ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لباس مخصوص دی سی - Banner
کمیک بوک

۱۰ قهرمان دی‌سی که لباس مخصوص به تن نمی‌کنند

ابرقهرمان‌ها و لباس‌های مخصوص از هم جدایی ناپذیر هستند، به خصوص در دنیای دی‌سی. از دوران طلایی کمیک‌ها، شخصیت‌هایی مثل بتمن، سوپرمن و واندر وومن با لباس‌های مخصوصشان شناخته می‌شوند. این لباس‌های مخصوص نه تنها ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

ابرقهرمان‌ها و لباس‌های مخصوص از هم جدایی ناپذیر هستند، به خصوص در دنیای دی‌سی. از دوران طلایی کمیک‌ها، شخصیت‌هایی مثل بتمن، سوپرمن و واندر وومن با لباس‌های مخصوصشان شناخته می‌شوند. این لباس‌های مخصوص نه تنها روشی برای الهام امید برای شهروندان و ایجاد ترس برای مجرمان در دنیای داستان‌ها محسوب می‌شوند، بلکه یکی از بهترین روش‌ها برای بازاریابی و تبلیغ این قهرمانان نیز هستند.

امثال بتمن و سوپرمن با نمادهای روی سینه‌شان به سرعت قابل شناسایی‌اند. با تمام این اوصاف، نه تنها برخی از قهرمانان شنل به تن نمی‌کنند بلکه حتی لباس مخصوصی نیز برای خود در نظر نمی‌گیرند. چندین قهرمان و ضد قهرمان را می‌توان در دنیای کمیک‌های دی‌سی نام برد که معمولاً لباس مخصوصی به تن نمی‌کنند، با لباس‌های معمولی دیده می‌شوند و یا حتی در برخی موارد اصلاً لباسی به تن ندارند!

حالا در این مطلب قصد داریم به سراغ ۱۰ مورد از این قهرمانان/ضد قهرمانان کمیک‌های دی‌سی برویم که برای آن‌ها خبری از لباس مخصوص مشخصی نیست.


۱۰. کریزی جین

جین دیوانه یا کریزی جین (Crazy Jane) صرفاً یکی از هویت‌های غالب کی چلیس (Kay Challis) است؛ زنی که از یکی از انواع شدید اختلال تجزیه هویت رنج می‌کشد. پس از انفجار یک بمب ژنی، این ۶۴ هویت مجزا قدرت‌های مخصوص به خود را نیز به دست آورند.

با این که کی چلیس اکثراً لباس‌هایش را برای هماهنگ شدن با هویتی که در آن لحظه دارد تغییر می‌دهد اما هیچوقت یک لباس مخصوص شبیه به لباس‌های سنتی ابرقهرمانان به تن نمی‌کند. با این حال، کریزی جین بدون نیاز به یک لباس مخصوص قهرمانی و به عنوان یکی از اعضای دووم پاترول (Doom Patrol) چندین تهدید بزرگ را متوقف کند.

مطلب پیشنهادی
اَبَربدن!
۵ ویژگی خاص بدن سوپرمن

۹. جونا هکس

به عنوان سرشناس‌ترین جایزه بگیر غرب وحشی، جونا هکس (Jonah Hex) نیاز به یک لباس مخصوص نداشت تا این شهرت را به دست آورد. این آوازه از طریق به قتل رساندن صدها نفر پیش از مرگ خودش به دست آمد تا به عنوان مرگبارترین فرد غرب وحشی شناخته شود.

با این که جونا هکس را می‌توان از طریق کلاه کابویی، شال‌گردن قرمز و هفت‌تیرهای دوتایی‌اش تشخیص داد اما او برای یک لباس سنتی ابرقهرمانی بیش از حد ناهنجار و ترش‌رو است. هکس با وجود خشونتش اما هنوز هم به لطف مدار اخلاقی خود در سمت خیر درگیری‌ها قرار می‌گیرد و یک قهرمان در دنیای دی‌سی محسوب می‌شود.

۸. سوپربوی/کانر کنت

کان ال (Kon-El) یا کانر کنت (Conner Kent) یک کلون است که از سوپرمن قهرمان و لکس لوتر شرور حاصل شده. با این که کانر در مقاطعی لباس‌های مخصوصی نیز به تن کرده است اما مشهورترین ظاهر او مربوط به دورانی می‌شود که یک تی‌شرت سیاه با نماد سوپرمن با شلوار جین به تن می‌کرد.

سوپربوی (Superboy) در ابتدا توسط پروژه کادموس (Project Cadmus) به عنوان پاسخی به مرگ سوپرمن اصلی به وجود آمد. وقتی که کلارک کنت دوباره بازگشت، کانر تبدیل به متحد سوپرمن شد. سوپربوی توانسته با عضویت در تیم‌هایی مثل تین تایتانز (Teen Titans) و یانگ جاستیس (Young Justice) تبدیل به یک قهرمان و رهبر به خوبی الگو و راهنمای خودش شود.

مطلب پیشنهادی
تند، از هر نظر
۵ ویژگی خاص بدن فلش

۷. سوامپ تینگ

وقتی یک اتفاق باعث مرگ الک هالند (Alec Holland) شد و سپس آگاهی او به یک گیاه دارای شعور و احساسات انتقال پیدا کرد، این موجود تبدیل شد به آواتار گیاهان و محافظ طبیعت. از آن روز به بعد، سوامپ تینگ (Swamp Thing) هم در باتلاق خودش و هم در کل دنیای دی‌سی شروع زد به پرسه زدن؛ آن هم بدون داشتن هر گونه لباسی!

از آن جایی که می‌توان به راحتی سوامپ تینگ را از روی پوست سبز رنگ، بدن غول‌آسا و ظاهر گیاهی شکلش تشخیص داد، این شخصیت هیچگاه نیازی به یک لوگو یا هر نوع لباسی پیدا نکرد.

۶. کوئسشن

شخصیت کوئسشن (The Question) که در ابتدا توسط استیو دیتکو (Steve Ditko) برای چارلتون کامیکز (Charlton Comics) خلق شده بود، یک ماسک تیره رنگ به صورت می‌زد به طوری که انگار در صورتش هیچ عضوی ندارد. از طرف دیگر، این شخصیت لباس مخصوصی ندارد و معمولاً یک لباس سنتی کاراگاهی با کلاه و بارانی به تن می‌کند.

هویت کوئسشن در طول زمان به چند نفر رسیده است اما محبوب‌ترین آن‌ها همان نسخه احیا شده اولی بود که پس از انتقال شخصیت‌های چارلتون به انتشارات دی‌سی وارد دنیای اصلی دی‌سی شد. دنی اونیل (Denny O’Neil) نیز این شخصیت را در سال ۱۹۸۶ برای سری اختصاصی خودش بازنویسی کرد.

مطلب پیشنهادی
آرزوی بشر تبدیل به خاطره‌ی قهرمانان دی‌سی شده است!
۶ شخصیت دی‌سی به جز فلش که درگیر سفر در زمان شدند

۵. سایبورگ

ویکتور استون (Victor Stone) طبق گفته خودش تبدیل به پلی بین انسان‌های ارگانیک و تکنولوژی شده است. ویکتورِ باهوش و سریع، بازیکن فوتبال آمریکایی در دوران دبیرستان بود تا این که یک سانحه باعث شد تا او مجبور شود بدن خود را با یک مادر باکس (Mother Box) ترکیب کند.

این کامپیوتر دارای آگاهی با بدن ویکتور ترکیب شد تا سایبورگ (Cyborg) به وجود آید. با این ترکیب، او به توانایی‌های فرا انسانی و یک ارتباط خاص با تکنولوژی دست پیدا کرد. شاید برخی‌ها این بدن رباتی را یک لباس مخصوص در نظر بگیرند اما چیزی جز سیم و مدار زیر این فلز خارجی نیست؛ در واقع این قطعات نه لباس مخصوص ویکتور استون بلکه خود بدن او هستند.

۴. دکتر منهتن

به عنوان یک شخصیت که شاید عنوان «قهرمان» بودن برای او جای بحث داشته باشد اما دکتر منهتن (Doctor Manhattan) همیشه عضوی از دنیای دی‌سی محسوب نمی‌شد. تا این که با رویداد Doomsday Clock، او و دیگر اعضای Watchmen در کنار دیگر شخصیت‌های دی‌سی قرار گرفتند.

دکتر منهتن با داشتن قابلیت دستکاری ماده (که شامل بدن خودش هم می‌شود) به روش‌های گوناگون، نه لباس مخصوص و نه حتی به طور کلی لباسی به تن نمی‌کند. هر از چند گاهی می‌توان دید که او برای حضور در انظار عمومی لباسی بپوشد اما در حالت عادی جان آسترمن (Jon Osterman) ترجیح می‌دهد تا درخشش آبی رنگ بدنش در همه جا مشخص باشد.

مطلب پیشنهادی
ندو، بری، ندو!
۱۰ بلایی که فلشپوینت سر دنیای دی‌سی آورد

۳. زاتانا

زاتانا زاتارا (Zatanna Zatara) یکی از قدرتمندترین کاربران جادو در دنیای دی‌سی محصوب می‌شود. با این که او معمولاً یک کلاه و جوراب ساق بلند توری به تن دارد اما این‌ها یک لباس مخصوص ابرقهرمانی نیستند و بیش‌تر شبیه به لباس‌های پر زرق و برق شعبده‌بازها محسوب می‌شوند.

از طرف دیگر کلاهی که او به سر می‌گذارد نه فقط یک انتخاب فشن بلکه نوعی سیاه چال و زندان است تا ارواح را در آن گیر بیندازد یا به وسیله آن دریچه‌ای به دیگر دنیاها و قلمروها باز کند. هر چند زاتانا الزاماً به این لباس برای اجرای جادوهای خودش ندارد.

۲. بلک کناری

با قرار گرفتن روی خط لباس مخصوص داشتن/نداشتن، دینا لنس (Dinah Lance) عملاً لباس‌هایی خیابانی به تن می‌کند. شبیه به زاتانا، او نیز معمولاً جوراب‌های توری به تن دارد اما بر خلاف همکار جادوگر خود، بلک کناری (Black Canary) ترجیح می‌دهد تا لباس سر هم و کت چرمی بپوشد.

بلک کناری با وجود فریاد قناری (Canary Cry) و مهارت‌های رزمی خود یکی از سرسخت‌ترین مبارزان با جرم و جنایت در دنیای دی‌سی محسوب می‌شود. با این حال، انتخاب لباس‌های او باعث تمایزش نسبت به دیگر قهرمانان خیابانی دی‌سی که لباس‌های مخصوص دارند می‌شود.

مطلب پیشنهادی
آدمکش‌هایی در برابر تندترین انسان زنده‌ی دنیای دی‌سی
۱۰ ویلن مرگبار که در برابر فلش قرار گرفته‌اند

۱. جان کنستانتین

جان کنستانتین که اهل بندر لیورپول انگلستان است یکی از بهترین منابع دی‌سی برای سر زدن به دنیای موجودات شیطانی و فرقه‌های مذهبی محسوب می‌شود. با این که جان کنستانتین لباس قهرمانی مخصوصی به تن نمی‌کند اما معمولاً او را در حالی می‌بینیم که کت بارانی قهوه‌ای رنگ به همراه یک پیراهن سفید و کراوات شل و ولی به تن دارد. شاید بتوان گفت که همین‌ها لباس ابرقهرمانی جان کنستانتین محسوب می‌شوند.

البته کنستانتین خیلی کم بدون در دست داشتن سیگار دیده می‌شود تا ذات ضد قهرمانی او مشخص‌تر باشد. او نسبت به اکثر قهرمانان دی‌سی خشن‌تر و غیراجتماعی‌تر به حساب می‌آید اما وقتی قرار باشد در برابر نیروهای تاریکی و شیطانی قرار بگیرید، این اخلاق به کارتان می‌آید.


به مطالعه در مورد شخصیت‌های دنیای دی‌سی ادامه دهید

CBR
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (12 مورد)
 • hurting-other-pepole
  hurting-other-pepole | ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

  رورشاخ هم میتونست توی لیست باشه ، ولی یه کاراکتر شبیه بهش توی لیست وجود داره .

 • "The GUY"
  "The GUY" | ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

  "او معمولاً یک کلاه و جوراب ساق بلند توری به تن دارد"
  میگن زاتانا بعد خوندن این بند در افق محو شد...??
  (موضوع خیلی روی لبه ی مرزه نمیشه دیگه بیش از این توضیح داد.)

  • MMYKING
   MMYKING | ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

   این بده

  • Amir
   Amir | ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

   خیلی دارک شد........

  • eiliamir
   eiliamir | ۳ بهمن ۱۴۰۱

   خیلی روی مرزه تازه کنری هم همینطوریه

 • Amir
  Amir | ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

  بین اینا از کنستانتین بیشتر خوشم میاد

  • MMYKING
   MMYKING | ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

   من از زاتانا خوشم میاد

   • 💗♥️alirezaa-j___sch♥️💗
    💗♥️alirezaa-j___sch♥️💗 | ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

    زاتانا و کنستانتین هم از هم خوششون میاد ??

    • Amir
     Amir | ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

     ???

    • MMYKING
     MMYKING | ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

     تو ارمان های منو برباد دادی...

     • 💗♥️alirezaa-j___sch♥️💗
      💗♥️alirezaa-j___sch♥️💗 | ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

      چرا ؟ ?

    • arman29
     arman29 | ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

     ????

مطالب پیشنهادی