ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

معرفی بازی Rise of Jericho
بررسی بازی‌ها

معرفی بازی Rise of Jericho

سال ۲۰۱۶ بود که یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های استراتژی دوبعدی به نام Kingdom: New Lands منتشر شد و نظر بسیاری از کاربران استیم و برخی از منتقدین از جمله خود من را به خود جلب ...

محمدرضا نوروزی
نوشته شده توسط محمدرضا نوروزی | ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

سال ۲۰۱۶ بود که یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های استراتژی دوبعدی به نام Kingdom: New Lands منتشر شد و نظر بسیاری از کاربران استیم و برخی از منتقدین از جمله خود من را به خود جلب کرد.

این عنوان که آرت استایلی پیکسلی داشت شما را در نقش یک فرمانروا قرار می‌داد که وظیفه داشت با مدیریت خزانه خود، یک کشور جدید تاسیس کرده و به خوبی از آن محافظت کند.

بازی جدیدی که امروز قرار است معرفی کنیم، Rise of Jericho نام دارد که از ساختار مشابهی پیروی می‌کند، اگرچه تفاوت‌هایی با عنوان یاد شده در ابتدای متن دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. با ویجیاتو همراه بمانید!


Rise of Jericho تصمیم دارد تا به سالیان سال قبل بازگشته و داستان اولین بادیه‌نشین‌های اطراف رود اردن را روایت کند. شما در طول بازی در نقش حاکم این افراد قرار می‌گیرید و باید با کمک دو انسان اولیه، شروع یک تمدن جدید را رقم بزنید.

بازی با ساخت اولین خانه گلی و جمع کردن میوه گیاهان صحرایی شروع می‌شود و کم‌ کم با پیشرفت شما این امکان را می‌دهد تا خودتان زمین‌های کشاورزی در اطراف شهرک کوچکتان ایجاد کنید و به کشاورزی بپردازید.

در این بین باید حواستان به جمع کردن منابع مختلفی از جمله خشت و سنگ باشد تا بتوانید کارگاه‌ ساخت ابزار مختلف را در وسط شهر بنا کنید و هر یک از افراد قبیله را مسئول انجام کاری به خصوص کنید.

ساخت عبادت‌گاه و ارسال عابدان به این مناطق نیز می‌تواند به شما کمک کند تا یک سری تکنولوژی جدید را آزاد کنید و بتوانید روی انجام کارها و سرعت‌ بخشیدن به آن‌ها تاثیرگذار ظاهر شوید.

جالب است بدانید که هر یک از ویلیجرها یک نوار انرژی به خصوص دارند و به هنگام خالی شدن باید افراد تازه نفسی را جایگزین کرده و ویلیجرهای خسته را به خوابگاه‌ها هدایت کنید.

یکی از نکات قابل توجه در رابطه با بازی، بلاهایی است که بعضا سرتان نازل می‌شود و باید سعی کنید آن‌ها را مدیریت کنید. مثلا گاهی پیش می‌آید که یک ماموت به شما حمله کند و گاهی طوفان شن تمامی مزارع شما را نابود می‌کند.

متاسفانه کنترل بازی کمی آزاردهنده بوده و همین امر باعث می‌شود که کنترل اوضاع در برخی مواقع از دست‌تان خارج شود و بهتر بود تا کمی روی این بخش تمرکز بیشتری صورت می‌گرفت.

بازی Rise of Jericho

از نظر بصری، Rise of Jericho بازی عجیب و غریبی نیست و حتی از نظر هنری هم نمی‌تواند تجربه چندان زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد و در کل بیشتر گیم‌پلی بازی است که سعی می‌کند تا با استفاده از حداقل مکانیزم‌های ممکن شما را سرگرم کند.

اگر به بازی‌های استراتژی هم‌زمان علاقه دارید، Rise of Jericho می‌تواند تا یک یا نهایت دو ساعت شما را سرگرم کند و بعد از آن، خیلی زود از خاطراتتان پاک خواهد شد. پیشنهاد می‌کنم که اگر بازی تخفیف خوبی خورد، نیم‌ نگاهی به آن داشته باشید.

مطلب پیشنهادی
زندگی یک حشره
بررسی بازی Cocoon
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی