ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

سرنوشت شخصیت‌های کمیک The Walking Dead چه شد؟

و آیا سریال همین مسیر را پیش می‌گیرد؟

۰
انارگیفت

در شماره پایانی کمیک محبوب The Walking Dead شاهد یک پرش زمانی چند ساله بودیم. یعنی اتفاقات زیادی برای شخصیت‌های مهم و اصلی داستان افتاده که به تصویر کشیده نشده‌اند.

بعد از مرگ ریک گرایمز در شماره 192 کمیک The Walking Dead، در شماره 193 و آخر این کمیک یک پرش به آینده را می‌بینیم. میزان دقیق این پرش مشخص نشده اما با توجه به سن شخصیت‌ها، به نظر حدود 20 سال گذشته است. کمیک، سرنوشت شخصیت‌های اصلی و محوری زیادی مثل کارل، میشون، لیدیا، یوجین، نیگان و چند نفر دیگر را که تا شماره 192 زنده مانده بودند را مشخص کرده.

بعد از آرک داستان جنگ نجواگران (The Whisperer War)، کمیک سراغ یک داستان جدید با محوریت گروهی از مردم با نام عام المنافع (Commonwealth) رفت. آرک داستانی عام المنافع در چندین شماره کمیک جریان داشت و با موفق شدن ریک در پیدا کردن راه حلی مسالمت آمیز برای رفع تنش به وجود آمده بین منطقه عام المنافع و کامیونیتی‌ها (The Communities – انجمن‌ها) به اتمام رسید.

اما مشکل جدید وقتی به وجود آمد که سباستین، پسر پاملا میلتون، فرماندار منطقه عام المنافع، با ریک دچار اختلاف شده و به در نیمه‌های شب وارد خانه او می‌شود. سباستین به سینه ریک که درون تخت خوابیده با تفنگ شلیک می‌کند.

مرگ ساده و معمولی پروتاگونیست کمیک The Walking Dead آخرین رویداد بزرگ این کمیک تا قبل از شماره 193 محسوب می‌شود. شماره 193، این مجموعه را به پایان می‌رساند و خود را وقف این می‌کند که نشان دهد بعد از مرگ تراژیک ریک گرایمز چه اتفاقاتی برای دیگر شخصیت‌های محوری داستان می‌افتد. چندین تغییر بزرگ را در پرش زمانی شاهد هستیم که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کارل خانواده تشکیل می‌دهد

مشخص شد که کارل برای خودش یک خانواده تشکیل داده است. بعد از بهبود رابطه‌اش با دختر کارول، سوفیا، این دو با یکدیگر ازدواج کرده و صاحب یک بچه شدند و تصمیم گرفتند نام او را آندریا بگذارند. نشان داده شد که کارل و خانواده‌اش زندگی شاد و تقریباً مسالمت آمیزی دارند. ظاهراً آندریا می‌تواند زندگی کودکانه خیلی بهتری را نسبت به دوره کودکی کارل و دیگر بچه‌هایی که در دوران اولیه آخرالزمان بزرگ شدند داشته باشد.

دنیا به نحوی تغییر کرده که به آندریا این اجازه را می‌دهد تا به مدرسه برود و موزیک و نقاشی یاد بگیرد. حالا که آندریا در یک دنیای خیلی امن‌تر زندگی می‌کند، کارل و سوفیا می‌توانند یک زندگی برای او بسازند که خودشان هیچوقت نداشتند.

این پایان خوش برای کارل و خانواده‌اش چیزی است که قطعاً در سریال The Walking Dead شاهد آن نخواهیم بود؛ چرا که کارل در فصل هشتم سریال کشته شد. پس چنین پایانی هیچوقت برای کارل اتفاق نمی‌افتد اما ممکن است سریال چنین سرنوشتی را برای دیگر شخصیت‌های داستان، مثل جودیث به عنوان جانشین کارل، رقم بزند.

جمعیت زامبی‌ها کم شده است

دنیای داستان تغییر کرده. حدود 30 سال یا بیش‌تر از شروع آخرالزمان زامبی‌ها گذشته که یعنی در این دوره، بیش‌تر زامبی‌هایی که به خاطر شیوع اولیه بیماری به وجود آمده بودند، حالا از بین رفته‌اند. با وجود این که هنوز خیلی مانده تا برای همیشه محو شوند اما به نظر دنیا در حال ریکاوری شدن و بازسازی است. جمعیت زامبی‌ها به طرز چشم گیری کم و باعث شده تا مردم بتوانند راحت‌تر کامیونتی‌های خودشان را از ترس مورد حمله قرار گرفتن زامبی‌ها ترک کنند. مطمئناً زامبی‌ها هنوز در گوشه و کنار این دنیا حضور دارند اما خطرشان نسبت به چیزی که به یاد داریم خیلی کم‌تر شده است.

نیگان تبدیل به یک زاهد شد

با اتمام این مجموعه، به نیگان اجازه داده شد که بدون بروز مشکلی الکساندریا را ترک کند. شماره آخر کمیک مشخص می‌کند که نیگان هیچوقت دوباره به پیش مردم بازنگشت. به جای این کار، یک خانه برای خود پیدا کرد، برای سال‌ها به تنهایی در آن جا زندگی کرد و ظاهراً از زندگی‌اش به عنوان یک زاهد منزوی راضی است. کارل هم هر از چند گاهی به او سر می‌زند تا برای او کمی لوازم ضروری و خوراکی ببرد.

با توجه به این که تا به این جای کار ساخته شبکه اِی‌اِم‌سی، آرک رستگاری نیگان را نسبتاً شبیه به کمیک‌ها پیش برده، چنین پایانی برای نقشی که جفری دین مورگان ایفا می‌کند محتمل خواهد بود.

پسر مگی کارنوال زامبی به راه می‌اندازد

آخرین شماره کمیک The Walking Dead، هرشل، پسر مگی و گلن را به عنوان یک آدم بالغ به تصویر می‌کشد. در پرش زمانی، هرشل تبدیل به شخصیتی شده که افراد دور و برش به خاطر رفتارش از او خوششان نمی‌آید. هرشل شروع به استفاده از زامبی‌ها به نفع خودش کرد و یک کارنوال را با هدف یادآوری مردم نسبت به خطرات زامبی‌ها به پا انداخت. وقتی یکی از زامبی‌ها می‌تواند از کارنوال او فرار کند، کارل آن زامبی را میکشت. همین مسئله باعث درگیری بین هرشل و کار می‌شود. نهایتاً مشخص می‌شود که استفاده هرشل از زامبی‌ها غیرقانونی است.

منطقه عام المنافع گسترش پیدا می‌کند و مگی به عنوان فرماندارش انتخاب می‌شود

کمی بعد از مرگ ریک، مگی به عنوان فرماندار جدید منطقه عام المنافع انتخاب می‌شود، منطقه‌ای که طی سال‌های بعدی به طور قابل ملاحظه‌ای گسترش پیدا می‌کند. در طول این مدت اتحادی شکل می‌گیرد تا منطقه عام المنافع به دیگر کامیونیتی‌ها مثل هیلتاپ، الکساندریا، کینگدام و اوژن‌ساید بپویندد. مگی با داشتن کنترل روی کامیونیتی‌ها و منطقه عام المنافع تبدیل به قدرتمندترین شخصیت کمیک می‌شود ولی باعث نمی‌شود تا او دیگر کاری نکند و دست روی دست بگذارد. او منطقه عام المنافع را به سمت غرب گسترش می‌دهد تا با گروهی دیگر از کامیونیتی‌های به هم پیوسته با نام اتحاد غربی (Western Alliance) در ارتباط باشد.

آیا قرار است سرنوشت مگیِ سریال مثل مگی کمیک باشد؟ در فصل هشتم، یک زن مرموز به اسم جورجیا با مگی دوست می‌شود و در فصل بعدی، مگی هیلتاپ را ترک کرده تا مدتی را با کامیونیتی این زن بگذراند. اگر تئوری‌هایی سریال The Walking Dead در رابطه با این که جورجیا یکی از اعضای منطقه عام المنافع است درست باشد، پس سریال مسیر کمیک را پیش گرفته. مگی برای فصل یازدهم به سریال باز خواهد گشت و ممکن است او عاملی باشد که منطقه عام المنافع را وارد ماجرا می‌کند.

چه اتفاقی برای بقیه افتاد؟

اما حتماً می‌پرسید بقیه شخصیت‌ها چه شدند؟

مثل مگی، میشون هم جایگاه جدیدی برای خود پیدا کرد. او تبدیل به قاضی دادگاه عالی منطقه عام المنافع شد، خانواده تشکیل داد و کاتانای با ارزشش را به کارل هدیه کرد.

یوجین، که سلامتی‌اش رو به زوال است، با به دست گرفتن ساخت سیستم راه‌آهن که باعث برقراری ارتباط بین کامیونیتی‌های مختلف می‌شود تبدیل به یکی از اعضای اصلی گسترش منطقه عام المنافع شد.

جیزس و آرون هنوز با یکدیگر زندگی می‌کنند و لیدیا که رابطه‌اش با کارل قطع شده، با فرد دیگری ازدواج می‌کند. لیدیا توسط منطقه عام المنافع استخدام شده تا به مناطق مختلف سفر کرده و مطمئن شود قلمروها از خطر زامبی‌ها در امان هستند.

اگر به طور خلاصه بخواهیم بگوییم، اکثر شخصیت‌هایی که تا شماره 192 زنده ماندند، توانستند به یک پایان نسبتاً خوش در آینده برسند. آن‌ها زندگی‌شان را ادامه دادند اما هنوز به ریک و نقش او در ممکن کردن این آینده احترام قائل‌اند.

این احتمال وجود دارد که همین سرنوشت برای همتایان سریالی این شخصیت‌ها نیز اتفاق بیافتد. از آن جایی که سریال The Walking Dead هنوز چندین داستان را به اتمام نرسانده، ممکن است چند سال طول بکشد تا بتوان مطمئن‌تر نسبت به این سوال پاسخ داد. اما بر اساس وضعیت حال حاضر سریال و شخصیت‌های آن، ممکن است چنین سرنوشتی برای اتمام شدن این مجموعه در نظر گرفته شده باشد.

منبع: Screen Rant

.کپی شد https://vgto.ir/2io

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...