ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

اطلاعات جدید از فرهنگ سمی بلیزارد منتشر شد

در چند هفته گذشته شاهد اخبار زیادی از اکتیویژن بلیزارد بوده‌ایم و سوء رفتارهای مدیران و آزار و اذیت کارکنان زن این کمپانی حسابی سروصدا به پا کرده است. اکنون بلومبرگ گزارش جدید منتشر کرده ...

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۲

در چند هفته گذشته شاهد اخبار زیادی از اکتیویژن بلیزارد بوده‌ایم و سوء رفتارهای مدیران و آزار و اذیت کارکنان زن این کمپانی حسابی سروصدا به پا کرده است.

اکنون بلومبرگ گزارش جدید منتشر کرده که به فرهنگ ایجاد شده در این کمپانی می‌پردازد. بلومبرگ به این موضوع اشاره می‌کند که در سال ۲۰۱۸ دریک اینگالز (Derrick Ingalls)، مدیر ارشد اطلاعاتِ وقت بلیزارد، در مورد علت جدایی بن کیلگور (Ben Kilgore)، مدیر ارشد فناوری، با بیان یک جک بد درباره رابطه جنسی با یکی از زیردستانش صحبت کرده بود.

یکی از کارکنان سابق بلیزارد اعلام کرده است که این استودیو بیشتر کارکنان مرد استخدام می‌کرد و رفتارهای زشت آن‌ها را نادیده می‌گرفت.

این توسعه دهندگان دست نیافتنی و از هر چیزی مصون بودند. نه تنها می‌توانستند به شما بگویند که چگونه کار خود را انجام دهید، بلکه از قدرت بسیار بالایی نیز برخوردار بودند. آن‌ها می‌توانستند در دید هر کاری را که می‌خواهند با دیگر دوستان قدرتمند خود انجام دهند.

به نظر می‌رسد که موفقیت World of Warcraft به حفظ این فرهنگ کمک بسیار زیادی کرده بود. یکی از کارکنان سابق این شرکت مکالمه‌ای را به یاد دارد که یکی از مدیران بلیزارد به زیردستان خودش می‌گفت که از دید طرفداران و دیگر بازی‌سازان آن‌ها سوپراستار هستند و باید از لحاظ جنسی ستایش شوند.

بلیزارد

بنابر گزارشی در سال ۲۰۱۷ به ازای هر کارمند زن، چهار کارمند مرد در این شرکت فعالیت داشتند که به باعث بدتر شدن اوضاع شده بود. یکی دیگر از کارمندان سابق گفت:

از آنجایی که زنان بسیار کم بودند، آن‌ها واقعاً مجبور بودند برای دیده شدن میان خود رقابت کنند. این موضوع یک محیط واقعاً سمی و رقابتی ایجاد کرده بود که نه تنها بین مردان و زنان بلکه بین خود زنان در بلیزارد جریان داشت.

در سال ۲۰۰۸ نیز اکتیویژن و بلیزارد با یکدیگر ادغام شدند که باعث بدتر شدن اوضاع شد. کارمندان فعلی و سابق بلیزارد اعلام کرده‌اند که مدیریت اکتیویژن با ددلاین‌های سخت و کاهش منابع همراه بوده که منجر به افزایش حجم کار، استرس، خستگی، اضطراب و افسردگی شده است.

همه چیز از جایی آغاز شد که چند هفته پیش اداره اشتغال و مسکن کالیفرنیا از اکتیویژن بلیزارد به خاطر ایجاد فرهنگی که در آن کارمندان زن با آزار و اذیت جنسی مداوم رو به رو هستند شکایت کرد. واکنش بد این کمپانی باعث عصبانیت کارکنان شد و ۳۰۰۰ هزار کارمند این شرکت نامه‌ای به نشانه اعتراض امضا کنند و خواهان تغییرات اساسی باشند.

این فشارهای نتیجه بخش بود و رئیس و مدیر بخش منابع انسانی بلیزارد اخراج شدند. البته این حاشیه‌های آسیب‌ زیادی به شهرت اکتیویژن بلیزارد وارد کرده و دو تا از مهم‌ترین اسپانسرهای لیگ Overwatch دیگر حاضر با همکاری با این شرکت نیستند. استیت فارم (شرکت بیمه) و کوکاکولا دیگر جزو اسپانسرهای لیگ اورواچ نخواهند بود. 

بیشتر بخوانید:


داستان کامل Call of Duty Modern Warfare 2

تماشا فقط از کانال یوتیوب ویجیاتو

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی