ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

در نبرد بین دکتر منهتن و سایتاما چه کسی پیروز می‌شود؟

تقابلی از شرقی‌ترین و غربی‌ترین نقاط زمین

۴
انارگیفت

کمیک بوک‌ها، چه نسخه‌های معروف آمریکایی و چه مانگاهای شرق آسیایی، پر از شخصیت‌ها و ابرقهرمان‌هایی هستند که نجات دنیا عادت روزانه‌شان است.

یکی از مهم‌ترینِ این شخصیت‌ها از دنیای واچمن کمیک‌های دی‌سی، دکتر منهتن است. موجودی که در خارج از جنبه زمان زندگی می‌کند، آن هم در حالی که روی خودِ واقعیت کنترل دارد. یکی از قوی‌ترین ابرقهرمان‌های دنیای مانگا و انیمه نیز سایتاما محسوب می‌شود، پروتاگونیست فرانچایز وان پانچ من.

منهتن زمانی یک دانشمند هسته‌ای به اسم جان آسترمن بود که در ژنراتور آزمایشگاهی گیر می‌افتد، طی فرایندی بدنش کاملاً از هم متلاشی شده و بعد از مدتی دوباره احیا می‌شود. دکتر منهتن که حالا اکثر ویژگی‌های انسانی خود را از دست داده، می‌تواند تمام دوره‌های زمان را به صورت همزمان ببیند، تقریباً غیر قابل آسیب شده، قابلیت‌های تله پاتی به دست آورده و می‌تواند تمام ذرات موجود در دنیا را تغییر دهد که با همین توانایی نیز امکان ساخت چندین نسخه از خودش را دارد.

حس توانایی مطلق بودن دکتر منهتن و همینطور دید متفاوت و خاصی که نسبت به زمان و فضا به دست آورد باعث شده تا او از انسان‌های دیگر فاصله بگیرد و حتی دیگر در اتفاقات دنیا دخالت نداشته باشد چون که به راحتی می‌تواند تمام وقایع را تغییر دهد.

از طرف دیگر سایتاما یک انسان معمولی بود که در حالی که برای یک مصاحبه کاری می‌رفت، توانست سوپرویلنی به اسم کربلینت (Crablante) را شکست دهد. با انگیزه گرفتن از این واقعه، سایتاما تمرینات روزانه‌اش که شامل 100 شنا، 100 دراز و نشست، 100 اسکوات و 10 کیلومتر دویدن بود را آغاز کرد. این برنامه تمرینیِ هر روزه باعث شد تا سایتاما تمام موهایش را از دست داده ولی در عوض قدرتی نزدیک به فنا ناپذیری به علاوه مشت‌هایی با نیرو و سرعت زیاد به دست آورد.

همان طور که از لقب او هم مشخص است، سایتاما هر حریفی را با یک مشت شکست می‌دهد آن هم در حالی که می‌تواند حملات زیادی را بدون این که خراشی بردارد، تحمل کند. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا به دنبال حریفی بگردد که توانایی تحمل بیش‌تر از یک مشت او را داشته باشد و کمی هیجان به زندگی‌اش تزریق کند.

حالا این سوال مطرح می‌شود که سرنوشت نبرد بین دکتر منهتن و سایتاما به عنوان کسانی که قدرت فوق العاده فراوانی دارند، چه خواهد شد؟

منهتن قبلاً نشان داده که می‌تواند خودِ واقعیت را بر اساس تفکراتش عوض کند و با این کار کل دنیای دی‌سی و شخصیت‌های دورن آن را نیز تغییر داده است. با توجه به همین موضوع، دکتر منهتن می‌تواند سایتاما را به طور کلی از وجود داشتن در زنجیره زمان و مکان حذف کند. همین طور رابطه خاص دکتر مهتن نسبت به زمان می‌تواند باعث شود تا او به زمانی در تاریخ برود که سایتاما هنوز برنامه روزانه‌اش را شروع نکرده؛ یعنی زمانی که شکست دادنش عین آب خوردن خواهد بود! با وجود این که یک مشت سایتاما ممکن است بتواند فرم فیزیکی منهتن را نابود کند اما منهتن مشکلی برای احیای کامل خودش نخواهد داشت.

تنها شانس واقعی که ممکن است سایتاما داشته باشد، دور بودن منهتن از زمین، انسانیت و تسلیم بودنش نسبت به سرنوشت است تا باعث شود شکست خوردن به دست سایتاما را انتخاب کند. منهتن می‌تواند تمام تلاش‌های ممکن سایتاما برای نابودی‌اش را از قبل دیده و شاید تصمیم بگیرد که نابودی‌اش چیزی غیرقابل اجتناب است، بنابراین بگذارد تا یک مشت با قدرت کامل به او برخورد کرده و خودش را نیز بازسازی نکند.

این کار شبیه این خواهد بود که دکتر منهتن از قصد نجنگد، مثل همان کاری که در کمیک Doomsday Clock انجام داد و اجازه داد تا سوپرمن تقریباً به او یک ضربه وارد کند یا حتی در خود داستان کمیک Watchmen که اجازه داد نقشه آزیمندیس نقش بر آب نشود.

در حالی که سایتاما می‌تواند رقیبی برای مبارزه تن به تن با دکتر منهتن باشد اما منهتن هیچ وقت از آن دسته از شخصیت‌ها نبوده که با کسی به صورت فیزیکی درگیر شود. تسلط دکتر منهتن بر زمان، مکان و خود ماده است که باعث می‌شود نسبت به این ابرقهرمان دنیای مانگاها برتری محسوسی داشته باشد.

با این حال، منهتن همیشه در حال منزجرتر شدن از قدرت و نقش خودش در دنیا است، پس اگر سایتاما یکی از آن روزهایی که دکتر منهتن خود را به شدت از دنیا دور می‌بیند پیدا کند، ابرقهرمان ژاپنی فرصت این را خواهد داشت که جان آسترمن را شکست دهد. البته اگر او تصمیم بگیرد که واقعاً می‌خواهد برای همیشه از بین برود.

در یک مبارزه فرضی، منهتن می‌تواند سایتاما را به راحتی شکست دهد اما جنبه توانای مطلق بودن او هر روز بیش‌تر از روی قبل بی‌خیال‌تر و کم دغدغه‌تر شده و همین مورد می‌تواند تفاوت را رقم بزند.

حالا نظر شما در مورد مبارزه بین دکتر منهتن و سایتاما چیست؟ از نظر شما کدام یک از این دو در یک مبارزه فرضی پیروز خواهد شد؟ چرا؟ نظراتتان را با ویجیاتو به اشتراک بگذارید.

منبع: Comic Book Resources

.کپی شد https://vgto.ir/27y

4
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
3 نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
4 نویسندگان دیدگاه
علیMorteza0935randyAbolfazl آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
علی
مهمان
علی

دوست عزیز توی انیمه وان پانچ من هم گفته شده که سایتاما محدوتشو از بین برده و قدرتش هیچ محدودیتی نداره در صورتی که قدرت دکتر منهتن محدود است

randy
مهمان
randy

عمو جانی

Morteza0935
مهمان
Morteza0935

دقیقا،قبل از اینکه دکتر منهتن بخواد کاری کنه،از پشتش خیز میکنه و منهدمش میکنه…جوری که نخاعش پاره بشه و خون از منافذش جاری بشه..

Abolfazl
مهمان
Abolfazl

احساس می کنم مطلب کم آوردید.
اینجور بحث ها بیشتر بدرد پیج های اینستاگرامی فندوم میخوره و نه همچین سایتی

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...