گورِ سلاخ خدایان کیست؟ – شایعه‌ای برای فیلم جدید تور

آیا MCU می‌خواهد شروری ترسناک را معرفی کند؟

۰

با وجود این که بعد از وقایع فیلم اونجرز: اندگیم به نظر برای مدتی خبری از گروه اونجرز نخواهد بود اما خود تور هنوز هم قرار است بخشی از دنیای سینمایی مارول باشد. فاز چهارم این دنیا با اکران فیلم تور: عشق و رعد در ماه نوامبر سال 2021 به اوج خود خواهد رسید.

این دنباله فیلم‌های تور نه تنها دوباره ستارگان فیلم تور: راگناروک، کریس همسورث و تسا تامسون به همراه تایکا وایتیتی به عنوان کارگردان را دور هم جمع می‌کند، بلکه ناتالی پورتمن برای ایفای دوباره نقش جین فاستر، الهه رعد، بازمی‌گرداند.

در حال حاضر سه شخصیت تور، والکیری (Valkyrie) و جین فاستر تنها شخصیت‌های تأیید شده فیلم چهارم تور هستند. با این حال شایعاتی شنیده می‌شود که گور سلاخ خدایان (Gorr the God Butcher) به عنوان خطر جدیدی برای ازگاردی‌ها در فیلم حضور خواهد داشت. در ادامه می‌توانید جزئیاتی از شخصیت گور بخوانید و همینطور با چند کاندید دیگر که ممکن است در فیلم تور: عشق و رعد حضور داشته باشند آشنا شوید. پس با ویجیاتو همراه باشید.

توضیحاتی در مورد گور

حتماً یک دلیل منطقی وجود دارد که به گور لقب «سلاخ خدایان» داده شده. این موجود فضایی کینه‌جو را می‌توان یک قاتل سریالی فرض کرد که خدایان را هدف قرار می‌دهد. گور که زمانی فقط یک موجود خوش‌حال، سر به زیر و خانواده دوست محسوب می‌شد، در ماجرایی مجبور به تماشای از دست رفتن خانواده‌اش شد. چون که دعاهایش برای نجات از این وضع مستجاب نشد، گور به این نتیجه رسید که هیچ کدام از خدایان ارزش عشق و تلعقی که از طرف ستایش‌گرانشان به آن‌ها می‌رسد را ندارند.

گوربرای اثبات این عقیده‌اش هم زندگی طولانی خود را صرف این می‌کند تا کل هستی را از تمام خدایان خلاص کند. حتی خود تور را، کسی که یک بار با سلاخ خدایان به مبارزه پرداخت اما توانست جان سالم به در ببرد و داستانش را برای بقیه تعریف کند.

قدرت‌ها و توانایی‌های گور

به طور کلی گور فقط یک موجود فضایی است که به جز استعداد چشم‌گیرش در شکنجه و بازجویی، قدرت خاص دیگری ندارد. اما بعد از این که سلاحی باستانی به اسم نکروسورد تماماً سیاه (All-Black the Necrosword) به دستش می‌رسد، گور جاودان شده و توانایی‌هایی مثل قدرت، سرعت و پایداری بیش‌تر به همراه قابلیت بهبود و پرواز به او اعطا شد.

نکروسورد تماماً سیاه

نکروسورد تماماً سیاه

گور می‌تواند از «تماماً سیاه» استفاده کند تا سازه‌هایی بسیار برنده و حتی خدمتگزارانی زنده که آن‌ها را برزرکرهای سیاه (Black Berserker) صدا می‌کند هم به وجود آورد.

نقطه ضعف اصلی گور این است که او برای قدرت‌هایش تماماً به شمشیرش وابسته است. به همراه آن، حس تنفر از خودی که در اعماق وجودش دارد، بزرگ‌ترین عواملی هستند که می‌توانند باعث ضربه خوردنش شوند.

سرآغاز و پس‌زمینه گور

گور یکی از شخصیت‌های جدید در میان شرورهای دنیای مارول و تور است. او در سال 2012 و شماره 1 از کمیک بوک‌های Thor: God of Thunder معرفی شد. این سری کمیک بوک‌ها آغاز نویسندگی جیسن آرون برای ماجرایی طولانی و تأثیر گذار در دنیای تور بود. ماجرایی که در طول آن جین فاستر عنوان تور را به دست می‌آورد.

گور، شرور اصلی 11 شماره اول Thor: God of Thunder بود. این سری کمیک بوک‌ها، گور را به عنوان فردی که زمانی فقط یک موجود فضایی عادی بوده و به خاطر مرگ همسر و فرزندانش به مرز دیوانگی رسیده معرفی می‌کند. بعد از این ماجرا و رد وجود خدایان توسط افراد هم‌نوعش که به طور متعصبانه‌ای مذهبی بودند تبعید می‌شود. اما پس از سرگردانی در سرزمین‌هایی نابود شده و تماشای نبرد دو خدای قدرتمند، به نتیجه‌ای می‌رسد. او تصمیم می‌گیرد که اگر خدایان وجود دارند ولی به دعاهای پرستش‌کنندگانشان پاسخی نمی‌دهند پس لیاقت زندگی را ندارند.

بعد از این که نکروسورد تماماً سیاه را از چنگ بازنده این نبرد خارج می‌کند، گور قدرت‌هایی شگفت انگیز کسب می‌کند و انتقامی طولانی با هدف به قتل رساندن تمام خدایان در هستی را پیش می‌گیرد. این هدف باعث می‌شود تا نهایتاً در دوران قرون وسطی پا به زمین بگذارد، تور جوان را به دام بیندازد و برای به دست آوردن اطلاعات از خدایان ازگارد او را شکنجه کند. تور فرار می‌کند و گور را زخمی می‌کند، البته با باور این که برای همیشه خطر او را دفع کرده.

اما به جای این اتفاق، گور سر از دنیای حال حاضر در می‌آورد. تور مجبور می‌شود تا کنار نسخه جوان و همینطور توری پیر از آینده‌ای بسیار دور قرار بگیرد تا با خطری مقابله کند که تمام خدایان را تهدید می‌کند. گور تعداد زیادی از خدایان را به بند می‌کشد و آن‌ها را مجبور می‌کند تا سلاحی آخرالزمانی به اسم بمب خدا (God-Bomb) بسازند. بمبی که در طول زمان منفجر خواهد شد و تمام خدایان را در یک آن نابود می‌کند.

با این حال گور اثبات می‌کند که خودش بزرگ‌ترین دشمن خودش است. او بدلی از پسر از دست رفته‌اش به نام آگار (Agar) می‌سازد، کسی که بی‌رحمی پدرش را محکوم کرده و به او عنوان «خدای دورویی» می‌دهد. آگار به تور این توانایی را می‌دهد که در برابر انفجار بمب خدا مقاومت کند. تور هم از قدرت دو میولنیر (Mjolnir) استفاده می‌کند و خطر گور را یک بار و برای همیشه از بین ببرد.

با وجود این که گور از آن ماجرا تا کنون هنوز مُرده محسوب می‌شود اما تأثیراتش در دنیای کمیک بوک‌های مارول حس می‌شود. گور باعث ایجاد شک در ذهن تور شده و این سوال را برای او ایجاد می‌کند که آیا خدایان واقعاً آن قدر که به نظر می‌آیند نجیب و خیرخواه هستند یا نه. نیک فیوری از این موقعیت استفاده کرده و در سال 2014 طی خط داستانی گناه نخستین (Original Sin) با زمزمه کردن «حق با گور بود» در گوش تور، آن قدر خدای رعد را سرخورده می‌کند که شایستگی بلند کردن میولنیر را از دست می‌دهد.

این اتفاق باعث می‌شود تا راه جین فاستر برای به دست گرفتن میولنیر و تبدیل شدن به توری جدید باز شود. تازه در داستان‌های اخیر است که تور اصلی توانسته پتک و اعتماد به نفسش را دوباره به دست آورد.

و در حالی که خود گور رفته اما هنوز هم شمشیرش باقی مانده. داستان‌های جدید مارول ذات واقعی نکروسورد تماماً سیاه را برملا کرده‌اند. این شمشیر به دست نال (Knull)، خدای سیمبیوت‌هایی مثل ونوم (Venom) و کارنیج (Carnage)، ساخته شده. نال از همان انفجار بیگ بنگ به بعد علیه موجودات الهی و دیگر قدرت‌های کیهانی اقدام به جنگ کرده. با هدف بازگشت به زمانی که وجودیت چیزی جز پوچیِ سیاه و بی‌انتها نبوده. به نوعی گور بدون اطلاع قبلی در مسیر اهداف نال قدم برمی‌داشته.

یک نسخه از شمشیرهای نکروسورد هم در دنیای سینمایی مارول و در دستان هلا (Hela) دیده شده.

شرورهای محتمل دیگر برای فیلم تور: عشق و رعد

با وجود این که در حال حاضر بیش‌ترین شایعات در مورد حضور گور به عنوان شرور اصلی داستان تور: عشق و رعد شنیده می‌شود اما هنوز چیزی تأیید نشده است. حتی امکان دارد او یکی از چندین شروری باشد که در این دنباله حضور خواهد داشت. با توجه به این موضوع احتمال وجود چند شرور دیگر را در فیلم بررسی می‌کنیم.

  • انچنترس (Enchantress): احتمالاً انچنترس یکی از مشهورترین شرورهای تور است که هنوز خبری از او در دنیای سینمایی مارول نیست. از همین رو شاید فقط باید زمان داد تا بتوان او را روی پرده سینما دید. علاوه بر آن حالا که قرار است جین فاستر تبدیل به تور شود و والکیری هم در دنباله حضور دارد، احتمالاً مارول هوس کند تمرکزش را روی فیلمی با محوریت بازیگران مونث بگذارد. انچنترس ساحره‌ای قدرتمند از اهالی ازگارد است که علاقه‌ای شدید و یک طرفه نسبت به تور دارد. در واقع، حسادت او نسبت به رابطه جین فاستر با تور باعث شده بیش‌تر از یک بار اقدام به قتل جین کند.
  • داریو اَگِر (Dario Agger): داریو به عنوان مدیر عامل راکسون انرژی کورپ (Roxxon Energy Corp)، شریرانه‌ترین شرکت در تمام دنیای مارول (که چندین بار در آثاری از دنیای سینمایی مارول هم به تصویر کشیده شده) فعالیت می‌کند و از قضا همان مینوتور (Minotaur) از اساطیر یونانی است. الزاماً نمی‌توان او را به عنوان شرور اصلی تور: عشق و رعد در نظر گرفت اما به آسانی می‌شود به عنوان شرور دوم که در کنار انچنترس یا گور فعالیت می‌کند به نمایش کشیده شود.
  • منگاگ (Mangog): منگاگ شروری است بسیار شبیه به گور. او از تنفر میلیاردها موجودی که در حمله‌ای نافرجام به ازگارد کشته شده‌اند خلق شده. منگاگ هیولایی ساخته شده از خشم است که تمام هدفش وقف نابودی اودین شده. اتفاقاً او آخرین شروری بود که جین فاستر در زمانی که تبدیل به تور شده بود با او جنگید. منگاگ می‌تواند راهی برای استفاده از المان‌های شخصیت گور باشد بدون این که مارول مجبور به بازگویی تمام پیش‌زمینه داستانی او شود.
سورتور در فیلم تور: راگناروک (به همراه هالک)

سورتور در فیلم تور: راگناروک (به همراه هالک)

  • سورتور (Surtur): فرمانروای موسپل‌هایم (Muspelheim) نقشی کوتاه ولی موثر با نابودی ازگارد و به قتل رساندن خودش و هلا را در فیلم تور: راگناروک بازی کرد. اما آیا واقعاً دیگر خبری از سورتور نخواهد شد؟ بهتر است فرض را بر این بگذاریم که این شرور قرار است نقش پررنگ‌تری در سری فیلم‌های تور بازی کند، با توجه به این که نقش زیادی در تعدادی از کمیک بوک‌های شخصیت تور داشته است.

منبع: IGN

.کپی شد https://vgto.ir/o4

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...