ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فصل دوم What If - Banner
سریال

۱۰ رویداد که می‌توانند برای فصل دوم What If استفاده شوند

باید قبول کرد که مارول استودیوز با سریال انیمیشنی What If…? ریسک بزرگی کرد. این سریال نه تنها اولین ساخته دنیای سینمایی مارول به شکل انیمیشن است، بلکه در آن لحظات سرنوشت‌ساز شخصیت‌های این فرانچایز ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۱ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰

باید قبول کرد که مارول استودیوز با سریال انیمیشنی What If…? ریسک بزرگی کرد. این سریال نه تنها اولین ساخته دنیای سینمایی مارول به شکل انیمیشن است، بلکه در آن لحظات سرنوشت‌ساز شخصیت‌های این فرانچایز تغییر پیدا می‌کند. با این اوصاف اما What If در چند قسمت خود توانست نظر مخاطبان را جلب کند و همه منتظر فصل دوم What If هستند.

شخصیت‌هایی مثل کاپیتان کارتر (Captain Carter)، استار لرد تچالا (Star-Lord T'Challa) و دکتر استرنج سوپریم (Doctor Strange Supreme) جزو شخصیت‌های جدید معرفی شده توسط این سریال انیمیشنی به دنیای سینمایی مارول بودند.

همچنین برخی از لحظات کلیدی دنیای سینمایی مارول مثل به وجود آمدن کاپیتان آمریکا، دزدیده شدن پیتر کوئیل (Peter Quill)، زندانی شدن تونی استارک در افغانستان و صانحه رانندگی دکتر استرنج در What If تغییر پیدا کردند.

حالا که قرار است فصل دوم What If…? ساخته شود، با فرض ادامه همین روند، چه رویدادهایی وجود دارد که می‌توانند محور داستان‌های فصل دوم باشند؟ در این قسمت به سراغ ۱۰ مورد از رویدادهای دنیای سینمایی مارول می‌رویم که می‌توانند مناسب فصل دوم What If باشند.


۱۰. چه می‌شد اگر... کراس‌بونز کاپیتان آمریکا را می‌کشت؟

آیا مرگ کاپیتان آمریکا توسط کراس‌بونز را در فصل دوم What If می‌بینیم؟

آرک داستانی The Death of the Dream اد بروبیکر (Ed Brubaker) و استیو اپتینگ (Steve Epting)، ماجرای ترور کاپیتان آمریکا توسط براک روملو (Brock Rumlow) با نام مستعار کراس‌بونز (Crossbones) را به تصویر می‌کشد. این رویدادِ شماره ۲۵ کمیک Captain America هنوز هم یکی از موارد بحث برانگیز بین خوانندگان محسوب می‌شود. البته دنیای سینمایی مارول این اتفاق را دنبال نکرده و اجازه می‌دهد تا استیو راجرز پایان خوشش را با پگی کارتر (Peggy Carter) داشته باشد.

با این حال، کراس‌بونز در سکانس‌های آغازین فیلم Captain America: Civil War، سعی می‌کند تا جان کاپیتان آمریکا را بگیرد. همان طور که «چه می‌شد اگر... کاپیتان کارتر اولین اونجرز می‌بود؟»، فصل اولِ سریال را با یک اتفاق بسیار آشنا برای طرفداران آغاز می‌کند، فصل دوم نیز می‌تواند با این رویداد که در آن واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) حضور نداشت تا انفجار روملو را کنترل کند و با موفقیت کاپیتان آمریکا کشته می‌شد، شروع شود.

مطلب پیشنهادی
سون = جاستیس لیگ؟
۹ همتای شخصیت‌های The Boys در دی‌سی و مارول

۹. چه می‌شد اگر... هنک پیم اولتران را به وجود آورده بود؟

هنک پیم این فرصت را دارد تا مثل کمیک‌ها، خودش در فصل دوم What If اولتران را خلق کند

مثل تلاش برای ترور کاپیتان آمریکا توسط کراس‌بونز، تصور یک واقعیت که در آن هنک پیم (Hank Pym) به جای تونی استارک مسئول ساخت اولتران (Ultron) باشد می‌تواند طرفداران کمیک‌ها را به وجد آورد. اوریجین اولتران در کمیک‌ها به شماره ۵۸ کمیک Avengers برمی‌گردد؛ جایی که مشخص می‌شود او محصول آزمایشات رباتیک پیم است.

هنک پیم می‌تواند اولتران را خلق کرده باشد تا به او در پیدا کردن همسرش، جنت ون دین (Janet Van Dyne)، کمک کند. این اوریجین متفاوت چطور رفتار و افق دید اولتران را تغییر می‌دهد؟ پرسش جالبی که می‌تواند در یکی از قسمت‌های فصل دوم What If به آن پاسخ داده شود.۸. چه می‌شد اگر... ونوو در برابر تونی استارک قرار می‌گرفت؟

آیا تونی استارک فرصت مبارزه با یکی از بزرگ‌ترین دشمنانش را در فصل دوم What If به دست می‌آورد

What If…? اجازه می‌دهد تا بازگویی‌های شبیه به کمیک‌ها یا اصلاح اشتباهات داستانی انجام شود. یکی از اولین داستان‌های مربوط به دنیای سینمایی مارول مربوط به حضور ماندارین (Mandarin) در فیلم Iron Man 3 است. چند شخصیت با این نام با آیرون من می‌جنگند اما این فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings است که ونوو (Wenwu) را صاحب واقعی این عنوان معرفی می‌کند.

حالا این پرسش مطرح می‌شود که چه اتفاقی می‌افتاد اگر تونی استارک با ماندارین واقعی پیش از مرگش در Avengers: Endgame رو به رو می‌شد؟ یا شاید حتی بهتر، مسیر تونی چگونه تغییر پیدا می‌کرد اگر استارک در اولین تقابلش با ده حلقه در فیلم Iron Man با ونوو رو به رو می‌شد؟

مطلب پیشنهادی
ایونت مارولی این هفته رو از دست ندید!
کوییز ۴۵ ویجیاتو؛ چقدر با دنیای مارول آشنا هستید؟

۷. چه می‌شد اگر... کیلمونگر در واکاندا بزرگ شده بود؟

اولین فصل What If به این موضوع پرداخته که مسیر اریک «کیلمونگر» استیونز (Erik "Killmonger" Stevens) با شرایط یا انتخابات متفاوت چگونه تغییر می‌کرد. اریک پس از این که پدرش به خاطر خیانت به سرزمینش توسط نیروهای واکاندا (Wakanda) کشته می‌شود، سرنوشت متفاوتی پیدا می‌کند.

در فیلم Black Panther، تچالا پدر خود را سرزنش می‌کند که چرا کیلمونگر را به واکاندا نیاورده بود. حالا این پرسش جالب مطرح می‌شود که چه اتفاقی می‌افتاد اگر استیونز جوان در آن لحظه بحرانی در زندگی‌اش به مردم خودش می‌پیوست؟ آیا باعث کاهش خصومت‌هایش می‌شد یا صرفاً ویلن شدن او را به تعویق می‌انداخت؟۶. چه می‌شد اگر... سپر به باکی می‌رسید؟

آیا سپر کاپیتان آمریکا در فصل دوم What If طبق خواسته طرفداران به باکی می‌رسد؟

یک لحظه بحرانی در دنیای سینمایی مارول مربوط به فیلم Avengers: Endgame می‌شد که در آن استیو راجرز تصمیم گرفت تا به گذشته برگردد و یک زندگی کامل را با عشقش، پگی کارتر، بگذراند. او به طور کوتاهی دیده شد که سپر خودش را به دوست و دستیارش، سم ویلسون (Sam Wilson) با نام مستعار فالکون (Falcon) واگذار کرد.

برخی از مخاطبان این انتخاب را نسبت به جیمز «باکی» بارنز (James "Bucky" Barnes) توهین آمیز تلقی کردند که به لطف اوریجین و تاریخچه مشترکشان، نسبت به استیو راجرز وفاداری خود را اثبات کرده بود.

انتخاب ویلسون به عنوان کاپیتان آمریکای جدید در نهایت یک گزینه با اهداف اجتماعی بود؛ چرا که این عنوان از قبل به یک انسان سفید پوست تعلق داشت. با تمام این اوصاف اما تنش بین بارنز و ویلسون درباره سپر که در سریال The Falcon and the Winter Soldier دیده شد، از پتانسیل پیش رفتن داستان با تغییر این انتخاب خبر می‌دهد.

اگر بارنز سپر را به دست می‌آورد چه رفتار متفاوتی می‌داشت؟ عموم جامعه نسبت به یک مأمور سابق هایدرا (HYDRA) که حالا کاپیتان آمریکا شده چه واکنش نشان می‌داد؟

۵. چه می‌شد اگر... دوباره زامبی‌ها؟!

زامبی های مارول

دنیای زامبی‌های مارول که بر اساس سری کوتاهِ رابرت کرکمن (Robert Kirkman) و شان فیلیپس (Sean Phillips) خلق شده، در پنجمین قسمت فصل اول مورد استفاده قرار گرفت. «چه می‌شد اگر... زامبی‌ها؟!» به قدری نظرها را جلب کرد که اسپین‌آفی از آن در دستور ساخت قرار گرفت. یک قسمت دیگر از این دنیا می‌تواند پایه‌ریز این سریال باشد.

فصل اول، دنیای زامبی‌های مارول را در حال خطرناکی رها کرد. تانوس زامبی شده تقریباً موفق می‌شود تا دستکش ابدیت (Infinity Gauntlet) را تکمیل کند و در عین حال نیز واکاندا را تسخیر کند. قسمت بعدی زامبی‌های مارول می‌تواند ادامه همین کلیف‌هنگر را پیش ببرد و در نهایت اینفینیتی ساگا (Infinity Saga) را با طعم زامبی‌ها روایت کند.۴. چه می‌شد اگر... هاوارد اردکه یک قسمت می‌داشت؟

هاوارد اردکه

خیلی‌ها دوست دارند هاوارد د داک (Howard the Duck) را بیش‌تر ببینند اما این شخصیت زمان زیادی برای حضور ندارد. پس شاید فرصتی برای هاوارد اردکه که در فصل اول What If…? حضور داشت به وجود آید. البته او را در «چه می‌شد اگر... تچالا تبدیل به یک استار لرد می‌شد؟» و به صورت مختصر در دو فیلم Guardians of the Galaxy حضور داشت اما هنوز فرصت نمایشی اختصاصی برای خود نداشته است.

فصل دوم What If می‌تواند این مشکل را با یک قسمت مخصوص به هاوارد د داک حل کند؛ چه با دنبال کردن داستان همان هاوارد اردکه فصل اول یا یک نسخه متفاوت. ست روگن نیز به احتمال زیاد برای ایفای دوباره این نقش جواب مثبت خواهد داد.

۳. چه می‌شد اگر... ثور برای سر رفته بود؟

ثور و تانوس

یک پرسش ناراحت کننده در انتهای Avengers: Infinity War مطرح شد: چرا ثور برای سر تانوس نرفت؟ سریال What If این فرصت عالی را دارد تا این ایده را کند و کاو کند. اگر ثور در آن روز سرنوشت ساز تانوس را در واکاندا نابود کرده بود، دنیا جای بهتری می‌شد؟ یا پیشامدهای مربوط به بلیپ (Blip) اتفاق افتادن آن را توجیه می‌کند؟

اگر بلیپ اتفاق نمی‌افتاد قطعاً از غم دنیای سینمایی مارول کاسته می‌شد اما در همین حال نیز اجازه رشد به اعضای اونجرز را نمی‌داد. در نهایت، شاید یک قسمت از فصل دوم What If بتواند باعث شود تا این لحظه Avengers: Infinity War بیش‌تر مورد تحسین قرار بگیرد.۲. چه می‌شد اگر... نیمه دیگر بلیپ می‌شدند؟

مرگ اسپایدرمن

از نظر تایتان دیوانه این اتفاق عادلانه، رندوم و بدون در نظر گرفتن احساسات بود. اما پراکندگی شخصیت‌هایی که بلیپ شدند دقیقاً چگونه است؟ یک قسمت از سریال انیمیشنی What If می‌تواند داستان جالبی را با بازی با این ایده خلق کند.

به جای این که آیرون من، کاپیتان آمریکا و ثور باقی بمانند تا با اتفاقات پس از Avengers: Infinity War سر و کله بزنند، سرنوشت دنیا چگونه می‌شد اگر دکتر استرنج، بلک پنتر (Black Panther) و نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy) باقی می‌ماندند؟ آیا این دسته از شخصیت‌ها می‌توانستند نقشه‌ای به دیوانگی چیزی که در Avengers: Endgame دیدیم پیاده کنند؟

اکثراً دکتر استرنج را از نظر هوش با تونی استارک مقایسه می‌کنند. پس شاید خیلی دور از ذهن نباشد که استاد هنرهای جادویی بتواند راهی برای معکوس کردن اتفاقات پیش آمده پیدا کند.

مطلب پیشنهادی
جبهه‌ی آدم بدهای مارول سنگین‌تر شد
۱۰ ویلن مارول که در سال ۲۰۲۳ رونمایی شدند

۱. چه می‌شد اگر... اونجرز دو بار می‌باخت؟

بشکن ثانوس

اونجرز در نقطه اوج Avengers: Endgame به زور و با چنگ و دندان توانستند پیروز باشند. تازه طبق گفته دکتر استرنج، این احتمالی یک به ۱۴,۰۰۰,۶۰۵ بود. اگر تانوس دوباره نیمی از دنیا را بلیپ می‌کرد، چه دنیایی به وجود می‌آید؟ آیا اصلاً تانوس اجازه می‌داد قهرمانان آشنای دنیای سینمایی مارول در این دنیا باقی بمانند؟

چنین چیزی می‌تواند اهمیت نتیجه Avengers: Endgame را بیش‌تر کند. در عین حال نیز به مخاطبان نشان دهد چقدر قهرمانان دنیای سینمایی مارول شانس داشتند که آن سرنوشت را رقم زدند. علاوه بر این، هر فرصت برای به تصویر کشیده شدن تایتان دیوانه در دنیاهای موازی مارول قابل تقدیر است. در هر حال تانوس یک شخصیت مهم در دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود.


شما دوست دارید کدام رویداد دنیای سینمایی مارول به صورت متفاوت در فصل دوم What If به تصویر کشیده شود؟ دیدگاه‌هایتان را با ویجیاتو در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.


به مطالعه درباره What If ادامه دهید

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (37 مورد)
 • meysam.hroobi
  meysam.hroobi | ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

  سوال من اینه چی می شود اگر کوئیک سیلور در جنگ الترون نمیمرد ؟

 • 2233
  2233 | ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

  من شخصا دوست دارم اینا رو ببینم

  ۱- چه میشود اگر تانوس و ارتشش در جنگ نیویورک بطور کامل از پورتال رد میشدند
  ۲- چه میشود اگر تانوس به جای نصف حیات کل حیات را نابود میکرد

  با موارد تو لیست هم خیلی حال کردم
  فقط به نظرم زامبی ها رو اگه دوباره بیارن سریال اسپین آفش بی مزه میشه

 • Mamad
  Mamad | ۲۵ دی ۱۴۰۰

  با ۱۰ و ۸ و ۶ و ۳ و ۲ و ۱ خیلی موافقم ولی اگه بخوان اینا رو بسازن زمان قسمت ها زیاد میشه و اینکه نمیشه توی هشت قسمت ساخت ولی در فصل اول کاپیتان آمریکا رو به فنا دادن اگه اینا رو هم اجرا کنن دیگه
  چه بد تر...

 • eMinecraft pocket edition of the phone
  eMinecraft pocket edition of the phone | ۲۵ دی ۱۴۰۰

  ولی فکر کن ... اگه سومی میشد ایرون من نمی مرد میستریو حمله نمی کرد و وقایع نو وی هوم اتفاق نمی افتاد و هیچکس نمی فهمید اسپایدرمن کیه .. تازه بلک‌ ویدو زنده می موند و سپر کاپیتان به فالکون نمی رسید و ...

 • Dragonnnnnnnnnn
  Dragonnnnnnnnnn | ۲۴ دی ۱۴۰۰

  سریال خوبی بود در کل .
  ولی ایده های خیلی بهتری هم بود برای فصل اول .

 • savra
  savra | ۲۲ دی ۱۴۰۰

  چی میشد اگر... شخصیت های مثبت منفی و منفی ها مثبت میشدند بنظرم باحال میشد

  • eMinecraft pocket edition of the phone
   eMinecraft pocket edition of the phone | ۲۵ دی ۱۴۰۰

   چه ایده جالبی?

 • spider-an
  spider-an | ۲۲ دی ۱۴۰۰

  چه میشد اگر............ تیم ایرونمن برنده جنگ داخلی میشد

 • spider-an
  spider-an | ۲۲ دی ۱۴۰۰

  چه میشد اگر............... کاپیتان مارول بجا ایرونمن بشکن میزد

 • ironboy134
  ironboy134 | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  گزینه ۱ و ۳ و ۱۰ رو امیدوارم توی فصل دوم ببینم

 • bande khoda
  bande khoda | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  چی میشد اگه.......؟ به جای بلک ویدیو ها کای میپرید پایین؟

 • eMinecraft pocket edition of the phone
  eMinecraft pocket edition of the phone | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  من با 1.3.9.10 حال میکنم

 • AR3F
  AR3F | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  کسی میدونه کی فصل دومش پخش میشه

  • Mamad
   Mamad | ۲۵ دی ۱۴۰۰

   ۲۰۲۲ توی هشت قسمت

 • mr92
  mr92 | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  چی میشد اگه تونی استارک با وجود زره آیرونمن جادوگر اعظم میشد؟

 • Chocolate
  Chocolate | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  کلا چه می شد اگر خیلی جالبه
  .
  .
  اقا چند ساله که این موضوع منو دیوانه کرده که
  چه می شد اگر... انت من کوچیک می شد می رفت تو دهن یا دماغ تانوس بعد خیلی بزرگ می شد ??? اینجوری تانوس مثل هندونه می ترکید و نمی تونست کاری کنه ?
  .
  راه حل به این سادگی ?

  • Artur1in2antalia4
   Artur1in2antalia4 | ۲۱ دی ۱۴۰۰

   منم اینجورم مثلا میگم چی میشد این شخصیت دشمنشو با یه تیر خلاص میکرد تا انقد دردسر نکشه?

  • AR3F
   AR3F | ۲۱ دی ۱۴۰۰

   و تونی عزیز هم نمی مرد

  • Mamad
   Mamad | ۲۵ دی ۱۴۰۰

   ???
   راه حل منطقیه ولی فیلم مسخره میشد

 • Amirali-Dehghani
  Amirali-Dehghani | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  ۱,۲,۳,۵ خوبن جالب میشه اگه ببینیم

 • Grand-magus
  Grand-magus | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  اگه تانوس برای بار دوم بشکن میزد همه موجودات نابود میشدن...

  • mr92
   mr92 | ۲۱ دی ۱۴۰۰

   نه ، اون نصف باقیمونده باز نصف میشد.
   یعنی یک چهارم جمعیت میموند

 • MMYKING
  MMYKING | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  من منقش هاوارد اردکرو دقیقا تو دنیای مارول نمیدونم؟؟؟

 • Maty
  Maty | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  خیلی جالب بود
  ولی مگه خود هاوارد اردکه یه سریال مجزا قرار نیست ازش ساخته شه ؟

 • Niyayesh-j
  Niyayesh-j | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  فصل دومش تایید شد اره؟ به هرحال سریالی نیست که داستانش تاثیری داشته باشه رو ام سی یو اصلی صرفا منبع تئوریه

  • Maty
   Maty | ۲۱ دی ۱۴۰۰

   سازنده ها گفتن تاثیر داره
   حالا باید ببینیم تو مولتیورس آف مدنس چی میشه شاید اون استرنجه که تو تریلر بود همین استرنج وات ایفه

  • Grand-magus
   Grand-magus | ۲۱ دی ۱۴۰۰

   فعلا که داشته
   سوپریم استرنجو ندیدی؟

  • Mamad
   Mamad | ۲۵ دی ۱۴۰۰

   تایید شده فصل دوم ۲۰۲۲ منتشر میشه
   داستانش هم خوبه هم تاثیر داره سوپریم دسترنج رو تو تریلر دکتر استرنج ندیدی؟

 • abolfazlakbaripur88ABOL
  abolfazlakbaripur88ABOL | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  کلا چی میشود اگر تو مارول زیاد داریم

 • Artur1in2antalia4
  Artur1in2antalia4 | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  بنظرم ۱.۲.۵.۸

 • Elman
  Elman | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  از نظر من بیشترین پتانسیل رو ۹ . ۲ . ۶ . ۳ دارن
  و البته ۱ هم خوبه

 • Asgary
  Asgary | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  شماره ۲ بهترینشه،فقط یه سوال مشابه این سری کمیک توی دی سی هم وجود داره؟?

  • آرش پارساپور
   آرش پارساپور | ۲۲ دی ۱۴۰۰

   تقریبا آره

   • Mamad
    Mamad | ۲۵ دی ۱۴۰۰

    چه سریال یا فیلمی هست؟
    البته من که مارول فنه دو آتیشه هستم
    فقط میخواستم بدونم چی هست؟

 • jesus Christ
  jesus Christ | ۲۱ دی ۱۴۰۰

  وات ایف پیشنهاد میدین؟
  پیشنهاد لایک
  پیشنهاد نمیدین دیس

  • AR3F
   AR3F | ۲۱ دی ۱۴۰۰

   اگه ندیدی نصف عمرت به فناست

  • Mamad
   Mamad | ۲۵ دی ۱۴۰۰

   حتما ببین عالیه

مطالب پیشنهادی