ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

Blood Hunt مارول - Banner
کمیک بوک

هر آن چه پیش از خواندن Blood Hunt مارول باید بدانید

در تابستان سال ۲۰۲۴ دنیای مارول با رویداد بزرگ Blood Hunt درگیر خون‌آشام‌ها می‌شود. پس از این که خورشید به ناگاه در آسمان پنهان شد و کره‌ی زمین در تاریکی مطلق فرو رفت، نوبت به ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

در تابستان سال ۲۰۲۴ دنیای مارول با رویداد بزرگ Blood Hunt درگیر خون‌آشام‌ها می‌شود. پس از این که خورشید به ناگاه در آسمان پنهان شد و کره‌ی زمین در تاریکی مطلق فرو رفت، نوبت به ومپایرها رسید تا به انسان‌ها به شکلی جاه‌طلبانه و هماهنگ یورش آورند. حالا کم و بیش همه‌ی قهرمانان زمین درگیر حمله‌ی این نامیراها هستند و باید بجنگند تا جلوی یک فاجعه‌ی خونین را بگیرند.

اگر شما هم می‌خواهید رویداد Blood Hunt مارول را دنبال کنید و کمیک‌های مربوط به آن را بخوانید، در این نوشتار درباره‌ی وضعیت کنونی خون‌آشام‌های دنیای مارول و همچنین تأثیر دگرگونی نابهنگام کره‌ی زمین بر قهرمانان اطلاعاتی به دست خواهید آورد.

وضعیت سرزمین خون‌آشام‌ها

ومپایرها در شماره‌ی ۱ کمیک Blood Hunt به دنیای مارول یورش می‌آورند (برای دیدن سایز کامل روی تصویر تپ/کلیک کنید)
ومپایرها در شماره‌ی ۱ کمیک Blood Hunt به دنیای مارول یورش می‌آورند (برای دیدن سایز کامل روی تصویر تپ/کلیک کنید)

در طی چند سال گذشته، ومپایرهای دنیای مارول درگیر یک جنگ درونی مرگبار و دیگر شکل‌های دست به دست شدن قدرت بودند. نبردی خونین در سری ۲۰۱۸ کمیک Avengers باعث شد تا یک سرزمین پذیرفته‌شده‌ی جهانی برای خون‌آشام‌ها در محل چرنوبیل با نام ومپایرسک (Vampyrsk) به رهبری دراکولا پدیدار شود.

در حالی که دراکولا کنترل دولت حاکم را بر دوش داشت، یک فرقه‌ی رادیکالی از ومپایرها که با نام استراکچر (Structure) شناخته می‌شدند نقشه‌های پلیدی علیه بشریت را دنبال می‌کردند. این فرقه با دشمنی آشکار در برابر انسان‌ها قرار می‌گرفتند تا چندین بار با شماری از قهرمانان مارول درگیر شوند.

رهبر استراکچر در شماره‌ی ۱۸ کمیک Moon Knight کشته شد تا فرمانده‌ای تازه یک سازماندهی بهتر برای این فرقه انجام دهد و همچنین اهداف خشن و بلندپروازانه‌تری را دنبال کند. الآن با عملی کردن یک نقشه برای خلاص شدن از شر آفتاب، استراکچر به دنبال یورشی همه‌جانبه به دنیای مارول است.

مأموریت متوقف‌شده‌ی اونجرز

اونجرز در شماره‌ی ۱۳ کمیک Avengers‌ می‌فهمند که زمانی برای استراحت ندارند (برای دیدن سایز کامل روی تصویر تپ/کلیک کنید)
اونجرز در شماره‌ی ۱۳ کمیک Avengers‌ می‌فهمند که زمانی برای استراحت ندارند (برای دیدن سایز کامل روی تصویر تپ/کلیک کنید)

با بالا گرفتن Blood Hunt مارول و به خطر افتادن آسایش و امنیت بشریت، تواناترین قهرمانان زمین خیلی زود درگیر این رویداد می‌شوند. اعضای کنونی اونجرز شامل کاپیتان مارول، بلک پنتر، کاپیتان آمریکا، آیرون من، ویژن و اسکارلت ویچ می‌شود که پایگاهشان ایمپاسیبل سیتی (Impossible City) است.

در حمله‌هایی که به وسیله‌ی سازمان ضدجهش‌یافتگان ارکیس (Orchis) انجام شد، اونجرز به تازگی برای کمک به ایکس-من سر رسیدند. این گونه بود که انتقام‌جویان با ارکیس در سراسر دنیا درگیر شدند که در بین آن‌ها سنتینال‌هایی پیشرفته وجود دارد تا حتی آیرون من را هم به چالش بکشند. با این وجود، اونجرز زمان کمی داشت تا پیش از یورش خون‌آشامی آماده شود و در ابتدا تنها تماشاگر به تاریکی فرو رفتن کره‌ی زمین بود.

مطلب پیشنهادی
داستان هیولا‌ی گوشت‌خوار مخوف
45 عنوان از بهترین فیلم های زامبی محور تاریخ سینما

مون نایت و میدنایت میشن

از شماره‌ی ۱ سری ۲۰۲۱ کمیک Moon Knight که در آن مارک اسپکتور میدنایت میشن (Midnight Mission) را پایه‌گذاری کرد، مون نایت و هم‌پیمانانش درگیر ومپایرها هستند. گروه میدنایت میشن از کسانی که توسط جامعه مورد کم‌لطفی قرار گرفته‌اند نگهداری می‌کنند که خون‌آشام‌هایی که به طور موثر با انسان‌ها دشمنی ندارند هم شامل آن‌ها می‌شوند. با این که شوالیه‌ی ماه از چندین ومپایر درستکار محافظت کرد ولی رهبر استراکچر را نیز از بین برد تا این فرقه‌ی پلید دچار آشوب شود.

مارک اسپکتور پس از مرگش در هنگام دفاع از نیویورک هویت مون نایت را به دیگر مشت کانشو یعنی هانترز مون (Hunter's Moon) سپرد. ریس (Reese) که یک خون‌آشام خوش‌قلب است هم تبدیل به یکی از رهبران میدنایت میشن شد تا این سازمان در برابر مقلدی خشن قرار بگیرد که خودش را به جای شوالیه‌ی ماه جا زده بود. میدنایت میشن فهمید که این مقلد در واقع ویلنی تاب‌خورده با نام شراود (Shroud) بود که پیوندش با بُعد دارک‌فورس توسط ومپایرها استفاده شد تا در شماره‌ی ۵ کمیک Vengeance of the Moon Knight بتوانند خورشید را پنهان و یورششان را شروع کنند.

دکتر استرنج

دکتر استرنج در جایگاه جادوگر برتر تاریخچه‌ی دور و درازی در نبرد با خون‌آشام‌ها دارد که منجر به کینه‌ای طولانی‌مدت نسبت به خود دراکولا شده است. در واقع، در شماره‌ی ۶۲ کمیک Doctor Strange، استیون استرنج از یکی از وردهای باستانی دارک‌هولد (Darkhold) به اسم مونتسی فورمولا (Montesi Formula) استفاده کرد تا همه‌ی ومپایرهای زمین را از بین ببرد. البته این پیروزی کوتاه بود. به تازگی، استرنج با کلیا (Clea) ازدواج کرد و از آن زمان به پیش این جفت از سنکتوم سنکتورومِ (Sanctum Sanctorum) منهتن سرگرم انجام فعالیت‌هایشان هستند.

استیون به شکل مداوم‌تری با هانترز مون و میدنایت میشن همکاری داشته است و در همین اواخر با آن‌ها همراه شد تا در برابر یکی از دشمنان کهنه‌اش با نام بارون موردو در شماره‌ی ۱۴ کمیک Doctor Strange قرار گیرند. استرنج دقیقاً هنگامی به خانه بازگشت که یورش خون‌آشام‌ها به نیویورک آغاز شد. با این که دکتر استرنج پیش‌تر در برابر ومپایرها پیروز شده است اما این پرسش پیش می‌آید که آیا باز هم می‌تواند در انجام این کار پیروز شود؟ در هر حال، او به تازگی با چندین خون‌آشام آشنا شده است که در جهت منافع انسان‌ها فعالیت می‌کنند.

مطلب پیشنهادی
الن ویک ۲ از آنچه فکر می‌کردیم بیشتر معما دارد!
راهنمای تمامی قفل‌ها و کدهای بازی Alan Wake 2

بلید

بلید پس از شماره‌ی ۱۰ کمیک Blade متفاوت‌تر از همیشه پا به Blood Hunt مارول می‌گذارد (برای دیدن سایز کامل روی تصویر تپ/کلیک کنید)
بلید پس از شماره‌ی ۱۰ کمیک Blade متفاوت‌تر از همیشه پا به Blood Hunt مارول می‌گذارد (برای دیدن سایز کامل روی تصویر تپ/کلیک کنید)

اریک بروکس در چند ماه گذشته مجبور به پذیرش به چندین مصالحه برای محافظت از دنیای مارول در برابر این نامیراهای آزمند شده است. برای نمونه، در شماره‌ی ۴۵ کمیک Avengers او به عنوان کلانتر توسط سازمان ملل متحد انتخاب شد تا یقین پیدا کند سرزمین نوپای ومپایرها تهدیدی برای بقیه‌ی دنیا نیست.

در کنارش، بلید زمانی که طلسم محافظت دخترش در برابر نامیراها به همراه استیون استرنج در کمیک Bloodline: Daughter of Blade از بین رفتن دوباره وارد زندگی بریل بروکس (Brielle Brooks) شد. به عنوان دختر دی‌واکر، بریل برخی از توانایی‌های پدرش را به ارث برده است تا اریک برای آموزشش او را زیر بال و پر خود بگیرد. به این ترتیب این دو کاراکتر در شماره‌ی ۱۰ کمیک Miles Morales: Spider-Man همراه مرد عنکبوتی شدند تا یک لانه‌ی خون‌آشام‌ها را در بروکلین از بین ببرند.

سپس، بعد از این که آدانای پلید توانست بلید را فریب دهد تا او را از زندانش رها سازد و شمشیر جادویی لایت‌برینگر را برایش فراهم کند، دراکولا موفق به قانع کردن بروکس شد تا کمی از خونش را بنوشد و قدرت‌ها و توانایی‌هایش را بهبود ببخشد. هر چند بلید توانست در شماره‌ی ۱۰ کمیک Blade آدانا را شکست دهد اما وضعیت کنونی تازه‌اش باعث شد تا خشن‌تر و ناپایدارتر از پیش باشد و مایه‌ی نگرانی اطرافیانش شود. در هر صورت، اریک بروکس هنوز هم یکی از بهترین قهرمانانی‌ست که می‌تواند در برابر ومپایرها در رویداد Blood Hunt مارول بایستد.

دکتر دووم

همانند همیشه، برجسته‌ترین اولویت دکتر دووم مطمئن شدن از امنیت سرزمینش لاتوریا (Latveria) در برابر خطرات بیرونی‌ست که شامل خون‌آشام‌ها هم می‌شود. به لطف مهارت ویکتور ون دووم در زمینه‌های جادو و تکنولوژی، مرزهای لاتوریا کم و بیش در برابر ومپایرها در امان هستند. هر چند، در حالی که دووم یقین دارد که لاتوریا امن‌ترین مکان در برابر خون‌آشام‌های دنیای مارول به شمار می‌آید اما غرور او همیشه مایه‌ی سقوطش بوده است.

دکتر دووم که آماده است تا دست‌هایش را خونین کند و زمانی که نبرد خون‌آشامی شدت بگیرد پا به معرکه خواهد گذاشت. اکنون که ون دووم یکی از برترین جادوگران کره‌ی زمین محسوب می‌شود، توانایی‌های جادویی‌اش می‌توانند حالا که سنکتوم سنکتوروم و دکتر استرنج مورد حمله قرار گرفتند بیش از پیش کاربردی باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • "The GUY"
  "The GUY" | 2 هفته قبل

  سری اونجرز ۲۰۱۸ خیلی به طرفدار های مارول خیانت کرد و واقعا باعث شد که زده بشیم از کمیک ها.
  تا اونجا که من خوندم حدود شش تا خط داستانی و ایونت رو روی توی ۵۰ شماره جا دادند.
  و همین باعث شد همه چیز احمقانه به نظر برسه. توی یکی از همین خطوط داستانی،
  تونی استارک یهو گم میشه توی زمان و توسط مفیستو میره به یک میلیون سال قبل!
  بعد اونجرز عین خیالشون که نیست هیچ.
  بدون اینکه هیچ حرفی از نبود تونی بزنند زره آیرون من رو بر می دارن میدن بلک ویدو و میرن فضا. همینقدر احمقانه پوچ و مضحک.
  اولا اینکه اون استارک اسکل توی یک میلیون سال قبل به مدت ۶ ماه، بدون هیچ تکنولوژی و وسیله ای، چی می خورد و چی می پوشید؟؟
  ثانیا دزد و راهزن صحرا هم که باشی اول نگاه می کنی ببینی صاحب زره کجاست بعد بر میداری بری. نه اینکه کاپیتان مارول بدون هیچ اهمیت دادنی بگه تونی دو سه روزه نیست، ناتاشا تو زره رو بردار بریم.
  این حماقت های نویسنده های مارول، باعث شده که چند ساله اخیر هیچ هایپ خاصی برای رویداد های مارول نداشته باشم. وقتی جون استارک برای نزدیک ترین رفقاش فاقد اهمیته منِ مخاطب چرا باید به زنده یا مرده بودنش اهمیت بدم.

مطالب پیشنهادی