ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

The Fire Power - Thumbnail
اخبار و گزارش‌ها

خالق کمیک The Walking Dead از اثر جدیدش رونمایی کرد؛ The Fire Power

[vc_row][vc_column][vc_column_text] بهار سال بعد، کمپانی اسکای‌باند و انتشارات ایمیج شروع به انتشار کمیک The Fire Power خواهند کرد، کمیک متعلق به خالق جدیدی که توسط رابرت کرکمن، نویسنده کمیک The Walking Dead، خلق شده. داستان ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

بهار سال بعد، کمپانی اسکای‌باند و انتشارات ایمیج شروع به انتشار کمیک The Fire Power خواهند کرد، کمیک متعلق به خالق جدیدی که توسط رابرت کرکمن، نویسنده کمیک The Walking Dead، خلق شده.

داستان این کمیک با محتوای هنرهای رزمی درباره مردی است که به دنبال گذشته خانواده‌اش و همینطور راز توانایی شلیک آتش از دستانش می‌گردد. در این پروژه کریس سامنی به عنوان طراح، میتو ویلسون به عنوان رنگ‌زن و راس ووتون به عنوان حروف‌چین به همکاری با رابرت کرکمن می‌پردازند.

یکی از موارد هیجان انگیز در مورد این کمیک به غیر از حضور رابرت کرکمن، بازگشت دوباره کریس سامنی است. کسی که بعد از کار روی کمیک‌هایی با محوریت شخصیت‌های دردویل، بلک ویدو و کاپیتان آمریکا برای انتشارات مارول، مدتی محو شد. حالا در The Fire Power می‌توان از هنر سامنی برای بار دیگر لذت برد.

رابرت کرکمن درباره حضور سامنی گفته است که: «بعد از Capote in Kansas [رمان گرافیکی منتشر شده در سال 2005] به همراه اندی پارک مدتی است که طرفدار کارهای [سامنی] هستم. او می‌دانست که من برای مدتی می‌خواستم تا با او کار کنم و او نیز به نحوی در حال اتمام کارش در مارول بود و در واقع در موقعیتی بود که هر کاری را که می‌توانست برای مارول انجام داده و به دنبال این بود که ببیند آیا کسی هست که بخواهد با او یک اثر متعلق به خالق کار کند و من هم از این فرصت استفاده کردم.»

با توجه به این که سامنی عمده شهرت خود را در دنیای کمیک‌ها مدیون به تصویر کشیدن ماجراهای ابرقهرمانانی مثل دردویل، بلک ویدو و کاپیتان آمریکا است و همه این شخصیت‌ها بیش‌تر در هنگام مبارزات تن به تن به نمایش در می‌آیند، خیلی جای تعجب ندارد که متوجه شویم رابرت کرکمن برای کمیک The Fire Power که یک اثر با محتوای هنرهای رزمی است به دنبال او بوده.

«می‌دانستم که کریس یک توانایی ذاتی برای خیلی خوب کشیدن صحنه‌های اکشن دارد و حس حرکت پنل به پنل او بهترین است. پس، می‌دانستم که او در اثری که برای سکانس‌های اکشن خیلی طولانی و خیلی پیچیده طراحی شده است، فوق العاده خواهد بود.»

کمیک The Fire Power که در دنیایی تقریباً شبیه به دنیای واقعی ما جریان دارد، داستان اوِن جانسن (Owen Johnson) را در جستجوی یافتن پدر و مادر بیولوژیکی‌اش در کشور چین دنبال می‌کند.

رابرت کرکمن در این مورد توضیح داده: «او بر حسب اتفاق به یک معبد شائولین می‌رسد که خود را وقف کشف مجدد چیزی به نام Fire Power [نیروی آتش] کرده که هنر گم شده پرتاب کردن گلوله‌های آتش است.»

با وجود این که کرکمن تأکید می‌کند بیش‌تر حس می‌شود این مجموعه کمیک به دنیای واقعی نزدیک خواهد بود اما در ادامه اضافه کرده که المان‌های عجیب‌تر هم در طول زمان راه را برای خود باز می‌کنند.

«در بعضی اوقات قرار است داستانی خیلی خیلی سرگرم کننده باشد و بعضی وقت‌ها نیز به نوعی یک داستان تاریک است. [در داستان] تراژدی وجود دارد. کمیک‌های متعلق به خالق این آزادی را در حال و هوای خود دارند که باعث می‌شود بتوانید داستان‌ها را کمی بیش‌تر شبیه به زندگی‌های خودمان کنیم. می‌دانید، یک روز کمدی است، روز بعد تراژدی، که زندگی دقیقاً همینطور جریان دارد.»

آزادی، تنها ویژگی یک مجموعه کمیک بزرگ و گسترده متعلق به خالق نیست؛ کرکمن و سامنی باید یک تیم ثابت را در تمام طول مدت انتشار کمیک دور هم نگه دارند.

«قرار است کریس، مت ویلسون، راس ووتون و من روی هر شماره کار کنیم، پس با این ثبات خالق‌ها، می‌دانید که یک برنامه وجود دارد. اگر یکی از طرفداران این مجموعه باشید و به مجموعه متعهد شوید، به خاطرش تشویق می‌شوید. قرار است یک داستانی باشد که منطقی است و یک پایان که شایستگی‌اش را دارد. چنین چیزی را نمی‌توانید از یک کمیک ماهیانه متعلق به شرکت که در یک حلقه بدون پایان قرار دارد به دست بیاورید.»

در حالی که خیلی درباره داستان The Fire Power اطلاعات نداریم، با این وجود می‌دانیم که کرکمن و سامنی تمرکز شدیدی روی اکشن‌های با سرعت بالا در این مجموعه گذاشته‌اند. به خصوص این که داستان‌های مربوط به هنرهای رزمی خیلی خوب خودشان را در مدیوم کمیک بوک جا می‌دهند که از نظر کرکمن به خاطر شباهتشان با ژانر ابرقهرمانی است.

«به این نتیجه رسیدم که یک دنیای مربوط به هنرهای رزمیِ خوب ساخته شده، جایی که افسانه‌های زیادی دورنش وجود دارد و پر از راز است، همان چیز را خواهید داشت [که مثل یک دنیای ابرقهرمانی است]. می‌توانید خیلی سریع وارد یک [صحنه] اکشن شوید و دنیایی پر از اسرار و استعاره را معرفی کنید. خواستم سعی کنم تا چیزی پیدا کنم تا برای کسی که عاشق کمیک‌های ابرقهرمانی است ولی شاید پا به دنیای کمیک‌های متعلق به ناشر نگذاشته، خوشایند باشد. من دارم سعی می‌کنم تا به نوعی خلق شود که شبیه به یک جای پا برای قدم گذاشتن به دنیای وسیع کمیک‌های متعلق به خالق عمل کند.»

در ادامه می‌توانید پیش نمایش شماره اول این کمیک را مشاهده کنید. برای دیدن سایز کامل تصاویر، روی آن‌ها کلیک کنید.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا کمیک The Fire Power با نویسندگی رابرت کرکمن و وجود این تیم خالق، می‌تواند نزدیک به موفقیت‌های کسب شده برای اثر قبلی کرکمن، یعنی The Walking Dead، شود و دنیایی به بزرگی و پر طرفداری مثل آن را خلق کند؟ آیا اصلاً کرکمن در نحوه ارائه و روایت داستان The Walking Dead کاملاً موفق بوده یا در جاهایی شما را مأیوس کرده؟ نظراتتان را با ویجیاتو در میان بگذارید.

[/vc_column_text][vc_message message_box_style="3d" message_box_color="orange" icon_fontawesome="fa fa-book"]

به مطالعه ادامه دهید:

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی