۴ رمان گرافیکی که شب‌ها شما را بیدار نگه می‌دارند

آخرین باری که شب را غرق در دنیای داستان سپری کردید کِی بود؟

۴

هر داستانِ خلق شده توسط یک نویسنده علمی-تخیلی که از کشف یک پدیده فیزیکی، یک سیاره و یا حتی تغییرات بیولوژیکی پرده برمی‌دارد، الهام بخش دنیایی خیالی است که زیبایی‌های خاص و عجیب خود را دارد. این 4 رمان گرافیکی جذاب که در ادامه قصد معرفی آن‌ها را داریم به مخاطبانشان دنیاهایی متفاوت را نشان می‌دهند و راه‌های جدیدی برای رو به رو شدن با زندگی حال حاضر را معرفی می‌کنند. کسی از کجا می‌داند، شاید بخشی از این داستان‌های علمی-تخیلی نیز مثل موارد که از گذشته سراغ داریم روزی تبدیل به واقعیت شوند! در ادامه با ویجیاتو همراه باشید.

X’ed

خلق شده توسط چارلز برنز (Charles Burns)

اگر ناگهان سر و کله گربه‌ای که سال‌ها پیش به شما گفته بودند زیر ماشین رفته در اتاق خوابتان پیدا شود، آیا به دنبالش وارد سوراخی اسرار آمیز در دیوار می‌شدید؟ اگر شروع به ورق زدن صفحات این رمان گرافیکی مُشَوِش کنید، می‌فهمید که آن سوی این دیوار چه رازها و عجایبی انتظار شما را می‌کشند. X’ed مناسب کسانی است که به ارتباط بین رویاها و دنیای واقعی فکر می‌کنند.

On a Sunbeam

خلق شده توسط تیلی والدن (Tillie Walden)

این رمان گرافیکی که توانسته جایزه آیزنر سال 2018 را به خود اختصاص دهد (جایزه‌ای در دنیای رمان‌های گرافیکی و کمیک بوک‌ها که معادل با جایزه اسکار در صنعت فیلم‌سازی است) و نظر منتقدین را به خود جلب کند، رابطه بین دو دختر جوان را بازگو می‌کند که در فضا و زمان متفاوت قرار گرفته‌اند. خوانندگان On a Sunbeam از خطوط زمانی مختلف که با رنگ‌های متفاوتی رنگ آمیزی شده‌اند و بیش از 500 صفحه از طراحی‌های زیبا لذت خواهند برد.

Kindred: A Graphic Novel Adaptation

خلق شده توسط اکتاویا باتلر (Octavia Butler)

اگر تا به حال از داستان‌های اکتاویا باتلر چیزی نخوانده‌اید، این اقتباس گرافیکی از داستان کلاسیک Kindred (تاریخ انتشار در ماه ژوئن سال 1979) نقطه آغاز خوبی است. رمان گرافیکی Kindred توسط جان جننینگز (John Jennings) تصویرسازی شده و دامیان دافی (Damian Duffy) مسئول نوشتن اسکریپت آن بوده است.

داستان Kindred، برده‌داری در ایالات متحده آمریکا از دید دانا (Dana) روایت می‌کند. دانا دختر جوان سیاه پوستی است که در زمان جا به جا می‌شود، آن هم بین زندگی حال حاضر خود در دهه 70 میلادی به عنوان یک نویسنده ساکن کالیفرنیا و آمریکای قبل از جنگ داخلی.

A Wrinkle in Time: The Graphic Novel

اقتباس شده توسط هوپ لارسون (Hope Larson)

شاید عده‌ای از بزرگ‌ترها مگ مری (Meg Murry) را از دوران کودکی‌شان به یاد بیاورند و متوجه تأثیر گذاری او روی قهرمانان زن دنیای مدرن مثل هرماینی گرنجر (Hermione Granger) دنیای هری پاتر و کتنیس اوردین (Katniss Everdeen) دنیای هانگر گیمز شوند. مخاطبان جوان هم احتمالاً او را از فیلم اقتباس شده سال 2018 به کارگردانی ایوا دوورنی به یاد دارند.

این رمان گرافیکی اقتباسی (تاریخ انتشار در ماه اکتبر سال 2012) خلق شده توسط هوپ لارسون شخصیت‌های مگ، چارلز و کلوین را برای بازگو کردن ماجراجویی‌‌شان در بین دنیاهای مختلف را دوباره دور هم جمع می‌کند. آن هم از طریق یک رسانه که همه می‌توانند از آن لذت ببرند.

منبع: Popular Science

.کپی شد https://vgto.ir/1ox

4
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
2 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
3 نویسندگان دیدگاه
Alirezaمحمدرضا صفریامیر آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Alireza
مهمان
Alireza

چجوری باید اینارو گیر بیاریم؟!😕

امیر
مهمان
امیر

ویجیاتو یکم به عکسات توجه کن . اون چیه اولین عکس سمت راست ردیف وسط
عکس تیتر رو میگم

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...