ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

معرفی اسکیپ روم تابوت

آرامش ابدی در تابوت چوبی

۲۳ آبان ۱۳۹۸ ذخیره
۱ دیدگاه

بعد از آنکه در «احضار» خودمان را در خانه‌ای تسخیر شده یافتیم، در اتاق فرار طاعون برای نجات جانمان معما حل کردیم و در نهایت در سرقت در نقش آدم‌های بد داستان فرو رفتیم و به دفتر کاراگاه معروف شهر دستبرد زدیم؛ حالا وقتش رسیده در یکی دیگر از اسکیپ روم‌ های نسبتا ترسناک مجموعه Escaperoom یعنی «تابوت» پرده از اسرار شهر شوم و نفرین شده شارلوت‌هیل برداریم.

شهری که در آن سال‌هاست این رسم جریان دارد که هنگام به دنیا آمدن نوزادی جدید، درخت کاجی به نامش بر فراز تپه‌های خارج از شهر می‌کارند و در زمان مرگش آن را از ریشه قطع می‌کنند تا از چوب همان برایش تابوتی بسازند. همه‌چیز خوب و خوش به نظر می‌رسد نه؟ اما شارلوت‌هیل یک راز ترسناک در خودش دارد که کمتر کسی جرات می‌کند در مورد آن حرف بزند چی برسد که در موردش تحقیق کند.

هر از چند گاهی یکی از جوانان شهر گم و گور می‌شود انگار که آب شده و داخل زمین فرو رفته باشد، بدون هیچ ردپا و شواهدی. مردم محلی به تابوت‌ساز شهر شک دارند اما هیچکس جسارت موشکافی محل کارش را ندارد، البته به جز یک تیم از افراد شجاع و کنجکاو که بله درست حدس زدید، شما باشید. پس در ادامه با ویجیاتو همراه باشید تا نگاهی دقیق‌تر به اسکیپ روم تابوت داشته باشیم اما قبل از آن دعوت می‌کنیم تیزر کوتاه این اتاق را تماشا کنید.

اگر اسکیپ روم‌هایی مثل احضار و طاعون را به عنوان ترسناک و در یک سمت طیف و اتاق ساده‌ای چون سرقت را هم در سمت دیگر طیف قرار دهیم، تابوت به نحوی در وسط قرار می‌گیرد. به بیان ساده‌تر، تابوت اتاقی ترسناک به حساب نمی‌آید و بهتر است در توصیف آن از عبارت «دلهره‌آور» استفاده کنیم.

در تمام مدت زمان تجربه این اسکیپ روم، خبری از المان‌های وحشت و مواردی مثل جامپ اسکر نیست اما اتمسفر رعب‌آور و فضاسازی عالی هم تابوت را از اتاق‌های عادی جدا می‌کند. همچنین این اتاق فرار نیز مثل باقی اتاق‌های دیگر شگفتی‌ها و سورپرایز‌های خاص خودش را دارد که از لحاظ اجرا کاملا مناسب و دقیق هستند و تنها برخی از آن‌ها با سناریو چندان سنخیتی ندارند.

از لحاظ فضا و بزرگی نیز تابوت یکی از بزرگترین اتاق‌های فرار مجموعه به حساب می‌آید و خوشبختانه تیم طراحی به خوبی توانسته از جای جای اتاق استفاده درستی ببرد. احتمالا گفتنش دیگر تا الان تکراری شده باشد اما باز هم باید اشاره کنیم که دکوراسیون و چینش وسایل اتاق فرار تابوت نیز کاملا هماهنگ با سناریو و فضا است.

اسکیپ روم تابوت
به نظرم یک اسکیپ روم وقتی کارش را در فضاسازی و طراحی درست انجام می‌دهد که برای یک ساعتی که در اتاق حبس هستید، واقعا حس کنید درون سناریو بازی غرق شدید. تابوت نیز شاید در غرب تهران واقع باشد اما به محض پا گذاشتن به داخل آن، واقعا حس می‌کنید در شهری خیالی به نام شارلوت‌هیل هستید و این محل کار واقعی یک تابوت‌ساز است.

از فضاسازی و دکوراسیون که فاصله بگیریم، بدون شک اولویت مهم‌تر کیفیت معماها و طراحی آن‌هاست. سختی یا آسانی معماها خود یک مسئله است، منطقی یا غیرمنطقی بودن آن‌ها مسئله‌ای دیگر. تابوت طبق گفته سایت مجموعه، از اتاق فرارهای نسبتا سخت به حساب می‌آید اما این سختی در هیچ کدام از بخش‌ها به شکل اعصاب‌خوردکن احساس نمی‌شود.

اشتباه نکنید، تنوع معماها بسیار بالاست و آن سیر خطی که در برخی از اتاق‌های فرار دیگر می‌بینیم، اصلا در تابوت دیده نمی‌شود. بسیاری از سرنخ‌هایی که پیدا می‌کنید ممکن است حتی تا آخرین لحظه هم به کارتان نیایند ولی راه‌حل هیچ کدام از آن‌ها نامفهوم، گنگ یا غیرمنطقی نیست.

اسکیپ روم تابوت
برای تجربه اسکیپ روم تابوت باید بین ۴ الی ۷ نفر باشید که توصیه ما تیم ۵ نفره است اما با توجه به فضای مناسب اتاق، تعداد بیشتر و ماکزیمم ۷ نفر هم باعث نمی‌شود احساس شلوغی کنید. راستی توصیه می‌کنیم ترافیک و نبود جا پارک منطقه بازی در روزهای کاری را هم حتما لحاظ کنید.

در ادامه می‌توانید اطلاعات کلی اتاق فرار تابوت از میزان سختی و هزینه گرفته تا لوکیشن و آدرس دقیق آن را مشاهده کنید. برای رزرو اتاق می‌توانید به صفحه این بازی در سایت Escaperoom.ir مراجعه، روز و ساعت مورد نظرتان را مشخص کنید. همچنین با توجه به محبوبیت بالای اتاق‌ها، بهتر است از چند روز قبل این کار را انجام دهید.


اسکیپ روم تابوت

کپی شد https://vgto.ir/1ly
نظرات (۱)
0 0 امتیاز
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
erfan

این .وزوها رفتن محل کار تابوت ساز رو‌بگردن با این قیافه ها‌شون .. :)))))