ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

۱۰ توانایی عجیب سوپرگرل که از وجود آن‌ها خبر نداشتید

بعضی مشترک با سوپرمن و بعضی کاملاً جدا از او

۴
انارگیفت

در طول داستان‌های کمیک بوکی، شخصیت‌های گوناگونی خلق شده‌اند که قدرت‌ها و توانایی‌های فرا انسانیِ شگفت انگیزی از خودشان نشان داده‌اند. شخصیت‌هایی مثل واندروومن و سوپرمن که از جهاتی به عنوان قدرتمندترین موجودات دنیای کمیک‌های دی‌سی به حساب می‌آیند، جایگاه خاصی بین کمیک‌خوان‌ها پیدا کرده‌اند.

یکی دیگر از این شخصیت‌ها هم سوپرگرل است که ۶۱ سال پیش در شماره ۲۵۲ کمیک Action Comics با عنوان The Supergirl from Krypton معرفی شد. کارا زور اِل (Kara Zor-El)، دختر عموی بیولوژیکی سوپرمن، در طی سال‌های حضورش در دنیای داستان‌ها هم از نظر شخصیتی و هم از نظر توانایی‌ها، تکامل یافته است.

سوپرگرل در این دوران تعدادی توانایی عجیب و غریب و غیرعادی از خودش به نمایش گذاشته که در این مطلب به ۱۰ مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

دختر جاودان

شبیه به پسر عمویش، کال ال (Kal-El)، کارا نیز توانایی‌ها و قدرت‌هایش را از طریق جذب تشعشعات خورشید زرد زمین به دست می‌آورد و باز هم همانند او از قابلیت‌هایی مثل قدرت، سرعت و دید فرا انسانی و توانایی پرواز بهره می‌برد که او را تبدیل به رقیبی قدرتمند و شکست ناپذیر می‌کنند. در بعضی از نسخه‌های به تصویر کشیده شده از سوپرگرل، حتی گفته شده که او از سوپرمن هم قدرتمندتر است که به این ترتیب کارا در دسته قدرتمندترین شخصیت‌های دی‌سی قرار می‌گیرد.

سوپرگرل به خاطر فیزیولوژی کریپتونی و همچنین جذب تشعشعات خورشید زرد دوره زندگی خیلی طولانی دارد که از هر انسان روی کره زمین بیش‌تر است. این دوره زندگی به قدری طولانی است که بتواند کارا را جزو شخصیت‌های جاودان قرار دهد.

ترمیم بیولوژیکی

مثل سوپرمن و در واقع تمام کریپتونی‌ها، بزرگ‌ترین و مرگبارترین نقطه ضعف سوپرگرل سنگ‌های کریپتونایت هستند. در این جا در مورد کریپتونایت سبز حرف می‌زنیم که یک کانی شبیه به کریستال است و بعد از نابودی سیاره کریپتون (محل زندگی کریپتونی‌ها) در تمام جهان پخش شده. همان طور که گفته شد، این کانی فضایی می‌تواند کریپتونی‌ها را ضعیف کند و حتی اگر به اندازه کافی تحت تأثیرش قرار بگیرند، باعث مرگ آن‌ها شود.

با این حال، خیلی‌ها نمی‌دانند که وقتی کارا از کریپتونایت دور شود عامل التیامش، مثل تمام کریپتونی‌ها، سریعاً شروع به فعالیت کرده و تمام آسیب‌های وارده به او را ترمیم می‌کند.

هاله ماورایی

به خاطر توانایی کریپتونی‌ها در جذب تشعشعات خورشید، آن‌ها می‌توانند هاله‌ای بیو الکتریکی در اطراف بدنشان تشکیل دهند. در مورد سوپرگرل اما این قابلیت نه تنها باعث می‌شود تا او تقریباً آسیب‌ناپذیر شود بلکه این هاله از پوستش که در حالت عادی هم غیرقابل رسوخ است و همینطور از لباسی که به تن می‌کند (تا در طول نبرد کثیف و پاره نشود) محافظت می‌کند.

البته این قابلیت محدودیت‌هایی نیز دارد. چندین بار دیده‌ایم که لباس‌های گشاد سوپرمن و سوپرگرل پاره یا سوخته شوند که نشان از این است این هاله فقط به محافظت از چند میلی‌متر ورای پوست می‌پردازد. برای همین است که سوپرمن و سوپرگرل بیش‌تر سراغ لباس‌های جذب و تنگ می‌روند.

تولید کریستال

یکی از غیرعادی‌ترین قابلیت‌های سوپرگرل تا به امروز تولید کریستال سخت از بدنش است. با این که در هنگام معرفیِ این قابلیت تصور می‌شد توانایی جدید کارا به خاطر آزمایشات پدرش روی او به وجود آمده اما بعداً مشخص شد که یک بیماری کرپتونی خونش را در مجاورت با اکسیژن تبدیل به کریستال می‌کرد. در نهایت و با درمان شدن این بیماری، این قابلیت خاص از مجموعه توانایی‌های سوپرگرل حذف شد.

نامرئی شدن

وقتی قرار باشد به قهرمانی فکر کنید که با ویبره و لرزش کردن با فرکانس خاص بتواند از درون دیوارها و اشیای مختلف رد شود، احتمالاً فلش به ذهنتان می‌آید.

با این حال در یک پنل در تاریخ کمیک‌ها، فلش را می‌بینیم که به سوپرگرل آموزش می‌دهد چگونه با سرعت زیاد ویبره کند تا مولکول‌های تشکیل دهنده‌اش از درون اشیای جامد رد شوند. علاوه بر این، کارا می‌تواند به قدری با سرعت ویبره کند که نور از او بازتاب نشده و به نوعی نامرئی شود.

خودکفایی

همان طور که چندین بار در این مطلب به آن اشاره شد، قرار گرفتن سوپرگرل در مقابل تشعشعات خورشید زرد باعث شده تا او تبدیل به یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های دنیای دی‌سی شود. با این وضعیت، او همانند سوپرمن، توانسته توانایی‌های گوناگونی به دست آورد.

قرار گرفتن سوپرمن و سوپرگرل در برابر تشعشعات خورشید، آن‌ها را مثل یک باتری شارژ می‌کند و در زمین نیز آن‌ها به طور مداوم در حال شارژ شدن هستند. به همین خاطر است که سوپرگرل می‌تواند برای مدت خیلی طولانی بدون احتیاج به خوابیدن یا غذا خوردن، دوام بیاورد. علاوه بر این، کارا بدون نیاز به انجام کار خاصی می‌تواند در فضای بیرون زمین نیز زنده بماند.

صدای مافوق صوت

یکی دیگر از قابلیت‌های عجیب سوپرگرل این است که می‌تواند به طور طبیعی صدایش تغییر دهد و دگرگون سازد. این قابلیت حتی باعث می‌شود تا او صدایش را با فرکانسی مافوق صوت منتشر کند و باعث بی‌هوش شدن و ضربه خوردن دشمنانش شود.

تنفس فرا انسانی

علاوه بر این که سوپرگرل با استفاده از تنفس فرا انسانی می‌تواند بادهایی تولید کند که در کمیک‌ها شبیه به یک تند باد به نظر می‌آیند، او می‌تواند هوا را با کمک تنفس منجمد کننده‌اش خنک کرده و حتی مقدار زیادی گاز و هوا را وارد شش‌هایش کند.

حلقه رد لنترن‌ها

در طی خط داستانی Red Daughter of Krypton، سوپرگرل به خاطر خشم زیادش به دلیل خیانت لوبو (Lobo) به عضویت در ارتش رد لنترن‌ها درآمد. با دریافت حلقه رد لنترن‌ها، کارا تمام توانایی‌های ارتش رد لنترن‌ها را نیز به دست آورد.

در حالی که این حلقه به کاربرش توانایی‌هایی مثل پرواز و ساخت سازه‌هایی با درخشش قرمز می‌دهد اما قابلیت خاص این گروه از لنترن‌ها این است که می‌توانند باعث انتشار و فوران چیزی به نام پلاسمای خشم شوند. پلاسمای خشم در واقع پلاسمای استفراغ شده‌ای است که نه تنها می‌تواند باعث آسیب دیدن و مرگ موجوداتی شود که روی آن‌ها فرود می‌آید، بلکه خشم خفته درون آن‌ها را نیز فعال می‌کند و به رد لنترن‌ها اجازه کنترلشان را می‌دهد.

بدون محدودیت

سوپرگرل، مثل پسر عمویش، موجودی است که می‌تواند از محدودیت‌هایی که در ذهن انسان‌ها تعریف شده عبور کند. با این که او قابلیت‌های متفاوتی در طول انتشار داستان‌هایش داشته اما چیزی که توجه را در مورد او جلب می‌کند این است که تحت تشعشعات خورشید زرد، هیچ محدودیتی واقعی برای قدرت‌هایش وجود ندارد. کارا بارها و بارها ثابت کرده که جذب مداوم تشعشعات خورشید زرد توانایی‌هایش را بهبود می‌بخشد و به قدرتش می‌افزاید.

منبع: Comic Book Resources

.کپی شد https://vgto.ir/4ir

4
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
3 نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
4 نویسندگان دیدگاه
محمدرضا صفریبهروزMr. Saxobeatparvaz1 آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
بهروز
مهمان
بهروز

نمیفهمم این مطالب چه جذابیتی داره
فقط میدونم این مطالب باعث میشن که محبوبیت ویجیاتو روز به روز کمتر بشه

Mr. Saxobeat
مهمان
Mr. Saxobeat

سلام
ممنون
توی قسمت رد لنترن دو بار اشتباه کردید نوشتید گرین لنترن.

parvaz1
کاربر
parvaz1

تمام توانایی های سوپرمن با کیفیت بالاتر + قابلیت نامرئی شدن کامل/ به حرکت درآوردن کُل ذرات بدن + قابلیت جیغ شخصیت سیندل در سری مورتال کمبت با کیفیت بالاتر و تقریبا نامحدود + تجربه بیشتر/قدرت تمرکز بیشتر نسبت به سوپرمن رسما این غول آخر گروه جاستیس لیگ به حساب میاد! نمیدونم چرا برعکس سوپرمن، زیاد اینو به عنوان اعضای پیگیر و اصلی جاستیس لیگ به تصویر نمیکشن؟ احتمالا زیاد دوست ندارن شخصیتش بخاطر این کارهای پیاپی مبارزه علیه دشمنان بشر به یه زن جنگجوی صرف مثل واندرومن تبدیل کنن که اتفاقا تصمیم کاملا درستی و همین مورد هم باعث… ادامه مطلب »

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...