ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

برترین‌ها

تیم ویجیاتو: چند سالمون بود وقتی اولین بار GTA بازی کردیم؟

مجموعه بازی‌های جی‌تی‌ای (Grand Theft Auto) برای خیلی از ما حکم اون بازی‌ای رو داشت که توی بچگی، با مخالفت خانواده تجربه‌اش می‌کردیم. جی‌تی‌ای این جایگاه رو نه فقط بین خانواده‌های ایرانی، بلکه توی اکثر ...

تیم ویجیاتو
نوشته شده توسط تیم ویجیاتو | ۱۵ دی ۱۴۰۱ | ۲۱:۱۳

مجموعه بازی‌های جی‌تی‌ای (Grand Theft Auto) برای خیلی از ما حکم اون بازی‌ای رو داشت که توی بچگی، با مخالفت خانواده تجربه‌اش می‌کردیم. جی‌تی‌ای این جایگاه رو نه فقط بین خانواده‌های ایرانی، بلکه توی اکثر جاهای دنیا داره و تم‌های مختلفی مثل خشونت، مصرف مواد مخدر و مسائل جنسی، باعث می‌شه تا خیلی از خانواده‌ها به بچه‌هاشون اجازه ندن تا جی‌تی‌ای رو تا قبل از یه سنی بازی کنن. البته ما که نه!

یه قانون نانوشته وجود داره که باعث می‌شه همه ما قبل از سن لازم (بین ۱۶ تا ۱۸) بازی رو تجربه کنیم و برای هر کدوم از ما یه نسخه بوده. توی این مطلب سراغ بچه‌های تحریریه ویجیاتو رفتیم تا ازشون بپرسیم که چه خاطره‌ای از اولین برخورد با GTA دارن و توی چه سنی اولین بار باهاش آشنا شدن!

راستش اولین باری که GTA بازی کردم اونقدر بچه بودم که دقیقا یادم نمیاد چند سالم بود. حتی هر چی تلاش می‌کنم یادم نمیاد دقیقا سن آندریس اولین جی تی ای‌ام بود یا وایس سیتی. ولی فکر کنم طرفای ۶ سالم بود، که خب، می‌تونید تصور کنید که چندان به سن قانونی برای بازی کردنشون نرسیده بودم.

ولی نکته باحالی که راجع به تجربه‌ام از GTA به خاطر دارم اینه که اصلا درک نمی‌کردم چرا انقدر روی این بازی‌ها حساسیت وجود داره. من کارم این بود که برای خودم رانندگی کنم توی مپ (تازه اون هم به شکل قانونی، با رعایت چراغ قرمز و این چیزها)، ماموریت برم، برای تامی یا سی جی لباس جدید بگیرم و هر از گاهی محض سرگرمی خودم کد تقلب بزنم. اونوقت هرجا صحبت از GTA می‌شد، انگار داشتی درباره مواد مخدر صحبت می‌کردی و من همیشه گیج می‌شدم که مشکل چیه. از اول بچه بی‌گناه و مثبتی بودم!

اولین بار که سری GTA رو روی کامپیوتر خودم تجربه کردم مربوط به سال چهارم دبستان میشه. یک سالی می‌شد که کامپیوتر خریده بودم (رم ۵۱۲ و گرافیک ۲۵۶!) و بابام رفت تا بخاطر معدل ۲۰ برام سن آندریاس رو بخره. اون زمان سن آندریاس ۵تا سی‌دی بود و تو یک بسته‌بندی خاص مقوایی فروخته میشد. بخاطر بالا بودن تکنولوژی رایت سی‌دی یادمه ۱-۲تا از سی‌دی‌های بازی مشکل داشتن و بابام مجبور شد روز بعد ببره عوضشون کنه و دوباره بیاره تا بتونیم نصبش رو کامل کنیم. یادمه ۱ سال و نیم سرگرم بازی کردن سن آندریاس بودم و تو طول این مدت جایی نبود که نرفته باشم یا کاری نبود که نکرده باشم!

اما این اولین باری نبود که من GTA بازی کردم. ۲-۳ سال قبل‌ از اینکه راه کامپیوتر به خونه خودمون باز بشه داییم یکی خرید. برخلاف بقیه پسرهای نوجوون خانواده داییم کامپیوترش رو قایم نمی‌کرد و می‌ذاشت بچه‌ها باهاش بازی کنن. این داستان مربوط به زمانی میشه که Midtown Madness بهترین ریسینگ محسوب میشد و GTA 2 هم سر زبون‌ها افتاده بود. ۷-۶ سال سن بیشتر نداشتم و هرج و مرجی که تو GTA 2 به وجود میاوردم رو متوجه نمی‌شدم، ولی ازش لذت می‌بردم! خاطرات زیادی از اون زمان ندارم، ولی GTA بازی کردن طوری برام واضحه که انگار همین دیروز بوده.

تقریبا ۲۰ سال از اون موقع می‌گذره؛ ولی هنوزم وقتی اسم GTA جدید میاد اشتیاق همون پسر بچه ۶-۷ ساله‌ای رو تو وجودم حس می‌کنم که منتظره داییش بیاد و براش GTA 2 رو بذاره تا بازی کنه…

اولین برخورد من با سری GTA برمی‌گرده به دوران نسل هفتم و کنسول PS2. یادمه ۸ یا ۹ سالم که بود وقتی می‌رفتیم برای خرید بازی، تعداد خیلی زیادی بازی می‌خریدیم چون قیمت بازی‌ها اصلا در حدی نبود که بخواد مشکل مالی برای فردی ایجاد کنه. یادمه یک بار که تعداد زیادی بازی خریدیم، GTA Vice City هم بینشون بود ولی برام عجیبه هیچوقت به طور کامل بازی رو تجربه نکردم و بعد از همون دفعه اول تجربه بازی رو نیمه کاره گذاشتم.

کلا ساختار GTA چندان برای یک ۹ ساله قابل درک نیست و من بیشتر سرگرم بازی‌های ساده‌تری بودم. ولی چند سال که گذشت و نسخه San Andreas که به شدت محبوب شده بود تونست نظر من رو هم جلب کنه و ساعت‌های زیادی بازی رو تجربه کردم و عاشق دوچرخه‌سواری بازی شدم.

یادمه اولین باری که جی‌تی‌ای بازی کردم، بر می‌گرده به اوایل دوران دبستان. اون موقع من کامپیوتر خودم رو نداشتم و بعضی وقت‌ها با کامپیوتر پدرم؛ جنگ‌های صلیبی و IGI بازی می‌کردم. اما خب، همتون می‌دونید خانواده‌ها چه حسی نسبت به بازی‌های ویدیویی دارن و تقریباً می‌شه گفت که من خیلی سخت می‌تونستم از کامیپوتر پدرم برای بازی کردن استفاده کنم.

دقیق یادم نیست، اما می‌تونم بگم که اولین بار همکلاسی دوره دبستانم بود که من رو با شاهکاری به اسم جی‌تی‌ای آشنا کرد. یادمه یه روز بعد از مدرسه سی‌‌دی بازی GTA Vice City رو ازش گرفتم و با کلی استرس روی کامپیوتر پدرم نصبش کردم. نسخه‌ای که من داشتم، نسخه فارسی بازی بود و همه‌چیز درباره این بازی دوست داشتنی بود. از ماشین‌های ایرانی بگیرید، تا دوبله فوق‌العاده این بازی؛ واقعا باعث می‌شد که بازی GTA Vice City برای یه پسر بچه دبستانی؛ یه بازی فوق‌العاده باشه.

اولین برخورد من با GTA به زمانی برمی‌گرده که GTA 3 رو خریده بودم. دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم ۶-۷ سالم بیشتر نبود که با بابام بازی رو خریده بودم و روی چند تا سی‌دی، داشتم که سعی می‌کردم نصبش کنم. بازی نصب شد ولی روی کامپیوتر من اجرا نمی‌شد! نمی‌دونم مشکل دقیقا از چی بود، ولی از اونجایی که مشخصات کامپیوترم رو یادم نمیاد، احتمالا حداقل سیستم مورد نیازش رو نداشت!

اون موقع طبیعتا زیاد از این چیزها سر در نمی‌آوردیم و به هر شکلی بود، دلم می‌خواست بازی رو تجربه کنم. تنها تصویری که از بازی داشتم هم ۳-۴ تا اسکرین‌شاتی بود که از بازی روی جلد سی‌دی‌هاش دیده بودم. یه پسربچه که فقط با چند تا اسکرین‌شات هایپ بازی شده، بالاخره این فرصت رو پیدا کرد تا روی یه سیستم دیگه بازی رو نصب کنه. اون موقع رسم این بود که اگه یه بازی روی یه کامپیوتر اجرا نمی‌شد، اونو می‌بردیم تا روی یه کامپیوتر دیگه نصبش کنیم.

اون «کامپیوتر دیگه» برای من، پی‌سی بابام توی محل کارش بود. وقتی که رسیدم اونجا، بی‌توجه به دوست‌هاش که کلی هم تحویلم گرفتن، فقط سعی کردم زودتر خودم رو به پی‌سی برسونم و نصبش کنم. سرتون رو خیلی درد نمیارم. بازی بالاخره اجرا شد و اون برخورد اولیه من با لیبرتی سیتی توی GTA 3 هنوز هم عجیب و سورئاله. همین سال پیش بود که بازی ۲۰ ساله شد و من با این که GTA 3 رو خیلی کمتر از بازی‌های دیگه مجموعه و توی بچگی تجربه کردم، هنوز یکی از خاص‌ترین بازی‌هامه. مطمئنم که جی‌تی‌ای 3 نه فقط برای من، بلکه برای خیلی‌هایی که بازی رو توی اون زمان تجربه کردن و اولین بار طعم یه اپن ورلد راکستاری به سبک امروز رو چشیدن، همون‌قدر اعجاب‌آور بوده.

شما چطور؟

برامون بنویسید که اولین بار چطوری با GTA آشنا شدید و خاطره اولین باری که این بازی رو بازی کردید برامون بنویسید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (123 مورد)
 • Jawed99
  Jawed99 | ۱ آذر ۱۴۰۲

  از اونجایی که توی افغانستان زندگی میکنم و وضعیت افغانستان هم برای همه معلومه و وضعیت مالی خوبی هم نداشتیم سال2020 بود که توی آپارات ویدیوهای گیم یار رو دیدم درباره سن اندریاس بود و بلافاصله رفتم زدم دانلود GTA San Andreas برای اندروید و رفتم توی یه سایت و تقریباً همه ای جی تی ای های اندرویدی رو گذاشته بودن و من همه رو یه نگاه انداختم و دیدم حجم GTA 3 از همه شون کمتره و زدم اونو دانلود کردم فکر کنم 800مگ بود و حدود 2الی3 ساعت طول کشید و وقتی نصبش کردم تا چند روز از کار زندگی کلا موندم و بعد یه مدت طولانی هم بقیه جی تی ای هارو هم دانلود کردم اما اگر بخوام یکی از جی تی ای هارو بعنوان بهترینشون انتخاب کنم(نظر شخصی) اون قطعاً سن اندریاس هست!

 • دایی کوچیکه شرک
  دایی کوچیکه شرک | ۹ مرداد ۱۴۰۲

  ۸ سالم بود سن آندریاس سانسور شده بازی کردم

 • mmd1376m
  mmd1376m | ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  6 سالم بود که داداشم برام نسخه دوبلشو برای لپ تابم خرید ، ریخته بودش توی یه فلش و بازی میکردمش بعد یه روز بابام فلشو ریست کرد... ۹ سالم که شد گفتم بخره ولی رده سنیو نگا کرد گفت نه😑

 • 159
  159 | ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

  من همین پارسال که ۱۲ سالم بود جی تی ای سن آندریاس رو فقط یک مرحله اش رو رفتم 🙃🗿

 • Mani MK
  Mani MK | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

  من ۵ سالم بود سن اندرسو ریختم.کلا بچه ی مریضی بودم تو مپ فقط کشت و کشتار راه مینداختم.میشن ها هم فقط تا ماموریت قطار لعنتی رفتم بعدشم اعصابم خورد شد.یه روز اومدم دیدم از اون مرحله رد شده فهمیدم به جز من بابام هم بازی می‌کرده و به همین دلیل من محدودیتی برای بازیش نداشتم:))

 • smmlto
  smmlto | ۳ فروردین ۱۴۰۲

  یه چیزی هم که یادمه اینه که کل رمزا رو پرینت گرفته بودم و حتی خونه دوستام هم که میرفتم با خودم می‌بردم... وایس سیتی خوبیش این بود که رمزا کلمات انگلیسی بود و راحت حفظ میشدی ، aspirin ، panzer و...

 • smmlto
  smmlto | ۳ فروردین ۱۴۰۲

  یادم نیست دقیق چند سالم بود ولی قطعا زیر ۹ بود چون اون موقع خودم کامپیوتر خریدم ولی gta رو قبلش رو سیستم داییم تجربه کرده بودم. یادمه داییام همیشه میخواستن pes بازی کنن ولی یهو من میومدم و میگفتم gta می‌خوام ? هر یه نسخه رو هم داشتن (۳ ، وایس سیتی ، سن آندریاس) و یادم نیست کدوم رو اول بازی کردم ولی از وایس سیتی بیشتر از همه خوشم میومد و همش درحال خرید تفنگ یا پیچ گوشتی از مغازه ها بودم ?

 • 99Amirali99
  99Amirali99 | ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

  آقای طالقانی
  نسل هفتم و ps2 ?!!!!!

 • Yasinmyers
  Yasinmyers | ۳۰ دی ۱۴۰۱

  ۶ سالم بود یک هفته بعد عرضه GTA V اون رو بازی‌ کردم

 • Mahan_Devil
  Mahan_Devil | ۲۸ دی ۱۴۰۱

  ۷ سالم بود gta san تازه نسخه ی فارسی بود

 • دایی کوچیکه شرک
  دایی کوچیکه شرک | ۲۸ دی ۱۴۰۱

  ۹ سالم بود جی تی ای سن آندرس رو تعریفشو شنیده بودم یه روز رفتیم شهرستان (طالقان) اونجا هم خونه داشتیم با یکی آشنا شدم برای اولین بار رفتم خونشون دیدم یه پی سی داره که GTA داره ? من تو یه لحظه خون جلو چشمم گرفت و نزدیک ۳ ساعت فقط خودم داشتم بازی میکردم ??

 • عمو سوری
  عمو سوری | ۲۳ دی ۱۴۰۱

  7 سالم بود،اون زمان من فقط تام و جری و کرش پلی استیشن ۱ و انگری بردز بازی کرده بودم.یک روز رفته بودیم منزل عمه م،پسر عمه م تازه کامپیوتر گرفته بود
  منم حس کنجکاوی کودکانه م گل کرد و رفتم توی اتاق و دیدم مشغول بازیه
  بازی چی بود؟
  جی تی ای سن آندرس!
  اونم دوبله فارسی
  اصرار کردم و بازی کردم
  ویراژژژ میدادم تو شهر و مردمو زیر میکردم اما پشت چراغ قرمز وایمیسادم(?)
  خلاصه این اولین تجربه من از GTA

 • Mehdi-nikravesh
  Mehdi-nikravesh | ۲۳ دی ۱۴۰۱

  ۱۷ سالم بود، GTA 2.
  همیشه به سری GTA حس دوگانه‌ای داشتم، بعضی موقعها می‌گفتم چه وقت تلف کردنیه این بازی، بعضی موقع‌ها مبهوت جزئیاتش و محور داستانی، محیط باز و انواع و اقسام ماموریتاش می‌شدم.
  دهه ۵۰ و ۶۰یها می‌فهمن من چی می‌گم، GTA2 یک بازی جهان باز بود تو زمان خودش و همین در مجموع خیلی خفن و جذابش می‌کرد. البته نمای از بالای بازی و گرافیکش با خیلی بازی‌های اون روز قابل مقایسه نبود و شاید به همین علت تو نسخه ۳ شاهد کلی تحول بودیم.

 • Noob-dog
  Noob-dog | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  8 سالگی (احتمالا) جی تی ای وایس سیتی??

 • Tommyy
  Tommyy | ۲۱ دی ۱۴۰۱

  سان آندرس اولین جی تی ای بود که بازی کردن اول نمیدونستم بازی ماموریت داره(بازی فارسی بود) اون کاتسین اول که تمپنی پول ها رو میگیره میره من هی میرفتم اینور اونور پلیس میکشتم که مگر یکیش تمپنی باشه????
  بعد نمیدونستم بازی ماموریت داره یه بار شانسی رسیدم گرو استریت(نمیدونستم اون حروف ها تو نقشه ماموریت هستن) رفتم ماموریت همون اول باختم بعد دوباره عین خدا زده ها اینور اونور میگشتم تا دوباره به اونجا برسم و دوباره ماموریت رو برم و این چرخه ماه ها ادامه داشت

 • V-252
  V-252 | ۲۱ دی ۱۴۰۱

  حدود ۵ سالم بود که جی تی ای وایس سیتی رو بازی میکردم هیچکسی هم چلومو نمیگرفت فک کنم پسرخالم اینو داشت منم بهش فلش دادم نصبش کردم نه پدرم نه مادرم و نه کل فامیل هیچگونه مشکلی با این قضیه نداشتن چون واقعا تو خونوادمون گیمر یا کسی که درست درمون با کامپیوتر آشنا باشه نداریم البته اینم بگم که درک من از جی تی ای بطور خلاصه

  ماشین دزدی و پرش از سکو و زیر گرفتن مردم ??آخرشم یا پلیس میگرفتم یا غرق میشدم ?

 • black mask
  black mask | ۲۰ دی ۱۴۰۱

  هیچ وقت یادم نمیره که بابام داشت سال هفتاد و نه با یک کامپیوتر با رم 256 و کارت 128 مگ داشت ای جی ای بازی میکرد هیچ وقت دست من نمیداد
  سال ها بعد برا تولد شش سالگیم برام جی تی ای وایس سیتی گرفت
  بعدش خودش بازی میکرد میگفت بده برا سنت خوب نیست
  هنوزم که هنوزه با سن بالاش با هم مورتال کامبت بازی میکنیم
  عاشق ایکس باکس ۳۶۰
  کامپلت ادیشن
  ولی دلم برای روزی که جی تی ای آی وی اومد بازار ایران و همه از اون جزییات راننگیش اب روغن قاطی کردن تنگ شه
  بعد ردد اومد که اصلا غیر ممکن کسی نخریده باشه مخصوصا فایل undead nightmare طلا بود

  بعدم که سرم به کنکور و گرم شد و الانم سریز اس دارم بازی ای که بیشترین مانور روش میدم اسکاریم و دارک سولز و الدن رینکه

 • Mohammad-f
  Mohammad-f | ۲۰ دی ۱۴۰۱

  اولین بار ۵ سالم بود رو کامپیوتر داداشم gta vice city بازی میکردم کل سرگرمیم هم این بود یه مینی گان بردارم برم رو پشت بوم یکی از خونه ها و هلیکوپترای پلیسو بزنم

