ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

دموی Resident Evil 3 نکات جالبی داشت اما خالی از محتوا بود

دمویی که بیشتر نگرانم کرد تا امیدوار!

۳ فروردین ۱۳۹۹ ذخیره‌سازی نوشته
ایرانسل
کوین نیک

دموی Resident Evil 3 دقیقا همان چیزی است که در لایو استریم چند هفته پیش کپکام دیدیم؛ نه بیشتر و نه کمتر. دموی بازی، راکون سیتی بازسازی شده‌ای را نشان می‌دهد که از نظر بصری فوق‌العاده به نظر می‌رسد. کپکام با استفاده درست از منابع نور و تکنیک‌های نورپردازی، جلوه جذابی به گشت و گذار در کوچه و خیابان‌ها بخشیده و با اضافه کردن المان‌ نوستالژی به لوکیشن‌ها، سعی کرده اصالت Resident Evil 3 را حفظ کند.
اما یک خبر بد؛ باز هم دموی Resident Evil 3 کاری نکرد که نسبت به بازی امیدوار بشوم. نمی‌خواهم یادداشت‌هایم در مورد بازسازی قسمت سوم، شکل غر زدن به خود بگیرد اما باور کنید، چیزهایی در نمایش‌های Resident Evil 3 می‌بینم که به نظرم درست نمی‌آیند. برای مثال، اکثر لوکیشن‌های دموی Resident Evil 3 خیلی روشن‌تر از چیزی بودند که فکر می‌کردم.

این موضوع، آن حس ترسی که در قسمت دوم شاهدش بودیم را از بازی گرفته. محیط‌ها هنوز آن حس تنگنا گریزی را به آدم می‌دهند اما متاسفانه به قدری روشن هستند که همه جزئیات را می‌توان در آن‌ها دید. این قابل رویت بودن همه چیز، حقیقتا آن چیزی نیست که از بازسازی Resident Evil 3 می‌خواستم. مسئله اینجاست که سه‌گانه اصلی با محدود کردن زاویه دید، مانع از این می‌شدند که همه چیز را در صفحه ببینید و برای حرکت کردن برنامه‌ریزی کنید.

دموی Resident Evil 3
دموی Resident Evil 3
همین رویه، در بازسازی Resident Evil 2 نیز با استفاده درست از المان تاریکی تکرار شد. اداره پلیس راکون‌سیتی به قدری تاریک بود که فقط می‌توانستید چند متر جلوتر را آن هم به کمک یک چراغ قوه نه چندان پر نور ببینید. این یعنی زاویه دیدتان به اندازه محیطی که توسط چراغ قوه روشن می‌شد، محدود بود. بنابراین، خیلی سخت می‌توانستید بفهمید چند متر پشت سر یا جلویتان چه اتفاقی در حال رخ دادن است و همین موضوع حس ترس و اضطراب را دو چندان می‌کرد.
متاسفانه همه این‌ها، به ندرت در دموی Resident Evil 3 اتفاق می‌افتند و اینطور که به نظر می‌رسد، بعید است توسعه‌دهندگان بخواهند با استفاده از تعلیقی که المان تاریکی ایجاد می‌کند، گیمر را بترسانند. این دقیقا چیزی است که بیشتر از همه نگرانم کرده. در دمویی که تقریبا تمام کردن آن ۴۰ دقیقه به طول می‌انجامد، نزدیک به ۴ یا ۵ جامپ اسکر دیدم که حقیقتش را بخواهید آنقدرها هم ترسناک نبودند.
اینطور که به نظر می‌رسد، تیم سازنده Resident Evil 3، کاملا رویه متفاوتی را برای ترساندن مخاطبش در پیش گرفته و احتمالا در بازی بیشتر شاهد جامپ‌اسکرهای تکراری خواهیم بود تا تعلیق‌های نفس‌گیر. چراکه تا اینجا خبری از تعلیق در بازسازی قسمت سوم نیست و با توجه به دمو، می‌توان گفت Resident Evil 3 احتمالا تبدیل به بازی اکشنی خواهد شد که توانایی خیلی خوبی در ایجاد ترس و وحشت ندارد.
اما از همه این‌ها که بگذریم، می‌رسیم به اولین رویارویی با نمسیس. راستش را بخواهید نمسیس تنها نکته مثبت دموی Resident Evil 3 بود. البته به جز آخرین لحظه‌ای که برگشتم و دیدم مثل اسپایدرمن شاخک‌هایش را پرتاب کرد و ناپدید شد. نمسیس سریع، چابک و قدرتمند است و تنها راه مقابله با او جاخالی دادن‌های به موقعی است که انجامش در چنین شرایطی مثل نسخه اورجینال، آنچنان کار راحتی نیست.
دموی Resident Evil 3
دموی Resident Evil 3
از آنجایی که مثل مستر ایکس، شلیک به بدن نمسیس هم تاثیر به خصوصی ندارد، مقابله با این غول عظیم‌الجثه نسبت به گذشته سخت‌تر نیز شده. البته به خاطر اینکه نمسیس در دموی Resident Evil 3 حضور کم‌رنگی دارد، نمی‌‌دانم سختی رویارویی با او طاقت‌فرسا و عذاب‌آور می‌شود یا نه. برای همین به دمویی که تجربه کردم استناد می‌کنم و می‌گویم نمسیس در بازسازی Resident Evil 3 به آن بدی‌ که فکر می‌کردم نیست.
این تقریبا چیزی بود که من از ۴۰ دقیقه گشت و گذار در راکون سیتی دستگیرم شد. دموی Resident Evil 3 واقعا دموی خالی و کم محتوایی بود و می‌توان گفت هدف از انتشار آن، آشنایی مخاطب با محیط‌های متفاوت بازی بوده. انتظار داشتم که مثل دموی Resident Evil 2 حداقل یک پازل در محیط بازی گذاشته می‌شد اما نمی‌دانم به چه دلیلی تیم توسعه‌دهنده از این کار صرف نظر کرده. امیدوارم که حداقل در خود بازی شاهد کم شدن تعداد پازل‌ها نباشیم، چراکه خود Resident Evil 3 چند پازل خیلی معروف داشت که هنوز هم یاد و خاطره‌اش در ذهن اکثر افرادی که بازی را تجربه کرده بودند، زنده است.

تِک سیرو
Green.ir
کپی شد https://vgto.ir/3fk
نظرات (۹)
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
9 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات