ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خانواده بتمن - Banner
کمیک بوک

سرنوشت اعضای خانواده بتمن چه بود؟

خیلی‌ها بتمن را به چشم یک شخصیت تاریک و درون‌گرا می‌بینند که به تنهایی از یک ساختمان به ساختمان دیگر روی پشت‌بام‌های گاتهام در حال حرکت است. اما چنین چیزی چندان هم درست نیست. بتمن ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۴ آذر ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۰

خیلی‌ها بتمن را به چشم یک شخصیت تاریک و درون‌گرا می‌بینند که به تنهایی از یک ساختمان به ساختمان دیگر روی پشت‌بام‌های گاتهام در حال حرکت است. اما چنین چیزی چندان هم درست نیست. بتمن شاید تاریک و درون‌گرا باشد اما «تنها» بودن متضادترین صفتی است که می‌توان به شوالیه تاریکی نسبت داد.

از اولین حضورش در سال ۱۹۳۹ در شماره ۲۷ کمیک Detective Comics، شوالیه تاریکی شخصیت‌های مکمل فراوانی متشکل از قهرمان‌ها، آنتی هیروها و افراد غیرنظامی داشته است. در سال‌های اخیر، این شخصیت‌های مکمل با عنوان «خانواده بتمن» یا بت‌فمیلی (Bat-Family) شناخته شده‌اند؛ گروهی از متحدان بتمن که با تأیید، نظارت و منابع او به فعالیت می‌پردازند.

برای سال‌ها گفته شده که بتمن یکی از بهترین کلکسیون ویلن‌ها در دنیای کمیک‌ها را دارد. شوالیه تاریکی قرار است چگونه در برابر این ویلن‌ها قرار بگیرد؟ مطمئناً با متحدانش.

اعضای خانواده بتمن نه تنها به شوالیه تاریکی در مبارزه‌اش با جرم و جنایت کمک می‌کنند، بلکه به بروس وین جنبه رئال بودن می‌دهند و به عنوان یک خانواده واقعی به او کمک می‌کنند تا بیش از حد در جلد شخصیت بتمن فرو نرود.

وقتی به داستان‌ها، کمیک بوک‌ها، دنیاها و خطوط زمانی مختلف نگاه کنید، می‌بینید شخصیت‌های زیادی عضو خانواده بتمن شده‌اند که در ادامه نگاهی به سرنوشت آن‌ها می‌اندازیم.


۱۹. جیم گوردون (Jim Gordon)

کمیسر جیمز جیم گوردون یکی از قدیمی‌ترین متحدان بتمن است که در ماه می سال ۱۹۳۹ و شماره ۲۷ کمیک Detective Comics پا به دنیای داستان‌ها گذاشت.

گوردون تعهد عمیقی به پاک کردن شهر گاتهام از هر نوع جرم و جنایتی دارد؛ از ویلن‌های سرشناس گرفته تا پلیس‌های کثیف. او سراغ افسران زیادی رفته که جیبشان با پول رؤسای مافیا پر می‌شد.

از جیم به خاطر چشم‌پوشی‌اش نسبت به فعالیت‌های بتمن در گاتهام انتقاد می‌شود اما او اعتقاد دارد که بتمن یک متحد محسوب می‌شود و در این شهر هر متحدی ارزشمند است.

این کمیسر کهنه‌کار پدر باربارا گوردون نیز است که هم به عنوان بتگرل و هم به عنوان اوراکل در خانواده بتمن فعالیت داشته. خود گوردون نیز برای مدتی که بروس از گاتهام دور شده بود یک زره های‌تک را به تن می‌کرد و به عنوان بتمن به فعالیت می‌پرداخت.


