند مارول میتونن دووم بیارن و گر حتی چشمم به ایرون من‌نمیخوره که ببره
    البته مزخرف ترین مردعنکبوتی با اسکورپیون
    اخه ادم حسابی در یطح همن قدرتشون یکیه یه get over here کافیه براش.    مطلب بار خندش زیاده لطفا س.ی.ک کنید.

    • Matin-Artorias
     Matin-Artorias | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

     خب با دی سی چطوره؟

    • W8T8F
     W8T8F | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

     اسکورپیون یه طرف مارول یه طرف

     • Amirrip2
      Amirrip2 | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

      همشونو میزنه شاید تور یا کاپتان مارول یکم دردسر بشن

     • W8T8F
      W8T8F | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

      کاپیتان مارول شاید

     • Raptor
      Raptor | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

      ما هالک رو داریم

     • W8T8F
      W8T8F | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

      هالک مار راست اسکورپیون هم نیست دادا

   • NG2050
    NG2050 | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

    الان شرکت ندرلم و وارنر بروس هم میرن یه بازی مث این میسازن

    • W8T8F
     W8T8F | ۲۸ تیر ۱۴۰۰

     چی میگی تو

     • Matin-Artorias
      Matin-Artorias | ۲۸ تیر ۱۴۰۰

      مگه mk vs dc رو ندیدی؟

 • DarkStalker
  DarkStalker | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  مقاله خوبی بود،به نظر من بتمن هر شخصیتی رو بخاد با قدرت فیزیکی و هوش و گجت هاش میتونه شکست بده ولی جادو گرهایی مثل دکتراسترنج و اسکارلت ویچ احتمال شکستش بالاست

 • Tahabook
  Tahabook | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  مقاله جذایی بود

  پ.ن:چرا اسکارلت ویچ جدیدا تو همه مقایسه یا هر چیزی هست اما خبری از دکتر استرنج نیست( جدا ازین پست هم اکه حساب کنیم:یا مثلا قویترین انتقام جو) در حالی که دکتر استرنج یکی از مهمترین شخصیت های کمیک ماروله ولی اسکارلت ویچ شخصیت فرعی هست(همچنین تو سینما)

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

   دکتر رو که نمی تونه شکست بده برا همین نیاورد نویسنده
   مثل کاپیتان مارول که شکست دادند تقریباً غیر ممکنه

   • Tahabook
    Tahabook | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

    این تقریبا درسته ولی بیشتر منظورم کلی بود که جدیدا خیلی میبینم

    • W8T8F
     W8T8F | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

     چون شخص قدرتمندی در دنیای مارول حساب میشه

     • Tahabook
      Tahabook | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

      قدرت نشد اعتبار که،اوریجین شخصیت پردازی بازی بازیگر فیلمها و.. مهمه که دکتر استرنج خیلی بهتره ولی جدیدا کمتر توجه میشه بهش (امیدوارم بعد دکتر استرنج 2 دوباره جذبه اش بگیره (محبوبیت که داره هنوز زیاد)

     • W8T8F
      W8T8F | ۲۸ تیر ۱۴۰۰

      خب نمیتونه شکست بده دکتر رو برا همین تو این مقاله نیسسستتت بفهم

     • Tahabook
      Tahabook | ۳ مرداد ۱۴۰۰

      اصلا با این مقاله نیستم کلا گفتم

      بعد کاری نداره شکست دکتر برای نویسنده ها توسط بتمن می‌نویسند بتمن یک وسیله جذب جادو میگیره بعد میکشش
      میتونن یک راه برای شکست دادن والا همگان توسط بتمن پیدا کنند (مثال بود می‌دونم این برای مارول اون دیسی) همه چی دست نویسنده است من منظورم کلا مقدار توجه کم به دکتر و زیاد به اسکارلت ویچ جدیدا (که لایقش نیست)هست

 • soltan-minecrafte
  soltan-minecrafte | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  تمام شخصیت های انتقام جویان به کنار اما بتمن 0 درصد امکان داره بتونه آیرون منو شکست بده

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۶ تیر ۱۴۰۰

   از کجا میدونی دایی

  • Thunderbolt
   Thunderbolt | ۲۷ تیر ۱۴۰۰

   عزیز‌از نزدیک دیدی انقدر قاطع گفتی

 • Raptor
  Raptor | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  لامصب بتمن از ددپول هم س.گ جون تره

 • Blacktiger
  Blacktiger | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

  بتمن تهش بتونه اون رفیق اسکات لنگ رو شکست بده?

  • Blacktiger
   Blacktiger | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

   شوخی البته

   • W8T8F
    W8T8F | ۲۸ تیر ۱۴۰۰

    چقد دیس پس معلوم میشه فن بتمن هم داریم اینجا

    • Amir-mohammad
     Amir-mohammad | ۱ مرداد ۱۴۰۰

     معلومه??

  • black.wizard85
   black.wizard85 | ۱۱ دی ۱۴۰۰

   جررررر?????

مطالب پیشنهادی