ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بتمن خطرناک - Banner
کمیک بوک

۱۰ بار که بتمن به خطرناک‌ترین شخصیت دنیای دی‌سی تبدیل شد

بتمن یکی از شناخته شده‌ترین قهرمانان دنیا به حساب می‌آید. او تلاش زیادی کرده تا دنیا را تبدیل به مکانی بهتر کند. او اخلاقیات مشخصی دارد که باعث می‌شود خطوط قرمزی غیرقابل رد شدن وضع ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

بتمن یکی از شناخته شده‌ترین قهرمانان دنیا به حساب می‌آید. او تلاش زیادی کرده تا دنیا را تبدیل به مکانی بهتر کند. او اخلاقیات مشخصی دارد که باعث می‌شود خطوط قرمزی غیرقابل رد شدن وضع کند.

بر خلاف اکر قهرمانان دنیای کمیک‌های دی‌سی، بتمن قدرت فرا انسانی ندارد. او به هوش و توانایی‌هایش تکیه می‌کند تا از پس وظایفش برآید. او الزاماً قوی‌ترین شخصیت دنیای دی‌سی نیست اما می‌تواند یکی از خطرناک‌ترین شخصیت‌ها باشد. توانایی‌های شوالیه تاریکی و شرایطی که برای او ایجاد می‌شوند می‌توانند باعث این شوند تا بتمن به خطرناک‌ترین شخصیت قابل تصور تبدیل شود.


۱۰. از ویروس آمازو جان سالم به در برد

وقتی ویروس آمازو (Amazo Virus) در دنیا پخش شد، بسیاری از قهرمانان متاژن پایه دی‌سی به آن آلوده شدند. این قهرمانان آلوده شده کنترل می‌شدند و بسیاری از آن‌ها به اجبار وارد حالت کما شدند.

بتمن یکی از معدود قهرمانانی بود که هنوز روی پاهایش ایستاده بود؛ هر چند کاملاً بدون تأثیر نیز نبود. او به ویروس آلوده شده بود؛ به این ترتیب بینایی او یک سری قدرت فرا انسانی به دست آورد. با این اوصاف بتمن یکی از معدود قهرمانانی بود که برای نجات دنیا باقی ماند. نا امیدی او می‌توانست کاری کند تا بتمن دست به عملی غیرعقلانی بزند.

۹. توسط سوپرمن خطرناک خوانده شد

داستان New World Order توسط گرنت موریسون (Grant Morrison) نوشته و توسط هاورد پورتر (Howard Porter) و جان دل (John Dell) تصویرسازی شد. این خط داستان به عنوان بخشی از سری کمیک JLA در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسید.

یک جاستیس لیگ تازه تغییر یافته قصد رو در رو شدن با هایپرکلن (Hyperclan) را داشت. بتمن خیلی زود متوجه می‌شود که هایپرکلن در واقع گروهی از وایت مارشن‌ها (White Martian) هستند. او توانست از نقطه ضعف آن‌ها نسبت به آتش برای شکست دادنشان استفاده کند. هایپرکلن از شکست خوردن توسط قهرمانی که قدرت فرا انسانی ندارد شگفت زده شده بودند. سوپرمن نیز برای تحسین دوستش او را به عنوان خطرناک‌ترین انسان روی کره زمین معرفی کرد.

۸. برادر آی را برای جاسوسی از متحدانش خلق کرد

شماره ۱ کمیک Countdown to Infinite Crisis از برادر آی (Brother Eye) پرده برداشت. پس از این که بتمن به یادآورد زاتانا (Zatanna) از توانایی‌های خود برای پاک کردن خاطرات او استفاده کرده بود، متوجه شد او نیاز به چیزی دارد تا بتواند فعالیت‌های اعضای جاستیس لیگ را دنبال کند.

بتمن با خلق کردن برادر آی راهی برای زیر نظر داشتن جاستیس لیگ به وجود آورد. این سیستم چندین بار علیه شوالیه تاریکی مورد استفاده قرار گرفته است؛ مثل وقایع Infinite Crisis. این سری توسط جف جانز (Geoff Johns) و فیل خیمنز (Phil Jimenez) خلق شده و شامل ماجرایی می‌شود که در آن ویلن‌ها سیستمی که بتمن به وجود آورده بود را تحت کنترل گرفته‌اند. این برنامه کامپیوتری بیش از این که یک کمک باشد، باعث دردسر شده است.

۷. زره فوق العاده قدرتمند هل‌بت را ساخت

بتمن ابزارها و زره‌های متفاوتی را در طول تمام این سال‌ها مورد استفاده قرار داده است. شماره ۳۳ کمیک Batman and Robin به طرفداران زره هل‌بت (Hellbat) را معرفی کرد. بتمن با کمک اعضای جاستیس لیگ این زره را ساخته بود اما برای استفاده بیش از حد خطرناک محسوب می‌شد.

شوالیه تاریکی فقط در شرایط بغرنج دست به استفاده از این زره می‌زد؛ مثل وقتی که قصد داشت دیمین وین (Damian Wayne) را از سیاره آپوکالیپس (Apokolips) نجات دهد. این زره بسیار قدرتمند باعث می‌شود تا خفاش گاتهام به ابزار و صد البته نیروی بیش‌تری دسترسی پیدا کند.

۶. تبدیل به یک وایت لنترن شد

شماره ۵ کمیک Batman: Universe توسط برایان مایکل بندیس (Brian Michael Bendis) نوشته و توسط نیک درینگتون (Nick Derington) تصویرسازی شده بود. در این کمیک روایتی از وندال سویج (Vandal Savage) که قصد کشتن بتمن در کوچه کرایم (Crime Alley) دارد به تصویر کشیده می‌شود.

وایت لنترن‌ها (White Lantern) از زندگی قدرت می‌گیرند و توانسته‌اند با این قدرت کارهای شگفت انگیزی انجام دهند. وقتی بتمن تبدیل به یک وایت لنترن شد، او توانایی‌های خاصی مثل قابلیت پرواز و ساخت سازه‌هایی از جنس انرژی حلقه‌اش را به دست آورد.

۵. برای نابودی همراهانش نقشه کشید

داستان Tower of Babel توسط مارک وید (Mark Waid) نوشته و توسط هاورد پورتر و مارک پاجاریلو (Mark Pajarillo) توسط سازی شد. این خط داستانی در سال ۲۰۰۰ و در سری کمیک JLA روایت شد.

در این دساتان اعضای جاستیس لیگ یک به یک توسط رأس الغول (Ra's al Ghul) از پا در می‌آیند. رأس در این داستان در واقع داشت از نقشه‌هایی که بتمن برای شکست دادن اعضای جاستیس لیگ کشیده بود استفاده می‌کرد. در نهایت اعضای جاستیس لیگ توانستند با کمک خود بتمن از این ماجرا جان سالم به در برند، هر چند نسبت به شوالیه تاریکی بسیاری خشمگین شده بودند. این نقشه‌های می‌توانستند باعث شوند تا تعدادی از بزرگ‌ترین قهرمانان دنیای دی‌سی از بین بروند و ویلن‌ها نسبت به آن‌ها برتری پیدا کنند.

۴. به خلق یک قاتل خطرناک کمک کرد

شماره ۱۶۸ کمیک Batman در سال ۱۹۵۱ توسط بیل فینگر (Bill Finger)، لو سیر شوارتز (Lew Sayre Schwartz) و جورج روسوس (George Roussos) خلق شد.

در این کمیک، بتمن قبول می‌کند که در یک کلاس درس جرم شناسی بدهد. او داستان ویلنی به نام رد هود (Red Hood) را روایت می‌کند. در طی داستان کمیک، مشخص می‌شود که رد هود در واقع همان جوکر است. پس از این که بتمن به دنبال رد هود افتاده و باعث پرت شدنش به داخل خمره مواد شده بود، او تبدیل به جوکر شد. در واقع خود بتمن یکی از دلایل خلق بزرگ‌ترین دشمنش بوده است.

۳. وقتی در زمان به عقب فرستاده شد، می‌توانست تاریخ را عوض کند

داستان Final Crisis توسط گرنت موریسون در سال ۲۰۰۸ نوشته شد. در این داستان مرگ بتمن پس از این که جان خود را به خطر می‌اندازد تا دارک‌ساید (Darkseid) را متوقف کند اتفاق می‌افتد. در لحظه‌ای سرنوشت ساز، شوالیه تاریکی جانش را برای نجات دیگران فدا می‌کند.

با گذشت زمان مشخص می‌شود که به جای مردن، بتمن در زمان به عقب پرتاب شده بود. با پشت سر گذاشتن دوره‌های زمانی مختلف، شوالیه تاریکی می‌توانست تاریخ را دچار تغییر کند . با دانشش از اتفاقات گذشته، دنیا را به نفع خود دگرگون سازد.

۲. از تخت موبیوس استفاده کرد و تبدیل به دانای مطلق شد

خط داستانی The Darkseid War که توسط جف جانز نوشته و توسط جیسون فبوک (Jason Fabok) و برد اندرسون (Brad Anderson) تصویرسازی شده بود، در سال ۲۰۱۵ و به عنوان پایه‌ریز رویدادی ریبرث (Rebirth) منتشر شد.

در طول این داستان، بتمن روی تخت موبیوس (Mobius) می‌نشیند تا راهی برای متوقف کردن آنتی مانیتور (Anti-Monitor) پیدا کند. این کار باعث می‌شود تا او تبدیل به یکی از قدرتمندترین و با دانش‌ترین مردم زمین شود. اساساً او به برخی از توانایی‌های یک خدای نوین (New God) دست پیدا کرده است.

۱. تقریباً دنیا را نابود کرد

سری Dark Nights: Metal توسط اسکات اسنایدر (Scott Snyder) نوشته و توسط گرگ کاپولو (Greg Capullo) تصویرسازی شد. شروع انتشار این سری از سال ۲۰۱۷ به عنوان بخشی از رویداد ریبرث بود.

یک پیشگویی وحشتناک راجب بتمن نقل می‌شود. گفته شده که او در را به روی دارک مولتی‌ورس (Dark Multiverse) باز می‌کند و وقتی این اتفاق بیفتد، شرارت بزرگی راهی زمین خواهد شد. اعمال شوالیه تاریکی تقریباً منجر به نابودی واقعیت شد. اگر بتمن کمی از هوش خود خرج می‌کرد، همه چیز می‌توانست به خوبی و خوشی بگذرد.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (30 مورد)
 • eMinecraft pocket edition of the phone
  eMinecraft pocket edition of the phone | ۷ اسفند ۱۴۰۰

  ببخشید تو شماره پنج بجای داستان دساتان نوشتید ( اگه میشه اصلاح کنید)

 • ARSHIAZERO
  ARSHIAZERO | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

  ما الان نفهمیدیم این شخصیتای دی سی و مارول قهرمانن یا نابودگر ?

  • aliestiri
   aliestiri | ۳ خرداد ۱۴۰۰

   هر دوش

 • am1287
  am1287 | ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

  خب.
  الان که این کرونا داره به وحشیانه ترین شکل ممکن دنیا رو قلع و قمع میکنه،
  این قهرمانای رنگارنگ شما کجان که دنیا رو نجات بدن؟!

  • Asgary
   Asgary | ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

   ربط کمیک های ابرقهرمانی به این چیز ها چیه؟؟
   دو تا چیز نامربوط رو به هم ربط میدی?

   • am1287
    am1287 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

    مگر در این کمیک های شما ، این ابرقهرمان ها نیستن که دنیارو نجات میدن( حالا هرچی باشه)
    پس الان کجان؟

    • Asgary
     Asgary | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

     خودت داری میگی کمیک.(همین الان اگه اسم یکی از ابر قهرمان های مارول یا دی سی رو جست و جو کنی کلمه خیالی توی توضیحات درباره این شخصیت ها میاد)،معنی کلمه خیالی رو که میفهمی یا اون رو هم من باید بگم.

  • Uncle-STULIN
   Uncle-STULIN | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

   یجوری میگی کجان انگار دیروز بتمن اومده از جلوت رد شده یه سلامی هم کرده؛ بابا داستانه برای سرگرم شدن نه چیز دیگه

   • am1287
    am1287 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

    بنظرت خیلی دوست دارن میلیون دلاری خرج کنن تا خیال بافی تحویل ملت بدن؟

    اینا هدف دارن از این کارا. 