۱۸. دیک گریسون (Dick Grayson) - رابین/نایتوینگ/بتمن/مأمور ۳۷

دیک گریسون اولین رابین بود که در ماه آوریل سال ۱۹۴۰ معرفی شد. او در یک خانواده که عضو سیرک بودند به دنیا آمد اما وقتی سن کمی داشت، والدینش را در حادثه‌ای در یکی از اجراهایشان از دست داد. بروس، دیک را به سرپرستی قبول می‌کند و او را به عنوان سایدکیکش در مبارزه با جرم و جنایت آموزش می‌دهد.

با بزرگ شدن دیک و کسب تجربه، او از نقش رابین بیرون آمد، هویت نایتوینگ (Nightwing) را به خود گرفت و تبدیل به مهره‌ای ارزشمند در بین گروه‌های تین تایتانز (Teen Titans) و اوتسایدرز (Outsiders) شد.

دیک چندین بار در طول فعالیتش به عنوان نایتوینگ، برای زمان‌هایی که بروس در دسترس نبود یا به نوعی از بین رفته بود، لباس بتمن را به تن کرده است. مهم‌ترینِ این دوره‌ها را می‌توان بعد از رویداد Final Crisis دانست.

در سال‌ها اخیر، هویت دیک گریسون لو رفت تا او مجبور شود که موقتاُ از فعالیت‌های ابرقهرمانی بازنشسته شده و به عنوان مأموری مخفی برای سازمان اسپایرال (Spyral) کار کند. حالا (و بعد از این که مدتی کوتاه با ریک گریسون (Ric Grayson) طرف بودیم) او دوباره به عنوان نایتوینگ فعالیت خود را از سر گرفته است.


۱۷. سلینا کایل (Selina Kyle) - کتوومن (Catwoman)

کتوومن در سال ۱۹۴۰ و در اولین کمیک اختصاصی بتمن در دنیای کمیک‌ها دیده شد. در جدیدترین داستان اوریجینی که برای سلینا در نظر گرفته شده، او یک بچه بی‌سرپرست به تصویر کشیده می‌شود که هنرهای رزمی و مهارت‌های دزدی را برای بقا در خیابان‌ها یاد می‌گیرد و در نهایت تبدیل به یکی از بهترین سارقان دنیا می‌شود.

سلینا کایل همیشه یک رابطه خاص با بتمن/بروس وین داشته است؛ در سال‌های گذشته به چشم یک رقیب دیده می‌شد اما در سال‌های اخیر او هم شریک شوالیه تاریکی در مبارزه با جرم و جنایت شده و هم شریک زندگی بروس وین. علاقه بروس به سلینا یکی از ارکان همیشگی کمیک‌های بتمن بوده و سلینا جزو معدود افرادی حساب می‌شود که بروس به خواست خودش هویت واقعی‌اش را به او لو داده است.

بروس و سلینا در رانِ تام کینگ قبول به ازدواج کردند اما در روز موعود نامه‌ای به دست بروس از طرف سلینا می‌رسد که می‌گوید این ازدواج باعث می‌شود تا او دیگر یک بتمن کامل نباشد و نمی‌تواند مسئولیت چنین چیزی را بر روی دوش خود ببیند.

بعد از به هم خوردن ازدواج، سلینا شهر گاتهام را ترک می‌کند و فعالیت خود را در ویلا هرموسایِ کالیفرنیا ادامه می‌دهد. با این حال، او دوباره به گاتهام بازگشته و هنوز نیز به عنوان شریک بتمن به کار خود ادامه می‌دهد.


۱۶. آلفرد پنی‌ورث (Alfred Pennyworth)

آلفرد خدمتکار خانواده وین بود که تبدیل به سرپرست، رازدار و به نوعی پدر بروس بعد از به قتل رسیدن والدینش شد. او چنین نقشی را برای بسیاری از اعضای خانواده بتمن بازی کرده است.

به خاطر فعالیتش در سرویس جاسوسی یا به عنوان عضوی از ارتش (پیش‌زمینه او در داستان‌ها متغیر است)، آلفرد می‌تواند نقش مکانیک، راننده، خیاط، خلبان، جراح، اسلحه‌ساز و تراپیست را برای بروس باز کند.

