ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ابرقهرمانان مارول خون‌آشام - Banner
کمیک بوک

۵ ابرقهرمان مارول که با خون‌آشام‌ها جنگیده‌اند

در رویداد Blood Hunt سال ۲۰۲۴ مارول، خون‌آشام‌ها در سراسر دنیا بر خواهند خواست. خوشبختانه برای دنیای مارول، شماری از قهرمانان این جهان پیش از این تجربه‌ی مبارزه با موجودات شب را دارند. طبیعتاً سخن ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۵ دی ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

در رویداد Blood Hunt سال ۲۰۲۴ مارول، خون‌آشام‌ها در سراسر دنیا بر خواهند خواست. خوشبختانه برای دنیای مارول، شماری از قهرمانان این جهان پیش از این تجربه‌ی مبارزه با موجودات شب را دارند. طبیعتاً سخن از شخصیت‌هایی ماورایی همچون بلید نیست که کار روزمره‌شان درگیری با خون‌آشام‌ها و موجودات همانند آن‌هاست. در این نوشته به سراغ ابرقهرمانانی از دنیای مارول می‌رویم که کم‌تر انتظار درگیری آن‌ها با این موجودات نامیرای شب می‌رود.


مرد عنکبوتی

هر دوی پیتر پارکر و مایلز مورالز در آن دسته از ماجراجویی‌های خود که به گونه‌ای همراه بلید شده‌اند در برابر خون‌آشام‌ها قرار گرفته‌اند. پیتر نخستین بار زمانی با بلید هم‌تیمی شد که در شماره‌ی ۷ کمیک Marvel Team-up برای کمک گرفتن از این شکارچی خون‌آشام به نیو اورلینز سفر کرد. بلید هم در سری Peter Parker: Spider-Man به نیویورک سر زد تا به اسپایدرمن برای موربیوس از کنترل خارج‌شده کمک کند.

هم‌تیمی شدن مایلز با دی‌واکرِ مارول چندین سال پس از این رویدادها رخ داد؛ زمانی که در شماره‌ی ۱۱ کمیک Miles Morales: Spider-Man در تونل‌های متروی بروکلین سر و کله‌ی یک لانه‌ی خون‌آشام پیدا شد. هنگام ملاقات کردن با دختر بلید، بریل بروکس که به اندازه‌ی پدرش مهارت دارد، مایلز یک ابرلباس جادویی به دست آورد که از او در برابر ومپایرها نگه‌داری می‌کرد. به کمک هم دیگر، این شخصیت‌ها لانه‌های خون‌آشام‌ها را از بین بردند؛ حتی پس از این که مأموریتشان زمانی که خود های‌تیل (Hightail) تبدیل به ومپایر شد به پیچیدگی گرایید.

مطلب پیشنهادی
«خانه‌ی دوست کجاست؟»
۱۰ دوستی پایدار در دنیای مارول

دکتر استرنج

دکتر استرنج به عنوان استاد هنرهای جادویی هم چندین بار در برابر این موجودات نامیرا قرار گرفته است. در شماره‌ی ۴۴ کمیک The Tomb of Dracula، استیون استرنج با دراکولا برخورد کرد. او که از این دیدار شوک کرده بود، با شکارچیان هیولا همکاری کرد تا همه‌ی ومپایرهای زمین را به کمک جادوی تاریک از بین ببرد.

با استفاده از دارک‌هولد، استرنج یک ورد با نام مانتسی فرمیولا را اجرا کرد که افسونی نیرومند برای از بین بردن همه‌ی نامیراهای روی زمین بود. با وجود دخالت دراکولا ولی دکتر استرنج توانست این کار را با کمک بلید و هانیبال کینگ در شماره‌ی ۶۲ کمیک Doctor Strange انجام دهد.

هر چند این طلسم برای دوره‌ای طولانی با موفقیت خون‌آشام‌ها را از بین برد اما بلید سال‌ها بعد به اشتباه مانتسی فرمیولا را لغو کرد. پیامد آن بازگشت ومپایرها و دراکولا بود که اکنون به شکل ویژه‌ای از جادوگر عالی‌رتبه کینه به دل دارند.

ایکس-من

اعضای ایکس-من و خون‌آشام‌ها چندین بار و به شکل‌های گوناگون با هم برخورد داشته‌اند؛ به ویژه دراکولا که در شماره‌ی ۱۵۹ کمیک Uncanny X-Men تلاش کرد تا استورم را همسر نامیرای خود کند.

کمی پیش از این که دکتر استرنج با دارک‌هولد همه‌ی ومپایرها را از بین ببرد، نزدیک بود که کیتی پراید با استفاده از آن دوستش را نجات دهد تا این که نایت‌کرالر جلویش را گرفت؛ چرا که می‌ترسید جادوی تاریک برای همیشه روح کیتی را آلوده کند. به جایش کمک به موقعِ ریچل ون هلسینگ زندگی استورم را نجات داد و به شکل گذرا دراکولا را نیز از بین برد.

سال‌ها بعد، پسر دراکولا با نام زاروس (Xarus) پدرش را به زیر کشاند و کنترل خون‌آشام‌ها را به دست آورد. سپس تصمیم گرفت تا ارتش نامیراهای خود را به سن فرانسیسکو جا به جا کند. خود ایکس-من هم به تازگی به شهر کالیفرنیا منتقل شده بودند.

گروه ایکس-من که به چالش افتاده بود، دراکولا را در شماره‌ی ۳ کمیک X-Men به زندگی بازگرداند و پذیرفت تا به او کمک کند که کنترل ومپایرها را به دست آورد. به جایش، دراکولا پس از شکست خوردن پسرش از سن فرانسیسکو برود.

اونجرز

خون‌آشام‌های دنیای مارول در پایان، سرزمین خود را در خرابه‌های چرنوبیل به دست آوردند. هر چند پایه‌گذاری این کشور نامیراها تبدیل به هر چیزی جز یک مکان امن برای ومپایرها شد؛ چرا که دو گروه برای به دست آوردن قدرت در برابر هم قرار گرفتند. این جنگ خونین به همه جای دنیا، حتی تا سرزمین آفریقایی واکاندا، کشیده شد. برای همین توانا‌ترین قهرمانان زمین تصمیم گرفتند که جنگ درونی خون‌آشام‌ها را تحت کنترل درآورند و به دنبال یک راه‌حل بی‌دردسر بگردند.

ماجرایی که در شماره‌ی ۱۴ کمیک Avengers آغاز شد نشان داد که دراکولا در برابر یک کودتای سفت و سخت قرار دارد. پیامد آن آشوب در جمعیت ومپایرها در سراسر دنیا بود. زمانی که اوضاع کمی آرام شد، اونجرز به دراکولا کمک کردند تا کنترل گروه‌های نامیرا را به دست آورد و سازمان ملل هم به این سرزمین نوپا حق حاکمیت رسمی و همه‌ی محافظت‌های دیپلماتیکی که همراهش ایجاد می‌شود را داد.

البته که دراکولا بی‌چون و چرا در جایگاه رهبری همیشگی‌اش قرار نگرفت. بلید تبدیل به بازرس رسمی سازمان ملل در این سرزمین ومپایری شد تا از نزدیک همه‌ی فعالیت‌ها را ببیند و یقین پیدا کند که دیگر یک درگیری جهانی رخ نخواهد داد.

کاپیتان بریتانیا

چرنوبیل نخستین تلاش خون‌آشام‌ها برای به دست آوردن یک سرزمین در اروپا نبود. در ابتدا آن‌ها تلاش داشتند سرزمین‌های پادشاهی متحد را برای خود کنند و بشریت را در جزایر بریتانیا مطیع خود سازند. خوشبختانه دولت بریتانیا گروه ابرقهرمانی خودش را دور هم گرد آورد: ام‌آی۱۳ (MI13). این گردهم‌آیی به میزانی نیرومند بود که توانسته بود کاری کند بریتانیا اولین سرزمین باشد که در رویداد Secret Invasion، اسکرال‌ها را بیرون می‌کند. گروه ام‌آی۱۳ با رهبری کاپیتان بریتانیا و پیت ویزدام نابغه، بلید را به اعضای خود افزود تا به موقع در برابر یک یورش همه‌جانبه ایستادگی کنند.

برای آغاز این تهاجم، دراکولا با مأموران دوجانبه به دولت بریتانیا نفوذ کرد و خودش هم شخصیت‌های محوری را هدف قرار داد که شامل اعضای ام‌آی۱۳ نیز می‌شدند. در شماره‌ی ۱۰ کمیک Captain Britain and MI13 بود که نقشه‌ی دراکولا شکل گرفت. رهبر ومپایرها تلاش کرد تا یک ورد باستانی که نمی‌گذاشت ارتش کاملش را در بریتانیای کبیر مورد بهره‌برداری قرار دهد بشکند.

در پایان، ترکیبی از توان جادویی و زیرکی استراتژیک به ام‌آی‌۱۳ کمک کرد تا یک گام از دراکولا جلوتر باشد و کاپیتان بریتانیا و هم‌پیمانانش بتوانند شکستی سخت را به خون‌آشام‌ها وارد کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Mario
    Mario | ۲۶ دی ۱۴۰۲

    فقط اون عکس اونجرز😂

مطالب پیشنهادی