ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قدرتمندترین دشمنان ونوم - Banner
کمیک بوک

۱۰ موجود قدرتمند که ونوم شکستشان داده است

در بین تمام سیمبیوت‌های معرفی شده توسط مارول، هیچ سیمبیوتی برجسته‌تر از ونوم (Venom) نیست. فرقی نمی‌کند ادی براک (Eddie Brock)، فلش تامسون (Flash Thompson)، پیتر پارکر یا هر کس دیگری با این موجود فضایی ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۳ مهر ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

در بین تمام سیمبیوت‌های معرفی شده توسط مارول، هیچ سیمبیوتی برجسته‌تر از ونوم (Venom) نیست. فرقی نمی‌کند ادی براک (Eddie Brock)، فلش تامسون (Flash Thompson)، پیتر پارکر یا هر کس دیگری با این موجود فضایی چسبناک ترکیب شده باشد، سیمبیوت ونوم نسبت به تمام هم‌نوع‌های دیگر خود در دنیای مارول قدیمی‌تر محسوب می‌شود. چنین چیزی واقعاً تحسین برانگیز است اما مورد تحسین برانگیزتر پیروزی‌های او در برابر قدرتمندترین دشمنان خود خواهد بود.

از آدم بد‌های سطح خیابانی تا ابرقهرمان‌هایی که با یک ضربه می‌توانند ساختمان‌ها را به لرزه درآورند و همچنین خدایان؛ این دسته موجودات جزو قدرتمندترین دشمنان ونوم محسوب می‌شوند که این سیمبیوت فضایی توانسته در تقابل با آن‌ها پیروز شود.

اما کدام یک از پیروزی‌های ونوم تحسین برانگیزتر هستند؟ احتمالاً بتوانید چندتایی از آن‌ها را حدس بزنید. در این مطلب به سراغ ۱۰ مورد از پیروزی‌های ونوم در برابر قدرتمندترین دشمنان او می‌رویم.


۱۰. پانیشر - کمیک Venom: Funeral Pyre

احتمالاً فکر می‌کنید که شکست خوردن فرانک کسل به دست ونوم آن قدر مهم نیست که حتی به آن اشاره شود. هر چقدر که پانیشر خفن باشد، هنوز هم یک آدم تقریباً معمولی است در حالی که ونوم یک موجود فضایی محسوب می‌شود.

اما پانیشر توانست یک مبارزه عالی در برابر ونوم در سری کمیک کوتاه Venom: Funeral Pyre داشته باشد. در این داستان، مجازاتگر محبوب و سیمبیوت فضایی مارول برای یک هدف می‌جنگیدند. ونوم که از تعقیب شدنش توسط پانیشر خسته شده بود، با فرانک کسل درگیر شد.

درست است که پانیشر پس از این درگیری توانست با نقطه ضعف مشهور ونوم (امواج صوتی) او را شکست دهد اما نبرد اول این دو شخصیت یک پیروزی کامل برای سیمبیوت بود.

با این که پانیشر یک موجود عادی و شکننده به نظر می‌رسد اما او کسی است که دوست دارد آماده باشد تا در صورت تقابل با یک جهش‌یافته، یک ابرقهرمان یا در این مورد یک سیمبیوت، کم نیاورد. پس این حقیقت که ونوم توانست در نبرد اول از پس او بر بیاید کاملاً تحسین برانگیز است.

۹. رایت - فیلم Venom

در طی سال‌ها، مخاطبان اطلاعات خیلی زیادی در مورد این که منشأ شکل‌گیری ونوم چه بوده و از کجا آمده است دریافت کرده‌اند. مشخص شده که او نه فقط تنها سیمبیوت مارول نیست، بلکه مثل یک ماهی در اقیانوسی از سیمبیوت‌هاست. طبیعتاً چنین چیزی در فیلم Venom نیز مورد استفاده قرار گرفت. وقتی سیمبیوت ونوم با ادی براک ترکیب شد، آنتاگونیست فیلم با نام کارلتون دریک (Carlton Drake) به رایِت (Riot) قدرتمندتر رسید.

همان طور که در فیلم بیان شد، با این که با استانداردهای زمینی، ونوم عملاً یک خدا محسوب می‌شود اما نسبت به دیگر هم‌نوعان خود، مخصوصاً به قدرت رایت، چندان سطح بالایی ندارد. تازه، این که او با یک آدم دست و پا چلفتی مثل ادی ترکیب شده نیز اصلاً به وضعیت ونوم کمکی نمی‌کند.