از آلفرد به عنوان معدود افرادی یاد می‌شود که می‌تواند بدون ترس از خشم یا طعنه بروس، هر چه که در ذهنش وجود دارد را به او بازگو کند. خون‌سردی او نیز به بالانس شدن جنبه تیره بروس کمک می‌کند.

این خدمتکار وفادار در بسیاری از موارد قربانی همراهی‌اش با بتمن شده است؛ ویلن‌های زیادی سعی در حمله به آلفرد یا دزدیدن او را کرده‌اند. در کمیک‌های اخیر، در طی خط داستانی City of Bane، گردن آلفرد توسط بین (Bane) شکسته شده و او به قتل می‌رسد.

فعلاً می‌توان آلفرد پنی‌ورث را در دسته شخصیت‌های به قتل رسیده کمیک بوکی قرار داد.


۱۵. ایس (Ace)

ایس از دوران طلایی کمیک‌ها سر برآورده است. بتمن و رابین در یکی از مأموریت‌هایشان با ایس رو به رو شدند و در نهایت نه تنها او را همراه خود کردند بلکه یک نقاب و شنل نیز به تنش پوشاندند تا علامت‌های خاص روی بدنش را مخفی کنند. ایس به عنوان یک سگ توانست در فعالیت‌های شوالیه تاریکی مفید واقع شود.

این سگ در طول سال‌ها با نژادهای مختلفی به تصویر کشیده شده است. ایس ابتدا یک ژرمن شپرد بود اما بعدها به شکل بول‌داگ و بلادهاند نیز دیده شد. بعد از خط داستانی No Man's Land، او ظاهراً در جریان تخریب عمارت وین از بین رفت.

در سال‌های اخیر، ایس ریتکان و به عنوان سگی معرفی شده که توسط جوکر با او بدرفتاری می‌شد اما آلفرد نجاتش می‌دهد، از او پرستاری می‌کند و برایش یک نام برمی‌گزیند.

در خط داستانی Batman Beyond، بروس سال‌خورده یک گریت دین را به سرپرستی قبول می‌کند که قبلاً یک سگ مبارزه بوده است. این ایس تبدیل به محافظ بروس می‌شود.


۱۴. کتی (Kathy) و بتی کین (Betty Kane)

بتوومنِ کتی کین در ماه جولای سال ۱۹۵۶ به عنوان همتای مونث بتمن خلق شد. بتی به عنوان برادرزاده کیت در سال ۱۹۶۱، متوجه زندگی دوگانه عمه‌اش شد و به او با هویت بت گرل (Bat-Girl) پیوست.

تاریخدانان دنیای کمیک اعتقاد دارند که کیت و بتی برای توقف شایعاتی که نسبت به همجنسگرا بودن بتمن و رابین شنیده می‌شد، به وجود آمدند.

در سال ۱۹۷۹، کیت توسط لیگ آو اساسینز (League of Assassins) کشته شد و پس از او نیز بتی در رویداد (Crisis on Infinite Earths) از بین رفت.

در دوران مدرن، کیت به عنوان یک جاسوس ماهر که دوباره درگیر ماجراجویی‌های شوالیه تاریکی می‌شود پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت. بتی نیز با پشت سر گذاشتن روندی پیچیده، با هویت فلیم‌برد (Flamebird) معرفی شد.


۱۳. باربارا گوردون (Barbara Gordon) - بتگرل/اوراکل

باربارا ابتدا در سال ۱۹۶۷ دیده شد، در برهه‌ای خیلی نزدیک به شروع پخش فصل سوم سریال تلویزیونی Batman.

دختر جیم گوردون، یک زن قوی و مستقل بود که همرده زوجِ بتمن و رابین معرفی شد و معشوقه‌ای نداشت. باربارا برای کمک به گاتهام و پدرش به مبارزه با جرم و جنایت می‌پرداخت و شغل اصلی‌اش مسئول کتابخانه عمومی گاتهام بود.

در کمیک The Killing Joke سال ۱۹۸۸، جوکر به او شلیک کرده و باعث فلج شدنش می‌شود. به این ترتیب یک تغییر شوک برانگیز برای این شخصیت رقم می‌خورد. بعد از آسیبش، باربارا فعالیتش به عنوان بتگرل (Batgirl) را موقف کرده و تبدیل به اوراکل (Oracle) می‌شود؛ یک هکر بی‌نظیر که به بسیاری از شخصیت‌های دی‌سی در مأموریت‌هایشان کمک می‌کند.

بعد از وقایع Flashpoint، باربارا دوباره روی پاهایش می‌ایستد و بار دیگر هویت بتگرل را به خود می‌گیرد.


۱۲. لوشس فاکس (Lucius Fox)

لوشس در ماه ژانویه سال ۱۹۷۹ به عنوان عیب یاب صنایع وین معرفی شد. بروس به او آزادی کامل داده بود تا هر کاری که احساس می‌کرد برای شرکت لازم است انجام دهد. بعد از سر و سامان دادن به اوضاع شرکت، لوشس تصمیم می‌گیرد تا بماند و فعالیت‌های روزانه را پیش ببرد.

او یک مخترع فوق العاده است و بسیاری از وسایل نقلیه، ابزارها و سلاح‌های شوالیه تاریکی را طراحی کرده. با وجود این که می‌داند بتمن و بروس وین یک نفر هستند اما ترجیح می‌دهد تا چنین چیزی را به زبان نیاورد.

وقتی بروس تصمیم گرفته بود تا شرکت جهانی بتمن را راه بیندازد، لوشس با تکاپوی بیش‌تر به خانواده بتمن در مبارزه با جرم و جنایت کمک می‌کرد.

در کمیک‌های اخیر، بعد از مرگ آلفرد، او جای خدمتکار فقید بروس را گرفته و به در انجام فعالیت‌هایش به شوالیه تاریکی کمک می‌کند. همچنین بعد از خط داستانی Joke War، تمام ثروت بروس وین به لوشس رسیده و فعلاً قرار است این ثروت هنگفت در دستان او در امان باشد.


۱۱. جیسن تاد (Jason Todd) - رابین/رد هود

بعد از این که دیک گریسون از زیر سایه بتمن خارج شد، بروس به دنبال یک سایدکیک جدید گشت و وقتی در سال ۱۹۸۳ یک پسر بچه که سعی در دزدیدن تایرهای بتموبیل (Batmobile) را دید، مطمئن شد سایدکیک مورد نظرش را پیدا کرده است.

با توجه به استعدادش، و همین طور با در نظر گرفتن این که اگر مسیر درستی برایش مشخص نشود او به سمت خلاف خواهد رفت، بروس، جیسن را به عنوان رابین دوم برگزید.

در سال ۱۹۸۸، ادیتورهای دی‌سی، سرنوشت جیسن را با یک نظرسنجی تلفنی مشخص کردند. با کمی تفاوت، بیش‌تر رأی دهنده‌ها می‌خواستن که جیسن بمیرد و به همین ترتیب او کشته شد. ابتدا جوکر با ضربات دیلم حسابی او را خُرد و سپس رابین دوم را در ساختمانی که منفجر می‌شد، رها کرد.

برای سال‌ها، جیسن توسط دی‌سی در وضعیت مرده نگهداری شد. با این حال، در نهایت او دوباره احیا شد و به گاتهام بازگشت تا در برابر بتمن قرار بگیرد؛ این بار با هویت رد هود (Red Hood). بعد از نبرد با دیگر رابین‌ها و سعی در به دست آوردن هویت بتمن در هنگام مرگش، جیسون اثبات کرد که همکاری با او چندان خوشایند نیست.


