ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مرد عنکبوتی سونی - Banner
فیلم سینمایی

باید از کدام مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی دشمنان اسپایدرمن استفاده شود؟

انتشار فیلم Morbius همراه شد با نظرات منفی منتقدان. البته چنین چیزی برای فیلم‌های قبلی دنیای ویلن‌های مرد عنکبوتی نیز اتفاق افتاده بود ولی نکته اینجاست Morbius حالا به عنوان بدترین اثر در این فرانچایز ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۲۰:۲۷

انتشار فیلم Morbius همراه شد با نظرات منفی منتقدان. البته چنین چیزی برای فیلم‌های قبلی دنیای ویلن‌های مرد عنکبوتی نیز اتفاق افتاده بود ولی نکته اینجاست Morbius حالا به عنوان بدترین اثر در این فرانچایز شناخته می‌شود. اگر وضعیت فروش این فیلم را نیز در نظر بگیریم، به نظر وقتش است تا سونی به فکر تغییر روند ساخت فیلم‌های دنیای ویلن‌های مرد عنکبوتی بیفتد.

شاید بهترین تغییر استفاده از خود اسپایدرمن در این فرانچایز باشد. حتی نیازی نیست که حضور مرد عنکبوتی به طور کامل و پررنگ اتفاق بیفتد. فقط کافی است تا حضور این شخصیت حس شود تا طرفداران و مخاطبان نگاه مثبت‌تری به این دنیا داشته باشند.

این اتفاق می‌تواند همان حسی را ایجاد کند که در دنیای سینمایی مارول به وجود آمد. چیزی که سونی به شدت به آن نیاز دارد. اما فرای همه چیز، کسی که لباس آبی و قرمز رنگ مرد عنکبوتی را به تن می‌کند باید یک چهره آشنا باشد.


چرا نیاز است تا مرد عنکبوتی در دنیای ویلن‌های سونی حضور داشته باشد؟

دنیایی که سونی بر اساس شخصیت‌های مکمل اسپایدرمن ساخته است تا به این جا شامل فیلم‌های Venom، Venom: Let There Be Carnage و حالا Morbius می‌شود. با این که سکانس پس از تیتراژ دو اثر آخر به مرد عنکبوتی اشاره داشتند اما هیچ کدام از آن‌ها مشخص نکردند که اسپایدی این دنیا چه کسی می‌تواند باشد. در واقع، عمدتاً نقش این سکانس‌ها در جهت روایت مولتی‌ورسی فیلم Spider-Man: No Way Home (نقد این فیلم را از ویجیاتو مطالعه کنید) بود که خود این اثر نیز بخشی از دنیای سینمایی مارول است.

با تمام این اوصاف نه طرفداران سرسخت و نه مخاطبان عمومی برای ابد صبر نخواهند کرد. اگر سونی سعی دارد تا حضور مرد عنکبوتی را در دنیای شخصیت‌های مکمل خودش در طولانی مدت اجرا کند، بهتر است که این برنامه را متوقف و چاره دیگری کند. مخصوصاً که حالا به نظر سونی قصد دارد تا یک سینیستر سیکس (Sinister Six) را دور هم گرد آورد، به یک اسپایدرمن نیاز است تا این گروه در برابرش قرار بگیرد.

چیزی به سادگی یک تصویر از مرد عنکبوتی در اخبار یا حتی یک سکانس پایانی که در آن یکی از ویلن‌های این دنیا کتک خورده و توسط او به مقامات تحویل داده می‌شود می‌تواند نظرات مخاطبان را نسبت به دنیای ویلن‌های سونی جلب کند. همچنین اثبات می‌کند که سونی واقعاً سعی دارد دنیایی قابل اتکا بسازد و اوضاع آن قدر که به نظر می‌آید رندوم و تصادفی نیست. البته، استفاده از یک اسپایدرمن که برای مخاطب عمومی آشناست می‌تواند خیلی به بهتر شدن این اوضاع کمک کند.



مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد گزینه مناسبی برای حضور در دنیای ویلن‌های سونی است

اندرو گارفیلد احتمالاً بهترین گزینه سونی به عنوان مرد عنکبوتی دنیای خود باشد

برخی‌ها این تئوری را مطرح کردند که اسپایدرمن دنیای سونی ممکن است حتی پیتر پارکر نباشد. در این صورت شخصیت‌هایی مثل نسخه‌هایی از اسپایدر وومن (Spider-Woman) یا حتی مایلز مورالز (Miles Morales) مورد نظر هستند. اما چنین ایده‌ای پتانسیل شکست بالایی دارد. اصلی‌ترین دلیلش شاید این باشد که مردم می‌خواهند ببینند ونوم، موربیوس و شش خبیث با مرد عنکبوتیِ پیتر پارکر تقابل کنند.

بخشی از آن به این خاطر است که مخاطبان دوست دارند نبردهای مشهور آن‌ها از کمیک‌ها را روی پرده‌های سینما ببینند. هر شخصیتی جز پیتر پارکر از چنین تاریخچه و سابقه‌ای با این ویلن‌ها برخوردار نیست. علاوه بر این، استفاده از دیگر شخصیت‌های عنکبوتی در نهایت به این معنی است که آن‌ها «کم‌تر» از اسپایدرمنِ پیتر پارکر هستند؛ چرا که در این صورت از داستان و گالری ویلن‌های او استفاده شده تا صرفاً فیلم‌ها نظر مخاطب را جلب کنند.

حالا نه تنها خود پیتر پارکر باید زیر ماسک مرد عنکبوتی قرار بگیرد بلکه باید یک چهره آشنا نیز باشد. طرفداران و مخاطبان سردرگم می‌شوند اگر یک پیتر پارکر دیگر وجود داشته باشد که مجبور باشند ماجراهایش را دنبال کنند. این اتفاق می‌تواند درجا باعث از بین رفتن تمام حس مثبتی که نسبت به دنیای ویلن‌های سونی وجود دارد شود؛ چرا که هیچکس دوست ندارد یک بار دیگر بازیگر مرد عنکبوتی تغییر پیدا کند.

بهترین و منطقی‌ترین روش برای این کار تبدیل دنیای ویلن‌های سونی به همان دنیای سری فیلم‌های The Amazing Spider-Man و برگرداندن اندرو گارفیلد است؛ به خصوص به خاطر بازخورد مثبتی که از او در فیلم Spider-Man: No Way Home ثبت شد.

مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد می‌تواند در نقش‌های کوتاهی در هر فیلم حاضر شود تا این که در نهایت در یک The Amazing Spider-Man 3 احتمالی دوباره نقش اصلی و محوری را برعهده بگیرد و بالأخره در برابر سینیستر سیکس بایستد.

می‌تواند برخی اشارات را به چنین اتفاقی پیدا کرد. حتی برخی تغییرات وارد شده به نسخه سینمایی Morbius به نظر در همین جهت هستند. در هر حال، هر آن چه که قرار است اتفاق بیفتد، سونی باید این مسئله را در نظر بگیرد که دنیایی پر از شخصیت‌های مکمل مرد عنکبوتی بدون حضور خود اسپایدرمن مثل یک ماشین بدون چرخ است.


نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید کدام مرد عنکبوتی بهترین انتخاب برای دنیای ویلن‌های سونی محسوب می‌شود؟ ترجیحتان یک چهره جدید است یا یکی اسپایدرمن‌های قبلی؟ اصلاً فکر می‌کنید دنیای ویلن‌های سونی حتی با حضور مرد عنکبوتی می‌تواند به موفقیت برسد؟ دیدگاه‌هایتان را با ویجیاتو در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.


به مطالعه در مورد اسپایدرمن و شخصیت‌های مربوط به او ادامه دهید

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (13 مورد)
 • Ali Abbasi
  Ali Abbasi | ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  تریلر جذابی فقط دارند ولی خود فیلم داغونه

 • ali0012
  ali0012 | ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  با این وضعیتی که سونی داره بهترین فیلمی که ساخته اونی که نساخته پس من ترجیح میدم دیگه اصلا فیلمی نسازه چون هر فیلمی می‌سازه از قبلیش بدتره مثل ونوم ۲ که ۱۰۰ برابر بدتر از ونوم ۱ بود و بعدشم اشغالی به نام موربیوس

  • Ali Abbasi
   Ali Abbasi | ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

   فوق صحیح

 • Tywha
  Tywha | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  مارول بعد از یه مدتی گند خورد توش

  • Eigi.1385.kabir
   Eigi.1385.kabir | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

   ای انسان بسیار محترم ، این جهان برا سونیه.

 • alpha
  alpha | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  تام هالند

 • AAKEP876
  AAKEP876 | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  اندرو

 • !Spider-Man
  !Spider-Man | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  راستش رو بخواید ترجیح میدم هیچ کدومشون رو نبینم....
  دیگه واقعا مشخص نیست سونی داره چه گندی میزنه؟!
  خیلی حالم گرفته میشه وقتی میبینم شخصیت مورد علاقم اینجوری داره تخریب میشه.این ایده که از ویلن های اسپایدرمن بدون حضور خودش فیلم بسازن اوج احمقی رو نشون میده ولی به هر حال سونی که داره کار خودش رو میکنه و قدم به قدم میره جلو،امیدوارم وسطای راه جوری با سر بخوره زمین که به غلط کردن بیوفته!

  • Asgar
   Asgar | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   تازه داره ی فیلم های عجیبی میسازه آخه مادام وب ? واقعا امید وارم سرش به سنگ بخوره و اگرنه معلوم نیست چی میشه

   • etc.erfan
    etc.erfan | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

    اونم با داکوتا جانسون? آخه به کجاش میخوره همچین کاراکتریو بازی کنه

   • Eigi.1385.kabir
    Eigi.1385.kabir | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

    تا اونجایی که من میدونم مادام وب فقط روی یه صندلی میشستو یچیز مثله نصیحت اینا به پیتر میکرده و تو بعضی وقتاام کمکش میکرده با قدرتاش خلاصه اینکه تنهایی هیچکاری نمیکرده الان میخواد چیکار کنه؟!?

  • brawl_amir
   brawl_amir | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

   به نظر من حداقل از هیچی بهتره

   • !Spider-Man
    !Spider-Man | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

    من هیچی رو ترجیح میدم به اینکه یک آشغال از شخصیت مورد علاقم ببینم!

مطالب پیشنهادی