ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

The Superior Spider-Man Returns - Banner
کمیک بوک

هر آن چه که پیش از خواندن The Superior Spider-Man Returns باید بدانید

شرورترین مرد عنکبوتی قرار است در ۱۰امین سالگرد خود با شماره‌ی ۱ کمیک The Superior Spider-Man Returns بازگردد. دن اسلات در کنار رایان استگمن، هامبرتو راموس، مارک بگلی و جوزپه کامونکولی دوباره به دوره‌ای جان ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۱۹ مهر ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

شرورترین مرد عنکبوتی قرار است در ۱۰امین سالگرد خود با شماره‌ی ۱ کمیک The Superior Spider-Man Returns بازگردد. دن اسلات در کنار رایان استگمن، هامبرتو راموس، مارک بگلی و جوزپه کامونکولی دوباره به دوره‌ای جان می‌دهند که در آن دکتر اختاپوس کنترل بدن اسپایدرمن را به دست آورد و خودش را به عنوان مرد عنکبوتی برتر شناساند. ولی اگر می‌خواهید The Superior Spider-Man Returns را بخوانید اما نمی‌دانید چگونه داک آک کنترل بدن اسپایدرمن را به دست آورد، با داشتن کنترل بدن مرد عنکبوتی چه کارهایی را انجام داد و پیتر پارکر چطور در پایان بدن خود را باز پس گرفت، در این نوشتار برای شما بازگو خواهیم کرد.


چگونه دکتر اختاپوس تبدیل به مرد عنکبوتی برتر شد؟

در شماره‌ی ۶۰۰ کمیک The Amazing Spider-Man، اوتو اکتاویوس سرانجام بهای جنگیدن با قهرمانان را پرداخت کرد و بدنش پس از ضربه‌های فیزیکی مکرر رو به وخامت رفت. پس از این که چندین تلاشش در طولانی‌تر کردن زندگی‌اش و نجات بدن در حال فرو ریختنش شکست خوردند، دکتر اختاپوس تصمیم گرفت تا از اسپایدرمن انتقام بگیرد. او باور داشت که مرد عنکبوتی عامل بنیادین وضعیت نابه‌سامان و از باد رفتن اعتبار پس از شکست‌های شرم‌آورش است.

مسیر این انتقام از شماره‌ی ۶۹۸ کمیک The Amazing Spider-Man به شکل پررنگ‌تری آغاز شد. در این جا بود که اکتاویوس وانمود کرد که نیاز به حضور اسپایدی دارد تا واپسین خواسته‌ی خودش را به او بگوید. ولی به راستی، داک آک چندین دسته از آکتوبات‌هایش را راهی کرده بود تا به ذهن مرد عنکبوتی پیوند بخورند و الگوهای مغزی او را در چندین نوبت بدزدند.

زمانی که این قهرمان برای سر زدن به اکتاویوس آمد، این ویلن یک آکتوبات را برنامه‌ریزی کرد تا ذهن خودش را با ذهن اسپایدی جا به جا کند. به این ترتیب، آگاهی پیتر در بدن رو به نابودی اوتو گیر افتاد، در حالی که اکتاویوس در نقش پیتر پارکر گریخت. پیتر در شماره‌ی ۷۰۰ کمیک The Amazing Spider-Man در برابر دشمنش قرار گرفت ولی نتوانست به موقع کنترل بدنش را پس بگیرد.

هنگامی که پارکر در بدن اکتاویوس می‌میرد و زمانی که باید زندگی‌اش در یک آن جلوی چشمانش ورق بخورد، داک آک ناگهان غرق در خاطرات دشمن خود می‌شود. اکتاویوس نسبت به مردی که در بدن رو به نابودی‌اش زندانی کرده بود همذات‌پنداری پیدا می‌کند و احساساتی می‌شود و می‌پذیرد تا خواسته‌ی واپسین پیتر را اجرایی و به عنوان اسپایدرمن از دنیای مارول نگه‌داری کند.

البته دکتر اختاپوس نمی‌خواست از استراتژی‌های دشمنش در نقش یک قهرمان استفاده کند و سوگند خورد تا از هر نظر ممکن تبدیل به سوپریور اسپایدر-من یا مرد عنکبوتی برتر شود.

کارهای دکتر اختاپوس در نقش اسپایدرمن

در همان ابتدا، اکتاویوس نمایان کرد که یک مرد عنکبوتی بسیار بی‌رحم‌تر نسبت به پیتر پارکر خواهد بود. او در شماره‌ی ۵ کمیک The Superior Spider-Man یک سوپر ویلن آدمکش با نام مسیکر (Massacre) را از بین برد تا اونجرز با اسپایدی تازه دچار چالش شود.

اوتو اکتاویوس زرادخانه‌ی همیشگی اسپایدرمن را با نوآوری‌های خود بهبود بخشید و جنگیدن با جرم و جنایت را به شکل شدیدتری پیش برد. این‌ها چیزهایی بودند که همراهان پیشین پیتر متوجه‌شان شدند؛ به ویژه پس از این که او با دستور پنهان جی. جونا جیمسون یک ویلن با نام آلیستر اسمایت (Alistair Smythe) را کشت.

بی‌رحمی و خشونت اوتو حتی دامن دوست/دشمنان معمول پیتر پارکر را نیز گرفت. او با بلک کت همانند یک مجرم ساده برخورد کرد و حتی از جیمسون باج‌گیری کرد تا پیامدهایی به دنبال داشته باشند.

به خودی خود، دوران قرارگیری اوتو در بدن پیتر در زندگی شخصی او نیز اثرگذار بود؛ هم از نظر کاری و هم از نظر عاطفی. در ابتدا باید گفت که اوتو اکتاویوس دوره‌ی دکترای پیتر را به پایان رساند تا در بین همگان به عنوان یک دکتر شناخته شود و کسب و کار تکنولوژی خودش، پارکر اینداستریز را پایه‌ریزی کند. در هنگام به پایان رساندن دوره‌ی دکترا، اکتاویوس رابطه‌ای عاطفی با استاد راهنمای خود، آنا ماریا مارکونی، آغاز کرد که پس از آن نقشی کلیدی در پارکر اینداستریز برعهده داشت.

مطلب پیشنهادی
بزرگ‌ترین هوادار کاپیتان مارول که خودش یک قهرمان است
آشنایی با میس مارول – قهرمان مسلمان مارول

بازگشت پیتر پارکر

پیتر پارکر در شماره‌ی ۳۰ کمیک The Superior Spider-Man بازمی‌گردد (برای دیدن سایز کامل روی تصویر تپ/کلیک کنید)
پیتر پارکر در شماره‌ی ۳۰ کمیک The Superior Spider-Man بازمی‌گردد (برای دیدن سایز کامل روی تصویر تپ/کلیک کنید)

کم و بیش در همان ابتدای فعالیت ابرقهرمانی خود، اوتو اکتاویوس هر ردی از پیتر درون ذهن خود را پاک کرد تا کنترل کامل را در دسترس داشته باشد. با این وجود، زمانی که اکتاویوس با چالش‌های تازه‌ای که پارکر با آن‌ها آشناتر بود (همچون بازگشت مرد عنکبوتی ۲۰۹۹ و ونوم)، او مجبور می‌شد تا به خاطرات پنهان شده‌ی پیتر سر بزند تا روش پیروزی را پیدا کند. در نتیجه، آگاهی پیتر به آرامی آغاز کرد به شکل‌گیری دوباره؛ بدون این که داک آک بفهمد که کنترل کامل بدن پیتر در حال از دست رفتن است.

بازگشت آگاهی پیتر همزمان شد با خیزش نورمن آزبورن به عنوان گابلین کینگ. او ارتشی از دنبال‌کنندگان را گردآورده بود تا در شهر نیویورک آشوب به پا کنند. با دانستن این که اکتاویوس بدن مرد عنکبوتی را در اختیار داشت، آزبورن از داک آک خواست تا به او بپیوندد ولی اوتوی لج‌باز از این کار سر باززد.

به همین دلیل، آزبورن و دنبال‌کنندگانش میراث اکتاویوس را از بین بردند؛ از مرکز تحقیقات و کلینیک قلب تا مکان نخستین کار قهرمانانه‌اش در نقش مرد عنکبوتی برتر. با فهمیدن این که تنها پیتر پارکر می‌تواند آنا ماریای محبوبش را نجات دهد، اکتاویوس کنترل بدن را به پیتر بازگرداند تا اسپایدرمن راستین بتواند به کاری که در آن مهارت دارد سرگرم شود: نجات.

از زمانی که پیتر بدن خود را پس گرفت، دکتر اختاپوس نیز به طور کامل به زندگی بازگشت. به دنبالش، اوتو یک تلاش برای تبدیل شدن به اختاپوس برتر داشت و یک بار دیگر هم سعی کرد تا دوباره سوپریور اسپایدر-من شود. هر چند این تلاش‌ها ناموفق بودند ولی اوتو اکتاویوس اکنون در کمیک The Superior Spider-Man Returns نقشه‌هایش را به سطح تازه‌ای می‌رساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • ❤️ NieR LoveR
  ❤️ NieR LoveR | ۲۰ مهر ۱۴۰۲

  خیلی‌ها از اون سری نفرت دارن 😒
  کارهایی که اتو در جسم پیتر انجام میداد واقعاً باورنکردنی و شرم‌آور بود ...
  اصلاً این ایده که ذهن و روح اکتاویوس وارد جسم پیتر پارکر بشه مضخرف بود !
  درسته اسپایدی نماد بدبختی و زجر کشیدن تو دنیای ماروله ، ولی اینکارایی که نویسنده‌ها در حقش میکنن دیگه خخخخیلی ظلمه ، یجورایی قفله اصلاً .

مطالب پیشنهادی