    تا حالا دقت کردی هیچوقت مثلا ابرقهرمان استرالیایی یا فرانسوی وجود نداره؟

    همه ی این قهرمانا سمبل هستن دوست من
    توی دنیای ما سرگرمی فقط سرگرمی نیست.
    رسانه ایه برای نشر طرز فکر خودت

    • Asgary
     Asgary | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

     اتفاقا اسپانیا یه سری شخصیت کمیک بوکی محبوب داره،شما برو جست و جو کن،در ضمن خود ایران هم کمیک بوک داره،
     بعدش هم،میلیون دلاری خرج میکنن میلیارد دلاری به جیب میزنن،فکر میکنی این کمیک ها فقط برای ایران ساخته شده?‍♂️تو همه جای دنیا طرفدار داره.(وقتی از چیزی اطلاعات نداری حرف نزن).

    • Uncle-STULIN
     Uncle-STULIN | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

     حرفت خیلی جای بحث داره و از یه جهاتی درسته و از یه جهاتی غلت ولی اصلاً قبول این وسط خودتم میگی خیالی ان، پس داری با این نظرت نظر اولتو نقض می کنی

     • am1287
      am1287 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

      خب دوست من.
      بخوایم یا نخوایم جنگ نرم در جریانه و خط مقدمش هم همین بازی ها و فیلم ها و کمیک ها هستن.
      اینا همه یه هدف دارن که میخوان بگن ما منجیان عالمیم
      ولی فعلا ملاحظه میفرمایی که خودشونم توی این ویروس زیرمیکروسکوپی موندن و همه این ترفنداشونم قمپزی بیش نیست

     • Uncle-STULIN
      Uncle-STULIN | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

      میگم بحث داره این مسئله و اینجا نه جای مناسبشه نه پلتفرم مناسبشه، ولی در مورد این نکته ای که تو میگی مسئله اینجاست که وقتی میخواهن حرفی رو برسونن باید یک کسی باشه که حرف رو بفهمه و من هیچ کس رو غیر از تو ندیدم که اینجوری برداشت کنه از قضیه (منظورم دوستان و همسن هایم و کاربران فضای مجازی و پدرم و پدر بزرگم و مادرم و مادر بزرگم و غیره)

     • am1287
      am1287 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

      اصلا نماد ها قرار نیست دیده یا درک بشن
      ماموریت نماد تاثیر روی ناخودآگاهه
      شاید خودت نفهمی ولی حتما تاثیر میذاره

     • MAHDI
      MAHDI | ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

      نماد داری میگی چرا نماد خودت تک چشمه ???

    • Diktator
     Diktator | ۵ آذر ۱۴۰۰

     یا خدا رائفی پور ویجیاتو وارد میشود

    • MAHDI
     MAHDI | ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

     دوست عزیز یجور میگی انگار تل دیروز مردم رو نجات میدادن الان نیستن اینا تو کمیک هستن سرگرمی الکی هم نمی خواد به خودش فشار بیاری سعی الکی نکنه

  • ali2085y
   ali2085y | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

   جنگ میان انسان هیچ وقت قطع نمیشه ... همیشه انسان طمع کار روی زمین هست و همین باعث جنگ میشه ‌... .
   حالا با هر روش و تکنیکی که بخوان ... چه بخوای بگی جنگ نرم چه هر جنگ دیگه ای بازم جنگه و هیچ وقت قطع نمیشه مگه این که طرف مقابل به کل نابود بشه!
   بعد یه مدتی هم بین اون ها جنگ به وجود میاد و انقد می‌جنگن تا بشر منقرض بشه .
   به نظر من حرص اینجور چیزا رو نخور و از زندگی لذت ببر کمیک رو اگه دوست داری بخون . حالا این که فقط کشور های نظیر آمریکا دارن کمیک تولید میکنن دست ما نیست...

   • Amirrip
    Amirrip | ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

    همه کشورا دارن کمیک میزنن حتی ایران مگه مانگا نداریم برای ژاپن مثل کمیک های امریکایی محبوبه کمیک های اسپانیای و انگلیسی هم خیلی محبوبن

  • Thunderbolt
   Thunderbolt | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

   عزیز دنیاها رو بهتره اشتباه نگیری تو این اوضاع هم کسی نه منتظره سوپرمن هست نه بتمن البته نظر دوستان درباره جنگ نرم درسته ما هم باید مقابله کنیم
   به امید ابنکه ایران هم قهرمان مای بسازه .

