ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیرون میدن - Banner
سرگرمی

معرفی آیرون میدن – رقیب حسود بلک ویدو

آیرون میدن دنیای کمیک‌های مارول که شخصیتی چندان شناخته شده نیست، مانند همان ماسک سیاه فلزی عاری از احساسی که بر صورتش می‌زند، هنوز شکل خاصی به خود نگرفته و مسیر مشخصی را دنبال نمی‌کند. ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۷ تیر ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

آیرون میدن دنیای کمیک‌های مارول که شخصیتی چندان شناخته شده نیست، مانند همان ماسک سیاه فلزی عاری از احساسی که بر صورتش می‌زند، هنوز شکل خاصی به خود نگرفته و مسیر مشخصی را دنبال نمی‌کند.

این شخصیت در سال ۱۹۸۳ و در کمیک Marvel Fanfare به عنوان آدمکشی که به دنبال گیر انداختن ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) است، پا به دنیای کمیک‌های گذاشت. این آدمکش نقابدار با نام واقعی نام ملینا ووستوکوف شناخته می‌شود و تمام فکر و ذکرش انتقام گرفتن از بلک ویدو است.

شناسنامه آیرون میدن (Iron Maiden)

- اولین حضور: شماره ۱۱ کمیک Marvel Fanfare (انتشار در ماه نوامبر سال ۱۹۸۳)
- ناشر: مارول
- خالقان: رالف ماکیو (Ralph Macchio) و جورج پرز (George Pérez)
- نام واقعی: ملینا ووستوکوف (Melina Vostokoff)
- کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه:
شماره ۱۱ و ۱۲ کمیک Marvel Fanfare (انتشار در ماه نوامبر سال ۱۹۸۳ و ماه ژانویه سال ۱۹۸۴)


آیرون میدن کیست؟

ملینا ووستوکوف مأمور سابق جماهیر متحد شوروی است که در کمیک‌ها با نام مستعار آیرون میدن فعالیت می‌کند و نسبت به ناتاشا رومانوف کینه دیرینه‌ای دارد. این دو شخصیت یکدیگر را از زمانی می‌شناسند که هر دو تحت نظارت دولت جماهیر شوروی به فعالیت می‌پرداختند. هر چند در نهایت هر دوی این جاسوسانِ ماهر، فعالیتِ مستقلی را آغاز کردند. آن‌ها وقتی دوباره با هم رو به رو شدند که آیرون میدن در شماره ۱۱ کمیک Marvel Fanfare به عنوان عضوی از یک گروه آدمکشی برای نابود کردن بلک ویدو فرستاده شده بود.اوریجین آیرون میدن

آیرون میدن روی کاور شماره ۱۲ کمیک Marvel Fanfare (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
آیرون میدن روی کاور شماره ۱۲ کمیک Marvel Fanfare (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

برای سال‌ها هیچ توجهی به دستاوردهای من نشد، همیشه زیر سایه کارهای درخشان‌تر بلک ویدو قرار گرفتند. حالا من انتقام آن تحقیرها را خواهم گرفت… و تو را هم در این روند نابود می‌کنم.

آیرون میدن خطاب به بلک ویدو وقتی در برابر او قرار گرفت

ملینا ووستوکوف به عنوان عضو سابق سازمان جاسوسی روسیه از زندگی زیر سایه بلک ویدو خسته شده بود. بنابراین با هویت آیرون میدن مصمم بود تا به عنوان یک جاسوس و آدمکش برای خودش اسم و رسمی دست و پا کند.

وقتی برای بار دیگر در برابر همکار قدیمی‌اش قرار گرفت، عضوی از گروه آدمکش‌هایی بود که برای نابود کردن ناتاشا روانه شده بودند. ووستوکوف تقریباً ماموریتش را کامل کرده بود اما ناگهان خود را در وضعیتی دید که شکست خورده. آن هم نه به دست بلک ویدو، بلکه به دست مأمور جیمی وو (Jimmy Woo).

ملینا ووستوکوف در بقیه دوران حضورش در دنیای کمیک‌ها تبدیل به شخصیتی کم رنگ شد که بیش‌تر در پسِ صحنه اتفاقات قرار می‌گرفت. او در سال ۱۹۹۱ و در یکی از خطوط داستانی کاپیتان آمریکا به نام The Superia Stratagem، به گروهی از ابر ویلن‌ها به اسم فمیزونس (Femizons) پیوست که در نهایت به دست راست سوپریا (Superia) تبدیل شد.

هیچ چیز دیگری در مورد گذشته آیرون میدن یا هدف و دلیل واقعی‌اش از انتقام گرفتن از ناتاشا رومانوف مشخص نشده است، با این حال در کمیک‌های دیگری مثل Thunderbolts و Hulk: Winter Guard باز هم نقشی کم رنگ و پسِ صحنه‌ای داشته.


قدرت‌ها و توانایی‌های آیرون میدن

من می‌تونم در برابر هر حمله‌ای مقاومت کنم. هر حمله‌ای. من آیرون میدن هستم.

ملینا ووستوکوف خطاب به بلک ویدو در شماره ۱۲ کمیک Marvel Fanfare

زره تماماً فلزی و قابل انعطافی که آیرون میدن به تن دارد، نه تنها به او نیروی زیادی می‌دهد بلکه باعث می‌شود نسبت به حملات فیزیکی غیرقابل نفوذ باشد. حتی نیش ویدو (Widow’s Bite)؛ قطعه‌ای الکتریکی که از طریق سلاح‌های روی مچ‌های بلک ویدو شلیک می‌شود نیز تأثیری روی این زره ندارد.

ملینا ووستوکوف علاوه بر برخورداری از یک زره مجهز، در مبارزات تن به تن، خبر چینی، جاسوسی و آدمکشی نیز مهارت‌های بالایی دارد.آیرون میدن خارج از دنیای کمیک‌ها

آیرون میدن/ملینا ووستوکوف در فیلم Black Widow با بازی ریچل وایس
آیرون میدن/ملینا ووستوکوف در فیلم Black Widow با بازی ریچل وایس

از آن جایی که ملینا تا به امروز نقشی بسیار کوچک را در دنیای مارول بازی کرده، خیلی جای تعجب ندارد که ببینیم تا به حال حضوری در سریال‌ها یا حتی بازی‌های ویدیویی اقتباس شده از کمیک‌های مارول نداشته است.

هر چند قرار است این شخصیت را با بازی ریچل وایس در فیلم Black Widow ببینم و چنین چیزی مطمئناً می‌تواند باعث شود تا اوضاع برای آیرون میدن فرق کند و با شناخته‌تر شدنِ او، بیش‌تر در موردش ببینیم و بخوانیم.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)

مطالب پیشنهادی