ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

ملینا ووستوکوف در فیلم Black Widow کیست؟

کسی که با هویت آیرون میدن نیز شناخته می‌شود

۰
انارگیفت

آیرون میدنِ (Iron Maiden) دنیای کمیک‌های مارول مانند همان ماسک سیاه فلزی عاری از احساسی که بر صورتش می‌زند، هنوز چندان شناخته شده و شکل گرفته نیست. این شخصیت در سال 1983 و در کمیک Marvel Fanfare به عنوان آدمکشی که به دنبال ناتاشا رومانوف بود، پا به دنیای کمیک‌های گذاشت. نام واقعی او ملینا ووستوکوف (Melina Vostokoff) است و می‌دانیم که ریچل وایس نقشی با همین نام را در فیلم Black Widow در سال 2020 ایفا خواهد کرد. اما به جز این موارد، اطلاعات بیش‌تری از ورژن لایو اکشن آیرون میدن در دسترس نیست.

در صورتی که از دستتان در رفته بود: اولین تریلر فیلم Black Widow منتشر شد [با زیرنویس فارسی تماشا کنید]

بنابراین در این مقاله نگاهی کوتاه به دوران حضور این شخصیت در دنیای کمیک‌ها می‌اندازیم. این آدمکش مرموز دنیای مارول کیست؟ چه نقشی را در دنیای سینمایی مارول بازی خواهد کرد؟ در ادامه با ویجیاتو همراه باشید تا نگاهی به این آدمکش نقابدار که تشنه انتقام است، داشته باشیم.

ملینا ووستوکوف کیست؟
ملینا ووستوکوف (با بازی ریچل وایس) در کنار یلنا بلووا (با بازی فلورنس پیو) در اولین تریلر فیلم Black Widow

ملینا ووستوکوف (با بازی ریچل وایس) در کنار یلنا بلووا (با بازی فلورنس پیو) در اولین تریلر فیلم Black Widow

ملینا ووستوکوف مامور سابق جماهیر متحد شوروی است که در کمیک‌ها تحت عنوان آیرون میدن فعالیت می‌کند و نسبت به ناتاشا رومانوف کینه دیرینه‌ای دارد. این شخصیت‌ها همدیگر را از وقتی می‌شناسند که هر دو تحت نظارت دولت جماهیر شوروی به فعالیت می‌پرداختند. هر چند هر دو این جاسوسان ماهر در نهایت فعالیت مستقلی را آغاز کردند. آن‌ها وقتی دوباره با هم رو به رو شدند که آیرون میدن در شماره 11 کمیک Marvel Fanfare (منتشر شده در ماه نوامبر سال 1983) به عنوان عضوی از گروه آدمکش‌ها برای نابود کردن بلک ویدو فرستاده شد.

سرآغاز ملینا ووستوکوف

آیرون میدن وقتی با بلک ویدو رو به رو شد به او گفت: «برای سال‌ها هیچ توجهی به دستاوردهای من نشد، همیشه زیر سایه کارهای درخشان‌تر بلک ویدو قرار گرفتند. حالا من انتقام آن تحقیرها را خواهم گرفت… و تو را هم در این روند نابود می‌کنم.»

ملینا ووستوکوف به عنوان عضو سابق سازمان جاسوسی روسیه از زندگی زیر سایه بلک ویدو خسته شده بود. بنابراین با هویت آیرون میدن مصمم بود تا به عنوان یک جاسوس و آدمکش برای خودش اسم و رسمی بر هم بزند.

وقتی برای بار دیگر در برابر همکار قدیمی‌اش قرار گرفت، عضوی از گروه آدمکش‌هایی بود که برای نابود کردن ناتاشا روانه شده بودند. ووستوکوف تقریباً ماموریتش را کامل کرده بود اما ناگهان خود را در وضعیتی دید که شکست خورده. آن هم نه به دست بلک ویدو، بلکه به دست مأمور جیمی وو (Jimmy Woo – جیمی وو همان مأمور پلیسی است که نقش او در فیلم Ant-Man and the Wasp توسط رندل پارک به اجرا درآمد).

نجات بلک ویدو به کمک مأمور جیمی وو

نجات بلک ویدو به کمک مأمور جیمی وو

ملینا ووستوکوف در بقیه دوران حضورش در دنیای کمیک‌ها تبدیل به شخصیتی کم رنگ شد که بیش‌تر در پسِ صحنه اتفاقات قرار می‌گرفت. او در سال 1991 و در یکی از خطوط داستانی کاپیتان آمریکا به نام The Superia Stratagem به گروهی از ابر ویلن‌ها به اسم فمیزونس (Femizons) پیوست که در نهایت به دست راست سوپریا (Superia) تبدیل شد.

هیچ چیز دیگری در مورد گذشته‌اش یا هدفش از انتقام نسبت به ناناشا رومانوف مشخص نشده است، با این حال در کمیک‌های دیگری مثل Thunderbolts و Hulk: Winter Guard باز هم نقشی کم رنگ و پسِ صحنه‌ای داشته.

شناسنامه ملینا ووستوکوف
  • اولین حضور: شماره 11 کمیک Marvel Fanfare (ماه نوامبر سال 1983)
  • ناشر: مارول
  • خالقان: جورج پرز و رالف ماکیو
  • نام مستعار: آیرون میدن
  • تیم‌هایی که در حال حاضر در آن‌ها عضویت دارد: بدون تیم (قبلاً عضو فمیزونس و تاندربولتز بوده)
  • کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه: شماره 11 و 12 کمیک Marvel Fanfare
قدرت‌ها و توانایی‌های ملینا ووستوکوف
آیرون میدن در تقابل با بلک ویدو

آیرون میدن در تقابل با بلک ویدو

من می‌تونم در برابر هر حمله‌ای مقاومت کنم. من آیرون میدن هستم.

– ملینا ووستوکوف خطاب به بلک ویدو در شماره 12 کمیک Marvel Fanfare

زره تماماً فلزی و قابل انعطافی که آیرون میدن به تن دارد، نه تنها به او نیروی زیادی می‌دهد بلکه باعث می‌شود نسبت به حملات فیزیکی غیرقابل نفوذ باشد. حتی نیش ویدو (Widow’s Bite – قطعه‌ای الکتریکی که از طریق سلاح‌های روی مچ‌های بلک ویدو شلیک می‌شود) نیز تأثیری روی زره ندارد.

آیرون میدن علاوه بر برخورداری از یک زره مجهز، در مبارزات تن به تن، خبر چینی، جاسوسی و آدمکشی نیز مهارت‌های بالایی دارد.

ملینا ووستوکوفِ ریچل وایس در فیلم Black Widow
ریچل وایس که به ایفای نقش ملینا ووستوکوف در فیلم Black Widow می‌پردازد

ریچل وایس که به ایفای نقش ملینا ووستوکوف در فیلم Black Widow می‌پردازد

با توجه به این که هیچ پیش زمینه داستانی برای این شخصیت بازگو نشده، داستان آیرون میدن در دنیای سینمایی مارول می‌تواند کاری کاملاً ابتکاری باشد. از حرف‌های رچل وایس می‌توان این را برداشت کرد که به نظر ملینا ووستوکوف نقش آنتاگونیست داستان را در فیلم Black Widow بازی می‌کند.

وایس در رویداد سن دیگو کمیک کان درباره این شخصیت گفت: «ملینا از وقتی که فیلم شروع می‌شود برای پنج بار در برنامه اتاق سرخ بلک ویدو شرکت کرده. از وقتی که یک کودک بوده [در این برنامه] شرکت کرده، بنابراین جاسوس و آدمکشی بسیار کامل است.»

حتماً اگر تریلر منتشر شده از فیلم Black Widow را تماشا کنید، متوجه می‌شوید که ملینا در یک صحنه لباس بلک بلک ویدو را به تن دارد. همچنین به نظر او عضوی از همان «خانواده» است که ناتاشا رومانوف، یلنا بلووا و رد گاردین (کاپیتان روسیه!) هم در آن حضور دارند.

با تمام اطلاعاتی که از فیلم منتشر شده ولی هنوز هم نمی‌توان به جواب این سوال رسید که قرار است برای شخصیت‌های این فیلم چه ماجرایی اتفاق بیافتد. آیا قرار است تسک‌مستر (Taskmaster)، ویلن زره پوشی که ناتاشا با او در تریلر می‌جنگید، نسخه‌ای از ملینا ووستوکوف در دنیای سینمایی مارول باشد؟ هنوز هیچ نامی برای بازیگری که نقش تسک‌مستر را بازی می‌کند اعلام نشده. ممکن است این مسیری جدید برای شخصیت ملینا ووستوکوف باشد؟

ملینا ووستوکوف در سریال‌ها و بازی‌های ویدیویی

از آن جایی که ملینا تا به امروز نقشی بسیار کوچک را در دنیای مارول بازی کرده، خیلی جای تعجب ندارد که ببینیم تا به حال حضوری در سریال‌ها یا حتی بازی‌های ویدیویی اقتباس شده از کمیک‌های مارول نداشته است.

هر چند شاید با اکران فیلم Black Widow در اول ماه مه سال 2020 (دوازدهم اردیبهشت ماه سال 1399) این وضعیت برای او فرق کند و از این به بعد ممکن است بیش‌تر در موردش ببینیم و بخوانیم.

با وجود حضور شخصیت‌های زیاد از گذشته بلک ویدو که در یک داستان جمع شده‌اند، انتظار می‌رود تا فیلم Black Widow تبدیل به یک ماجرای پر از اکشن با حال و هوای جاسوس بازی، آدمکشی و خبر چینی شود که اسرار زیادی را برای ارائه مخفی کرده.

منبع: IGN

.کپی شد https://vgto.ir/225

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...