 • aiden pearce
  aiden pearce | ۱۷ دی ۱۴۰۱

  اولین بار ۵ سالم بود سن اندریاس رو ps2 بازی میکردم آخرشم خش افتاده بود شستمش اومدم با حوله خشکش کنم شکست
  آنقدر گریه کردم

 • Barry-Mind
  Barry-Mind | ۱۷ دی ۱۴۰۱

  اولین بار روی ps1 جی تی ای ۱ رو بازی کردم و برام تازگی داشت ولی خب سی دیش شکست و من فقط به مدت محدودی تونستم بازیش کنم

 • mohammad-007
  mohammad-007 | ۱۷ دی ۱۴۰۱

  تقریبا ۶ ۷ سالم بود جی تی ای سه و وایس سیتی روی ps2 بازی کردم خیلیم گاد بود بعد یه سالم رو همین کنسول سن آندرس پلی دادم و از بچگی با جی تی ای بزرگ شدم

 • Amiroo
  Amiroo | ۱۷ دی ۱۴۰۱

  من فکر کنم دور و بر پنج یا شیش سالم بود که سان اندریس پلی میدادم ولی اندازه یه بچه ۱۱ ساله فکرم می‌رسید??تنها چیزی که بلد نبودم زبان بود?

 • Mahan_Oltran
  Mahan_Oltran | ۱۷ دی ۱۴۰۱

  ۶ سالم بود که San Andreas رو پلی دادم و کار خاصی نمیکردم فقط هر کی که به دستم می‌رسید رو سلاخی میکردم?با یکمم رانندگی

 • Mahan_Oltran
  Mahan_Oltran | ۱۷ دی ۱۴۰۱

  ۶ سالم که بود سن آندریاس رو پلی دادم و اونموقع فقط آدم میکشتم همین? گه گاهی هم یه ماشین کش میرفتم

 • POOR KING is alive
  POOR KING is alive | ۱۷ دی ۱۴۰۱

  اینقد زمان گذشته که دیگه یادم نمیاد چه زمانی چه کاری رو انجام دادم‌...

  یادمه اون زمان تقریبا همه gta sa رو پیسی داشتن و منم خیلی کنجکاو و علاقه مند بودم

  منو ترسوندن و گفتن بازیش بده و خطرناکه و فلان منم تعجب میکردم

  خیلی قبلتر فک کنم بازی هایی مث mw2 یا خیلی بازیای دیگه که زمان خودش نو بودن و بزور رو سیستمم میومدن

  اول gta sa رو تجربه کردم...
  فک کنم زیر ده سالم بود
  بعد یه سیدی دوبله فارسی از gta vice گرفتم و فک کنم gta 3 رو هم داشتم قبلش
  شاید هم بعدش من حافظه خوبی ندارم

 • ironboy134
  ironboy134 | ۱۷ دی ۱۴۰۱

  اولین بار ۷ سالم بود و فکر کنم gta San Andreas بود

 • ERFAN-ENDERMAN
  ERFAN-ENDERMAN | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  اولین بار فک کنم حتی۴سالمم نبود
  بابامم باهام بازی میکرد یادم نیست سن آندریاس بود یا وایس سیتی ولی هرچی بود یکی از بهترین دوران زندگیم بود

  • iman-generous
   iman-generous | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   درود بر پدرهای رفیق

 • salhe
  salhe | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  اولین باری که من جی تی ای بازی کردم۶ سالم بود من روی ایکس باکس وان عموم اولین بار این بازی جی تی ای سند اندریاس رو بازی کردم فقط من محو گرافیکش شده بودم یادش بخیر چه. زود گذشت چه زود بزرگ شدیم حیفش الان وان اس دارم

 • بهرام موز دانا
  بهرام موز دانا | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  کلاس سوم ابتدایی بودم.جی تی ای وی واقعا باحال بود.اون موقع جی تی ای وی تازه تو بازار محبوب شده بود و من رو سیستم یکی از آشنایان بازی میکردم.در ایام طفولیت من اصلا به داستانش اهمیت نمیدادم و فقط دنبال این کدای تقلبش بودم.یکی از اون کدای خاطره انگیز کاری میکرد بنده خدا از اسمون یه سقوط باحال داشته باشه.کلا به خودکشی تو بازی علاقه ی زیادی دارم.

 • iman-generous
  iman-generous | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  داداشه دوست من سال 1380 یک دستگاه PS2 اصل ژاپن خریده بود و سال بعدش رفتم خونشون و GTA 3 رو دیدم که به نظرم خیلی پیشرفته بود و من اون رو با بازی Driver که روی PS1 حسابی بازی کرده بودم مقایسه میکردم و کف و خون قاطی میکردم.
  اون موقع 23 سالم بود و دانشجو بودم و سال بعدش خودم PS2 خریدم و GTA 3 و Vice City رو با هم خریدم.

  • hahbaz$
   hahbaz$ | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   ببخشید میپرسم سال ۱۳۸۰ بیست و سه سالتون بود الان میشه ۴۴ سال؟

   • iman-generous
    iman-generous | ۱۶ دی ۱۴۰۱

    بله دوست عزیز، زمان خیلی سریع میگذره، من الان 43 سال و نیم دارم و خوشبختانه هنوز گیمر هستم و تفریح اصلیم، ویدئو گیم هست. دخترم در حد متوسط علاقه داره و گاهی با هم Little Big planet یا Lego Harry Potter بازی میکنیم.

    • hahbaz$
     hahbaz$ | ۱۷ دی ۱۴۰۱

     گیم زدن سن نمیشناسه

    • Kalantaripoor
     Kalantaripoor | ۱۷ دی ۱۴۰۱

     هعی... بابای من ۴۱ سالشه به هیچ وجه من الوجوه نه خودش طرف بازی میره، اگه دست ما هم ببینه ازمون میگیره... میگه "بازی بهتون یاد میده خودکشی کنید! ندیدی مومو رو؟" (ایموجی موای)
     هر چی میگم پدر جان این چیزا الکیه، اینا اصن بازی نیست، اصن اینا وجود خارجی نداره، کریپی پاستای مزخرف اینترنتیه، بازم ول کن نیست.

     • iman-generous
      iman-generous | ۱۸ دی ۱۴۰۱

      اینطور وقت ها، صحبت مستقیم، فایده ای نداره، لذا پیشنهاد میکنم یک مقاله در زمینه فواید و مضرات گیمر بودن برای ایشان پرینت بگیرید و بدهید بخوانند.