   • am1287
    am1287 | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

    درود خداوند بر کاربری thunderbolt.
    تنها راه مقابله اینه که ما هم با سلاح خودشون به جنگشون بریم.
    و در جواب به کاربری ali 2085y
    مگر ما در کتاب های درسی نمیخونیم که دوری از دشمنان خدا و دشمنان دینش واجبه؟
    و اینکه تصور تو از انقراض بشر رو کاملا اشتباه میدونم.
    وعده خدا پیروزی نهایی حقه. نه این آخرالزمانی که توی همین فیلم ها و بازی ها میخوان از سرنوشت جهان به ما بفهمونن
    درسته دست ما نیست ولی میتونیم حداقل یه هشدار کوچیک به خانواده و دوستانمون بدیم

    • MAHDI
     MAHDI | ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

     داش لشکری داری می کنی اگه میخوای نماد هاشون ما متوجه نشدیم یعتی ندیدم اونجوری که کاری نمی تونن بکن به خودت فشار نیار کامیک و فیلم گیم سرگرمی هست وسط میدون جنگ نیستیم که جنگ نرم جنگیه که رو مخ مردم کار کنم اگه خود ایران به کامیک کاری نداشته باشه اونهم کاری نداره

   • aliestiri
    aliestiri | ۲ خرداد ۱۴۰۰

    جنگ نرم چرته ولی قهرمانسازی خوبه البته در کنار پرداختن به قهرمانهای خودمون

    • Thunderbolt
     Thunderbolt | ۲ خرداد ۱۴۰۰

     جنگ‌نرم چرت نیست اصلا این تازه خطرناکتر هم هست
     ولی با قهرمان سازی بسیار باهات موافقم و خودمم دوست دارم توی این عرصه فعالیت کنم.

     • aliestiri
      aliestiri | ۳ خرداد ۱۴۰۰

      البته از مردمی که مطالعشون کمتر از ۳ دقیقه هست نباید انتظار داشت

  • N
   N | ۱ خرداد ۱۴۰۰

   اسکلی چیزی هستی؟ما تو کمیک ها حتی قهرمان مسلمان و ایرانی داریم یه ذره تحقیق کن بعد حرف بزن.بعدشم انقدر عقل داریم که بدونیم همه اینا داستانه و واقعیت نیست.ولی اسمش سرگرمیه.ما نه براشون خرج میکنیم وابسته هم نیستیم بهشون.شاید از صنعت کمیک برای جنگ نرم استفاده بشه ولی یه صنعته و مردم شخصیتای فعلا اصلی این صنعت رو دوست دارن.مثل اینه که بگی چون تو دنیای گیم ما بعضی وقت ها نمادهایی هست پس اصلا نباید بازی کرد.به جای گیر دادن به اونور آب که دارن واسه خودشون میسازن باید خودت پاشی و کمک کنی وگرنه حرفو همه میتونن بزنن نمادها هم همه میتونن پیدا کنن.

   • aliestiri
    aliestiri | ۱ خرداد ۱۴۰۰

    شل مغزن با عذر پوزش

   • Thunderbolt
    Thunderbolt | ۲ خرداد ۱۴۰۰

    درست میگی ولی مردم میتونن حداقل آگاه باشن و بدونن که اگر داره از لحاظ ذهنی و ... براشون تغییری صورت گرفته پیش گیری کنن
    جنگ نرم بد تر از جنگ سخته چون سربازی که سرباز آمریکایی ها رو قوی تر از خودش بدونه سرباز مُردست

   • Thunderbolt
    Thunderbolt | ۲ خرداد ۱۴۰۰

    من خودمم کامیک می خوانم بازی میکنم فیلمم می بینم
    محرومم نمی کنم خودمو
    ولی اگر مشکلی دیدم بیش از حد
    میزارمش کنار میرم سراغ فرنچایز دیگه
    خدا شکر که زیاده

  • aliestiri
   aliestiri | ۲ خرداد ۱۴۰۰

   پس مثلا قدرت های پوشالی دولتمون کو اقتصاد تر زده فکر کنم این رو باید به قهرمانهای پوشالی خودمون بگی

مطالب پیشنهادی