ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

مارول می‌خواهد کنترل دی‌سی را به دست بگیرد

اتفاقی مهم برای دنیای کمیک بوک‌ها

۸
انارگیفت

جدیداً شایعاتی به گوش می‌رسد که بعد از اخراج شدن دن دی‌دیو توسط AT&T، ممکن است کوین فایگی کنترل دی‌سی را به دست بگیرد.

شنیده شده که AT&T اصلاً از تلاش دی‌دیو برای ریبوت کمیک‌های دی‌سی با رویداد 5G (نسل پنجم) راضی نبوده، ریبوتی که در آن شخصیت‌های کلاسیک توسط نمونه‌های مدرنشان جایگزین می‌شدند. همچنین گفته شده که دن دی‌دیو با اسکات اسنایدر، یکی از نویسندگان مشهور کمیک‌ها بتمن، به اختلاف خورده چرا که اسنایدر علاقه‌ای نداشت کمیک‌هایی که خلق می‌کند در ریبوت 5G نقشی داشته باشند. همین اختلاف باعث بروز مشکلاتی در دی‌سی شده بود.

به دنبال تمام این ماجراها بود که دی‌دیو توسط سران کمپانی‌های AT&T و Warner Bros از نقش داشتن در روند خلق و انتشار کمیک‌های دی‌سی اخراج شد. به نظر AT&T علاقه‌ای به انجام ریبوت 5G ندارد؛ چرا که شخصیت‌های کلاسیک کمیک‌های دی‌سی اشتراکات زیادی با فیلم‌ها، سریال‌ها و چندین محصول دیگر دارند. همان بخش‌هایی که در حال حاضر بخش اعظمی از درآمد کمپانی دی‌سی را تشکیل می‌دهند.

گفته شده که AT&T در نظر دارد تا به جای نویسندگان کمیک‌ها از نویسندگان فیلم‌ها و سریال‌های هالیوود (نویسندگانی که سابقه کاری اثبات شده‌ای دارند) در خلق کمیک‌ها استفاده کند. به عنوان مثال جیمز گان (که کارگردانی فیلم The Suicide Squad را بر عهده دارد) ممکن است یک کمیک بنویسد یا گرگ برلانتی (از تهیه کنندگان و نویسندگان اروورس) به دنیای کمیک‌ها وارد شود. حتی شاید جی جی آبرامز که همکاری جدیدی را با وارنر آغاز کرده نیز وارد این مجموعه شود. آبرامز قبلاً به کمک پسرش کمیکی برای اسپایدرمن نوشت که استقبال خوبی هم از آن شد.

همچنین وجود شخصیت‌های جدید رویداد 5G مثل بتمنِ سیاه با بتمن رابرت پتینسون که در حال آماده شدن برای اکران روی پرده‌ها سینما است هماهنگی ندارد و چنین چیزی می‌تواند تمام بازاریابی‌ها و تبلیغات‌های مربوط را تحت الشعاع قرار دهد. مارول نیز قبلاً با سری Marvel Now سعی به انجام چنین کاری کرده بود که به طرز مفتضحانه‌ای شکست خورد.

AT&T در نظر دارد تا لایسنس دی‌سی را به مارول بدهد

شایعه شده که AT&T به این فکر می‌کند تا به طور کامل از قسمت نشر خارج شود و اگر ممکن باشد کنترل دی‌سی را به شرکتی دیگر (احتمالاً مارول) واگذار کند. هر چند AT&T نمی‌خواهد کاملاً کمپانی دی‌سی را بفروشد چون که ارزش‌های زیاد این دنیای خیالی (با وجود شخصیت‌هایی مثل سوپرمن، بتمن و واندروومن) را می‌بیند.

همچنین برخی از مخاطبان و تحلیلگران ادعا می‌کنند صحبت‌های واگذاری دی‌سی به مارول شایعه‌ای است که خود AT&T و وارنر آن را به راه انداخته‌اند تا واکنش طرفداران را ببینند. هر چند هنوز هم نمی‌توان این احتمال را رد کرد که ممکن است به جای انتشار کمیک‌های دی‌سی، کنترلِ این کمپانی را به مارول بدهند تا آن‌ها از شخصیت‌های دی‌سی استفاده و سود حاصل را به کمپانی‌های صاحب دی‌سی پرداخت کنند.

حتی بعضی از مخاطبان این تئوری را ارائه داده‌اند که به دست گرفتن کمیک‌های دی‌سی توسط مارول ممکن است باعث شود تا کوین فایگی (که به تازگی مسئول بخش انتشارات مارول نیز شده است) بتواند از بعضی از شخصیت‌های دی‌سی فیلم بسازد و یا حتی آن‌ها را وارد دنیای سینمایی مارول کند.

با این که خیلی طول کشید و بگیرد و ببند زیادی نیز پشت آن بود اما دیزنی و سونی توانستند برای استفاده بیش‌تر از اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول به توافق برسند، پس چرا شخصیت‌های دی‌سی دچار چنین سرنوشتی نشوند؟ مخصوصاً که ظاهراً AT&T علاقه خودش را برای انتشار کمیک‌ها از دست داده است.

شاید یک نکته جالب دیگر نیز باشد که بتوانیم به آن اشاره کنیم. در ماه دسامبر و در شماره آخر کمیک Doomsday Clock، جف جانز اشاره‌ای به یک کراس‌آور بین دنیای کمیک‌ها دی‌سی و مارول کرد. شاید کمیک Doomsday Clock زمان نابودی دی‌سی را لحظه شماری می‌کرد…

حال باید منتظر ماند و دید نتیجه این اتفاقات و ماجراها بین غول‌های سرگرمی آمریکایی چه خواهد شد. نظر شما چیست؟ آیا این اتفاق می‌افتد و اگر بیافتد، برای مخاطبان خوشایند خواهد بود؟ یا در تمام این اتفاقات فقط کمپانی‌ها هستند که به هدف خود یعنی پول بیش‌تر می‌رسند و لذتی برای طرفداران وجود نخواهد داشت؟ دیدگاه‌های خود را در قسمت نظرات با ویجیاتو به اشتراک بگذارید.

منبع: Cosmicbook

.کپی شد https://vgto.ir/33h

8
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
6 نظرات
2 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
7 نویسندگان دیدگاه
اردشیرReza_Darkappa-Mr. Saxobeatآرش پارساپور آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
اردشیر
مهمان
اردشیر

دیگه واقعا مسخره میشه

Reza_Dark
مهمان
Reza_Dark

هرگز نباید چنین اتفاقی بیوفته اگرم بیوفته گند میشه توش!!
هر چند که من دی سی رو خیلی بیشتر از مارول قبول دارم…

Mr. Saxobeat
مهمان
Mr. Saxobeat

اصلا شوخیشم زشته .

miladho
مهمان
miladho

بعدش دیگه رقابت معنایی نداره و به ضرر مخاطبه

Mehrab_A
کاربر
Mehrab_A

AT&T غلط کرده لایسنس دی سی رو بفروشه مخصوصا به مارول
اگه این اتفاق بیفته میشه بدترین فاجعه قرن ۲۱

appa-
کاربر
appa-

مزخرف ترین اتفاق ممکن!!

آرش پارساپور
ویراستار

حقیقتا مودبانه‌ترین واکنش رو همینجوری میشد کرد چرا که من شخصا خیلی بدتر می‌خواستم بنویسم!

appa-
کاربر
appa-

مخلصیم

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...