    • hahbaz$
     hahbaz$ | ۱۷ دی ۱۴۰۱

     ببخشید یه بار بد رخورد کردم برای نظرتون تو یکی از مطلب ها

     • iman-generous
      iman-generous | ۱۸ دی ۱۴۰۱

      فدا مدا

 • AR3F
  AR3F | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  وقتی هشت سالم بود یکی از دوستام روی کامپیوتر ذغالیش داشتم منم یه بار رفته بودم خونشون و داشت بازی میکرد منم نگاه میکردم وقتی 9 سالم بود روی یک کامپیوتر ذغالیم نصب کردم سان اندرس رو که چون انقدر سیستم ذغالی بود بازی کرش کرد و در نهایت برای اولین بار وقتی 11 سالم بود و PS4 گرفتیم جی تی ای وی رو کردم و مامانمم اون صفحه لودینگ رو میدید و میگفت :

  عارففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففف

  • iman-generous
   iman-generous | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   :)

 • Sardar.Irani
  Sardar.Irani | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  5 سالم بود
  اون موقع جی تی ای آی وی تازه اومده بود
  اون رو رو ایکس باکس داییم بازی می کردم
  انقدر بچه بودم که وقتی داییم از خونه دور میشد بلد نبودم نقشه رو باز کنم خونه رو پیدا کنم ( عاشق این بودم که یه ماشین پلیس بدزدم برم جلوی خونم پارکش کنم برم تو تخت بخوابم )

 • parsa122323
  parsa122323 | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  سنم اصلا یادم نمیاد شاید حول حوش ۷ سال GTA 3 بعد تر شدم دور و بر ۹ سال جی تی ای سن آندریاس
  پ.ن : ندیدم نخوندم نشنیدم ( رده سنی )

 • london is red
  london is red | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  5 یا 4 سالم بود نمیدونم چطوری بابام گذاشت بازی کنم ولی عالی بود و متاسفانه بیش از 5 بار سر این گیم سیستم سوخت تنها کاری که بلد بودم این بود برم خونه سی جی ماشین و بردارم و کل شهر و بگردم هعب

 • aaaa
  aaaa | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  منی که اولین بازیمو ۱۴ سالگی بازی کردم?

  • بهرام موز دانا
   بهرام موز دانا | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   همون بازی اولت چی بود؟

   • aaaa
    aaaa | ۱۷ دی ۱۴۰۱

    جی تی ای نبود یادم نمیاد چی بود:)

  • Kalantaripoor
   Kalantaripoor | ۱۹ دی ۱۴۰۱

   welp, I'm out

 • Abolfazlcrs
  Abolfazlcrs | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  نمیدونم چرا زیاد نمیتونم با بازی های نامحدود ارتباط بگیرم . توشون سردرگم میشم و نمیدونم باید اول چیکار کنم به خاطر همین بیشتر بازیهای محدود رو انجام میدم که آزادی عمل زیادی بهم ندن . حس عجیبیه (:

  • iman-generous
   iman-generous | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   اشکالی نداره، برای همه جور سلیقه، بازی هست و همه قابل احترامه

 • Abolfazlcrs
  Abolfazlcrs | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  من فکر کنم سوم یا چهارم دبستان بودم که سن آندرس رو بازی کردم . خیلی دوستش داشتم و ماموریت هاشو تا جایی که سوئیت زخمی میشه و سی جی هم از سن آندرس میبرن بازی میکردم ولی هیچوقت اونموقع بازیو تموم نکرده بودم تا اینکه دو سه سال بعد بالاخره تمومش کردم . دوبله فارسی بود و رو پی سی خیلی تجربه کردمش تا جایی که کد تقلب هاشو رو یه کاغذ مینوشتمو میزاشتم زیر کیبوردم ! دیالوگ " پا بزن آشغال " هم که هیچوقت یادم نمیره. اما پایانش به نظرم ناراحت کننده بود چون بیگ اسموک رو خیلی دوست داشتم . چه روزایی بود واقعا .

 • danicraft25
  danicraft25 | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  ۷ سالم بود و البته هیچ کاری جز چرخیدن تو مپ انجام نمی‌دادم

 • ori
  ori | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  روایکس باکس 360
  13سالگی

 • Death Lake
  Death Lake | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  کلا زندگی من با gta پیوند خورده ‌. توی ویدیوی تولد یک سالگیم پسر عمو هام دارن gta sa بازی میکنن !
  وقتی ۵ سالم بود برای اولین بار gta رو بازی کردم . اون موقع پسر عموم گذاشت من هم یکم gta بازی کنم . گذشت تا شد ۸ سالم و یه کامپیوتر خریدیم و gta 3 و gta sa رو روش ریختم . همون هم دارمشون ?

 • Sherek-
  Sherek- | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  شیش هف سالم بود جی تی ای سن پلی میدادم?‍♂️

  پ ن:یادش بخیر دیسک خراب شد تا چن وقت دپرس بودم اصن حالم گرفته شده بود?

 • آرتور مورگان
  آرتور مورگان | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  من فکر کنم 7یا8 سالم بود روی لپ تاپ ذغالی اجرا کردم
  جی تی ای سن آندرس رو تازه اونم نسخه فارسی

  پ.ن: پا بزن آشغال ??

 • schh
  schh | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  کلاس شیشم بودم

 • Man
  Man | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  ۶ سالم بود.
  یکی از اقوام کامپیوتر جدید خریده بود کامپیوتر قبلیش رو داد به من(مشخصاتش برای اون زمان هم خیلی بد بود) تقریبا هر روز خودم رو با نقاشی کشیدن توش سرگرم میکردم. تا اینکه یه روز که کنجکاویم گل کرده بود رفتم همه جای کامیپوتر روگشتم، و عکس یه آدم با لباس نارنجی پیدا کردم که عینک دودی داشت(درسته gta San Andreas) فکر کردم عکسه و بازش کردم و بعد از یک ربع اشک ریختن بخاطر اینکه فکر کردم کامیپوتر رو خراب کردم فهمیدم این یک بازیه?
  بعد دیگه هر روز میشستم باهاش بازی میکردم. و به غیر از کشتن و مردن(و البته چیت زدن) هم کاری بلد نبودم. تا اینکه بالاخره یک سال بعد کامپیوتر به فنا رفت. بالاخره دو سال قبل دوباره سن آندریاس رو تو لپتاپ نصب کردم و تمومش زدم.

  • hahbaz$
   hahbaz$ | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   تو نظرات ویدیو (چرا هنوز gta v میفروشد) گفته بودی هیچوقت با جی تی ای ارتباط برقرار نکردی

   • hahbaz$
    hahbaz$ | ۱۶ دی ۱۴۰۱

    اینم لینک کامنت https://vigiato.net/p/349340#comment-461819

   • Man
    Man | ۱۶ دی ۱۴۰۱

    درسته، اما من منظورم جی تی ای وی بود، نه همه جی تی ای ها.

    • hahbaz$
     hahbaz$ | ۱۶ دی ۱۴۰۱

     به نظرم جی تی ای وی هم تموم کن ارزششو داره بعد انقدر کار میشه توش انجام داد تکراری نمیشه بخش آنلاینش هم که آبدیت میدن مراحل جدید میاره

     • Man
      Man | ۱۷ دی ۱۴۰۱

      چندبار تلاش کردم اما هر کاری که کردم بعد از یک ساعت برام خسته کننده شد. اصلا نمیتونم باهاش ارتباط بگیرم.

     • Man
      Man | ۱۷ دی ۱۴۰۱

      و در مورد بخش آنلاین هم بگم که کنسولم آفلاینه.

     • hahbaz$
      hahbaz$ | ۱۷ دی ۱۴۰۱

      هکی هست بازیات؟

    • hahbaz$
     hahbaz$ | ۱۶ دی ۱۴۰۱

     اولین باره میبینم یه فن رد دد پروفایل مایکا گزاشته

 • emperorpalpatin
  emperorpalpatin | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  ۱۳

 • casinooo.blogfa.com
  casinooo.blogfa.com | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  والا سیستم ما گرافیکش 128 بود رسما چیز زیادی بالا نمیاورد حتی اون زمانم -.-
  اولین باری که دیدم خونه یکی از دوستام بود فکر کنم 11-12 سالم بود شایدم 10 . اون موقع که نمیدونستم چیه ولی فکر کنم gta vice city بود .
  هیچوقت بازیش نکردم تا 17سالگی که خونه داییم یه gta5 پلی دادم بعدش بچه کوچیکا حمله کردن .

  • Death Lake
   Death Lake | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   پس تقریبا تو سن قانونی پلی دادی ?

 • hahbaz$
  hahbaz$ | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  جی تی ای چهار رو ایکس باکس ۳۶۰

  • hahbaz$
   hahbaz$ | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   در سن شیش سالگی

 • Shadow-san
  Shadow-san | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  من هیچ وقت GTA بازی نکردم ?
  ولی خب هر وقت خونه پسر عموم و پسر داییم می رفتم سریع می گفتن بیا بریم سن آندریس بازی کنیم ولی همیشه منظورشون از این حرف این بود که "من بازی می کنم تو بشین نگاه کن":(
  راستی سمت شما هم بقیه به GTA می گفتن جیتیا؟

  • casinooo.blogfa.com
   casinooo.blogfa.com | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   آره داوش جی تی آی :))

  • Abolfazlcrs
   Abolfazlcrs | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   من خودم میگفتم جی تی آی . تازه به کال آو دیوتی میگفتیم کالاف دیویتی !

   • marvely
    marvely | ۱۶ دی ۱۴۰۱

    من فکر میکردم جی تی وِیه
    بعت فهمیدم جی تی ای
    هیچوقت نگفتم جی تی آی
    کال فکر میکردم دو نسخه ست یکی کالاف دیوتی یکی کالاو تویتی ??

    • hahbaz$
     hahbaz$ | ۱۷ دی ۱۴۰۱

     رفیق من تازه شروع کرده گیم میزنه به فارکرای میگه فارکورای

     • marvely
      marvely | ۱۹ دی ۱۴۰۱

      منطقیه

   • hahbaz$
    hahbaz$ | ۱۷ دی ۱۴۰۱

    راستشو بخوای من هنوزم میگم کال آف دیوتی

 • shadistore9
  shadistore9 | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  حدود ۹ سالم بود که به خاطر تولدم و نمره هام رفتیم و حدود ۲۰ تا دیسک برای پلی ۲ خریدیم من قبل از اونموقع یه بار gta 3 رو بازی کرده بودم ولی بالاخره هم سن اندرس و وایس سیتی و جی تی ای ۳ رو داشتم با یک عالمه بازی دیگه و جی تی ای بیشترین لذت رو بهم داد

 • ipoi
  ipoi | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  من ۷ سالم بود که تازه جی تی ای وایس سیتی اومده بود و همه ازش حرف میزدم برادرم رفت و بازی رو گرفت و اون موقع بود که برای اولین بار با سری فوق العاده gta آشنا شدم
  یادش بخیر?

 • KOUWNENTZ
  KOUWNENTZ | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  جواب من هیچ وقته
  من هیچ وقت جی تی ای بازی نکردم

  • Kalantaripoor
   Kalantaripoor | ۱۹ دی ۱۴۰۱

   چرا؟

 • majidkakavand
  majidkakavand | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  یادمه اول دوم دبستان بود.اون زمانا تازه کامپیوتر داشت میومد.پسر خالم داشت.با داداشام سه تایی میرفتیم خونشون GTA 1 بازی میکردیم.هر نفر ۱۰ دقیقه بازی میکردیم.اصلا یه دنیایی بود.من فقط خوراکم این بود با اتوبوس زردا خیابون رو ببندم و بعد ماشینایی که پشتش وایمسن رو منفجر کنم.خخخخ.یه رمز بیگ بنگ هم داشت که کل ماشینا رو منفجر میکرد.

 • eMinecraft pocket edition of the phone
  eMinecraft pocket edition of the phone | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  12 سال پیش سان آندرس

 • snaaake
  snaaake | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  ۱۳ سالم بود. GTA V تازه عرضه شده بود. منم کلا از GTA خبری نداشتم و بازی نکرده بودم. روی PS3 گرفتمش و.....
  دوسال تمام بازیش کردم. تو این دوسال سراغ چیز دیگه ای نرفتم. سه بار هم بازی رو ۱۰۰درصد کردم. بعد رفتم بازی های دیگه شرکت سازنده رو بازی کنم...
  red dead 1
  عجب چیزی بود
  با اون DLC زامبی گاااااادش


  الان ۱۰ سال از اون موقع میگذره و همچنان GTAV اخرین GTA ساخته شدست. راکستار چیکار میکنی...

  • iman-generous
   iman-generous | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   دمت گرم

 • Ashi
  Ashi | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  ۶ سالگی با پی سی پسرعموم که روش gta vc و gta sa نصب بود و بعدها دی وی دیش رو واسه Ps2 خریدم

  واقعا یادم نمیره محو بازی می شدم و نمیتونستم ازش دل بکنم

 • red book
  red book | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  من ۶ ۷ سال بودم برادرم با کامپیوتر ذغالی پلی میداد من نگاه میکردم گفتم یبار بده پلی بدم ده ساعت نشستم پاش و راحت میتونم بگم بالای ۵۰۰ ساعت گیمپلی روش دارم و خیلی عالی بود اون سیستم ذغالی هم الان دست منه

 • Aas87
  Aas87 | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  ۶،۷ ساله بودم اولین بار سن آندریاس رو تجربه کردم با کامپیوتر پسر عموم و واقعا عاشقش شدم...

 • marvely
  marvely | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  بابام یه کامپیوتر داشت من هنوز حتی مدرسه نمیرفتم فکر کنم45 سالم بود حتی کامل نمیتونستم درست حرف بزنم اما جی تی ای وایس سیتی رو بازی میکردم

  • Aas87
   Aas87 | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   داداش توی ۴۵ سالگی نمی تونستی صحبت کنی ؟?

   • marvely
    marvely | ۱۶ دی ۱۴۰۱

    خیخیخی منظورم چهار یا پنج سال بود اشتباه تایپی

    • marvely
     marvely | ۱۶ دی ۱۴۰۱

     امان از دست لرزی

  • london is red
   london is red | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   خوشبختم اما حرف درست میزدم و سن اندرس بود

  • iman-generous
   iman-generous | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   Oh my god

 • midas2010
  midas2010 | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  من یادمه چهار سالم که بود (یه چهارده سال زودتر از سن قانونی!) داییم یه عالمه سی دی گرفته داشت و اونا تو کامپیوتر نصب بود کال اف دیوتی،سیمز،قجری کت،اساسینز کرید و مهمتر از همه جی تی ای سن اندریاس
  من هم چهار ساله توی منوی اساسینز کرید و کال اف دیوتی گیر کرده بودم سیمز هم با خالم بازی میکردم ولی توی جی تی ای یه ماشین بت من برمی‌داشتم با پلیس ۵ ستاره برمیگشتم خونه
  پ.ن:البته بلد نبودم من میگفتم داییم انجام میداد

 • یونس
  یونس | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  پنج شیش سالگیم
  جی تی ای وایس سیتی استوریز
  روی پی اس پیم
  البته قبلش روی پی اس پی فامیلم تجربش کردم

 • Mohammad Amin
  Mohammad Amin | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  داخل ایران سری GTA با سن آندریاس شناخته میشه. حتی الان که چندین ساله، GTA V در حال تاخت و تاز هست اما هنوز هم سن آندریاس به عنوان نماد به یاد آورده میشه.

  شاید خیلی هاتون این تجربه نداشته باشید. اما اگر اوایل و اواسط دهه هشتاد( و یا نهایتا 87 88) به گیم نت رفته باشید؛ رنگ و بوی فضا با الان متفاوت بود. بازی ها گرافیک الان رو نداشتند اما جذابیت بیشتری وجود داشت.
  gta هم یکی از بازی هایی بود که واقعا با اون محیط همخوانی داشت. بچه های شری که برای تخلیه انرژیشون، بهترین و تنها انتخابشون gta بود. هر کاری که در دنیای واقعی توانایی انجام نداشتند رو در این بازی پیاده سازی میکرند.

  دقیق به یاد ندارم اما حدودا میدونم که 6 7 سالم بود و با pc بازی میکردم. و اینکه هر دو gta رو همزمان نصب داشتم. هم وایس سیتی و هم سن آندریاس. هر دوتا هم همزمان پیش میبردم. اما جذابیتی که سن اندریاس داشت واقعا قابل وصف نبود.
  از یه جایی به بعد، روی pc من بازی نصب میشد. حذف میشد. اما هیچوقت سن آندریاس از جاش تکون نمیخورد. بازی بود که هیچوقت فراموش نمیشد. هیچوقت تکراری نمیشد.

  • marvely
   marvely | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   دقیقا همینجور که میگی بود من دور بر همین سال ها
   میرفتم کلوپ با پسرخالم یعنی اون میبردم من بچه بودم اون 12 سالش بود باهم میرفتیم مورتال کمبت بازی میکردیم
   ولی گتاسا رو اصلا تو کلوپ بازی نکردم

   • Kalantaripoor
    Kalantaripoor | ۱۹ دی ۱۴۰۱

    گتا سا ( ایموجی موای)

 • Soap2007
  Soap2007 | ۱۶ دی ۱۴۰۱

  یادمه ۱۲ سالم بود یه سی دی بین کلی سی دی پیدا کردم و وقتی نصبش کردم دیدم عه این جی تی ای وایس سیتیه و نمی‌دونستم اصن جی تی ای چیه بعد ها خونه پسر عموم سن آندریاس پلی دادم و فهمیدم داستان چیه

 • Ilia2008
  Ilia2008 | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  ۶ یا ۷ سالم بود که با پلی استیشن ۲ پسرخاله ام برای اولین بار gta سن آندریاس رو بازی کردم

  اون موقع چیزی از gta نمی دونستم ولی بخاطر تنوع زیاد وسایل نقلیه ساعت ها توش می گشتم

  فقط تو اون دنیای وسیعش می گشتم و لذتی می بردم که تا سالها بعد تجربه دوباره سن آندریاس تبدیل شد به یکی از حسرت هام

 • ‌
  | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  Gta vice city
  حدود ۵ سالم بود
  جالبه اونموقع gta sa رو سیتمم نصب نمیشد و همیشه نسبت به اونایی که gta sa داشتن حسودیم میشد (:
  بعد همین چند سال پیش که همون سیستمو روشن کردم فهمیدم که پارتیشن بندی هاردش از بس بد بود که فضای خالی برای نصب نداشته بد بخت :/

 • PHN
  PHN | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  من از وقتی یادم میاد سن اندرس بازی می کردم بعد صدا نداشت یعنی نه دوبله بود نه انگلیسی حتی رادیو هم نداشت فقط صدای ماشین ها و تفنگ و کلا محیط میومد. هنوز هم بعضی چیتاش یادمه.
  حسویام - ریپ ازحا - آ عه زکمی

 • Os Reza2008 x
  Os Reza2008 x | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  حدود 5 یا 6 سالم بود GTA SA رو گرفتم
  اون موقع نمی دونستم چی هست و رفته بودم گفته بودم یه بازی ماشین سواری می‌خوام و بهم جی تی ای سن آندریس داده بودن اینقدر با این بازی حال کردم و تنها کاری هم که میکردم میزدم به پلیس ها و میرفتم تا پنج ستاره بشم تنها کاری که تو جی تی ای میکردم و یکی دیگه هم میرفتم برا سی جی لباس می‌خریدم خیلی بهم حال میداد وگرنه من تو اون زمان نمی دونستم که جی تی ای داستان هم داره یه چند بار هم جی تی ای سن آندریس رو روی PS2 دوستم بازی کردم که چقدر حال میکردیم می‌رفتیم هواپیما بر می‌داشتیم به قول خودمون می‌رفتیم زمین دومش ستاره دار می‌شدیم حال میداد

 • Killer
  Killer | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  Gta 2
  4 یا 5 سالم بود

 • Amin1216
  Amin1216 | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  اولین بار تو کلوپ آقا ولی San Andreas بازی کردم

 • ali_mohseny
  ali_mohseny | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  یه سوال شما ها هم سر لودینگ gta v پوستتون کنده شده ؟

  • Aryan
   Aryan | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   من تلویزیونو خاموش میکردم وقتی لودینگ تموم شد روشن میکردم
   (البته زمانی که تنها نبودم ?)

  • ori
   ori | ۱۶ دی ۱۴۰۱

   من که دکمه ایکس باکسو میزدم یا بعضی وقتا صفحه رو خاموش میکردم

 • ali_mohseny
  ali_mohseny | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  حدود 6 یا 7 ساله بودم با پسر دایی هام وایس سیتی رو با مانیتور یخچالی بازی میکردیم بعدش هم رو پلی استیشن دو سن آندریاس

 • دکتر توقف(MAS)
  دکتر توقف(MAS) | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  یادمه ۶ ساله بودم مینشتم کنار برادرم که ۱۶ سالش بود گتا سا پلی (?) میداد و من نگاه میکردم. چند وقت بعد هم خودم نشستم پای سیستم و شروع کردم به بازی.یادمه فقط بلد بودم تو شهر بچرخم و چیت بزنم

 • Ali-Khaligh
  Ali-Khaligh | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  یادم نمیاد چندسالم بود ولی هنوز مدرسه نرفته بودم که ین آندریاس رو روی کامپیوترمون که داداشم نمی دونم از کی گرفته بود نصب کرده بود و بازی می کرد. منم مثل همیشه کنارش می نشستمو بازی کردنشو نگاه می کردم و لذت می بردم تا اینکه یه روز مامانم دید تو بازی چرا داداشم داره میره یه جاهای بدبد هیچی دیگه به بابام گفت و بابامم نشست بازی کرد و . . .
  پس از اون روز سن آندریاش توی خونمون تحریم شد تا الان ??
  انشاالله بعد از کنکور میرم که بازیش کنم

 • Terminator
  Terminator | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  دفعه اولی که یک نسخه از سری GTA رو تجربه کردم ، ششم دبستان بودم یا به عبارتی ۱۲ سال ، نسخه سن آندرس ،
  و حالا چه طوری آشنا شدم ؟ : پدرم بعد از حدود پنج شیش سال کامپیوتر قدیمی و ذغالی ( که هنوز هم دارمش ) رو از انباری در آورد و راش انداخت ، و من هم اون زمان یه چیز هایی در مورد ویدئو گیم شنیده بودم و مشتاق تجربه بودم ، برا همین فرداش رفتم به یکی از هم کلاسی هام که خوره گیم بود ، گفتم یه بازی بگو که خفن باشه و رو هر سیستمی بیاد ، گفت مافیا یک و جی تی ای سن آندرس ، و من هر طور شده به پدرم زور شدم جی تی ای سن آندرس رو بریزه و ریخت و منو و داداشم هر روز بعد از مدرسه می‌رفتیم پا پی سی و این بازی رو تجربه می‌کردیم ، و جالب اینجا بود تنها کاری که انجام می‌دادیم می‌رفتیم سوار ماشین می‌شدیم مردمو زیر می‌گرفتیم و و عشق دنیا رو میکردیم ، و با این که این اولین گیم عمرم نبود ، ولی باعث شد که شدیداً به گیم علاقه پیدا کنم . ( یادمه یه کلاب بود منو داداشم پیدا کردیم، همون فرداش به پدرم نشونش دادیم:) ، ولی در کمال تعجب ، کاری نداشت بهمون و گذاشت بازی کنیم
  ، خلاصه با این بازی خیلی خاطره داریم همگی مون
  حالا که این بحث پیش اومد ، آیا مافیا یک اصلی هنوز ارزش تجربه داده ؟

  • masseffect
   masseffect | ۱۵ دی ۱۴۰۱

   اگه گرافیک برات مهم نیست ، انتخاب خیلی خوبیه ، مخصوصا با دوبله فارسی

   • Terminator
    Terminator | ۱۶ دی ۱۴۰۱

    ممنون از پاسخت

  • TLOU_FAN
   TLOU_FAN | ۱۵ دی ۱۴۰۱

   فکر نکنم ولی به خودت بستگی داره دیگه خیلی قدیمیه

   • Terminator
    Terminator | ۱۶ دی ۱۴۰۱

    ممنون از پاسخت

 • Alef
  Alef | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  نافمو با GTA بریدن

 • wolf canibal
  wolf canibal | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  من 15 سالمه پارسال دوستم جی تی ای وی رو به صورت کرک روی pcریخته بود و فایل کرکشو رو روی هاردش داشت یه روز مامانم رفت بیرون و من یک ساعتی تنها بودم و رفتم و از رفیقم گرفتمش و نصبش کردم و چون مامان بابام نمیخواستند که من اینو بازی کنم بهشون نگفتم و هنوز هم نمیدونن

 • Mohammad-Nikhalat-Jahromi
  Mohammad-Nikhalat-Jahromi | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  یادمه جی تی ای وایس سیتی رو شیفتی (!) بازی می کردیم دوم دبستان که بودم ، نیم ساعت نیم ساعت ??

 • xXParzivalXx
  xXParzivalXx | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  میشه گفت برای بیشتری ها سن آندریاس اولین یا حداقل پر خاطره ترین بازی این سری بوده

 • q-mahan-p
  q-mahan-p | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  جی‌تی‌ای‌سن اندریاس-پنج سالگی

 • homan
  homan | ۱۵ دی ۱۴۰۱

  کلاس دوم بودم ،‌یه ایکس باکس ۳۶۰ خریده بودم که روش جی تی ای وی هم بود ،‌چقد سر لودینگ اول دردسر داشتم خدایا ?

مطالب پیشنهادی