ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کمک دکتر استرنج - Banner
کمیک بوک

۱۰ بار که شخصیت‌های مارول از دکتر استرنج درخواست کمک کردند

دکتر استرنج استاد مهارت‌های جادویی و جادوگر عالی‌رتبه زمین است؛ که یعنی یکی از قدرتمندترین جادوگران دنیا محسوب می‌شود. به عنوان یک قهرمان، دیده‌ایم که او بارها دنیا را از موجوداتی از دیگر ابعاد که ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۳ آذر ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

دکتر استرنج استاد مهارت‌های جادویی و جادوگر عالی‌رتبه زمین است؛ که یعنی یکی از قدرتمندترین جادوگران دنیا محسوب می‌شود. به عنوان یک قهرمان، دیده‌ایم که او بارها دنیا را از موجوداتی از دیگر ابعاد که سعی در نابودی‌اش داشته‌اند نجات داده است. البته دکتر استرنج کسی است که بسیاری از قهرمانان و حتی ویلن‌های مارول نیز وقتی نیاز به کمک دارند به سراغش می‌روند.

فرقی نمی‌کند این شخصیت یکی از قدرتمندترین اعضای اونجرز باشد یا یکی از قهرمانان سطح خیابانی؛ دکتر استرنج کسی است که این دست شخصیت‌ها برای کمک در حل مشکلاتشان به سراغش می‌روند.

شاید دکتر استفن استرنج همیشه در کمک به دیگران موفق نباشد و حتی گاهی اوقات درخواست کمک آن‌ها را رد کند اما سنکتوم سنکتوروم (Sanctum Sanctorum) معولاً یکی از اولین جاهایی است که دیگران در هنگام نیاز به مهارت‌های جادویی و مشکلات مربوط به خارج از ابعاد این دنیا به آن سر می‌زنند.

در ادامه به سراغ ۱۰ مورد می‌رویم که در آن شخصیت‌های مارول برای کمک در حل مشکلاتشان به دکتر استرنج سر زده‌اند.


۱۰. مرد عنکبوتی

کمک دکتر استرنج به مرد عکبوتی در فیلم Spider-Man: No Way Home

اسپایدرمن بیش از یک بار برای کمک به سراغ دکتر استرنج رفته است. آن طور که به نظر می‌رسد، این اتفاق باز هم در فیلم Spider-Man: No Way Home اتفاق خواهد افتاد. البته در دنیای کمیک‌ها، استرنج تقریباً همیشه از کمک به اسپایدی سر بازمی‌زند.

وقتی که زن عمو می در حال مرگ بود، مرد عنکبوتی به سراغ دکتر استرنج می‌رود اما دکتر می‌گوید که هیچ کاری از دستش ساخته نیست. به این ترتیب، اسپایدرمن به جایش به سراغ مفیستو (Mephisto) می‌رود تا خط داستانی One More Day شکل بگیرد.

در هنگام مبارزه با کیندرد (Kindred)، مرد عنکبوتی باز هم به سراغ استفن استرنج می‌رود. اما این بار جادوگر عالی‌رتبه کمک می‌کند و جلوی نقشه شرورانه مفیستو را می‌گیرد.

۹. کاپیتان مارول

کمک دکتر استرنج به کاپیتان مارول

کاپیتان مارول به اشتباه به آینده فرستاده شد و در این خط زمانی، دنیایی را دید که به وسیله افزایش دمای زمین نابود شده و ویلنی به اسم اوه (Ove)، پسر نِیمور ساب مارینر (Namor the Sub-Mariner) و انچنترس (Enchantress)، به جامعه حکومت می‌کند.

وقتی کاپیتان مارول به زمان خودش برمی‌گردد و متوجه می‌شود اوه نیز در آن جا حضور دارد، به سراغ یادگیری جادو می‌رود تا جلویش را بگیرد. کارول برای یادگیری جادو پیش استفن استرنج می‌رود اما دکتر درخواست کمکش را رد می‌کند.

متأسفانه این اتفاق باعث شد تا کارول به دنبال کمک از یک منبع دیگر برود: انچنترس. اما کاپیتان مارول به او نگفت که هدفش از یادگیری جادو شکست پسر انچنترس است که هنوز به دنیا نیامده.۸. اسکارلت ویچ

کمک دکتر استرنج به اسکارلت ویچ

دکتر استرنج مجبور بوده تا مشکلاتی که توسط اسکارلت ویچ به وجود آمده‌اند یا مقدمه به وجود آمدنشان توسط او چیده شده را بیش از یک بار حل کند. یکی از آخرین موارد وقتی اتفاق افتاد که واندا سعی داشت تا وقایع M-Day را جبران کند، وقایعی که طی آن تقریباً قدرت تمام جهش‌یافته‌های دنیا را کاهش داد.

اسکارت ویچ در مورد پروتکل احیای ایکس من چیزی نمی‌دانست و سعی کرد تا از جادوی خودش استفاده کند. واندا سعی داشت تا تمام جهش‌یافته‌هایی را که در تراژدی گنوشا (Genosha) کشته شده بودند را احیا کند.

با این حال، جادوی اسکارلت ویچ اشتباه انجام شد و تمام این جهش‌یافته‌ها تبدیل به زامبی‌هایی شدند که به کراکوآ (Krakoa) حمله کردند. دکتر استرنج توانست با وردی این وضعیت را معکوس کند اما نه قبل از ویران شدن جزیره توسط زامبی‌ها.

۷. والکیری

برونهیلد (Brunnhilde) والکیریِ (Valkyrie) اولیه کمیک‌های مارول بود و اولین بار به طور رسمی در کمیک The Defenders معرفی شد. دفندرز گروهی از شخصیت‌ها بودند که توسط دکتر استرنج رهبری می‌شدند. وقتی این تیم به گذشته فرستاده شد، یکی از دوستان نزدیک هالک با نام باربارا نوریس (Barbara Norriss) با والکیری ترکیب شد تا به زمان حال برگردند.

والکیری یکی از اولین اعضای جدید دفندرز محسوب می‌شد که در کنارشان جنگیده است. پس از این که باربارا نوریس به قتل می‌رسد، برونهیلد نیاز به این پیدا می‌کند تا به بدن اولیه‌اش بازگردد.

برای همین او به سراغ دکتر استرنج می‌رود. جادوگر عالی‌رتبه به کمک جادویش به برونهیلد کمک می‌کند تا بدن و قدرت واقعی‌اش را دوباره به دست بیاورد.۶. اونجرز

کمک دکتر استرنج به اونجرز

در رویداد Avengers Disassembled دیدیم که اعضای اونجرز با چیزی می‌جنگیدند که در ظاهر یک تهاجم فضایی بود. برخی از اعضای انتقام‌جویان مثل ویژن (Vision)، هاکای (Hawkeye)، انت من و جک آو هارتز (Jack of Hearts) در این نبرد کشته می‌شوند تا تیم به وضعیت بدی دچار شود.

از همه بدتر این بود که آن‌ها فهمیدند اسکارلت ویچ مسئول تمام این اتفاقات است. واندا متوجه شده بود که بچه‌هایی داشت که حالا از او گرفته شده‌اند و به این ترتیب با از دست دادن کنترلش، هر چیزی که در اطرافش قرار داشت را نابود کرد. حتی استادش، آگاتا هارکنس (Agatha Harkness)، نیز کشته شده بود.

وقتی دکتر استرنج سر رسید، بالأخره توانست تا ذهن واندا را ببندد و جلوی حمله را بگیرد قبل از این که به سراغ اونجرز برود تا آ‌ن‌ها را به خاطر این که اجازه داده بودند چنین اتفاقی بیفتند سرزنش کند.

۵. بلک کت

بلک کت (Black Cat) و دکتر استرنج ملاقات خوبی با هم نداشتند. وقتی اسپایدرمن با کیندرد می‌جنگید، برای کمک به سراغ فلیشیا رفت و او نیز با نقشه اسپایدی موافقت کرد. مرد عنکبوتی از دکتر استرنج تقاضای یک طلسم جادویی داشت تا به او اجازه دهد وارد دنیای علوی شود.

با این حال، مرد عنکبوتی می‌دانست که پاسخ دکتر استرنج منفی است، بنابراین نقشه پشتیبانش این بود تا بلک کت این طلسم را برای او بدزدد. این باعث شد تا وقتی که بلک کت در خط داستانی King in Black نیاز به پیدا کردن دکتر استرنج برای کمک به مبارزه با نال (Knull) داشت، اوضاع جالب شود.

جادوگر عالی‌رتبه گیر افتاده بود و بلک کت نیاز به نجات او داشت تا طبق خواسته کاپیتان آمریکا، از کمک دکتر استرنج برای متوقف کردن خدای سیمبیوت‌ها استفاده کنند.۴. ثور

در شماره ۳۳۳ کمیک Thor، خدای رعد نبرد سختی را در برابرش می‌دید: مبارزه با پادشاه خون‌آشام‌ها، دراکولا (Dracula). در این نبرد، دراکولا، لیدی سیف (Lady Sif) را تبدیل به یک ومپایر کرده بود و ثور کسی جز دکتر استرنج را برای کمک پیدا نکرد.

ثور به قدری به جادوگری عالی‌رتبه اعتماد داشت که حتی اجازه داد دکتر هویت مخفی دونالد بلیک (Donald Blake) را بشناسد تا شاید در نبرد با دراکولا کمکی باشد. استرنج وارد ناخودآگاه ثور شد و اطلاعات مورد نیازش را برای کمک به ثور در نجات سیف و جین فاستر (Jane Foster) از دست پادشاه خون‌آشام‌ها به دست آورد.

۳. ایکس من

در اکثر موارد، ایکس من مشکلاتشان را خودشان حل کردند؛ چرا که می‌دانستند اکثر مردم دوست ندارد به جهش‌یافته‌ها کمک کنند. با این حال، در شماره ۴ کمیک X-Men Annual، ایکس من دچار مشکلی شد که توسط خودشان حل شدنی نبود. آن‌ها به کمک کسی مثل دکتر استرنج داشتند تا از این مشکل عبور کنند.

نایت‌کرالر (Nightcrawler) ظاهراً در بیست و یکمین تولدش می‌میرد اما پرفسور ایکس (Professor X) معتقد است یک جریانی وجود دارد که آن‌ها متوجهش نیستند. او با دکتر استرنج ارتباط برقرار می‌کند و متوجه می‌شود که کسی نایت‌کرالر را در وضعیت زیست تعویقی قرار داده و روحش را دزدیده است. سپس دکتر استرنج آن‌ها را در جهنم هدایت می‌کند تا نایت‌کرالر را نجات دهند.۲. دکتر دووم

فقط قهرمانان نیستند که به کمک دکتر استرنج نیاز پیدا می‌کنند. حتی دکتر دووم (Doctor Doom) نیز برای کمک به سراغ جادوگر عالی‌رتبه رفته است. دنیا در حال نابودی بود و دکتر دووم باور داشت که می‌تواند آن را نجات دهد. اکثر زمین‌های جهان‌های موازی مارول نابود شده و زمین ۶۱۶ و دنیای آلتیمیت جزو آخرین زمین‌های بازمانده بودند.

برای نجات دنیا، دووم از استرنج درخواست کمک کرد تا بیاندرز (Beyonders) را پیدا کنند. با این حال، حتی با وجود کمک دکتر استرنج، دنیاهای فراوانی از بین رفتند و ترکیب دنیاها اتفاق افتاد. دووم در نهایت یک دنیای جدید از این رویداد به وجود آورد و استرنج نیز در کنار او به عنوان دست راستش کمک کرد.

مطلب پیشنهادی
بزرگ‌ترین هوادار کاپیتان مارول که خودش یک قهرمان است
آشنایی با میس مارول – قهرمان مسلمان مارول

۱. جسیکا جونز

جسیکا جونز (Jessica Jones) عموماً به عنوان یک کاراگاه خصوصی کار می‌کند اما یکی از اعضای نیو اونجرز (New Avengers) نیز محسوب می‌شود. با عضویت در همین گروه هم بود که با دکتر استرنج آشنا شد و یک رابطه کاری با او آغاز کرد. در سری کمیک Jessica Jones: Blind Spot، جسیکا به کمک دکتر استرنج نیاز پیدا می‌کند.

جونز در حال تحقیق در مورد یک قاتل سریالی در نیویورک سیتی است که زن‌های با قدرت‌های فرا انسانی را به قتل می‌رساند. وقتی این کاراگاه خصوصی می‌فهمد که قاتل در واقع یک مرد با قدرت‌های تغییر دهنده واقعیت است که تمام شرارت را از خودش خارج کرده و در عین حال تمام این شرارت تبدیل به نسخه دوم خودش شده، متوجه می‌شود که استاد مهارت‌های جادویی تنها کسی است که می‌تواند به او در به سرانجام رساندن این پرونده کمک کند.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (7 مورد)
 • am1287
  am1287 | ۱۴ آذر ۱۴۰۰

  اونی که تو کاور مقاله رو پیشونی استرنجه چه قشنگه:)

 • Grand-magus
  Grand-magus | ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  همه میرن پیش دگی معالجه شن پس?

 • Berserk21
  Berserk21 | ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  جالب بود مخصوصا که نمیدونستم رابطه اسپایدی با دکتر این مدلیه
  آدم وقتی جان کنستانتین رو با دکتر مقایسه میکنه?

 • !Spider-Man
  !Spider-Man | ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  مقاله بسیار جالبی بود:))
  راستش من رابطه ها و مخصوصا گفت و گو های اسپایدرمن و دکتر استرنج رو بیشتر دوست دارم.اون بی تجربی و شوخ طبع بودن پیتر در کنار کارهای استادانه جادوگر اعظم و اون حس جدیت ترکیب خیلی باحالی میشه

 • Masiha-mh
  Masiha-mh | ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  مقاله ی جالبی بود خسته نباشید. به نظرم مرد عنکبوتی باید تو رتبه ی اول قرار میگرفت چون رابطش با دکتر استرنج صمیمی تر از بقیه ی گزینه هاست.

 • Blacky
  Blacky | ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  خب پس میتونیم امید داشته باشیم لوکی هم ازش کمک بگیره

 • N00BmasterTM
  N00BmasterTM | ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  مقاله زیبا نواخت?

مطالب پیشنهادی