ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بدن هالک - Banner
کمیک بوک

۵ ویژگی خاص بدن هالک

هالک توانسته آن قدر کامل از قدرت فیزیکی خود بهره ببرد تا تبدیل به معادل این کلمه شود. این غول سبز همیشه خوشحال خواهد بود تا به دیگران یادآوری کند او قدرتمندترین قهرمان مارول است. ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

هالک توانسته آن قدر کامل از قدرت فیزیکی خود بهره ببرد تا تبدیل به معادل این کلمه شود. این غول سبز همیشه خوشحال خواهد بود تا به دیگران یادآوری کند او قدرتمندترین قهرمان مارول است. اما بدن هالک صرفاً به قدرت خالص او خلاصه نمی‌شود تا شاهد فیزیولوژی عجیب و شگفت انگیزی برای این شخصیت دنیای مارول باشیم.

در این مطلب قصد داریم به سراغ ۵ ویژگی خاص بدن هالک برویم تا متوجه شوید این غول (اکثراً) سبز رنگ مارول صرفاً به زور بازو و نیروی فیزیکی‌اش محدود نمی‌شود.


نحوه بزرگ شدن بدن بروس بنر

یک پرسش بزرگ در مورد بدن و قدرت‌های هالک این است که در هنگام تبدیل بروس بنر به این غول سبز، جرم اضافه هالک از کجا می‌آید. برای تبدیل بروس بنر به هالک، او لازم است تا این جرم و توده بدنی اضافه را از جایی بیاورد. Official Handbook of the Marvel Universe برای این پرسش یک پاسخ ارائه کرده است.

تشعشعات گامایی که با بدن بروس بنر ترکیب شده‌اند این اجازه را به او می‌دهند تا به یک بُعد دیگر دسترسی داشته باشد که در آن جا جرم اضافه مربوط به تبدیل، ذخیره شده است. البته Official Handbook of the Marvel Universe مشخص نمی‌کند که این بعد کجاست اما بیان می‌کند که بعد کاسموس (Kosmos) که عموماً توسط ذرات پیم (Pym Particles) قابل دسترسی است یک بُعد محتمل محسوب می‌شود.

مطلب پیشنهادی
«خانه‌ی دوست کجاست؟»
۱۰ دوستی پایدار در دنیای مارول

رنگ پوست

پوست سبز رنگ تنها ظاهری نیست که هالک در طول زمان روی بدن خود داشته است. در واقع، رنگ سبز حتی رنگ اولیه بدن هالک نبود. بروس بنر در اوایل دوران حضورش در دنیای کمیک‌ها هر شب تبدیل به یک هیولای خاکستری می‌شد. ولی پس از گیر افتادن در یک شاتل فضایی که او را تحت تشعشعات کیهانی قرار داد، تغییرات بیش‌تری روی قدرت‌های بروس بنر اعمال شد.

کمیک‌های مارول در طول این سال‌ها توضیحات و ریتکان‌های مختلفی در مورد رنگ پوست بدن هالک ارائه و اعمال کرده‌اند. اما برای درک بهتر بدن هالک باید دانست که او همیشه یک بدن ثابت ندارد. همان طور که بروس بنر و هالک دو بدن متفاوت دارند، هالک خاکستری یا پروفسور هالک هم دو حالت کاملاً متفاوت هستند. عموماً هالک با رنگ سبز مشهورش شناخته می‌شود منتهی مشهور است که این رنگ هر از چند گاهی همراه با بدن او تغییر پیدا می‌کند.

ذهن

بروس بنر احتمالاً یکی از به هم ریخته‌ترین ذهن‌های دنیای مارول را دارد. علت به هم ریختگی ذهن بروس بنر به پیش از بمب گامایی برمی‌گردد که در ابتدا او را به صورت فیزیکی دچار تغییر کرد. ریشه‌های ذهن پریشان بروس را باید در دوران کودکی و پدر سوء استفاده کننده او یافت. بروس بنر به دلیل ضربات روحی دوران کودکی‌اش چند شخصیت متفاوت به وجود آورد، پس هر هالک نیز نماینده بخش متفاوتی از ذهن او محسوب می‌شود. در مقطعی، تبدیل شبانه بروس بنر به هالک به عنوان نمایش ناخودآگاه او از شرم خود توضیح داده شد.

تنفس و تغذیه

با وجود این که هالک به عنوان نیرویی غیرقابل توقف به حساب می‌آید اما هنوز هم یک ارگانیسم زنده است که نیاز به غذا و هوا دارد. اما اگر ویلنی قصد داشته باشد از این نظر به هالک آسیب بزند به دردسر بزرگی می‌خورد چرا که این غول می‌تواند نفس خود را تا چندین ساعت حفظ و اکثر مواد دور و بر خودش را تبدیل به خوراکی‌های قابل مصرف تبدیل کند. البته در نهایت، نیاز هالک به تنفس سابقه مسمومیت و کم‌بود هوا را برای او داشته است. به این ترتیب، با وجود سخت بودن این کار، ضربه زدن به هالک از این طریق چندان هم غیرممکن نیست.

مطلب پیشنهادی
قوی ترین شخصیت‌های عنکبوتی در مولتی‌ورس مارول
۱۰ شخصیت نیرومند اسپایدر-ورس

التیام

با داشتن یکی از قدرتمندترین عامل التیام‌های دنیای مارول، هالک می‌تواند در عرضه چند لحظه از هر نوع آسیب فیزیکی بهبود پیدا کند. Official Handbook of the Marvel Universe حتی اشاره می‌کند که او می‌توان اندام‌های خود را در عرض چند ثانیه التیام دهد تا مشخص شود چرا شکست دادن هالک بسیار سخت است.

التیام در سری کمیک The Immortal Hulk یکی از ویژگی‌های مهم هالک محسوب می‌شود. حتی وقتی که سر، اندام‌ها و ارگان‌های هالک از یکدیگر جدا شده‌اند و در ظرف‌های کاملاً مجزا از هم قرار گرفته‌اند، او هنوز هم به هوش است. نابودی کامل بدن غول مارول تأثیری روی توقف دائمی او ندارد. شاید همان منبع خارج بُعدی از توده بدنی که باعث تبدیل بروس بنر به هالک می‌شود به عنوان منبع بی‌انتهایی برای التیام هالک عمل می‌کند.


با آناتومی بدن دیگر شخصیت‌های کمیک بوکی آشنا شوید

CBR
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Muslim-slav
  Muslim-slav | ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  جدا هالک دنیای سینما بیشتر یه خ_رخونه تا یه ابرقهرمان در مقایسه با هالک کمیک انگشت کوچیکشم نیست البته هالک شگفت انگیز بیشتر نزدیکه به هالک توی کمیک ها

  • Matin-Artorias
   Matin-Artorias | ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

   اکثر قهرمانای مارول خیلی با نسخه ی کمیک فرق دارن

   • Muslim-slav
    Muslim-slav | ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

    بله درسته ولی در مقایسه با هالک خیییلی فرق هست

مطالب پیشنهادی