۱۰. تیم دریک (Tim Drake) - رابین/رد رابین

تیم دریک شدیداً باهوش است. وقتی نه سال داشت متوجه یکی از حرکات دیک گریسون شد که همانند یکی از مانورهای آکروباتیکش در دوران فعالیت در سیرک بود. به این ترتیب او توانست هویت واقعی رابین و سپس بروس وین به عنوان بتمن را کشف کند.

تیم همچنین به این پی برد که برای مدتی به خشونت شوالیه تاریکی افزوده شده است. بعد از این که با آلفرد و دیک ملاقات می‌کند، آن‌ها داستان مرگ جیسن را برای او بازگو می‌کنند. تیم پیشنهاد می‌دهد که خودش تبدیل به رابین شود تا به بروس یادآوری کند نیاز به یک سایدکیک دارد تا بالانس شخصیتی‌اش برقرار شود.

بروس این پیشنهاد را قبول می‌کند به شرطی که تیم در مبارزه مهارت بالایی کسب کند. بعد از کسب تجربه و آموزش‌های لازم، تیم به عنوان رابین سوم به شوالیه تاریکی می‌پیوندد. او کم‌کم تبدیل به یک کاراگاه و استراتژیست ماهر شده و در هنگامی که بتمن در طول خط داستانی Infinite Crisis می‌میرد، با هویت رد رابین (Red Robin) و باور این که بروس هنوز زنده است، دور دنیا را به دنبال او می‌گردد.

در حال حاضر تیم با اعضای یانگ جاستیس (Young Justice) در خطوط زمانی مختلف در حال سفر است، مدتی هم هویت دریک (Drake) را به خود گرفته بود اما دوباره به هویت رابین بازگشت.


۹. هلنا برتینلی (Helena Bertinelli) - هانترس (Huntress)

هلنا در سال ۱۹۸۹ به عنوان دختر ریس مافیایی که توسط خانواده رقیب در سن پایین دزدیده شده بود، به مخاطبان معرفی شد. وقتی که ۱۹ سال سن داشت، خانواده‌اش توسط یک خانواده مافیایی دیگر به قتل می‌رسد. همین اتفاق باعث شد تا او به سمت ویجلنتی شدن و وقف زندگی‌اش در نابود کردن جرایم سازمان یافته برود.

با ثروتی که به او رسیده بود، در هنرهای رزمی و آکروبات آموزش دید و در نهایت پایش به شهر گاتهام باز شد. برعکس بیش‌تر اعضای خانواده بتمن، و مثل رد هود، هلنا مشکلی با به قتل رساندن مجرمان نداشت. روشی که باعث می‌شود تا او با بتمن نیز به چالش برخورد. با وجود این که شوالیه تاریکی روش‌های او را تأیید نمی‌کرد اما اجازه می‌داد تا او در گاتهام فعالیت کند. هلنا هر از چند گاهی با رابین و نایتوینگ نیز هم مسیر می‌شود.

در هر صورت هلینا روز به روز بیش‌تر توسط خانواده بتمن مورد قبول واقع شد و به مرور نیز از روش‌های مرگبار کم‌تری مورد استفاده قرار داد.


۸. استفانی براون (Stephanie Brown) - اسپویلر/رابین/بتگرل

استفانی براون در سال ۱۹۹۲ به عنوان دختر کلومستر (Cluemaster)، یکی از ویلن‌های بتمن، پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت. استفانی اکثر دوران زندگی‌اش را در حالی سپری کرد که پدرش در زندان بود و وقتی هم که آزاد می‌شد، سریعاً به سمت خلاف می‌رفت. با پر شدن کاسه صبرش، استفانی هویت اسپویلر (Spoiler) را خلق می‌کند تا جرایم پدرش را «اسپویل» کند. در همین حین او با رابین هم‌مسیر شد که قبول به کمکش کرد.