با این حال، مثل اکثر فیلم‌های ابرقهرمانی دیگر، وقتی فشار مشکلات بیش‌تر می‌شود، این دو شخصیت تیم خوبی تشکیل می‌دهند و موفق می‌شوند رایت را شکست دهند.۸. جاگرنات - کمیک Venom: The Madness

این درگیری در طی کمیک Venom: The Madness روی داد. در این داستان، معشوقه ونوم که یک وکیل بود، تصمیم گرفت فعالیت یک شرکت بزرگ شرور را متوقف کند. وقتی یک شرکت بزرگ و شرور باشید طبیعی است که اولین پاسختان برای چنین وضعیتی استخدام جاگرنات (Juggernaut) برای به قتل رساندن آن وکیل باشد.

چنین نبردی واضحاً در ابتدا اصلاً به نفع ونوم پیش نمی‌رود و جاگرنات نیز موجودات قدرتمندتر از این هیولای چسبناک را شکست داده است. اما وقتی ونوم به درون ماده‌ای مسموم می‌افتد و به آن آغشته می‌شود، ناگهان قدرتش افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند این رقیب کله‌خر را از سر راه بردارد.

۷. هالک - شماره ۴ کمیک What If…?

مثل سریال What If شبکه دیزنی پلاس، سری کمیک‌های What If نیز یک سوال را مطرح می‌کردند که به جنبه‌های مختلف دنیای مارول اثر می‌گذاشت و آن‌ها را تغییر می‌داد. در اکثر موارد نیز این تغییرات باعث به وجود آمدن پایان‌های نه چندان خوش می‌شد. در شماره چهارم این سری کمیک، پرسش «چه می‌شد اگر پیتر لباس سیاه را شکست نمی‌داد و این سیمبیوت در دنیای مارول آشوب ایجاد می‌کرد؟» مطرح شد.

ونوم در این داستان بدون وجود پیتر که جلویش را بگیرد، کاملاً غیرقابل توقف می‌شود و با پیش رفتن روایت، قدرتش به مرور افزایش پیدا می‌کند. این سیمبیوت کارش را با کشتن یکی از اعضای قدرتمند اونجرز آن هم از کارآمدترین راه ممکن آغاز کرد. ونوم کار اسپایدی را با جذب نیروی زندگی‌اش خیلی زود ساخت. سپس این سیمبیوت همین بلا را سر هالک آورد. او با غول سبز مارول ترکیب شد و تمام انرژی گامای هالک را جذب کرد تا تمام قدرت بروس بنر به ونوم منتقل شود.

خوشبختانه، نقاط ضعف ونوم هنوز هم وجود داشتند و بلک بولت (Black Bolt) توانست با استفاده از توانایی صوتی خود حساب این سیمبیوت را برسد. آن هم در حالی که ونوم قصد داشت بلایی که سر پیتر و بروس آورده بود، سر ثور (Thor) نیز بیاورد.۶. ولورین - بازی Ultimate Spider-Man

در دنیای کمیک‌ها، وقتی ونوم به سراغ ولورین رفت، اوضاع اصلاً بر وفق مرادش نبود. ولورین طوری او را تکه تکه کرد که این هیولا احساس پوچی و حقارت می‌کرد. اما در بازی Ultimate Spider-Man سال ۲۰۰۵ وضعیت فرق می‌کند.

در بخشی از بازی، کنترل ونوم به دست پلیر سپرده می‌شود. این سیمبیوت نیز در حال ایجاد هرج و مرج به دلیلی نه چندان مهم است؛ چرا که ونوم واقعاً دلیلی برای آشوب ساختن ندارد. ولورین نیز دلیلی برای تقابل با موجودی مثل ونوم نمی‌خواهد.

با توجه به این که کنترل ونوم در دست پلیر است، جای تعجب ندارد که برنده مبارزه این موجود باشد. با این که شکست دادن ولورین چندان هم ساده نبود، و گیم‌پلی خشک و وضعیت بد دوربین بازی نیز به سخت‌تر شدن مبارزه کمک کردند، اما وقتی کار ونوم با ولورین تمام شد با لوگانی طرف بودیم که زمین‌گیر شده است.

۵. مرد عنکبوتی - شماره ۳۷۵ کمیک The Amazing Spider-Man

بهترین راه برای نشان دادن این که شخصیت منفی جدید داستان چقدر قوی است، له شدن قهرمان ماجرا به دست اوست. خیلی هم طبیعی است که در یکی از کمیک‌های مرد عنکبوتی، برای پیروی از این قائده، اسپایدی تبدیل به قربانی ونوم شود.

یکی از اولین دفعاتی که این دو شخصیت واقعاً و به طور کامل در مقابل هم قرار گرفتند مربوط به شماره ۳۷۵ کمیک The Amazing Spider-Man است. آن هم در یکی از یک طرفه‌ترین مبارزات تاریخ کمیک‌ها. وقتی ونوم با دزدیدن والدین احیا شده اسپایدی او را به مبارزه دعوت می‌کند، کاری از دست مرد عنکبوتی برنمی‌آید تا در مبارزه با این سیمبیوت انجام دهد. ونوم طوری اسپایدرمن را شکست می‌دهد که تا آن دوران سابقه نداشته بود.

درست است که اسپایدی قبلاً هم چندین بار شکست خورده اما هیچوقت این قدر کامل و بی‌رحمانه نبوده است. یک نمایش وحشتناک برای معرفی بیش‌تر دشمن جدید مرد عنکبوتی. جای تعجب هم ندارد که این سیمبیوت تمام این سال‌ها در صنعت کمیک دوام آورده است.۴. میس مارول - کمیک Siege

شاید با خود بپرسید که ونوم چطور توانسته کارول دنورز (Carol Danvers) را شکست دهد. یعنی، درست است که ونوم قوی است اما وقتی کارول دنورز هویت میس مارول (Ms. Marvel) را داشت اصلاً شخصیتی نبود که به راحتی شکست بخورد. پاسخ این است که، ونوم واقعاً میس مارول را شکست نداد.

در طی رویداد Siege، میس مارول و اسپایدرمن در برابر ونوم قرار می‌گیرند. البته این ونوم با مک گارگان (Mac Gargan)، کسی که قبلاً با هویت اسکورپیون (Scorpion) شناخته می‌شد، ترکیب شده است. میس مارول که نمی‌خواهد وقتش را با تقابل با مک گارگان هدر دهد، دستش را به درون سینه ونوم برده و گارگان را از درون این سیمبیوت بیرون می‌کشد.

این کار میس مارول مطمئناً ونوم را تحت تأثیر قرار داده چرا که این سیمبیوت به سمت او هجوم آورده و کنترل بدنش را به دست می‌گیرد تا تبدیل به شی ونوم (ٰShe Venom) شود. حالا ونوم می‌تواند هم پرواز کند و هم لیزر شلیک کند!

۳. کارنیج - کمیک Absolute Carnage

ونوم و کارنیج (Carnage) دو سیمبیوت قدیمی‌تر مارول هستند که چندین و چند بار در کمیک‌ها در برابر هم قرار گرفته‌اند. در فیلم Venom: Let There Be Carnage برای اولین بار شاهد تقابل این دو شخصیت در قالب یک فیلم سینمایی نیز خواهیم بود.

خیلی کم پیش آمده که ونوم در تمام این تقابل‌ها پیروز میدان باشد. کارنیج جزو سرسخت‌ترین رقبایی است که در برابر ونوم قرار گرفته. اما در خط داستانی Absolute Carnage یک پیروزی به حساب ونوم نوشته شد.

در این ماجرا که به خط داستانی بزرگ‌تر King In Black متصل است، نال به کارنیج قدرت فراوانی هدیه می‌دهد. حالا با کارنیجی طرف بودیم که تقریباً غیرقابل توقف است. با این حال، این سیمبیوت یک اشتباه مرگبار انجام می‌دهد؛ او به سراغ پسر ادی براک می‌رود. حتی با وجود عواقب بد کشتن کارنیج، وقتی این فرصت به ادی داده شد، او به سرعت و با ضربه‌ای به سینه این موجود خبیث کارش را ساخت.۲. سوپرمن - کمیک DC/Marvel: All Access

دی‌سی و مارول چندین بار آثار کراس‌اووری با همکاری یکدیگر خلق کرده‌اند. یکی از کم‌تر شناخته شده‌ترین کراس‌اوورهای آن‌ها مربوط به کمیک DC/Marvel: All Access است. در این سری کمیک، سوپرمن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ابرقهرمانان دنیا یکی از خجالت‌آورترین شکست‌های خودش را به دست سیمبیوت مارول تجربه کرد.

تعجب‌ها وقتی آغاز شد که ونومی که نمی‌تواند یک نوجوان در لباس قرمز و آبی را شکست دهد، بدون آسیب دیدن توسط یکی از مشت‌های سوپرمن، با استفاده از قابلیت‌های سیمبیوتی خودش تقریباً داشت مرد پولادین را خفه می‌کرد.

این که این مبارزه خیلی کوتاه بود و سوپرمن با یک مشت ونوم را به فضا نفرستاد باعث تعجب خیلی‌ها می‌شود. اما این که چرا نویسنده‌ها از این فرصت استفاده نکردند تا نشان دهند مرد پولادینی که توسط یک سیمبیوت کنترل می‌شود به چه شکل است از آن نیز تعجب برانگیزتر است. اما حداقل می‌توان گفت که ونوم توانسته سوپرمن را شکست دهد.

۱. نال - کمیک King In Black

خط داستانی King In Black با وجود تمام بحث‌هایی که بین طرفداران ایجاد کرده، پایان فوق العاده‌ای داشت. نال (Knull)، تجلی پوچی و خالق تمام سیمبیوت‌ها، بازگشته بود تا دنیا را تبدیل به وضعیتش قبل از بیگ بنگ کند اما توسط ادی براک و سیمبیوت ونوم شکست خورد.

البته ونوم نیز نیاز به کمک داشت و برای همین تخته پرواز سیلور سرفر (Silver Surfer) و میولنیر (Mjolnir) را تبدیل به یک تبر کیهانی خداکُش تبدیل کرده بود. در انتهای یک نبرد با شکوه، ونوم این تبر را روی بدن نال فرود می‌آورد تا دوران حکمرانی پادشاه سیاه به پایان برسد. ونوم نیز جایگزین نال شد تا گله هیولاهای این موجود شرور را کنترل کند و جلوی نابودی هستی توسط آن‌ها را بگیرد.

همیشه باید یک پادشاه سیاه وجود داشته باشد و حالا ونوم به این جایگاه رسیده است. کسی چه می‌داند ونوم در ادامه ماجراجویی‌هایش با چه چیزی و چه موجوداتی برخورد می‌کند. شاید روزی لازم باشد تا شماره ۱ این لیست را با یک موجود دیگر جایگزین کرد.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (62 مورد)
 • یونس
  یونس | ۸ اسفند ۱۴۰۰

  اگه بن شدم حلالم کنید که کامینیوتیشو خراب کردم??

 • Matin-Artorias
  Matin-Artorias | ۱۰ آذر ۱۴۰۰

  یادمه خودم با ونوم ولورین رو شکست دادم

 • Rar
  Rar | ۵ مهر ۱۴۰۰

  نال رو میدونستم دقیقا همین دیروز فهمیدم?
  ولی سوپرمن؟

 • Amir234
  Amir234 | ۴ مهر ۱۴۰۰

  پس که اینطور..

  • pouriae020
   pouriae020 | ۴ مهر ۱۴۰۰

   بله که اینطور

 • Asgary
  Asgary | ۳ مهر ۱۴۰۰

  حیف که ترکیب سوپرمن و ونوم رو ندیدیم،عوضش نویسنده اون کمیک ر..د تو ابهت سوپرمن،آخه فقط یه مشت??

  • Matin-Artorias
   Matin-Artorias | ۴ مهر ۱۴۰۰

   ی

 • !Spider-Man
  !Spider-Man | ۳ مهر ۱۴۰۰

  درکل ونوم افراد خیلی قوی رو شکست داده و به نظرم یکی از بهترین دشمن های مردعنکبوتی هستش.فیلم ونوم ۲ و حضور ونوم توی بازی مارول اسپایدرمن ۲ باعث میشن آدرنالین خونم بالا بره?

  • Matin-Artorias
   Matin-Artorias | ۴ مهر ۱۴۰۰

   یادش بخیر یه مسابقه ی ورزشی قبلا بود به اسم آدرنالین،بچه بودم نگاه میکردم...

 • asal
  asal | ۳ مهر ۱۴۰۰

  من تو مارول نوبم ? ایا اسپایدر من و ونوم به هم ربط دارن؟ من بچگی فک میکردم برادرن?

  • W8T8F
   W8T8F | ۳ مهر ۱۴۰۰

   نه داش باهم مشکل دارن ?

   • asal
    asal | ۳ مهر ۱۴۰۰

    چرا؟

    • W8T8F
     W8T8F | ۳ مهر ۱۴۰۰

     چون چ‌ چسبیده به را
     دشمن هم هستن دیگه مثلاً جوکر و بتمن

    • BenitoMussolini
     BenitoMussolini | ۴ مهر ۱۴۰۰

     به قول خواهرم:چون زیرا

   • BenitoMussolini
    BenitoMussolini | ۳ مهر ۱۴۰۰

    کنکور به کجا رسید؟

    • W8T8F
     W8T8F | ۳ مهر ۱۴۰۰

     ...............

    • Mohammad Amin
     Mohammad Amin | ۴ مهر ۱۴۰۰

     مگه کنکوری داخل سایت داشتیم؟
     البته خودم هم شامل این جمع میشم.?

     • Matin-Artorias
      Matin-Artorias | ۴ مهر ۱۴۰۰

      نه،آقای w8t8f چند هفته پیش بخاطر کنکور خداحافظی کرد

     • Mohammad Amin
      Mohammad Amin | ۴ مهر ۱۴۰۰

      آها. ایشالا موفق باشه.
      من امسال کنکور داشتم.

  • Niyayesh-j
   Niyayesh-j | ۳ مهر ۱۴۰۰

   سم ترین عقیده ممکن برای دنیای مارول??

   • asal
    asal | ۳ مهر ۱۴۰۰

    ??

    • W8T8F
     W8T8F | ۳ مهر ۱۴۰۰

     آب قعطه

  • Daeealireza
   Daeealireza | ۳ مهر ۱۴۰۰

   حداقل میگفتی دشمن
   اخه برادر?چطور به ذهنت رسید
   تو تو مارول نوب نیستی باتی??

   • pouriae020
    pouriae020 | ۳ مهر ۱۴۰۰

    از بات هم اون ور تر ??

   • یونس
    یونس | ۸ اسفند ۱۴۰۰

    دایی چند وقته نیستی

  • BenitoMussolini
   BenitoMussolini | ۳ مهر ۱۴۰۰

   به کارگردان چه میشود اگر این حرفتو میگم

  • Brainless
   Brainless | ۳ مهر ۱۴۰۰

   سم تر از این تانوس دفیق فابریک تور هست?

  • Matin-Artorias
   Matin-Artorias | ۳ مهر ۱۴۰۰

   من از تو بدتر?.تو بچگی فکر میکردم تونی استارک بابای مرد عنکبوتیه و نیک فیوری برادر مرد آهنیه?.

   • YOUNES8405
    YOUNES8405 | ۳ مهر ۱۴۰۰

    من تو بچگیم فکر میکردم دنیای مارول با دیسی یکیه و همه با هم تو یه دنیان

    • W8T8F
     W8T8F | ۳ مهر ۱۴۰۰

     کراس اور دادن ولی نه دیگه تا این حد که باهم یکی شن

    • eMinecraft pocket edition of the phone
     eMinecraft pocket edition of the phone | ۲۶ دی ۱۴۰۰

     دقیقاً ? منم فکر میکردم بتمن و سوپرمن تو اونجرزن???

   • BenitoMussolini
    BenitoMussolini | ۳ مهر ۱۴۰۰

    ???????????

   • W8T8F
    W8T8F | ۳ مهر ۱۴۰۰

    دادا هنوز هم بچه ایی ?
    Lol

    • pouriae020
     pouriae020 | ۳ مهر ۱۴۰۰

     مگه خودت چی هستی ؟

     • W8T8F
      W8T8F | ۴ مهر ۱۴۰۰

      من ده بار بیشتر گفتم به زودی 18 ?

     • pouriae020
      pouriae020 | ۶ مهر ۱۴۰۰

      نه منظورم اینکه خودتم هنوز بچه ای

     • W8T8F
      W8T8F | ۶ مهر ۱۴۰۰

      I think you very close to lose your mind ?

  • BenitoMussolini
   BenitoMussolini | ۴ مهر ۱۴۰۰

   این جملات هم به ذهنت رسیده بود؟
   ونوم:چطوری داش
   مرد عنکبوتی:خوبم
   ونوم:میخوای بریم یه بانکی چیزی بزنیم؟
   مرد عنکبوتی:بریم

   • یونس
    یونس | ۸ اسفند ۱۴۰۰

    اینجارو و کنیم اسپم گاه مخفی
    مثل واستاپ ?
    بنویسیم سلام چطوری صبح بخیر ?

    • یونس
     یونس | ۸ اسفند ۱۴۰۰

     نشسته ام ، به در نگاه میکنم

  • یونس
   یونس | ۸ اسفند ۱۴۰۰

   این مقاله واسه منه?
   همش واسه منع ، اینجا مقاله یونسه ، ورود ممنوع

   • Zombie
    Zombie | ۸ اسفند ۱۴۰۰

    سهیح

    • یونس
     یونس | ۸ اسفند ۱۴۰۰

     برو بیرون از مقاله??

     • Zombie
      Zombie | ۸ اسفند ۱۴۰۰

      سهیح به توان بی نهایت

     • Zombie
      Zombie | ۸ اسفند ۱۴۰۰

      ?

     • یونس
      یونس | ۹ اسفند ۱۴۰۰

      ?

  • یونس
   یونس | ۹ اسفند ۱۴۰۰

   هنوز هیشکی نیومده???

مطالب پیشنهادی