ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دشمنان بتمن در دنیای مارول - Thumbnail
کمیک بوک

بهترین دشمنان بتمن در دنیای مارول چه کسانی هستند؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text] بتمن در کنار کسانی مثل سوپرمن و اسپایدرمن یکی از شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای داستان‌های کمیک بوکی محسوب می‌شود. تقریباً از هر فردی بپرسید، چه کمیک خوان باشد و چه فیلم و سریال ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۰

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

بتمن در کنار کسانی مثل سوپرمن و اسپایدرمن یکی از شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای داستان‌های کمیک بوکی محسوب می‌شود. تقریباً از هر فردی بپرسید، چه کمیک خوان باشد و چه فیلم و سریال باز، اطلاعاتی هر چند اندک از این شخصیت‌ها خواهد داشت. شاید خیلی‌ها نیز باور داشته باشند که شوالیه تاریکی بیش‌تر از تمام شخصیت‌های دیگر، مورد علاقه مخاطبین است.

احتمالاً همه ما از برخوردهای بتمن با خلافکارهای کله‌گنده و خطرناک شهر گاتهام خبر داریم. شهری که با وجود امثال جوکر، پنگوئن، ریدلر (Riddler)، دثتروک (Deathstroke)، تو فِیس (Two-Face) و خیلی‌های دیگر پر شده از فساد و جنایت و به شوالیه‌ای از جنس تاریکی نیاز دارد تا شاید بتواند روزی به رستگاری برسد.

از این خلافکاران گذشته، بتمن حتی در برابر هیولاهایی فضایی مثل دارک‌ساید نیز ایستاده... البته با کمک قهرمانان جاستیس لیگ مثل فلش، واندروومن، گرین لنترن و خود سوپرمن.

حالا می‌خواهیم به یک تئوری جذاب بپردازیم. اگر روزی قرار باشد بتمن به عنوان یک ویجلنتی در دنیای مارول شروع به فعالیت کند، چه کسانی می‌توانستند مناسب‌ترین دشمنان بتمن در دنیای مارول محسوب شوند؟

در ادامه به معرفی پنج ویلن که می‌توانند تبدیل به بهترین دشمنان بتمن در دنیای مارول شوند نگاهی می‌اندازیم، پس با ویجیاتو همراه باشید.

[/vc_column_text][vc_separator color="black" style="shadow" border_width="5"][vc_column_text]

گرین گابلین

شخصیت گرین گابلین (Green Goblin) نسبت به تمام ویلن‌ها یا حتی قهرمانان دنیای مارول مشترکات زیادی با بتمن دارد. هویت واقعی گرین گابلین در بین مردم به عنوان یک سرمایه‌دار قدرتمند که رئیس مجموعه آرکورپ (Oscorp) است شناخته می‌شود در حالی که وقتی نقاب سبز رنگش را به روی صورتش می‌زند تبدیل به بزرگ‌ترین دردسر اسپایدرمن می‌شود. شاید تفاوت بین وین و آزبورن این باشد که آزبورن از هوشش در راه کارهای خلاف و نادرست استفاده می‌کند.

البته بین این دو نابغه، شاید بتوان با قطعیت گفت که بروس وین فرد برتری نسبت به آزبورن است. از روی نقشه‌هایی که این دو نفر در سر دارند و همینطور تجهیزات و اختراعاتی که کرده‌اند، به نظر بتمن چند قدمی جلوتر از گرین گابلین حرکت می‌کند. ممکن است نبرد با گرین گابلین کمی برای بتمن چالش برانگیز باشد اما چیزی نیست که از قبل تجربه آن را نداشته باشد.

[/vc_column_text][vc_separator color="black" style="shadow" border_width="5"][vc_column_text]

رد اسکال

دشمن فاشیست و نازی کاپیتان آمریکا از نظر فیزیکی خیلی تهدید جدی‌ای برای بتمن به حساب نمی‌آید و شخصیت‌های زیادی را می‌توان نام برد که از او قوی‌تر بودند و در برابر شوالیه تاریکی زانو زده‌اند. در واقع رد اسکال (Red Skull) در بهترین حالت زندگی‌اش بود که توانست در برابر خود کاپیتان آمریکا در جنگ تن به تن دوام بیاورد. بدن رباتیکی که برای او طراحی می‌شود صحبت دیگری است اما احتمالاً بتمن با هوش بالایش بتواند روشی برای نبرد با آن هم پیدا کند.

بدون شک می‌توان شخصیت‌های زیادی را نام برد که بتمن از پسشان برآمده، آن هم در حالی که خیلی از رد اسکال قوی‌تر، سریع‌تر و باهوش‌تر بوده‌اند. اما نکته قابل توجه در مورد رد اسکال این است که به لطف هایدرا (Hydra) و تکنولوژی کلون سازی آن‌ها، رد اسکال هیچوقت واقعاً نمی‌میرد و همیشه احتمال برگشتش وجود دارد. اگر قرار بود مسئولیت رد اسکال به بتمن سپرده شود، باید خوش حال بود که شوالیه تاریکی جانشینان و متحدان زیادی دارد که در صورت نبود او، بتوانند از پس رد اسکال برآیند.

[/vc_column_text][vc_separator color="black" style="shadow" border_width="5"][vc_column_text]

کینگ‌پین

بتمن سابقه رو به رو شدن با کرایم‌لردها (Crime Lord) و روئسای مافیا را با وجود امثال فالکون (Falcone) و پنگوئن در دنیای دی‌سی دارد، پس تقابل با کینگ‌پین/ویلسون فیسک (Kingpin/Wilson Fisk) برای او چندان عجیب نخواهد بود. او فردی است که برای خودش یک امپراطوری از طریق خلاف ساخته و خود را پادشاه شهر نیویورک (و گاهی حتی بیش‌تر از نیویورک) در دنیای مارول می‌داند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا ویلسون فیسک تبدیل به یک مورد مناسب برای بتمن شود.

اگر از نظر فیزیکی هم مقایسه شوند، با این که هر دو انسان عادی محسوب می‌شوند و قدرت فرابشری ندارند اما طبق تصورات نویسندگان دنیای مارول، کینگ‌پین هیکلی با حدود 200 کیلوگرم عضله خالص دارد که کار مبارزه با او را برای بتمن خیلی سخت‌تر از چیزی که به نظر می‌آید، می‌کند. هر چند بتمن در تمامی موارد دیگر، اعم از تکنولوژی، هوش، سبک مبارزه و خیلی چیزهای دیگر نسبت به ویلسون فیسک برتری دارد و احتمالاً همان طور که دردویل و اسپایدرمن توانسته‌اند کینگ‌پین را شکست دهند، بتمن هم بتواند همین کار را کند.

[/vc_column_text][vc_separator color="black" style="shadow" border_width="5"][vc_column_text]

ونوم

ونوم (Venom) به عنوان یک موجود فضایی شناخته می‌شود که در دنیای داستانی طرفداران زیادی روی زمین ندارد. احتمالاً بتمن هم علاقه‌ای به وجود یک موجود فضایی روی زمین نداشته باشد، آن هم یک موجود فضایی با سابقه رفتار خشونت آمیز و غیرقابل کنترل. ونوم (که در زمین مهمان ادی براک (Eddie Brock) است) یکی از آن دسته موجودات است که می‌تواند اسپایدرمن و گاهی هم کل دنیای مارول را به دردسر بیندازد. با این وجود بتمن باید آن قدر باهوش باشد تا بتواند از پس این سیمبیوتِ (Symbiote) دردسر ساز بربیاید.

حتی بدون داشتن زمان برای آماده شدن، یکی از بهترین راه‌های مقابله با ونوم همیشه در کمربند تجهیزات بتمن قرار دارد. همان طور که می‌دانید بتمن در کنار بترنگ‌های معمولی‌اش، چند بترنگ صوتی نیز حمل می‌کند که در مبارزه با ونوم قطعاً به کارش می‌آیند. به جز بترنگ‌های صوتی، با دادن زمان کافی به او، می‌توان انتظار داشت تا شوالیه تاریکی با ساخت یک بمب صوتی باعث درد و زجر کشیدن ونوم بشود، آن قدر که بتواند ونوم را از ادی جدا کرده و در محفظه امنی قرار دهد.

[/vc_column_text][vc_separator color="black" style="shadow" border_width="5"][vc_column_text]

بولزآی

بولزآی (Bullseye) یکی از هیجان انگیزترین شخصیت‌های دنیای مارول است و به عنوان خطرناک‌ترین دشمن دردویل شناخته می‌شود. سابقه کار برای ویلسون فیسک و نورمن آزبورن هم در کارنامه‌اش دیده می‌شود. او را می‌توان کسی در نظر گرفت که با کشتن اهداف درست، برای خودش اسمی دست و پا کرده.

هر چند بولزآی با مهارت‌های هدف گیریِ غیرطبیعی‌اش و توانایی‌های خاصش در مبارزات تن به تن برای دردویل جهنم به پا می‌کند اما بتمن با ویلن‌هایی شبیه به بولزآی مثل دثتروک و ددشات (Deadshot) مبارزه کرده و در نهایت جان سالم به در برده است. می‌توان انتظار مبارزه هیجان انگیزی را بین بتمن و بولزآی کشید که در انتهای آن احتمالاً این بتمن است که با مهارت‌های مخفی کاری و مبارزه خودش از پس رقیبش برآمده.

[/vc_column_text][vc_separator color="black" style="shadow" border_width="5"][vc_empty_space height="10px"][vc_column_text]

نظر شما چیست؟ چه کسی را مناسب‌ترین دشمن بتمن در دنیای مارول می‌دانید؟ آیا بتمن باید با ویلن‌هایی شبیه به ویلن‌های داستان‌های خودش مبارزه کند یا امثال تانوس و گالاکتوس (Galactus) هم برای رو در رو شدن با بتمن جذاب هستند؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

[/vc_column_text][vc_message message_box_color="black"]

بیش‌تر بخوانید:

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (16 مورد)
 • علی استیری
  علی استیری | ۱۰ مهر ۱۳۹۹

  به نظرم بتمن با تانوس یا لوکی بجنگه نیز قعطا باحال خواهد بود مگه نه دوستان

 • amingh3
  amingh3 | ۴ آبان ۱۳۹۸

  بامزه بود اما به نظر من بزرگترین دشمن بتمن همین قهرمان‌های آدم کش مارول هستن و قبل از شخصیت منفی‌ها میر سراغ خودشون. اولیشم ولورینه!

  • محمدرضا صفری
   محمدرضا صفری | ۵ آبان ۱۳۹۸

   اینم نظریه، ولی چه تضمینی هست که بتمن یکی مثل ولوورین رو شکست بده؟! ???

   • Batman
    Batman | ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

    برای کسی که کل لیگ عدالت رو و حتی دارک ساید رو شکست داده شکست دادن یه قاتل کار سختیه

    • actor
     actor | ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

     عزیز ولوورین نامیرا هست ها و اون چنگالاش باعث میشه خیلی از یک قاتل بیشتر باشه

  • deathstrok
   deathstrok | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

   بنظرم جای کارنیج خالی بود
   از طرفی هم تقابل ددپول و بتمن رو خیلی دوست دارم

 • r3z4
  r3z4 | ۳ آبان ۱۳۹۸

  مبارزه بولزآیو بتمن خیلی جالب میشه البته تو کراس اور مارول علیه دی سی جنگیدن که بتمن برد ولی واقعا مبارزه ب جالبیه

  • محمدرضا صفری
   محمدرضا صفری | ۴ آبان ۱۳۹۸

   یه کم به خاطر آشنایی بتمن با چنین شخصیت‌هایی (همونطور که تو مطلب اشاره شد تقابل‌های زیادی با ددشات و دثتروک داشته و حتی تالون Court of Owls هم شباهت‌هایی داره) منطقیه شکستش بده.
   ولی بازم خیلی تقابل هیجان انگیزی می‌تونه باشه، مخصوصاً اگه بتمن آمادگیش رو نداشته باشه و بولزآی یه مدت طولانی مشغول برنامه ریزی و تحقیق بوده باشه.

 • رضا
  رضا | ۳ آبان ۱۳۹۸

  سلام این مطلب واقعا جالب بود
  به نظر من کس دیگه ای که توی لیست باید باشه تسک مستر هستش چون تیک مستر دارای تکنوژی بالا و همچنین حافظه تصویری کار این قابلیت میتونه حرکات حریفش رو پیشبینی کنه واقعا رقیب سرسختی برای بت من هستش.

  • محمدرضا صفری
   محمدرضا صفری | ۴ آبان ۱۳۹۸

   دقیقاً حق با توئه رضا جان؛
   تقابل با تسک‌مستر هم فوق العاده میشه، خودم خیلی دوست دارم چنین تقابلی رو ببینم.

   • رضا
    رضا | ۴ آبان ۱۳۹۸

    ممنون اقا محمد رضا عزیز

 • امیر
  امیر | ۳ آبان ۱۳۹۸

  بنظر من گرین گابلین به بتمن بیشتر میخوره که دشمن درجه اولش باشه . نقاب شبیه جوکرش که همیشه میخنده میتونه رو اعصاب بتمن بره و تجهیزاتی که به روز هست رو هم میتونه علیه بتمن استفاده کنه . شخصیت بولزآی رو ندیدم تا الان.اگر میشه راجع بهش مطلب بنویسید .ممنون بابت مقاله?

  • محمدرضا صفری
   محمدرضا صفری | ۳ آبان ۱۳۹۸

   آره، از نظر منم تقابل این دو شخصیت باید جذاب باشه. مخصوصاً به خاطر شباهت‌هاشون به هم.
   بولزآی هم اینطور بگم که یکی از خطرناک‌ترین آدمکش‌هاییه که من تو دنیای کمیک می‌شناسم و تقابل باهاش کار هر کسی نیست. حتماً به زودی یه معرفی در موردش می‌نویسیم.
   مرسی که انرژی میدی. ??

 • Reza Dark
  Reza Dark | ۳ آبان ۱۳۹۸

  مقاله جذاب بود مثل همیشه دمتون گرم...????❤??

 • محمد
  محمد | ۲ آبان ۱۳۹۸

  این دیسی تو مارول ریختنا از کی باب شد؟!
  چرا پست مفیدتر نمیزارین؟

  • محمدرضا صفری
   محمدرضا صفری | ۳ آبان ۱۳۹۸

   خیلی وقته محمد جان، خیلی وقته ?
   قضیه اونقدر جدی و مهمه که با یه سرچ ساده می‌تونی کلی کمیک از اوایل دهه 70 تا اواخر دهه 90 میلادی پیدا کنی که دی‌سی و مارول با هم کراس‌آور زدن و شخصیت‌های کمیک‌های خودشون رو در برابر (و گاهی اوقات هم کنار) شخصیت‌های کمیک‌های کمپانی رقیب قرار دادن.
   ولی کاش می‌گفتی چه "مطالبی" رو هم دوست داری و از نظرت مفیدن تا ما بیش‌تر از اونا بذاریم.

مطالب پیشنهادی