با وجود این که هم بتمن و هم رابین سعی کردند تا استفانی را قانع کنند که هویت اسپویلر را کنار بگذارد، او قبول نکرد. استفانی مدت زیادی با تیم گذارند و در نهایت تبدیل به معشوقه‌اش شد. شوالیه تاریکی نیز شروع به آموزشش می‌کند تا جایی که استفانی توانست جایگزین تیم به عنوان چهارمین رابین، و اولین رابین مونث در دنیای اصلی دی‌سی شود.

در طی یک جنگ درون شهری بین مجرمان و خانواده‌های مافیایی، استفانی توسط بلک مسک (Black Mask) تا سر حد مرگ شکنجه می‌شود. ولی در واقع مرگ او جعل شده بود و استفانی چندین سال مخفی شد تا بالاخره به گاتهام بازگشت. وقتی که بتمن ظاهراً کشته شده بود، استفانی تبدیل به بتگرل جدید شد و به محافظت از گاتهام پرداخت.

او حالا عضو گروه ویژه‌ای از ویجلنتی‌های جوان گاتهام شده که توسط بتوومن نظارت می‌شوند.


۷. جین پاول ولی (Jean-Paul Valley) - عزرائیل/بتمن

جین پاول در خانواده‌ای از آدمکش‌های که خود را وقف محفل سنت دوماس (Order of Saint Dumas) کرده بودند به دنیا آمد. یک شخصیت کم اهمیت در سال ۱۹۹۲ در نقش آدمکشی به نام عزرائیل (Azrael) پا به دنیای شوالیه تاریکی گذاشت ولی به قدری پیش رفت که در آرک داستانی مشهور Knightfall، جانشین بتمن هم شد.

بروس در یک مأموریت با جین پاول ملاقات کرد و او را از زندگی‌اش به عنوان آدمکشِ شست و شوی مغزی داده شده نجات داد، یک شغل برایش در شرکت وین جفت و جور کرد و به او اجازه داد در محافظت از گاتهام مشارکت داشته باشد.

وقتی بین کمر بتمن را شکست، بروس، جین پاول را انتخاب کرد تا در دوره غیبتش به عنوان بتمن فعالیت کند. با این حال دوباره هویت عزرائیل کنترل جین پاول را به دست گرفت. این شد که او زره و روش‌های عزرائیل را با مال بتمن ترکیب کرد و تبدیل به یک قاتل مرگبار شد.

بعد از بهبود، بروس توانست جین پاول را شکست دهد و هویتش را باز پس بگیرد. جین پاول نیز خودش را متعهد به گاتهام کرد تا این که در مسیر گرفتن انتقام مرگ پدرش کشته شد.

از آن وقت به بعد، جین پاول در خطوط زمانی جدیدی دیده شده که در آن‌ها هیچ وقت هویت شوالیه تاریکی را به خود نگرفته بود اما با خانواده بتمن همکاری داشته است.

قبل از نیو ۵۲، یک عزرائیل دیگر با هویت مایکل لین (Michael Lane) در گاتهام دیده شد. لین که سابقاً افسر پلیس بود، محصول همکاری مشترک اداره پلیس شهر گاتهام و ارتش برای خلق بتمنی جدید در صورت نیاز بود. با وجود تمایل به خشونت و خشم اما زره و سلاح‌هایی که لین به عنوان عزرائیل با خود حمل می‌کند کمک می‌کنند تا او از نظر روانی در توازن باشد. با این حال بعد از ریبوت سال ۲۰۱۱ دی‌سی، از این شخصیت دیگر استفاده نشد.


۶. کاساندرا کین (Cassandra Cain) - بتگرل/بلک بت/اورفن

کاساندرا در سال ۱۹۹۹ به عنوان دختر آدمکش‌های معروف دنیای دی‌سی با نام‌های دیوی کین (David Cain) و لیدی شیوا (Lady Shiva) و بخشی از پروژه لیگ آو اساسینز در خلق بی‌نقص‌ترین قاتل پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت.

