ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

معرفی اتاق فرار هکر – سفر به اعماق دارک وب

معماهایی متفاوت از جنس کامپیوتر و اینترنت

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ذخیره
بدون دیدگاه

از میان اتاق فرار‌های کشور که امروز تعدادشان به بیش از ۱۵۰ تا می‌رسد، باید اعتراف کرد «هکر» نام و به خصوص توضیحات متفاوتی با بقیه دارد. بنابراین طبیعی بود که مدت‌ها برای تجربه این اسکیپ روم هیجان‌زده بودیم و حالا بعد از سفرمان به اعماق دارک وب و آشنا شدن با یکی از کسب‌وکار‌های مجرمانه اینترنتی، باید گفت اتاق فرار هکر به خوبی از عهده انتظاراتمان بر آمد.

بسته به سناریو و ستینگ داستانی هر اتاق فرار، شما و همراهنتان در هر کدام نقشی متفاوت دارید. در اتاق فراری، مجرمانی هستید که می‌خواهید مدارکی مهم را از بین ببرید و در دیگری مسافرانی خسته‌اید که تنها می‌خواستید شکم خود را بعد از مسافرتی طولانی سیر کنید. در هکر اما نقش شما بسیار فراتر از این حرفاست، شما گروهی از متخصصین کامپیوتری و هکرهای مستقل‌اید که به دولت‌های مختلف در دستگیری جنایتکاران سایبری کمک می‌کنید. اما آخرین پرونده و همکاری شما با دولت آمریکا، تفاوتی سرنوشت‌ساز و کلیدی با موردهای قبلی دارد. پیش از آنکه در این ماجرا بیشتر عمیق شویم، توصیه می‌کنم ویدیو زیر را تماشا کنید تا با حال و هوای هکر بیشتر آشنا شوید.

تیم اسکیپ‌روم دات‌ آی‌آر در طراحی سناریو هکر این بار روی داستانی واقعی و جنجالی دست گذاشته است. انتخاب چنین داستانی نه تنها شما را بیشتر درگیر خود می‌کند بلکه اگر از قبل با آن آشنایی داشته باشید، تجربه هکر را به غایت خود می‌رساند و حتی تا حدودی به شما در حل معماها کمک می‌کند. «هکر» در مورد یکی از شرکت‌های مجرمانه دارک‌وب یعنی سیلک‌رود و موسس آن راس البریکت است، برای آنکه مزه تجربه دست اول بازی از بین نرود، ترجیح می‌دهم توضیح بیشتری در مورد ستینگ داستانی ندهم اما تماشای فیلم Deep Web و مستندهای مربوط به سیلک‌رود پیش از قدم گذاشتن در هکر، به شدت توصیه می‌شود.

اما تمایز هکر با اتاق فرارهای دیگر تنها محدود به سناریو نمی‌شود چرا که غیرممکن است به محض ورود به اتاق، دکوراسیون جالب آن توجه‌تان را جلب نکند. مانیتورهای بزرگ روی دیوار، پوستر بازی‌های ویدیویی معروف، کنسول بازی و حتی رنگ‌بندی اتاق به خوبی فضایی گیک‌مانند را در ذهن تداعی می‌کند، انگار که واقعا به خانه و مخفیگاه هکری حرفه‌ای وارد شدید.

اتاق فرار هکر
بر خلاف تقریبا تمامی اتاق فرارها، در هیچ جای اتاق قفل فیزیکی، کلید و صندوقی نمی‌بینید. همه معماها از جنس کامپیوتر و تکنولوژی هستند و این همان برتری است که هکر را به اتاق فراری خاص و جدید تبدیل می‌کند. اگر با اصول و مهارت‌های ابتدایی کامپیوتری آشنا باشید، حل معماها و استفاده از دستگاه‌ها به شکل قابل توجهی برایتان آسان‌تر می‌شود. اما اگر تا به امروز چندان کار خاصی با تکنولوژی و اینترنت هم نداشتید، نگران نباشید چرا که ساختار اتاق و راهنمایی‌های آن به اندازه‌ای هوشمندانه است که موتور ذهن و فکر شما را هم به کار اندازد.

بیشتر بخوانید:

هکر هیچ المان محیطی ثانویه‌ای چون ترس و دلهره ندارد و بنابراین همه فضاسازی آن بر دوش معماها و دکوراسیون است. هماهنگی سناریو با معماها و فضای کلی اتاق به بهترین شکل رعایت شده و بار دیگر ثابت می‌کند اتاق فرارها برای لذت‌بخش بودن نیازی ندارند لزوما ترسناک باشند.

اتاق فرار هکر
بنابراین هکر تنها متفاوت بودن خود را به رخ نمی‌کشد و اتفاقا از عهده اجرای درست آن هم بر می‌آید. اگر در انتخاب اسکیپ‌روم‌ها به دنبال تجربه‌ای متفاوت می‌گردید یا اصلا می‌خواهید به جنگ معماهایی جدید بروید، هکر کاملا مخصوص شماست به ویژه اگر به تکنولوژی و دنیای بی‌پایان اینترنت علاقه داشته باشید.

برای تجربه این اتاق باید تیمی بین ۳ تا ۵ نفر تشکیل دهید که از نظر ما، بهترین حالت تیمی چهار نفره است. اتاق فرار هکر جز اسکیپ‌روم‌های چالش‌برانگیز و سخت مجموعه به شمار می‌رود و بنابراین بهتر است قبل از انتخاب آن، با مفهوم کلی اتاق‌های فرار آشنا باشید.

در ادامه می‌توانید اطلاعات کلی اتاق فرار هکر از میزان سختی و هزینه گرفته تا لوکیشن و آدرس دقیق آن را مشاهده کنید. برای رزرو اتاق می‌توانید به صفحه این بازی در سایت Escaperoom.ir مراجعه، روز و ساعت مورد نظرتان را مشخص کنید. همچنین با توجه به محبوبیت بالای اتاق‌ها، بهتر است از چند روز قبل این کار را انجام دهید.راستی ترافیک منطقه بلوار دریا در روزهای کاری را هم حتما در نظر بگیرید چرا که پیدا کردن جا پارک بسیار سخت خواهد بود.


تهران، بلوار دریا، خیابان گل ها، کوچه توحید پنجم، پلاک 36، طبقه چهارم
اتاق فرار هکر

کپی شد https://vgto.ir/2u0
نظرات
0 0 امتیاز
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات