ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بهترین لباس‌های شخصیت‌های دی‌سی - Banner
کمیک بوک

بهترین لباس‌های شخصیت‌های دی‌سی

سوپرمن، بتمن، واندر وومن، فلش و گرین لنترن فقط تعدادی از شخصیت‌های شناخته شده‌ای هستند که در بیش از ۸۰ سال انتشار توسط دی‌سی معرفی شده‌اند. از داروین کوک (Darwyn Cooke) و جک کربی (Jack ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۹ تیر ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

سوپرمن، بتمن، واندر وومن، فلش و گرین لنترن فقط تعدادی از شخصیت‌های شناخته شده‌ای هستند که در بیش از ۸۰ سال انتشار توسط دی‌سی معرفی شده‌اند. از داروین کوک (Darwyn Cooke) و جک کربی (Jack Kirby) گرفته تا نیل آدامز (Neal Adams) و جیم لی (Jim Lee) نیز فقط تعدادی از خالقان و هنرمندانی هستند که با طراحی‌هایشان با این شخصیت‌ها جان داده‌اند. از بین این همه طراحی، انتخاب بهترین لباس‌های شخصیت‌های دی‌سی کار چندان ساده‌ای نیست.

با این حال، بین تمام طراحی‌های انجام شده برای شخصیت‌های کمیک‌های دی‌سی، چند طراحی هستند که به طور کلی یک سر و گردن از دیگران بالاتر قرار می‌گیرند. در ادامه به سراغ ۵ مورد از بهترین لباس‌های شخصیت‌های دی‌سی می‌رویم.


۵. بتمن بیاند (Batman Beyond)

انجام یک نسخه جدید از بتمن، که در کنار سوپرمن و واندر وومن به عنوان نمادهای دی‌سی شناخته می‌شود، یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن به نظر می‌رسد. اما وقتی بروس تیم (Bruce Timm) و پاول دینی (Paul Dini) یک نسخه آینده‌وارانه از این شخصیت را در سال ۱۹۹۹ به نمایش کشیدند، توانستند یک نسخه جدید از شوالیه تاریکی را به بهترین نحو خلق کنند. تری مک‌گینیس (Terry McGinnis) کسی است که لباس بتمن بیاند را به تن می‌کند.

ظاهر این نسخه از بتمن صاف، صیقلی و آینده‌وارانه بود که در همین حال مهم‌ترین جزئیات لباس اولیه بتمن را در خود جای می‌داد. بتمن بیاند یک سمبل بزرگ و قرمز رنگ خفاش روی سینه و گوش‌های دراز داشت که به تن کسی که آن را می‌پوشید کاملاً فیت می‌شد. تمام صورت کسی که این لباس را به تن می‌کند پوشیده می‌شود و فقط چشم‌های سفید و دهان او مشخص هستند. یکی از بهترین قسمت‌های لباس بتمن بیاند، شنلش است که می‌تواند تبدیل به یک گلایدر شود. حتی حالا و پس از گذشت ۲۰ سال از اولین نمایش‌های این لباس، هنوز هم حس آینده‌وارانه‌اش منتقل می‌شود.۴. دکتر فیت (Doctor Fate)

دکتر فیت یکی از قدیمی‌ترین شخصیت‌های کمیک‌های دی‌سی است که برای اولین بار در سال ۱۹۴۰ و شماره ۵۵ کمیک More Fun Comics به مخاطبان معرفی شد. این شخصیت توسط گاردنر فاکس (Gardner Fox) و هاوارد شرمن (Howard Sherman) خلق شد. دکتر فیت را به عنوان قدرتمندترین شخصیتی می‌شناسند که در دنیای دی‌سی از جادو بهره می‌برد و ظاهر او نیز کاملاً با توانایی‌ها و قدرت فراوانش هماهنگ است. از همان اول کار، ظاهر دکتر فیت یک ظاهر جذاب و نمادین بود؛ هلمت آو فیت (Helmet of Fate) او را حتی می‌توان به عنوان خفن‌ترین اشیا/لوازم جانبی دنیای دی‌سی در نظر گرفت.

کلاهخود طلایی رنگ دکتر فیت خاص و قابل شناسایی است و همراه شدن آن با ترکیب رنگی مشخصش، باعث می‌شود نادیده گرفتن او تقریباً غیرممکن شود. با وجود امیولت آو آنوبیس (Amulet of Anubis)، کلاک آو دستنی (Cloak of Destiny) و هلمت آو فیتش، تمام ابزارهای قدرتمندش نیز به عنوان بخشی از لباسش عمل می‌کنند.

۳. مستر میراکل (Mister Miracle) و بیگ باردا (Big Barda)

چندین شخصیت که توسط جک کربی خلق شده‌اند می‌توانستند در این لیست حاضر شوند؛ شخصیت‌هایی مثل مترون (Metron)، اوریون (Orion)، اتریگان د دیمن (Etrigan the Demon) و خیلی‌های دیگر. اما در بین بهترین مخلوقات و طراحی‌های جک کربی برای کمیک‌های دی‌سی، مستر میراکل و بیگ باردا در نقطه اوج قرار می‌گیرند.

مستر میراکل بزرگ‌ترین متخصص هنر گریز دنیا است و می‌تواند از هر تله‌ای فرار کند؛ مهم‌ترین آن فرار از سیاره آپوکالیپس (Apokolips) بود که در بخشی از یک قرار صلح به دارک‌ساید (Darkseid) تحویل داده شد. لباس قرمز، سبز و زرد او به همراه برخی از المان‌های همیشگی کربی همیشه در چشم است. در همین حال نیز بیگ باردا یک لباس کاملاً غلو شده به همراه کلاهخودی بزرگ دارد که نشان بزرگی از این است که او یک جنگجوی بزرگ محسوب می‌شود. پولک‌های آبی رنگ به همراه بخش‌های زرهی طلایی و قرمز باعث می‌شود تا طراحی باردا به یکی از خاص‌ترین ظاهر‌های ممکن تبدیل شود. با این که این مورد مربوط به لباس‌هایشان نمی‌شود اما طراحی بیگ باردا به صورت بلندتر از مستر میراکل باعث به وجود آمدن بالانسی جالب برای یکی از بهترین زوج‌های دنیای دی‌سی شده است.

۲. بتمن

سوپرمن و بتمن ظاهری دارند که تقریباً هیچوقت تغییر پیدا نمی‌کند. شوالیه تاریکی هنوز هم یک لباس شبیه به همان لباسی که اولین بار در شماره ۲۷ کمیک Detective Comics در سال ۱۹۳۹ به تن داشت را می‌پوشد. از طراحی اولیه لباس بتمن که توسط باب کین (Bob Kane) و بیل فینگر (Bill Finger) انجام شده بود، هنوز هم بخش‌هایی وجود دارد که امروزه در لباس او می‌توان دید. با یک شنل دراز و دراماتیک، نقاب، لباسی خاکستری رنگ به همراه لوگوی سیاه خفاش و چکمه‌هایی به همین رنگ، شوالیه تاریکی صاحب یکی از رخنه‌کننده‌ترین ظاهرهای شخصیت‌های کمیک بوکی است. اگر بیش‌تر فکر کنیم شاید ظاهر شخصیتی که شبیه به یک خفاش لباس به تن می‌کند باید کمی احمقانه باشد اما در مورد شوالیه تاریکی کاملاً برعکس است.

طراجی لباس بتمن در طول سال‌ها تغییرات کوچکی را به خود دیده و المان‌هایی مثل باله‌های دستکش‌هایش در دهه ۴۰ به او اضافه و شورتش در دهه ۹۰ حذف شده است. با این حال، با تمام بازی با طراحی‌های لباس این شخصیت، دی‌سی مطمئن شده است که طراحی او تغییر زیادی به خود نبیند. طراحی کلی ظاهر بتمن چندان قابل بهبود و ارتقا نیست. لباس، شنل و نقاب شوالیه تاریکی چیزهایی هستند که باعث می‌شوند او سریعاً به عنوان یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های دی‌سی و فرهنگ عامه به چشم بیاید.۱. سوپرمن

مطرح کردن بحث‌های جدید در مورد سوپرمن کار بسیار سختی است. لباس سوپرمن یکی از بهترین نمونه‌ها در مورد لباس‌های نمادین و شناخته شده است و فقط نیاز به یک نگاه دارد تا متوجه شویم کسی که این لباس را به تن دارد، یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان صنعت کمیک بوک محسوب می‌شود.

لباس سوپرمن که توسط جو شوستر (Joe Shuster) و جری سیگل (Jerry Siegel) طراحی شده، از همان اولین نمایشش در شماره ۱ کمیک Action Comics در بیش از ۸۰ سال پیش، تغییر خاصی نکرده است. لباس آبی سوپرمن، به همراه شنلی، چکمه و شورت (که در برخی نسخه‌هایش وجود دارند و در برخی دیگر نه) قرمز رنگ او باعث می‌شوند مرد پولادین بزرگ یکی از خوش‌ظاهرترین قهرمان‌ها نیز محسوب شود. این لباس بیش از هر چیزی با لوگوی نمادین سوپرمن روی سینه‌اش شناخته می شود که با وجود تغییرات در طول سال‌ها، همیشه عضوی جدا نشدنی از لباس سوپرمن بوده است.

فرقی نمی‌کند که چند بار طراحی لباس سوپرمن تغییر پیدا کند، این که ظاهر الکتریک بلو داشته باشد یا لباسی کاملاً سیاه به تن کند، دی‌سی همیشه در نهایت ظاهر کلاسیک او را بازمی‌گرداند چرا که این ظاهر چیزی است که کال ال (Kal-El) را می‌شناساند. هیچ چیز هیچوقت نمی‌تواند بهتر از ظاهر همیشگی سوپرمن باشد و هر تلاشی برای تغییرش احمقانه است. لباس سوپرمن در دنیای کمیک‌ها نماد بی‌نقصی محسوب می‌شود.


شما طراحی ظاهر و لباس کدام شخصیت کمیک‌های دی‌سی را بیش‌تر دوست دارید؟ فکر می‌کنید کدام یک از این طراحی‌ها می‌تواند در لیستی تحت عنوان «بهترین لباس‌های شخصیت‌های دی‌سی» قرار بگیرد؟ دیدگاه‌هایتان را با ویجیاتو در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
 • Spaider-86
  Spaider-86 | ۱۰ تیر ۱۴۰۰

  XD ببخشید چطور پروفایلم رو عوض کنم؟

 • mr-nighrmare
  mr-nighrmare | ۱۰ تیر ۱۴۰۰

  بتمن و سوپرمن تیپشون تقریبا شبیه همه و فقط اخلاقاشون با هم فرق میکنه. با این حال تیپ بتمن... ع.ا.ل.ی است ?

 • Frank-Underwood
  Frank-Underwood | ۱۰ تیر ۱۴۰۰

  ممنون مقاله خوبی بود

 • arashbala
  arashbala | ۱۰ تیر ۱۴۰۰

  صد درصد شورت رو شلوار بهترین تیپه ?

  • Thunderbolt
   Thunderbolt | ۱۰ تیر ۱۴۰۰

   اونم رنگ های مناسب هم????

  • mr-nighrmare
   mr-nighrmare | ۱۰ تیر ۱۴۰۰

   عجب ها?

  • Spaider-86
   Spaider-86 | ۱۰ تیر ۱۴۰۰

   خخخخ

 • Raptor
  Raptor | ۱۰ تیر ۱۴۰۰

  لباس سوپرمن تبدیل به یک نماد شده
  ولی چرا روش اس داره من نمیدونم اول سوپرمن اس داره اما نباید لوگوش اس باشه که
  تو هر فیلم و کمیک هم یه دلیل دارن اما بهترین دلیل تو فیلم مرد پولادین بود

  • Seyed Vengeance
   Seyed Vengeance | ۱۰ تیر ۱۴۰۰

   سوپرمن تو کامیکا و فیلم man of steel گفته بود
   تو سیاره کریپتون این علامت s نماد امیده

 • Quentin-Tarantino
  Quentin-Tarantino | ۱۰ تیر ۱۴۰۰

  اسکین beyond توی batman arkham knight هم بد؛ واقعاً اسکین پر ابهتیه.

 • Amirggsain
  Amirggsain | ۹ تیر ۱۴۰۰

  سلام.
  بسیار زیبا و باحال بودند !?حالا که فکر میکنم لباس های بابام هم خیلی واسه کامیک خوب هستند?

مطالب پیشنهادی