ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

اسکار ۲۰۲۰ – بهترین بازیگر نقش اول مرد: واکین فینیکس برای Joker

دلقکی که همه او را می‌شناسند

۰

همانطور که تقریبا همه حدس می‌زدند، واکین فینیکس برای نقش آفرینی جوکر اسکار را به منزل برد. این دومین بار است که یک بازیگر به خاطر ایفاگری نقش دلقک دنیای DC اسکار را از آن خود می‌کند. کاراکتر جوکر و پیچیدگی‌هایی که این شخصیت در دنیای کمیک دارد، باعث شده که نقش آفرینی در قالب این شخصیت تخیلی هنرمندی خاصی بخواهد و هرکسی نتواند از پس آن بربیاید (همانطور که جرد لتو با فیلم جوخه خودکشی آبروی خودش را برد!) در واقع باید گفت جوکر تنها کاراکتری از دنیای کمیک بوک‌های مارول و دی سی است که بازیگر آن توانسته جوایز سینمایی مهم سال را ببرد.

واکین فینیکس در فیلم جوکر یک تصویر رئال و زنده و باورپذیر و صد البته بسیار تاریک را از این شخصیت به ما نشان داد و کاری کرد که جوکر فراتر از یک شخصیت کمیک بوکی و نوجوانانه به نظر بیاید. بارها و بارها بازی او در برابر هیث لجر مقایسه شد و واقعیت اینست که هر دوی آنها در دو زمین بازی مختلف به ایفاگری نقش جوکر مشغول بودند. هیث لجر چهره مجنون و قاتل بی‌رحمی از جوکر را نشان داد و واکین فینیکس چهره آنارشیست این شخصیت را به تصویر کشید.

با اینکه به نظر می‌رسد فینیکس در برخی سکانس‌های جوکر بیش از حد زور می‌زند تا دیوانه به نظر بیاید اما شاید بهتر است قبول کنیم که این نوع نقش آفرینی نیز در خدمت شخصیت دیوانه جوکر است؛ مردی که ذره ذره به جنون می‌رسد و ناگهان علیه جامعه طغیان می‌کند. جوکر در این فیلم بیشتر از آنکه یک نقش منفی تمام عیار باشد، یک ضد قهرمان ناب است که حق ندادن به او کار سختی است. جوکر کاراکتری بود که کسی او را در جامعه نمی‌دید و با بازیگری بی‌نظیر واکین فینیکس تبدیل به کاراکتری شد که حالا امروزه تقریبا تمام جوایز بازیگری را درو کرده و جهانیان او را می‌شناسند.

دیگر رقبای واکین فینیکس در این بخش نیز هنرپیشگان بزرگی بودند ولی همانطور که گفته شد، پیش‌بینی‌ها حکایت از برد بی‌چون و چرای فینیکس می‌داد.

فیلم جوکر

آنتونیو باندراس در فیلم Pain And Glory نقش یک کارگردان هنری همجنس‌خواه را بازی کرد و توانست بعد از مدتها در سینما خوش بدرخشد. دی‌کاپریو نیز در فیلم آخر تارانتینو توانست در کنار براد پیت زوج بی‌نظیری را تشکیل دهد و با اینکه یار کناری‌اش در این فیلم (پیت) برنده اسکار شد اما خودش از رسیدن به این جایزه بازماند.

جاناتان پرایس نیز در فیلم دو پاپ توانست چهره بسیار جالبی از پاپ مسیحیان را به تصویر بکشد و این شخصیت را از پشت تصاویر عالم اخبار و رسانه‌ها به یک شخصیت ملموس برای همگان تبدیل کند. در نهایت آدام درایور در فیلم Marriage Story در بین کاندیداهای بهترین بازیگر مرد امسال حضور داشت که هم او و هم نقش مقابلش یعنی اسکارلت جوهانسون در این فیلم از رسیدن به جایزه بهترین بازیگری بازماندند. درایور در این فیلم توانسته بود به خوبی نقش مردی که زندگی‌اش در حال فروپاشی است و در عین حال همچنان عاشقانه به این زندگی تمسک می‌جوید را به تصویر بکشد.

.کپی شد https://vgto.ir/2si

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...