ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

فیس‌آف: در نبرد بین ددپول و ولورین چه کسی پیروز می‌شود؟

مزدور حراف قرمز پوش یا شکارچی بی‌رحم جهش‌یافته؟

۱۶

در مطالب فیس‌آف قصد داریم شخصیت‌های محبوب شما از دنیای داستان‌ها را در برابر هم قرار دهیم و ضمن معرفی کوتاه و ذکر توانایی‌های مهم آن‌ها، از شما بپرسیم که برنده رویارویی آن‌ها چه کسی و به چه دلیلی خواهد بود. برای شرکت در هر فیس‌آف می‌توانید از بخش نظرات برای بیان دلایل خود و بحث با دیگر کاربران استفاده کنید.

ددپول

وید ویلسون جزو آن دسته از شخصیت‌های داستانی است که بدون در نظر گرفتن شرایط و موقعیت‌هایی که در آن‌ها حضور دارد، همیشه روش‌های خودش را پیش می‌گیرد و به چیز دیگری اهمیت نمی‌دهد. این مزدور که قبل از تحت آزمایش قرار گرفتن با هدف التیام سرطانش آموزش‌های نظامی زیادی دیده بود و مهارت‌های بالایی در مبارزات تن به تن و استفاده از سلاح‌های مختلف سرد و گرم داشت، بعد از آزمایش‌ها از قبل هم خطرناک‌تر شد.

فرایندهای انجام شده روی ددپول در طی آزمایش باعث شده تا او قابلیت‌های پیشرفته و کارآمدی مثل عامل التیام، قدرت، سرعت و تحمل بالا نیز به مجموعه مهارت‌های او اضافه شود. همچنین شکستن دیوار چهارم و آگاه بودن از این که خودش یک شخصیتی داستانی است به او این اجازه را می‌دهد تا بدون در نظر گرفتن عواقبی که پیش می‌آید، هر کاری که هر چه قدر دیوانه‌وار یا غیرقابل تصور باشد را انجام دهد.

ویژگی‌های برجسته و مهم ددپول:

 • عامل التیام
 • شکستن دیوار چهارم
 • مهارت در استفاده از انواع سلاح سرد و گرم و مبارزات تن به تن
 • دسترسی به انواع ابزارها
 • قدرت و سرعت فرا انسانی

ولورین

مثل خیلی دیگر از جهش‌یافته‌ها، جیمز هاولت یا همان لوگان خودمان، از لحظه تولد ژن‌های مخصوص و متفاوتی نسبت به انسان‌ها در بدن خود داشت. این ژن‌ها قابلیت ترمیمِ وخیم‌ترین و کشنده‌ترین زخم‌ها را به او داده‌اند تا ولورین تبدیل به یکی از جان سخت‌ترین شخصیت‌های دنیای کمیک‌های مارول شود. کم‌تر عاملی را می‌توان در دنیا یافت که بتواند ولورین را از نظر فیزیکی متلاشی کند و یا حتی به او آسیب غیرقابل جبرانی وارد کند. البته جیمز کمی خوی حیوانی نیز دارد که به او اجازه استفاده بهتر از حواس پنج گانه خود می‌دهد. هر چند همین خصلت‌های حیوانی او باعث شده شخصیتش نیز هر از چند گاهی به یک حیوان درنده‌خو تبدیل شود.

علاوه بر عامل التیام و حواس حیوانی او، اسکلت لوگان هم با اسکلت عادی بدن‌های انسان‌های معمولی نیز فرق دارد. او درون دستان خود چنگال‌هایی دارد که می‌تواند به عنوان سلاح استفاده کند. البته لوگان در حالت عادی چندان خطرناک و غیرقابل شکست نبود تا این که طی آزمایش‌های برنامه «سلاح ایکس» روی استخوان‌های او با فلز آدامانتیوم، یکی از آسیب ناپذیرترین و غیرقابل نفوذترین فلزات شناخته شده در دنیای داستان‌ها، پوشانده شد. با وجود این فلز روی استخوان‌هایش، نابودیِ کامل او تقریباً غیرممکن شده و همچنین چنگال‌های پوشیده شده‌اش با آدامانتیوم می‌توانند هر چیزی را با کوچک‌ترین اشاره‌ای ببرند. زندگی طولانی او و شرکت در جنگ‌ها و نبردهای مختلف نیز به ولورین تجربه‌های زیادی در مبارزات داده که مطمئناً در هر تقابلی به کمک او خواهد آمد.

ویژگی‌های برجسته و مهم ولورین:

 • عامل التیام
 • اسکلت و چنگال‌های پوشیده شده با آدامانتیوم
 • تقریباً آسیب ناپذیر
 • حواس پنج گانه فرا انسانی و خصلت‌های شبیه به حیوانات
 • مهارت در سبک‌های مبارزه تن به تن
 • قدرت، سرعت، مقاومت و عکس العمل‌های فرا انسانی

از نظر شما در تقابل بین ددپول و ولورین، چه کسی پیروز خواهد شد؟ نظراتتان را با ویجیاتو به اشتراک بگذارید.

.کپی شد https://vgto.ir/2gu

16
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
8 نظرات
8 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
7 نویسندگان دیدگاه
محمدرضا صفریخانم XسهیلrandyGhaem آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
خانم X
مهمان
خانم X

ولورین
ترمیم جزو مشترکات ولورین و ددپوله. اما عوامل دیگه ای وجود دارن.
۱-تجربه ولورین در جنگ بیشتره. به هر حال عمرش خیلی طولانی تره!
۲-حواس پنجگانه لوگان بهتر کار می کنن.
۳-ولورین استخوان آدامانتومی داره. بنابراین قطع عضو براش امکان پذیر نیست. درحالی که ددپول با این که نمی میره اما با بریده شدن عضوی از بدنش چند ساعتی طول می کشه ترمیم بشه. چنگال های لوگان به بدنش متصلن و به هیچ وجه ازش جدا نمی شن. اما اگه دست ددپول رو قطع کنی دیگه هیچ سلاحی نداره.

سهیل
مهمان
سهیل

به نظرم مهمه اول اینو روشن کنیم که از یه مبارزه خیالی حرف میزنیم که قراره مثلا مثل یه مسابقه بوکس باشه یه جورایی تن به تن که هر کی نتونه ادامه بده بازنده میشه نه این که تا سرحد مرگ باشه و سلاح گرم و سرد و آدامانتیوم و …رو بیاریم وسط !!!! ولوورین که نیازی به اسلحه خاصی نداره ، ددپول هم که شمشیرهای معروفش رو داره فکر کنم وسط دعوا یهو ددپول خنده ش میگیری از یه چیزی و ول میکنه کارو !! هیچوقت اون صحنه تو فیلم اول ددپول یادم نمیره که دستاش شکسته بود و… ادامه مطلب »

randy
کاربر
randy

ولورین قطعا پیروزه

Ghaem
مهمان
Ghaem

بنظرم جفتشون برابرن ولی بازم ولورین میبره

Game Year
مهمان
Game Year

البته در صورتی می تونه دانترو شکست بده که اون تکنولوژی که باهاش می تونه تلپورت انجام بدرو هم داشته باشه در غیر این صورت براحتی شکست می خوره

Game Year
مهمان
Game Year

تنها راه شکست ددپول کشتنش درحالت عادی هست که توی فیلم نسخه دوم به تصویر کشیدن
اگر دستبند ضد قدرت به دستش بسته بشه تا زمانی که پیر بشه و دست بند از دستش باز بشه دیگه جوان نمیشه
قدرتش حالتی که هستُ نگه می داره بنابر این درحالت عادی نباید بمیره
البته این فرضیه خودم هست با چیزایی که از فیلماش و بازیش دیدم

Game Year
مهمان
Game Year

سلام قدرت هردوشون التیام هست ولی ماله ددپول قوی تره ولورین درسته قدرت التیام داره ولی نقطه ضعف داره و نقطه ضعفش مغزش هست که نباید آسیب ببینه وگرنه میمیره قدرت ولورین فیزیکی هست و توی فیلم دیدیم که تیر به سرش خورد با اینکه آسیب کوچیکی به مغزش وارد کرد یعنی تیر از سرش رد نکرد که یک سوراخ وسط مغزش ایجاد کنه ولی باعث شد خیلی چیزارو فراموش کنه اما ددپول یک قدرت ماورایی داره و اونم حافظش هست اگر مغزش هزار تیکه بشه و فقط یک تیکه کوچیک باقی بمونه و رشد کنه و دوباره کامل بشه… ادامه مطلب »

یحیی
مهمان
یحیی

به نظرم ددپول ۱- عامل التیام هر دو یکیه و با توجه به اینکه ددپول بعد از ولورین این آزمایش روش انجام شده و روی عامل بیشتر کار شده قدرت التیام بیشتری داره در حدی که حتی اگه به مغزش شلیک بشه باز زنده میمونه ۲- خیلی واضع دیدیم که سطح هوش ددپول خیلی بالاتر از ددپوله با اینکه ددپول تجربه زیادی داره ولی از نظر هوشی اصلا به ددپول نمیرسه به همین خاطر ددپول ممکنه راههای بهتری برای غلبه بر ولورین به ذهنش برسه و همچنین پیدا کردن نقاط ضعف ولورین هم براش راحتتره ۳- خشم ولورین باعث میشه… ادامه مطلب »

یحیی
مهمان
یحیی

خداوکیلی بعد نظر دادن نظر شخصی نویسنده رو دیدم پس نگید فقط خواسته حرف اونو تایید کنه

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...