کاساندرا بعد از این که متوجه شد چه آینده‌ای برایش در نظر گرفته شده است، در ۸ سالگی به شهر گاتهام فرار کرد. او وقتی که سعی در نجات کمیسر گوردون داشت مورد توجه باربارا گرودون قرار گرفت و با تأیید بتمن، آموزش‌هایش به عنوان بتگرل را آغاز کرد. بعد از مرگ بتمن، کاساندرا دچار ناامیدی شده و هویت بتگرل را به استفانی براون می‌دهد.

بعد از یک تغییر در دنیای کمیک‌ها، کاساندرا تبدیل به رهبر لیگ آو اساسیز می‌شود؛ تغییری که به مذاق طرفداران خوش نیامد. دی‌سی باز هم این اتفاق را تغییر داد و اعلام کرد که چنین چیزی به خاطر تأثیر دثتروک (Deathstroke) انجام شده بود.

سپس کاساندرا هویت بلک بت (Black Bat) را به خود گرفت؛ او ابتدا در هنگ کنگ فعالیت می‌کرد و سپس به گاتهام منتقل شد. وقتی دوره نیو ۵۲ شروع شد، او با هویت اورفن (Orphan) شناخته شد و هنوز هم با این نقش عضو گروه ویجلنتی‌های جوان بتوومن است.


۵. کیت کین (Kate Kane) - بتوومن (Batwoman)

دومین بتموومن با نام کیت کین در سال ۲۰۰۶ به تصویر کشیده شد. داستان پیش‌زمینه او این بود که به خاطر قانون «نپرس، نگو» از ارتش ایالات متحده اخراج شد. بعد از چند سال کار در گاتهام، یک ملاقات اتفاقی با بتمن باعث شد که متوجه شود در حال هدر دادن زندگی‌اش است. با استفاده از ارتباطات نظامی، کیت یک زره و تعدادی سلاح دست و پا کرد که به او در تقلید از بتمن کمک می‌کردند. همچنین یک سفر دو ساله به دور دنیا برای آموزش را نیز در برنامه‌های خود قرار داد.

بعد از چند برخورد با خانواده بتمن، بروس متوجه شد که کیت یک جنگجوی آموزش دیده و مجهز است و از او خواست تا به گروهش بپیوندد. بتوومن تبدیل به دست راست بتمن و مسئول آموزش اعضای جوان‌تر بت‌فمیلی شد.

در حال حاضر کیت با یکی از شخصیت‌های محبوب دی‌سی با نام کاراگاه رنی مونتویا (Renee Montoya) رابطه عاطفی برقرار کرده است.


۴. دیمین وین (Damian Wayne) - رابین/ردبرد (Redbird)

وقتی در سال ۲۰۰۶ دیمین وین به عنوان پسر بیولوژیکی بروس وارد دنیای دی‌سی شد، همه چیز را دگرگون کرد.

دیمین حاصل رابطه بین تالیا الغول (Talia al Ghul) و بروس بود که سال‌های کودکی‌اش را با آموزش دیده شدن توسط لیگ آو اساسینز سپری کرد تا این که تالیا تصمیم گرفت به بروس حقیقت را بگوید و پسرش را در دستانش قرار دهد؛ عملی که باعث تغییر در شخصیت بروس شد.

بتمن خیلی زود دیمین را قبول و شروع به اصلاح آموزش‌های داده شده به او توسط لیگ کرد. دیمین شخصیتی کله‌شق و دردسرساز از آب درآمد و تقریباً یک بار با تمام رابین‌های قبلی جنگیده تا برتری خودش را به اثبات برساند.

بعد از مرگ بتمن، دیمین تبدیل به رابین پنجم شد و در کنار دیک گریسونی که لباس بتمن را به تن می‌کرد قرار گرفت. در سال‌های پس از این ماجرا، دیمین یاد گرفت که با اعضای دیگرِ خانواده بتمن همکاری بیش‌تری داشته باشد. حتی خود او نیز دوره‌ای به از بین رفت و پس از اتمام خط داستانی Batman Incorporated دوباره زنده شد.

پس از مرگ آلفرد، دیمین جنبه تیره‌تری از خود نشان داد و احساس می‌کرد که روش‌های بروس برای نجات گاتهام از شرارت کافی نیستند. او هویت رابین را کنار می‌گذارد و بتمن را ترک می‌کند.


۳. لوک فاکس (Luke Fox) - بتوینگ (Batwing)

لوک فاکس، پسر لوشس فاکس، در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. یک مهندس فوق العاده که کار در شرکت وین را رد کرد. او یک مبارز MMA فوق العاده نیز هست و با ترکیب مهارت‌هایش باعث جلب توجه شوالیه تاریکی نیز شده است.

پس از بازگشت بروس از مرگش، او شرکت جهانی بتمن را تأسیس کرد؛ یک شبکه جهانی از بتمن‌ها. بعد از این که لوک زندگی بروس را از یک اقدام ترور نجات می‌دهد، نقش بتوینگ به او پیشنهاد می‌شود.

زره بتوینگ هویت او را به طور کامل از دید همه‌گان مخفی می‌کند و در نتیجه، حداقل برای مدتی، لوشس نمی‌دانست پسرش با بتمن همکاری دارد.


۲. بت کاو (Bat-Cow) و تایتس (Titus)

بت کاو واضحاً یک گاو است. تایتس هم یک گریت دین است که به عنوان حیوانی خانگی به دیمین از طرف بروس هدیه داده شده است. این دو حیوان آن جنبه از دیمین را به تصویر می‌کشند که هنوز یک پسر بچه ۱۰ ساله عاشق حیوانات است.

بت کاو یکی از نمونه‌های آزمایشی هورمون کنترل ذهن گروه تروریستی لوایتن (Leviathan) بود که قصد داشتند کنترل ذهنی همگانی بر جمعیت مردم را داشته باشند.

در طی مأموریت متوقف کردن لوایتن، دیمین متوجه می‌شود که یکی از گاوها یک علامت خفاش شکل روی صورتش دارد. به عنوان یک نشانه خوب، دیمین او را با خود به طویله عمرات وین می‌برد و اسمش را بت کاو می‌گذارد.

تایتس توسط بروس به عنوان یک همراه برای دیمین خریده شده بود. این سگ در بت‌کیو (Batcave) با ایس زندگی می‌کند و هر جفت آ‌ها عضوی از لیجن آو سوپر پتز (Legion of Super-Pets) در کنار سگ سوپرمن، کریپتو (Krypto)، و استریکی سوپر کت (Streaky the Supercat) هستند.


۱. دوک توماس (Duke Thomas) - سیگنال (The Signal)

دوک یکی از قربانیان جوکر در طی آشوبش در خط داستانی (Endgame) بود. او در خیابان‌ها زندگی می‌کرد تا این که درگیر جنبش «ما رابین هستیم» (We Are Robin) شد؛ جنبشی که در آن جوانان گاتهام مسیر رابین را برای محافظت از شهر برگزیدند.

بعد از این که خودش را به عنوان یک رابین اثبات کرد، شوالیه تاریکی به سراغش آمد و به او پیشنهاد داد تا به خانواده بتمن بپیوندد. دوک قبول می‌کند و لباس و نام مستعار سیگنال به او داده می‌شود.

دوک در واقع یک متاهیومن (Metahuman) است که توانسته توانایی‌هایش را کنترل کند. به این ترتیب، او به عنوان اولین عضو خانواده بتمن با قدرت‌های فرا انسانی شناخته می‌شود. دوک دید فتوکینزیس دارد که به او اجازه می‌دهد تا روشنایی را جذب و تغییر دهد. با داشتن این توانایی‌ها و آموزش‌های نبرد تن به تن که توسط بتمن و رابین‌های قبلی به دوک توماس داده شده، او به عضوی قدرتمند از خانواده بتمن تبدیل شده است.

دوک در حال حاضر اوتسایدرز را همراهی می‌کند.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی